Jump to content

Şanlı direnişte akılda kalan isimler

Guest kafa

Recommended Posts

• İleti 319
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Mustefa Ceceli'yide unutmayalım..

O bir şarkıcı.

O bir "besteci."

O bir genç.

Ve o bir Gezi Direnişi'ne karşı AKP'li...

Mustafa Ceceli Gezi Direnişi'ne katılan tüm sanatçıları Twitter'dan takip etmeyi bırakmış; yani silmiş.

Vatana millete hayırlı olsun...

Bakalım Ceceli Twitter'dan ne tür tepkiler alacak?

Odatv.com

Linte vereyim..

http://www.odatv.com/n.php?n=mustafa-geceli-taksime-direnenleri-sildi-0606131200

tarihinde -inmanah- tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

EKŞİSOZLUK

Genelde son zamanlarda bozulmasına rağmen direniş sürecinde en gerçek haber ve yorumları paylaşarak asla dinsel provakasyonlara gelmeden bu işin sadece özgürlük mücadelesi olduğunu anlatarak direnişin simgelerinden olmuştur.

Not: Yazarı değilim.

Sitelerde Paylaş

Ahmet Altan'dan Çok güzel bir tespit

Halktan geri adım atmasını istemeyin.

Onlar uçurumun kenarında direniyorlar, atacakları geri adım onları yokluğun karanlığına düşürecek, sevgililerinin elini bile tutamayacaklar.

http://haber.gazetev...544311/1/gundem

Bu soysuz köpek ve onun gibilerdir Tayyip'i üstümüze salan, ona güç veren.

Bu gibi aşağılık satılıkların, vatan hainlerinin tek bir söz bile etme hakları yoktur bugün. Böyle romantik pespaye yazılar yazarak ne şiş yansın ne kebap diyor, ayaklanan halka destek çıkıyor gibi görünüyorlar.

Ana akım medya ve sanatçılar işe bulaştı, bu haklı ayaklanma romantik, apolitik bir hale bürünmeye başladı. Herkes nemalanma derdinde. Fakat aynı anda ciddi bir psikolojik baskı var, o da bu net kitlenin romantik, apolitik vb gösterilmeye çalışılması.

Bu ayaklanma sonuna kadar politiktir. Bunu görmeyen ahmaktır. Ahmet Altan ve benzeri hükumet yalakalarının ne düşündüğünün zerre kadar ehemmiyeti yoktur, bu direnişte Tayyip ile birlikte küfür yiyen kitledir bu..

Sitelerde Paylaş

Xuser,

Forumun öfke patlaması yaşayan üyesi. Dediğin doğru zamanında tayyor'un kucağına oturmuştur. Oradan kalkmak istiyorsa bırakalım kalksın.

Valla ben de senin için bir sürü şey yazarım şimdi de işe yaramaz.

Hele bu başlığı senin açmanla ilgili bir döktürürüm ki, şaşar kalırsın..

Nefret ediyorum ben bu tutarsızlıktan, sahtelikten. Bu halkı sana haftalarca savunan, seninle dünya dolusu kavga eden kişiyim ben. Aşağıladığın, yerin dibine soktuğun, ölümüne suçladığın, aptal cahil bulduğun laik halkın bu ayağa kalkışını sahiplenecek en son kişilerden biri de sensin.

Devam etmeyeyim, sen romantik romantik takıl.

Sitelerde Paylaş

Kafası iyi olan sensin canım. Saçmalamak ne ki..

Romantizme kapılmış, uçmuş gidiyorsun. Ahmet Altan'ı getirip ismini şanlı direniş koyduğun başlığın kahramanlarından ilan edince insan bu kafayı görmeden edemiyor.

Diğer yazdıklarımsa zaten çok fena gerçek, o yüzden hoşuna gitmemesi gayet normal.

Sitelerde Paylaş

Xuser,

Günlerdir söylediğim bir şey var; bizler ve gelecek nesiller direnişe katılan insanlara, hayatlarını ortaya koyan bu kahramanlara çok şey borçlu.

Anladığım kadarıyla sen de bu bahsettiğim kahramanlardan birisin. O yüzden uzatmayacağım. Bu başlık sadece kahramanlara ayrılmış değil başlıkta böyle bir vurgu da yok. Başlıkta tayyip de var, yalanları da var, ölen kahramanlar da var...

Son olarak şunu belirtmek istiyorum, fazla romantik değilimdir ancak sen beni bile kendinden bu kadar itmek için mücadele ederken savaşını nasıl kazanacaksın? Lütfen sakin bir zamanında düşün.

Not: "Direnişe niye katılmadın ulan romantik?" diye bir soru gelirse aklına cevabım "çok uzaklardayım"dır.

Sağlıcakla kal.

Son not: Ah ulan bir e harfim olsaydı çok daha güzel yazardım :D

Sitelerde Paylaş

Hayır, direnişe veya devamındaki eylemlere katılıp katılmamanla ilgili hiçbir sözüm yok, aklıma da gelmedi. Romantik derken kastettiğim bu değildi, ne kastettiğimi yazdım. Ahmet Altan ve bazı saçma insanları da sırf dümen biraz kırıldığı için yazdıkları aptalca yazıları bile, üstelik onları kahraman ilan ederek buraya taşıman ve desteklemen.

Bu kadar uçmayalım, o haysiyetsiz onursuzların desteğini hiçbir şekilde kabul edip güvenmeyelim. Bu tuzaklara düşmemeli kimse.

Yukarıda da yazdığım gibi, bu ayaklanışı başka bir şeye çevirmeye, içini yavaş yavaş boşaltmaya çalışıyorlar ve insanlar bu güzel dayanışmanın verdiği hoş duygulara kapılıp manipüle olabilir. Sen olmuşsun mesela, romantizmin buradan.

kafa ya,

Ben çok uyumlu, çevresiyle de dostlarıyla da ilişkileri gayet sıcak biriyim, son derece sade bir yaşamım var. Ancak.. tutarsızlık ve sarhoşluk bir araya geldiğinde orada susamayan da bir yapım var, sadece yazarken biraz agresif görünüyorum. Yazıyla iletişim sorunları bunlar.

Ve belirtmek isterim ki: Beni çileden çıkaranlar ateistler. Özellikle de forumlardaki ateistler. Cici, romantik, uzlaşmacı, sevgi pıtırcığı biri de olmadığım için anlaşamıyoruz. Olayımız bu. Yani kendini acayip beğenen, her şeyleri çözüp bitirmiş de aşmış kimseler imajı çizen ateistlerin (bazılarının diyeceğim tabii) saçmalamaları, gerçekleri görememeleri ve kibirlerinin bir karşılığı olmalı.

Hata yapmamalıyız. Manipüle olmamalıyız. Bu aşağılık iktidar ve beslemelerinin, sefil şarkıcı türkücülerin, entel dantel sanatçı müsveddelerinin beslenmesine izin vermemeliyiz. Burada hiç kimsenin hata yapma hakkı yok. Yaratılan sevgi selinin içinde boğmaya çalışıyorlar gençleri ve o direnen bütün masum halkı. Onlar izin vermezler, vermeyecekler, bir kere daha o sahte sevgi gösterilerine kanmazlar ama yine de dikkatli olmak gerek. Kimse farkında değil ama, övüyor gibi görünüyorken küçümsüyor ve Tayyip'in anlayış, hoşgörü ve sağduyusuna muhtaçmışız gibi gösteriyorlar.

Romantizm hep..

Sitelerde Paylaş

Xuser,

manipule olmayacağız, yalanları unutmayacağız, unutturmayacağız ama fazla nefret bize zarar verir.

Hoşgörülüyümdür ama kolay manipule olmam, teslim de olmam. Forumdaki üyeler yazdığım zamandaki kararlılığımı bilirler.

Neyse kırgınlık olmadan sonuçlandırdığımıza sevindim.

#DirenXuser

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...