Jump to content

Biraz olsun utanıyormusunuz

Recommended Posts

Bersann sizin derdiniz nedir kardeşim ? Okuduğunuzu anlamıyormusunuz? Konunun Osmanlı ile ne ilgisi var? Öyle bir havan var ki sanki Osmanlı yı biz yıktık. Ve ya Atatürk yıktı.

Osmanlı yı konuşmak istiyorsan aç bir başlık konuşalım. Bu konuda forumda bulabileceğin en yetkin adamlardan biri benim. Sana yardımcı olayım, bilgilerimi paylaşayım. Sen den de bir şeyler öğreneyim. Ama başlığımın Osmanlı ile bir ilgisi yok.

Bak sana bir ip ucu vereyim;

Osmanlı iyi bir ortaç devleti idi. Ve hep öyle kaldı.

İstersen şu cümlem üzerine biraz düşün.

Sitelerde Paylaş

Osmanlıda insancıl ve şefkatli ne vardı? :)

insana saygı vardı, kimse kılık kıyafeti yüzünden idam edilmiyordu, inançlarını yaşayanlar darağacına gitmiyordu, 3 dinin bir arada yüzyıllarca yaşandığı bir medeniyet.

tarihinde Bersann tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bersann sizin derdiniz nedir kardeşim ? Okuduğunuzu anlamıyormusunuz? Konunun Osmanlı ile ne ilgisi var? Öyle bir havan var ki sanki Osmanlı yı biz yıktık. Ve ya Atatürk yıktı.

Osmanlı yı konuşmak istiyorsan aç bir başlık konuşalım. Bu konuda forumda bulabileceğin en yetkin adamlardan biri benim. Sana yardımcı olayım, bilgilerimi paylaşayım. Sen den de bir şeyler öğreneyim. Ama başlığımın Osmanlı ile bir ilgisi yok.

Bak sana bir ip ucu vereyim;

Osmanlı iyi bir ortaç devleti idi. Ve hep öyle kaldı.

İstersen şu cümlem üzerine biraz düşün.

konunu dağıttığıysam özür dilerim sevgili albastı

Sitelerde Paylaş

insana saygı vardı, kimse kılık kıyafeti yüzünden idam edilmiyordu, inançlarını yaşayanlar darağacına gitmiyordu, 3 dinin bir arada yüzyıllarca yaşandığı bir medeniyet.

İnsana saygıyı gösteren ne gibi uygulamalar vardı mesela?

Ciddi söylüyorum bunu.

Bana kelimelerle cümle kurmaktan ziyade örnek ver.

Somut örnek.

İnsana saygı, kılık kıyafet özgürlüğü, dinler ittifakı konulaırn örnek ver.

Lafla anlatma.

Senin kişisel görüşünü bana sunma.

Bana örneği sun, ben kendim karar vereyim senin saygı, dostluk, kardeşlik anlayışın nasılmış.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...