Jump to content

İçkici, Keş Osmanlı padişahları müslümansa ben de peygamberim !

Recommended Posts

Taib Ahmed'e göre, "Fatih Sultan Mehmed Han ve Sultan Bayezid-i Veli, komutanları ve vezirleriyle arada sırada içki alemi yaparlardı. Hatta Bayezid-i Veli, Sadrazam Gedik Ahmed Paşa'yı içki alemi sırasında katletmişti".

Yine Taib Ahmed'e göre padişahlar arasında içkiye en düşkün isim II. Selim'di. Lakabı "Sarhoş" idi. Bu dönemde sınırsız içki serbestliği vardı.

III. Ahmed, çoğunlukla geceleri hünkar sofasında, balkonda yumuşak yastıklar içinde yarı yatmış bir halde oturur, sadrazamı, şairleri ve dalkavuklarıyla içki içerdi.

Bir sonraki padişah I. Mahmud da içkiyi seviyordu.

Osmanlı padişahları arasında içkiye çok düşkün kişi II. Mahmud, yasakları deliverdi.

II. Abdülhamid'in de içtiği biliniyor. "şeker suyu" rom içiyordu.

Burada bizim tepkimiz padişahların içki içmesi değil;

içki içen padişahları bize yıllarca tam müslüman, dinine sıkıca bağlı müslüman, içki içmeyen kişiler diye yutturmuş olmaları ve yalan söylemeleri!

Yine bir çok kaynakta bir çok padişahın içki içtiği yazıyor. Peki yüce Allah, Kuran'da içkiyi nasıl yasaklamış:

Maide 90: Ey iman edenler! İçki, kumar, dikili taşlar (putlar) ve fal okları şeytan işi birer pisliktir. Bunlardan kaçının ki, kurtuluşa eresiniz.

Allah, içkiye pisliktir demiş. Padişahlar küple götürmüş içkiyi ! Bir de bizi tarih kitaplarında padişahları şeriata yani Kuran'a sıkı sıkıya bağlı kişiler yalanıyla uyutmuş olmaları.

Taib Ahmete göre; Sultan İbrahim döneminde yeni keyif verici maddeler ortaya çıktı: Bunların başında, burundan çekilen enfiye (burun otu) vardı.

Bir tür uyuşturucu olan enfiyeyi zamanla padişahlar ve sadrazamlar kullanacaktı.

Uyuşturucu çeken padişah mı olur? Bu nasıl müslümanlıktır böyle!

Buradaki tenkitim Osmanlı hanedanına; Osmanlı halkına değil. Tam anlamıyla müslüman olan Osmanlı halkıydı; hanedan değildi.

Konuyla ilgili geniş bilgi için tıklayınız:

http://kurtaricisizs...i-Kafir-mi.html

tarihinde KHF-232 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 63
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

kendilerine pek ala müslüman sıfatını yakıştırabilirler. bunda bir yanlış yok.

amma günahkar müslümandır, amma evliya mertebesinde ihlas sahibi ermiş müslüman.

sonuçta müslümandır.

müslüman olmak için tek ve yeter şart kelime-i şehadet getirmek olduğuna göre no problem.

seni ne gocunduruyor?

Sitelerde Paylaş

kendilerine pek ala müslüman sıfatını yakıştırabilirler. bunda bir yanlış yok.

amma günahkar müslümandır, amma evliya mertebesinde ihlas sahibi ermiş müslüman.

sonuçta müslümandır.

müslüman olmak için tek ve yeter şart kelime-i şehadet getirmek olduğuna göre no problem.

seni ne gocunduruyor?

Hey, orada dur !

Padişah gelip de insanlara kullarım derse yani kendini Allah yerine koyarsa şirke batmış demektir ve gideceği yer cehennemin dibi.

Firavun da halka kullarım diyordu; ilahlık taslıyordu !

Gizli bir tarihi gerçek: Osmanlı padişahları öldükten sonra neden firavunlar gibi mumyalandı, bir baba yiğit açıklasın ! Ben sebebini biliyorum, ama siz biraz düşünün bulacaksınız !

Elham 5: (Allah'ım!) Yalnız Sana kul oluruz ve yalnız Senden yardım dileriz.

Bu ayeti ne yapacaksın, tavan arasına saklayamazsın herhalde !

tarihinde KHF-232 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Hey, orada dur !

Padişah gelip de insanlara kullarım derse yani kendini Allah yerine koyarsa şirke batmış demektir ve gideceği yer cehennemin dibi.

Firavun da halka kullarım diyordu; ilahlık taslıyordu !

Gizli bir tarihi gerçek: Osmanlı padişahları öldükten sonra neden firavunlar gibi mumyalandı, bir baba yiğit açıklasın ! Ben sebebini biliyorum, ama siz biraz düşünün bulacaksınız !

Elham 5: (Allah'ım!) Yalnız Sana kul oluruz ve yalnız Senden yardım dileriz.

Bu ayeti ne yapacaksın, tavan arasına saklayamazsın herhalde !

sanırım bu türklerin töresinde öteden beri var olan kut anlayışının başka bir kılığa bürünmüş hali.

türkler devleti yönetme yetkisinin tanrı tarafından verildiğine inanırlardı.

osmanlı geleneğinde de islamiyetin etkisiyle başka bir şekle bürünmüş hali oluyor sanırım bu.

öyle ki allah'ın yeryüzünde ki gölgesi diye tabir etmişler kendilerini osmanlı sultanları.

tebaa da böylece padişahın kulları oluyor.

ayrıca hilafet makamını temsil eder padişahlar.

bu işin detaylarına vakıf değilim.

Sitelerde Paylaş

KHF görende okuyanda sen içki içmiyorsun sanar, bana yaramadığı halde ayda yılda içerim. İçmiyen muhakkak vardır ama çoğumuz az çokta içeriz millet olarak..

Ben içmem.

İçki, içenin tercihi, beni ilgilendirmez. Ben sadece neden içilmemesi gerektiğini açıklarım. İsteyen; aksırana kadar, tıksırana kadar içebilir, kendi tercihleri.

Buradaki konu şu;

İçki içen ve uyuşturucu bile kullanan osmanlı hanedanı nasıl oluyor da bize müslüman diye yutturulmaya çalışılıyor?

Tarih kitapları yalan; öğrendiklerinizi ve öğretildiklerinizi unutun !

Sitelerde Paylaş

Ben içmem.

İçki, içenin tercihi, beni ilgilendirmez. Ben sadece neden içilmemesi gerektiğini açıklarım. İsteyen; aksırana kadar, tıksırana kadar içebilir, kendi tercihleri.

Buradaki konu şu;

İçki içen ve uyuşturucu bile kullanan osmanlı hanedanı nasıl oluyor da bize müslüman diye yutturulmaya çalışılıyor?

Tarih kitapları yalan; öğrendiklerinizi ve öğretildiklerinizi unutun !

Yaff KHF Osmanlı tam müslüman değildi ama islam sayesinde tam kaymakçıydı ve işine geldiği için kullandı islamı, milleti uyuta uyuta benliğini yok etti, yağmayı buna bağlayıp toprak genişletti yalan mı ? Köle edindi islamı referans alarak, hadım ettirdi yurtlarından ana babalarından koparttığı çocukları, bir ton şey, cahil kul köle sorgulamayan (nasıl sorgulasın saltanatta ellerinden ne gelir) insanlarmış o zamanın insanları..Müslümanlığa çok yakışıyor yani Osmanlının icraatleri, içki bunun yanında melayke kalır, allah içkiyi yasaklayacağına bu diğer saydıklarımı yasaklasaydı, insanlık onuruna hakaret olan içkimi yoksa bu saydıklarım mı? Osmanlının içkisi onu müslüman yapmaz ama işgal ve edindiği köleler pekala yapar, kuranda yasak değil ama içki yasak diye yazar belli ayetlerde :)
Sitelerde Paylaş

Yaff KHF Osmanlı tam müslüman değildi ama islam sayesinde tam kaymakçıydı ve işine geldiği için kullandı islamı, milleti uyuta uyuta benliğini yok etti, yağmayı buna bağlayıp toprak genişletti yalan mı ? Köle edindi islamı referans alarak, hadım ettirdi yurtlarından ana babalarından koparttığı çocukları, bir ton şey, cahil kul köle sorgulamayan (nasıl sorgulasın saltanatta ellerinden ne gelir) insanlarmış o zamanın insanları..Müslümanlığa çok yakışıyor yani Osmanlının icraatleri, içki bunun yanında melayke kalır, allah içkiyi yasaklayacağına bu diğer saydıklarımı yasaklasaydı, insanlık onuruna hakaret olan içkimi yoksa bu saydıklarım mı? Osmanlının içkisi onu müslüman yapmaz ama işgal ve edindiği köleler pekala yapar, kuranda yasak değil ama içki yasak diye yazar belli ayetlerde :)

Sonunda doğru dürüst bir şey yazmışsın.

Osmanlı hanedanı münafıktı, içkici alemciydi. Halk; gariban, fukara ama gerçekten müslümandı.

Halkı kaz gibi yolup köle gibi kullanmak için halka müslümanmış gibi göründü bu şerefsiz alçaklar !

Sitelerde Paylaş

yaw ben şu anda 2 tane xtra çakıp geldim.

hay! lanet olsun.

kafam inceden çakır bile olmadı. sokayım böyle toleransa.

hanedan içmişse afiyet olsun.

gerçi o zamanlar çeşitlilik yokmuş ama şarapta olsa alkol alkoldür. %11-13'te fena rakam değil :lol:

eminim esrara da takılıyorlardı. hiç şüphesiz! neyse mevzu bu değil.

osuruktan teyyare teori üretiliyor.

koca imparatorluk lan bu.

salakça kalıplara sokmaya gerek yok hanedanı.

Sitelerde Paylaş

Sonunda doğru dürüst bir şey yazmışsın.

Osmanlı hanedanı münafıktı, içkici alemciydi. Halk; gariban, fukara ama gerçekten müslümandı.

Halkı kaz gibi yolup köle gibi kullanmak için halka müslümanmış gibi göründü bu şerefsiz alçaklar !

Peki diğerleri? Köle edinmelerine ne diyeceksin? Kuranda yasak değil ve köle ayetleri bizzat var, içkiyse yasak, bu kadar dar Allah mı olur?
Sitelerde Paylaş

sen bırakmamışmıydın içkiyi

bırakıyorum, başlıyorum, bırakıyorum, başlıyorum, bırakıyorum, baş... :lol:

fasit daireye giriyorsun. kısır döngü bu.

bütün uyarıcıları ve uyuşturucunun ağababası alkolü ve sigarayı da alayına topyekün s**** çekicem çok yakındır.

şu an pasif beklemedeyim :)

Sitelerde Paylaş

yaw ben şu anda 2 tane xtra çakıp geldim.

hay! lanet olsun.

kafam inceden çakır bile olmadı. sokayım böyle toleransa.

hanedan içmişse afiyet olsun.

gerçi o zamanlar çeşitlilik yokmuş ama şarapta olsa alkol alkoldür. %11-13'te fena rakam değil :lol:

eminim esrara da takılıyorlardı. hiç şüphesiz! neyse mevzu bu değil.

osuruktan teyyare teori üretiliyor.

koca imparatorluk lan bu.

salakça kalıplara sokmaya gerek yok hanedanı.

Sabah sabah içilir mi yahu? Nasıl bünyeniz var sizin? Geçen ben içtim az daha hastanelik oluyordum, iki gün kustum bir hafta kendime gelemedim, daha 1,2 yıl içmem ders oluyor, bir süre idare ettiriyor :tongue:
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...