Jump to content

İslam Açısından Hangi 5 Eylem İnsan İçin Cehennemi Garantiler?

Recommended Posts

Neden 5?

Bir tane var. O da müslüman olmamak.

İstersen bunu beş defa yazarız.

1.Müslüman olmamak

2.müslüman olmamak

3.müslüman olmamak

4.müslüman olmamak

5.müslüman olmamak

Bu kadar.Müslüman olduktan sonra ne yaparsan yap cehennemi garantileyemezsin.

Tüm günahların bir namazda silinebilir, bir tek tövbe ile cennete girebilirsin.

Cehenneme gitsen bile ceza süren dolduktan sonra ordan çıkarsın.

İslamın önem verdiği tek şey ''bizdenmisin değilmisin'' dir, nasıl biri olduğun ne yaptığın-yapmadığın önemli değildir.

Sitelerde Paylaş

Bu başlıkta İslam açısından hangi 5 eylemin insan için cehennemi garantilediğini tartışalım.

Mesela insan hangi 5 davranışı veya fiili yaparsa cehennemi kesin garantiler?

Bu kesinliğin oranı nedir?

Konuşalım hep beraber.

Bırakım cehennemi, cennetin peşinden koşmaya bakın

Sitelerde Paylaş

Neden 5?

Bir tane var. O da müslüman olmamak.

İstersen bunu beş defa yazarız.

1.Müslüman olmamak

2.müslüman olmamak

3.müslüman olmamak

4.müslüman olmamak

5.müslüman olmamak

Bu kadar.Müslüman olduktan sonra ne yaparsan yap cehennemi garantileyemezsin.

Tüm günahların bir namazda silinebilir, bir tek tövbe ile cennete girebilirsin.

Cehenneme gitsen bile ceza süren dolduktan sonra ordan çıkarsın.

İslamın önem verdiği tek şey ''bizdenmisin değilmisin'' dir, nasıl biri olduğun ne yaptığın-yapmadığın önemli değildir.

İslam açısından diyor !.. Müslüman olmayanlar direkt cehennememi gidecek.. Üç büyük din aynı Allahtan geldiyse neden diğerleri cehenneme gitsin ki ? Kendi dinleri içinde inanç ve ibadetlerini tam olarak yerine getiren bir Hristiyan yada Yahudi neden cehenneme gitsin ? Hadi biz zaten cehennem yocusuyuz iplemediğimiz için, kabul etmişiz varsa gideriz farketmez diye de Uzaylı gören masum Hristiyan neden gidiyor :)

tarihinde ziobelle tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ateistlere bişey olmaz öbür dünyada, tek affedilmeyen günah şirktir, şirk bizi bağlamaz, inkar da bizi bağlamaz,

Bizim her akşam rakı içen komşu bile bir insanın allaha inanmamasının mümkün olmadığını düşünüyorsa artık siz düşünün, yobazı ateist olduğunuza inandıramazsınız, onlara göre olan birşeyi inkar ediyorsunuzdur ve yanmalısınızdır :) cehennem boşuna mı vardır :)

Merak etmeyin atmak isteyen gözünüzün üstünde kaşınız var diye atar :)

Sitelerde Paylaş

İslam açısından diyor !.. Müslüman olmayanlar direkt cehennememi gidecek.. Üç büyük din aynı Allahtan geldiyse neden diğerleri cehenneme gitsin ki ? Kendi dinleri içinde inanç ve ibadetlerini tam olarak yerine getiren bir Hristiyan yada Yahudi neden cehenneme gitsin ? Hadi biz zaten cehennem yocusuyuz iplemediğimiz için, kabul etmişiz varsa gideriz farketmez diye de Uzaylı gören masum Hristiyan neden gidiyor :)

''Müslümandlardan daha çok hristiyan cennete girecekmiş'' diyen ve inanan bir müslüman görmüştüm. İronikti...

tarihinde ad hominem tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

ateizmin yüceltilecek bir tarafı varmı?

Bunu bir ateiste sordugunuz icin alacaginiz cevap "Tabii ki vardir." olacak :) Ateizmin guzel yanlarindan bazilari:

-Sorgulamaya acik bir dusunce sistemi oldugu icin istismara daha kapali bir yapidadir.

-Dis dunyaya (Yani cevreye ve evrene) daha uygun bir inanc sistemidir.

-Daha basittir.

Sitelerde Paylaş

Bunu bir ateiste sordugunuz icin alacaginiz cevap "Tabii ki vardir." olacak :) Ateizmin guzel yanlarindan bazilari:

-Sorgulamaya acik bir dusunce sistemi oldugu icin istismara daha kapali bir yapidadir.

-Dis dunyaya (Yani cevreye ve evrene) daha uygun bir inanc sistemidir.

-Daha basittir.

bu 3 seçenekte yüceltilmesi için bir sebep göremiyorum. daha açık ve net olgular olması gerekmezmi?

Sitelerde Paylaş

bu 3 seçenekte yüceltilmesi için bir sebep göremiyorum. daha açık ve net olgular olması gerekmezmi?

Sizce bunlar onemsiz ise diyecek bir sozum yok. Herkesin neye gore bir inanc sistemi sececegi kendi verecegi bir karardir. Benim icin yazdigim maddeler onemlidir ve ateizmin bunlara sahip olusu, benim gozumde ateizmi diger inanislardan daha one cikartir. Mesela insanlari kendi haline birakinca yanlis seyler yapmaya meyillidirler diye dusunen biri icin sahip oldugu inanc sisteminde kotu davranislara bir ceza verilmesi onemli olacaktir. Bu ornegi simdi uydurdum, sizinle bir ilgisi yok.

Sitelerde Paylaş

İslam açısından acının artısını yani çok acının artı ne getirisi var ? konuşmak lazım. Eyüp çektiği acılar için sizden fazla ne kazanmış oldu ? + ne ?

birisi için ne kadar çok fedakarlık yapar ne kadar çok acılara sıkıntılara katlanırsan onun yanında ne kadar değerli ve sevgili biri olduğunu göstermiş olursun...
Sitelerde Paylaş

birisi için ne kadar çok fedakarlık yapar ne kadar çok acılara sıkıntılara katlanırsan onun yanında ne kadar değerli ve sevgili biri olduğunu göstermiş olursun...

Bu insan ilişkilerinde sevgi gösterme biçimi belki olabilir, benim sorum artı acı artı ne fayda sağlıyor,

Eyübü biraz daha sevmiş olması vaatler açısından ona ne artı kattı onu merak ettim, cennet ise cennet huri ise huri, her iyi kula var zaten,

Zenginlikler ve güçler verilen rüzgara hükmeden süleymandan farklı bir muameleye mi tabi tutuluyor ?

Sitelerde Paylaş

Bu insan ilişkilerinde sevgi gösterme biçimi belki olabilir, benim sorum artı acı artı ne fayda sağlıyor,

Eyübü biraz daha sevmiş olması vaatler açısından ona ne artı kattı onu merak ettim, cennet ise cennet huri ise huri, her iyi kula var zaten,

Zenginlikler ve güçler verilen rüzgara hükmeden süleymandan farklı bir muameleye mi tabi tutuluyor ?

insan insanca duygular taşır tanrıya da insanca duygular ve beklentilerle yaklaşır...insandan daha farklı bir davranış biçimi beklemek doğru olmaz...insan birisini severse onun için sıkıntılara katlanır ve bunun karşılığında bir beklenti içinde bile olmayabilir...Eyüp sevgisini böyle yaşamış...

Sitelerde Paylaş

Eyüp sevgisini böyle yaşamış...

Eyüp yaşamamış, eyübe bu yaşatılmış, ve her gün neden bana bunu reva gördün diye yakarmış, bu başkasının yüküne ortak olmak değil, manasız bir eziyet ve bunun ona artı ne kazandırdığı hakkında hiçbir cevap alamadım.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...