Jump to content

İslam İnancında Allah'ın Sahip Olduğu Duyu Organları hangileridir?

Recommended Posts

İslam kaynaklarında Allahın Göz ve Kulağa sahip olduğunu açıkça belirten kaynaklar vardır.

Ayrıca eline atıfta bulunan bir çok kaynak olsa da tek başına eli dokunma duyusu olduğu şeklinde yorumlayamayız.

Ancak Koku alma, tat alma ve dokunma duyularıyla ilgili bilgi yoktur islamda.

Bunlar hakkında bilgi olmaması Allahın bu duyulara sahip olmadığı anlamına gelebilir mi?

Bu konuyla ilgili konuşalım.

Allahın dokunma, koku alma, tat alma duyuları var mıdır?

Gözü ve kulağı kesin bir şekilde var mıdır?

Hangi duyuları vardır?

Bunlar hakkınd akonuşalım.

Sitelerde Paylaş

İslam kaynaklarında Allahın Göz ve Kulağa sahip olduğunu açıkça belirten kaynaklar vardır.

Ayrıca eline atıfta bulunan bir çok kaynak olsa da tek başına eli dokunma duyusu olduğu şeklinde yorumlayamayız.

Ancak Koku alma, tat alma ve dokunma duyularıyla ilgili bilgi yoktur islamda.

Bunlar hakkında bilgi olmaması Allahın bu duyulara sahip olmadığı anlamına gelebilir mi?

Bu konuyla ilgili konuşalım.

Allahın dokunma, koku alma, tat alma duyuları var mıdır?

Gözü ve kulağı kesin bir şekilde var mıdır?

Hangi duyuları vardır?

Bunlar hakkınd akonuşalım.

Sevgili Arkadaşım

Hemen her akşam, gözlerimizi kapatıp soyut dünya ya yolculuk yaptığımız zaman, rüya gördüğümüz zaman, kulağımızla mı duyar, gözümüzle mi görür, elimizle mi hisseder, dilimizle mi tat alırız?

Esen Kalın

Sitelerde Paylaş

Sevgili Arkadaşım

Hemen her akşam, gözlerimizi kapatıp soyut dünya ya yolculuk yaptığımız zaman, rüya gördüğümüz zaman, kulağımızla mı duyar, gözümüzle mi görür, elimizle mi hisseder, dilimizle mi tat alırız?

Esen Kalın

I ıh. Cevap:Beynimizle..

Esen kalınız efenim..

Sitelerde Paylaş

I ıh. Cevap:Beynimizle..

Esen kalınız efenim..

Sn İnmanah

Beyniniz, bunları daha önce tanımladığı için, rüya aleminde bir ele, göze, kulağa, yahut tat almak için bir dile ihtiyaç duymazsınız değil mi?

Esen Kalın

Sitelerde Paylaş

Sn İnmanah

Beyniniz, bunları daha önce tanımladığı için, rüya aleminde bir ele, göze, kulağa, yahut tat almak için bir dile ihtiyaç duymazsınız değil mi?

Esen Kalın

Evet, ama bir beyne ihtiyat var, ilk şart beyin. Beyin yoksa neyle idrak edip deneyimleyip depolıycaz?
Sitelerde Paylaş

Evet, ama bir beyne ihtiyat var, ilk şart beyin. Beyin yoksa neyle idrak edip deneyimleyip depolıycaz?

Sn İnmanah

Sevgili Allah, bir bilinçtir. Tüm tatları, yahut biz insanların algı olarak nitelendirdiği, tüm etki ve tepkimeleri var edendir.

Bu bilinç, rüya örneğinde olduğu gibi, tüm kainat ve için de cereyan eden eylem ve söylemleri, görmek, duymak, tatmak için, göze, kulağa, dile, ihtiyacı yoktur. Kim bilir, belki de tüm evren,hayat,insan,hayvan, taş, toprak vs Sevgili Allah'ın gördüğü bir rüyadır. Ne dersiniz?

Esen Kalın

Sitelerde Paylaş

Sn İnmanah

Sevgili Spagetti, bir bilinçtir. Tüm tatları, yahut biz insanların algı olarak nitelendirdiği, tüm etki ve tepkimeleri var edendir.

Bu bilinç, rüya örneğinde olduğu gibi, tüm kainat ve için de cereyan eden eylem ve söylemleri, görmek, duymak, tatmak için, göze, kulağa, dile, ihtiyacı yoktur. Kim bilir, belki de tüm evren,hayat,insan,hayvan, taş, toprak vs Sevgili Spagetti Canavarı'ın gördüğü bir rüyadır. Ne dersiniz?

Esen Kalın

Ne kadar içten ne kadar dolu dolu tastikledim sizi anlatamam. Sizde Sevgili Allah, bende de bu hissiyatımın kaynağının Sevgili Spagetti Canavarı olması aramızda bir ayrı gayrı yaratmaz umarım ki. Ne dersiniz?

Esen kalınız Efenim..

Sitelerde Paylaş

Sevgili Arkadaşım

Esen Kalın

Soyut dünyaya yolculuk?

Tüm riyalar, halüsülasyonlar daha önceden edinilen deneyimler üzerine kuruludur.

Sitelerde Paylaş

sarı kırmızı, işi gücü bırakmış boş boş konu açıp duruyor. cevap verince beğenmiyor yanıtlar duymak istediği gibi olmayınca saldırıya geçiyor. madde, delil, kanıt gibi örneklemeleri konu İslama olunca yerini, sallama iddalara uyduruk kelimelere, bırakıyor. konu İslama muhalefet olsun yada Allaha muhalefet olsun yeterlidir, kelimelerin doğruluğu yada yanlışlığı önemli değil, sadece muhalefet yapsın yeter.

her başlıkta bilim bilim diyerek, hiçbir ilmi ve bilgisi olmadığı konularda 10 larca konu açıp saçmalayan bu kişiye ne denir bilemiyorum.

tarihinde Bersann tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

BİZLERE OLAN İNANCINDAN MI BAHSEDECEĞİZ? MAĞDUR EDEBİYATI YAPIP DURACAĞINA O HER YERDE OLAN ALLAHINI İDRAK EDEMİYORSAK BU ALLAHININ KUSURLU YARATMASINDAN KAYNAKLI O ZAMAN DİYE DÜŞÜN AZICIK..Her yerde :) Benden uzak ama Bersaan' yakın, e tarif et bizde idrak edelim..

Sitelerde Paylaş

BİZLERE OLAN İNANCINDAN MI BAHSEDECEĞİZ? MAĞDUR EDEBİYATI YAPIP DURACAĞINA O HER YERDE OLAN ALLAHINI İDRAK EDEMİYORSAK BU ALLAHININ KUSURLU YARATMASINDAN KAYNAKLI O ZAMAN DİYE DÜŞÜN AZICIK..Her yerde :) Benden uzak ama Bersaan' yakın, e tarif et bizde idrak edelim..

Allah yaratandır, var olan herşeyi sebep- sonuç ile yaratmıştır. kusurlu olan insandır, çabalamadan emek vermeden muvaffak olmak istemek, hangi akla ve mantığa uyar. yüzmeyi bilmeden denize gir, Allah beni kurtarsın dersen ölür gidersin. bu dünyada herşeyde böyledir, emek vereceksin çaba sarfedeceksin. oturduğun yerden mucize beklemek yerine sen adım at, öğren, oku, çalış.

Allah bana olduğu kadar sana da yakın fakat sen Allahtan uzaklaşmışsın. bu sözümü unutma Allaha ihtiyacı olmayanı Allah ta kimseye muhtaç etmez.

Sitelerde Paylaş

Allah yaratandır, var olan herşeyi sebep- sonuç ile yaratmıştır. kusurlu olan insandır, çabalamadan emek vermeden muvaffak olmak istemek, hangi akla ve mantığa uyar. yüzmeyi bilmeden denize gir, Allah beni kurtarsın dersen ölür gidersin. bu dünyada herşeyde böyledir, emek vereceksin çaba sarfedeceksin. oturduğun yerden mucize beklemek yerine sen adım at, öğren, oku, çalış.

Allah bana olduğu kadar sana da yakın fakat sen Allahtan uzaklaşmışsın. bu sözümü unutma Allaha ihtiyacı olmayanı Allah ta kimseye muhtaç etmez.

Allah uzmanı :)

Sitelerde Paylaş

Bak ben çok duygusalımdır bakma sinirli yazdığıma, kızıyorum o allahına işte bana ne. Körebe oynayan Allaha ce ee yapmayacağım. Adilse o göstersin kendini, oyun oynayan O kızan O.Kuralları koymuş taa en baştan, ben ne edersem edeyim inanmayacağı ki? O yapmış o yaratmış beni böyle, siz diyorsunuz hemi..

Yine edebiyat, off delil ver delil..

Al dinle..

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=wHdsAbez_Po

Sitelerde Paylaş

ben sizlere olan inancımı kaybettim, Allahın varlığının delili kainatı kaplamış, getirelecek birşey yok, gözlerini açıp bakman yeterlidir.

okadar kaplamış diyosun, gözünü aç bak diyosun yine delil yok. ispat getir inanalım sizde kurtulun bizde. ama yoksa uzatmayın yok olana yok demesinid öğrenin.

Sitelerde Paylaş

Bak ben çok duygusalımdır bakma sinirli yazdığıma, kızıyorum o allahına işte bana ne. Körebe oynayan Allaha ce ee yapmayacağım. Adilse o göstersin kendini, oyun oynayan O kızan O.Kuralları koymuş taa en baştan, ben ne edersem edeyim inanmayacağı ki? O yapmış o yaratmış beni böyle, siz diyorsunuz hemi..

Yine edebiyat, off delil ver delil..

Al dinle..

Allahı inkar etmek için adil olmayan durumları bahane etmek seçim olsaydı emin ol benim bir sürü ve kocaman bahanelerim olurdu. sen bahaneleri inkar etmek için kullanıyorsun ben bahaneleri ona ulaşmak için kullanıyorum. ,

buradan Allahın delilini göster diyenlere çok acıyorum, ateizm felsefesi bu kadar ucuzmu?

Allahı göster inanayım, mucize göster inanayım, bu riyakarlıktır. bu konular benim ilgi alanıma girmediği için seçimleri yada düşünceleri bu yönde olanları kendi haline bırakmayı tercih ediyorum.

eğerki, çok değer verdiğim bir insan birgün bana gelir derse Ateizm ilkesinde şu eylem var sen bunun yok olduğunu ispat edebilirmisin, şahsımca yaptığım çalışmalar ve edindiğklerimden yola çıkarak, Ateizmi tamamen çürüten net gerçekleri sunmayı düşünebilirim. hatırlarsan bir ara sana küçük bir çalışma sunmak istedim sen red ettin, hiçbir konuda samimi değilsiniz ki, size neden güveneyim, sizlere neden inanayım. dertsiz başıma dert açmakta zaten üstüme yok, her gülen yüze aldanıp olaylara maydanoz olmaktan dersimi defalarca aldım. işin kötü tarafı hala akıllanmıyorum, gerek sanalda gerek reelde, bilmiyorum, sizlerle ortak bir noktayı nasıl bulup nasıl anlaşabilirim...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...