Jump to content

İslam İnancında Allah'ın Sahip Olduğu Duyu Organları hangileridir?

Recommended Posts

okadar kaplamış diyosun, gözünü aç bak diyosun yine delil yok. ispat getir inanalım sizde kurtulun bizde. ama yoksa uzatmayın yok olana yok demesinid öğrenin.

ispat o kadar çokki, fakat senin metobolizman ve fiziki yapın bu ispatları alacak donanımda değil, kapıları kapatmışsın bana içeri gel diyorsun.

Sitelerde Paylaş

Allahı inkar etmek için adil olmayan durumları bahane etmek seçim olsaydı emin ol benim bir sürü ve kocaman bahanelerim olurdu. sen bahaneleri inkar etmek için kullanıyorsun ben bahaneleri ona ulaşmak için kullanıyorum. ,

buradan Allahın delilini göster diyenlere çok acıyorum, ateizm felsefesi bu kadar ucuzmu?

Allahı göster inanayım, mucize göster inanayım, bu riyakarlıktır. bu konular benim ilgi alanıma girmediği için seçimleri yada düşünceleri bu yönde olanları kendi haline bırakmayı tercih ediyorum.

eğerki, çok değer verdiğim bir insan birgün bana gelir derse Ateizm ilkesinde şu eylem var sen bunun yok olduğunu ispat edebilirmisin, şahsımca yaptığım çalışmalar ve edindiğklerimden yola çıkarak, Ateizmi tamamen çürüten net gerçekleri sunmayı düşünebilirim. hatırlarsan bir ara sana küçük bir çalışma sunmak istedim sen red ettin, hiçbir konuda samimi değilsiniz ki, size neden güveneyim, sizlere neden inanayım. dertsiz başıma dert açmakta zaten üstüme yok, her gülen yüze aldanıp olaylara maydanoz olmaktan dersimi defalarca aldım. işin kötü tarafı hala akıllanmıyorum, gerek sanalda gerek reelde, bilmiyorum, sizlerle ortak bir noktayı nasıl bulup nasıl anlaşabilirim...

Allahın çok iddialı çok kindar çok narsist söylemleri yoktuda biz uydurduk :) Kardeşim nedir bu? Dürüst ol ve cevap ver, sen nerden biliyorsun bu Allahı? HANGİ BİRİNİZ ISPATLAYABİLİRSİNİZ YA, ARABIN İLKEL ORTA ÇAĞDA UYDURDUĞUNA İTİBAR ETMİYORUZ DİYE BİZİ CEHENNEM ATEŞİ BEKLİYORMUŞ, AMAN ÇOK KORKTUM, O BENDEN KORKSUN, DOĞALGAZIMIN HORTUMUNU TUTARIM ÇAKMAĞI ÇAKARIM YAKARIM ONU, ÇIKSIN KARŞIMA ERRRKEKSE, ODUN MIY MIY KALIR ONUN ATEŞİNİN YANINDA..

İşte böyle iddialı, bak benim iddiamda bölee.

tarihinde -inmanah- tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yahu ben o dediklerine inanmıyorum nasıl he diyeyim ve bana saçma ötesi gelen bu durumla deney yaptırayım? Somut verilerle bana soyuta dokanacağımı deneyimleyeceğimi diyorsun, allahın bile becerememiş sen mi becereceksin?

Allahı neden sürekli konulara dahil ediyorsun, neyi becerememiş, insanları üstün özelliklerde yaratmış, donanım, yazılım mevcut, sen hardiskini boş tutuyorsan Allah senin için ne yapsın.

Sitelerde Paylaş

Allahı neden sürekli konulara dahil ediyorsun, neyi becerememiş, insanları üstün özelliklerde yaratmış, donanım, yazılım mevcut, sen hardiskini boş tutuyorsan Allah senin için ne yapsın.

Bak beni yaratmamış, şıp diye ona nail olurdum değil mi öyle olsa? Sen diyorsun kainat onun delilleriyle dolu diye..
Sitelerde Paylaş

Sizlerle ortak bir noktayı, nasıl bulup, nasıl anlaşabilirim...

Sevgili Berşan

Düşünsel nokta da bizlerden farklı düşünen, hayatlarını bu düşünce üzerine bina eden tüm bireyler ile, sadece sevgi, saygı, anlayış ve empati temelli bir yaklaşım ile ilişki kurabilir, anlaşabiliriz.

Bizler gibi düşünmeyen tüm insanları tatmin eden, onları düşünsel nokta da ikna eden argümanlar var. Öncelik ile, bu argümanlara saygı duymalı, bu argümanların ikna ettiği tüm insanları, edindikleri düşünceler çerçevesinde değil, hayata kattıkları eksiler, artılar ve tüm varlığa karşı takındıkları tavrı baz alarak bir duruş sergilemeliyiz diye inanıyor ve düşünüyorum.

Esen Kalın

Sitelerde Paylaş

Sevgili Berşan

Düşünsel nokta da bizlerden farklı düşünen, hayatlarını bu düşünce üzerine bina eden tüm bireyler ile, sadece sevgi, saygı, anlayış ve empati temelli bir yaklaşım ile ilişki kurabilir, anlaşabiliriz.

Bizler gibi düşünmeyen tüm insanları tatmin eden, onları düşünsel nokta da ikna eden argümanlar var. Öncelik ile, bu argümanlara saygı duymalı, bu argümanların ikna ettiği tüm insanları, edindikleri düşünceler çerçevesinde değil, hayata kattıkları eksiler, artılar ve tüm varlığa karşı takındıkları tavrı baz alarak bir duruş sergilemeliyiz diye inanıyor ve düşünüyorum.

Esen Kalın

teşekkür ediyorum sevgili Mesudi bey, sizin yazılarınızı okumaktan büyük mutluluk duyuyorum, toplumumuzun sizin gibi insanlara gerçekten ihtiyacı var, saygılarımla...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...