Jump to content

allahı kim yarattı...

Recommended Posts

Bana önyargılı demen çok komik, senin de benim de daha doğumumuzdan itibaren beynimiz bu din ile yıkanmadı mı? Asıl ben müslümanken önyargılıydım ama geçti artık.

Benim beynimde artık sırf bir insana inanmadığım için beni sonsuza kadar yakacak bir tanrı imajı yok ki duvarlarım olsun.

kesinlikle haklısın.Din ile yıkadılar beyinleri.Sahte din ile yıkadılar.Yok bilmemne hocamız soyle buyurdu şu ulemamız soyle dedi.Ramazan gelincede televizyona cıkarlar hadis okuyup ağlarlar falan filan.Bunlara kesinlikle karşıyım.Müslümanlık degil.söyle soyliyim benim vucudum dövmelerle kaplı.camiye girdigimde bana seytan görmüs gibi bakıyorlar.Bu müslümanlık degildir.Müslümanlık zincirlere baglanmak degil zincirlerden kurtulmaktır.Ayrıca Kuranda vay haline o müslüman olmayanların diye birsey görmedim.Kuranın karsı oldugu sey Allahtan başkasına tapmak.cünkü insan kendisiyle eşit birseyden medet umarsa tekamülünü tamamlayamaz.Aslında Kuranı bos bir zihinle okudugunda oyle müthis bir kitap ki tarif edilemez.Önceki mesajımda belirttigim gibi Tanrının dogum gunu kitabını tavsiye ederim sana.Lütfen oku :)
Sitelerde Paylaş
  • İleti 303
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

kesinlikle haklısın.Din ile yıkadılar beyinleri.Sahte din ile yıkadılar.Yok bilmemne hocamız soyle buyurdu şu ulemamız soyle dedi.Ramazan gelincede televizyona cıkarlar hadis okuyup ağlarlar falan filan.Bunlara kesinlikle karşıyım.Müslümanlık degil.söyle soyliyim benim vucudum dövmelerle kaplı.camiye girdigimde bana seytan görmüs gibi bakıyorlar.Bu müslümanlık degildir.Müslümanlık zincirlere baglanmak degil zincirlerden kurtulmaktır.Ayrıca Kuranda vay haline o müslüman olmayanların diye birsey görmedim.Kuranın karsı oldugu sey Allahtan başkasına tapmak.cünkü insan kendisiyle eşit birseyden medet umarsa tekamülünü tamamlayamaz.Aslında Kuranı bos bir zihinle okudugunda oyle müthis bir kitap ki tarif edilemez.Önceki mesajımda belirttigim gibi Tanrının dogum gunu kitabını tavsiye ederim sana.Lütfen oku :)

Sen de o beğenmediğin müslümanlardan çok farklı olduğunu sanma, sonuçta sen de onlar da 1400 yıl önce ölmüş bir adama inandınız diye cennete gidip sonsuza kadar hurilerle alem yapacağınızı, inanamazsanız da Allah adında bir tanrının sonsuza kadar yakacağını sanıyorsunuz.

Kuran'ın nesi müthiş, mesela hangi ayette ne gibi olağanüstülük var?

Aşağıdaki ayetlerde nasıl bir müthişlik var:

Tahrim/4-5. (Ey peygamber’in eşleri!) Eğer siz ikiniz Allah’a tövbe ederseniz, ne iyi. Çünkü kalpleriniz kaydı. Eğer Peygamber’e karşı birbirinize arka çıkarsanız bilin ki Allah onun yardımcısıdır, Cebrail de, salih mü’minler de. Bunlardan sonra melekler de ona arka çıkarlar. Eğer o sizi boşarsa, Rabbi ona, sizden daha hayırlı, müslüman, inanan, sebatla itaat eden, tövbe eden, ibadet eden, oruç tutan, dul ve bakire eşler verebilir.

Bir de sana şu ayetlerden ne anladın, onu sorayım.

Kehf/74. Yine yola koyuldular. Nihayet bir erkek çocukla karşılaştıklarında, adam (hemen) onu öldürdü. Mûsâ, “Bir cana karşılık olmaksızın suçsuz birini mi öldürdün? Andolsun çok kötü bir iş yaptın!” dedi.

Kehf/80. “Çocuğa gelince, anası babası mü’min insanlardı. Onları azgınlığa ve küfre sürüklemesinden korktuk.”

Kuran'da bunlar gibi sürüyle ayet var.

Sitelerde Paylaş

bu arada soylemem gerekirse inananların hurilerle alem yapıcagını inanmayanların sonsuza kadar yanıcagına inanmıyorum.önceki mesajlarımdada görebilirsin.Tabi mesajın icerigini degil de cımbızla cektigin lafların yorumunu yaparsan.konusmamızın anlamı yok diye düsünüyorum :)

Sitelerde Paylaş

Kehf/74. Yine yola koyuldular. Nihayet bir erkek çocukla karşılaştıklarında, adam (hemen) onu öldürdü. Mûsâ, “Bir cana karşılık olmaksızın suçsuz birini mi öldürdün? Andolsun çok kötü bir iş yaptın!” dedi.

Kehf/80. “Çocuğa gelince, anası babası mü’min insanlardı. Onları azgınlığa ve küfre sürüklemesinden korktuk.”

Şu korkanları merak ediyor insan. Yaratan ne halt olacağını önceden bilmiyor, çocuk kötü biri olcak diye korkuyor, doğmasına izin veriyor ve öldürtüyor. Sebep? La o kötü biri olacak diye korktuk öldürdük. Olum niye doğmadan halletmediniz? Korkman için olasılık olması gerekir. Sen nasıl korkarsın diyen yok. Korkmakta burda kötü olma olasılığı. Tahmin ediyor. Kötü yola düşcek gibiydi vurdum. Şeytanla pazarlığa girerken korkmayanlar, şeytanı müminleri yoldan çıkarsın diye koyverenler, özgür irade masalı uyduranlar mümin ana babayı kendi özgür iradelerine bırakmıyor, çocuğada şans tanımıyor ,ne olur ne olmaz diye olasılık üzerine öldürüyor.

Eyi ayettir bilirim.Allah sizin bilmediğinizi bilir, kesin öyle olacaktı demez, ihtimal var der. Kesin olsa bile vahimdir, bir ton ateist var, bir tonda ana babasını yoldan çıkaran var (ne demekse) hepsini katletmiş olmalıydınız ama ortalık ateist kaynıyor. Kötülük anlayışıda evlere şenlik, küfür ve azgınlık. Yani bu masal kahramanı tanrıyı red etme, mümin olmamak. Yoldan çıkıyorsun bu durumda ve kötüsün ve daha ortada suç yokken olasılıkla biletin kesiliyor.

Vay be ne adalet amma. Şüphe üzerine idam ettik. Bu allahıda insanlar yaratmış, korkuları ve hükmüde tam insan aklı.roman olsa baskıya bile sokulmaz mantık hatalarıyla dolu diye sırf. Yazarınada başka iş yap derler.

Sevgi saygımla...

tarihinde e-teist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

2008 yılında evrimteorisi.org sitesinin ziyaretçi defterinde yaptığımız tartışmadan bir yorumumu aşağıya alıntıladım..belki ilginizi çekebilir..

....'bahsettiğiniz bu mükemmel tasarımcı yani tanrı nasıl kendiliğinden varolabiliyor\'\' diye soruyor.

Zamanda geriye doğru gidip,her şeyin başlangıcına yani mutlak sıfır noktasına gidelim.Sizin görüşünüze göre Tanrının bile olmadığı zamana geri dönelim.Şimdi şöyle bir şey tasavvur etmenizi istiyorum:Hiçbir şeyin olmadığı yani ne bir maddenin ne de enerjinin bulunmadığı ve bunu gözlemleyebilecek ve yokluk alemini hissedebilecek bir bilincin de bulunmadığı bir zamanı düşünün.(O anda bunu algılayabilecek bir şey varsa o zaman zaten bu \'\'mutlak yokluk\'\'değildir.)Şimdi böyle tarif etmeye çalıştığım şekilde bir \'\'yokluk\'\'durumunu tasavvur edebildiniz mi?Böyle bir yokluk durumu olamaz diye düşünmeniz gerekir bence.Çünkü bu mutlak yokluktan birden varlık aleminin ortaya çıkması tamamen bilim ve mantık dışı olacağını düşünürsünüz.Ayrıca ben de aynı şekilde

düşünürüm. O zaman bir şeyler ,madde ya da enerji hep vardı ve başka bir şeye ihtiyaç duymadan ve \'\'kendiliğinden\'\'her zaman varlığını devam ettiriyordu.Varlığını kendisinden önceki hiçbir şeye dayandıramayacağımız bir varlıktan bahsettiğimizi unutmayalım.Çünkü ondan bir önceki nokta \'\'yokluk\'\'tu.Neden- sonuç ilişkisi içinde nasıl varolabildiğini,hangi neden oluştu ki sonuçta varoldu diyemeyeceğimiz,zaman olarak önce gelen bir varlığa yada enerjiye dayandıramayacağımız (ki ondan önceki basamak mutlak yokluktu ve onu da tasavvur edemeyecağimize karar vermiştik.Zira yokluktan birden bire varlığın ortayaçıkması bilimsel olarak imkansızdı)bir varlıktan bahsediyorum.

Şimdi \'\'KENDİLİĞİNDEN VAROLAN\'\' belirleyebildiğimiz bir\'\'BAŞLANGICI OLMAYAN\'\'ve de \'\'VAROLABİLMEK İÇİN KENDİSİNDEN ÖNCEKİ BAŞKA BİR NEDENE İHTİYACI OLMAYAN\'\'ve de bu yüzden \'\'VARLIĞI SONSUZ OLAN\'\' bir varlığın olması gerektiğine ikna oldunuz mu?

Şimdi siz bu varlık neden TANRI olsun ki,madde ve enerjinin kendisi de bu şekilde var olamaz mı? diyeceksiniz. Ancak bugün genel kabul gören ve evrenimizin oluşumunu açıklayan Bing Bang teorisine göre madde ve enerjinin bir başlangıç noktası vardır.Ayrıca bunlar sonsuza kadar varlıklarını koruyamazlar.Maddeler nükleer parçalanma ile yokolup enerjiye dönüşebilir.Hatta enerjinin bile evrendeki karadelikler tarafından soğurulduğu yani yokolduğu iddia ediliyor.Ama siz bunlara rağmen madde ve enerjinin kendiliğinden sonsuzdan bu yana hep varolduğunu da iddia edebilirsiniz.Biz insanlardaki \'\'bilinç\'\' olmasaydı yani kendi varlığının ve diğer varlıkların farkında olma hali ve bunun sonucu olan \'\'akıl\'\'olmasaydı buna ihtimal verebilirdim.Tabi bu kez de aklın beynimizi oluşturan maddelerin ve enerjinin bir fonksiyonu olduğunu savunacaksınınız değilmi?İnsanın bir ruh taşıdığını fikrini de bu yüzden kabul etmeyeceksiniz.PEKİ SİZİN MANTIĞINIZLA DÜŞÜNELİM. SADECE BİR MADDE OLAN BEYNİMİZE BİR BİLİNÇ ATFEDİYORSUNUZ.YANİ SADECE MADDE VE ENERJİDEN BİLİNÇ ORTAYA ÇIKABİLİR DİYORSANIZ,ZAMANIN BAŞLANGICINDAN BERİ KENDİLİĞİNDEN VAROLAN TÜM VARLIK ALEMİNİN DE NEDEN BİR BİLİNCİ OLMASIN.VE DE ASLINDA BİZ BU BİLİNCİ TANRI DİYE TANIMLIYOR OLMAYALIM.BEYNİMİZİN ÇOK ÖZEL BİR EVRİM SÜRECİNDEN GEÇTİĞİNİ ÇOK MÜTHİŞ BİR SİSTEM OLUŞTURDUĞUNU SÖYLEYEBİLİRSİNİZ.PEKİ BU EVRENDEKİ HATTA EVRENİN DE DIŞINDAKİ VARLIK ALEMİDE SİZİN İDDİA ETTİĞİNİZ EVRİMSEL SÜREÇTEN GEÇİP,İÇİNDE BULUNDUĞUMUZ DURUMDA FARKINA VARAMADIĞIMIZ ŞEKİLDE TIPKI BEYİN GİBİ MÜTHİŞ BİR SİSTEM OLUŞTURDUYSA O DA VARLIK ALEMİNİN BİLİNCİNİ YANİ TANRIYI OLUŞTURDUYSA.VE VAROLAN HERŞEY TIPKI BEYİN HÜCRELERİ GİBİ ONUN BİR PARÇASINI OLUŞTURUYORSA.BENİM TANRI ANLAYIŞIM BU DE?İL AMA EVRİMCİ VE MATERYALİST GÖRÜŞE GÖRE DE BİR TANRININ MÜMKÜN OLDUĞUNU GÖRÜYORUZ.BENİM ANLAYIŞIMDA İSE TANRININ BÖYLE BİR EVRİMSEL SÜRECE İHTİYACI YOKTUR VE KENDİSİNİ ÇEVRELEYEN BİR ORTAMIN ONU ŞEKİLLENDİRMESİ DÜŞÜNÜLEMEZ.ÇÜNKÜ ONU ÇEVRELEYEN BİR ORTAM YOKTUR ZİRA O ORTAMIN TA KENDİSİDİR.

BENİM HER ZAMAN SAVUNMAYA ÇALIŞTIĞIM EN ÖNEMLİ ŞEY \'\'TANRININ BİLİM DIŞI BİR OLGU OLMADIĞIDIR.

\'\' EVRİMİN DE BİRAN ÖNCE ÇÖPE ATILMASI GEREKEN BİR DÜŞÜNCE OLDUĞUNA DE?İL DE MUTLAKA ÇOK ÖZENLİ VE DÜRÜST BİR ŞEKİLDE ARAŞTIRILMASI GEREKEN BİR FİKİR OLDUĞUNA İNANIYORUM.ÇÜNKÜ EVRİMİN TANRININ YOKLUĞUNUN DEĞİL BİLAKİS VARLIĞININ İSPATINA GİDECEK BİR YÖNDE İLERLEYECEĞİNE İNANIYORUM.

Sitelerde Paylaş

Roman okur gibi okumazsan anlarsın ne gibi mucizelerin oldugunu.Görüslerine saygı duyarım :)

Mucize olduğunu düşünerek okursam anlar mıyım?

bu arada soylemem gerekirse inananların hurilerle alem yapıcagını inanmayanların sonsuza kadar yanıcagına inanmıyorum.önceki mesajlarımdada görebilirsin.Tabi mesajın icerigini degil de cımbızla cektigin lafların yorumunu yaparsan.konusmamızın anlamı yok diye düsünüyorum :)

Yani Kuran'da inanmayanların, müşriklerin sonsuza kadar yanacağına ve hurilere dair ayetler sonradan mı eklenmiş?

Sitelerde Paylaş

Hmm peki oyle dusunelim o zaman.ondan 2000 yıl sonra isa diye biri incili yazmıs(ne gerek duymus acaba) cıkarları icin mi ? hangi insan cıkarları icin idamı göze alır ?.Muhammed kendinden 2600 yıl önceki adamın yarattıgı bir yaratıcının agzından kitap yazmıs.ve bu kitaptan 1400 yıl sonra 1.8milyar insan bu kitaba inanmış.İnkar edenler ise kitabı hala cürütememis.peki sorarım sana.neden oldu bütün bunlar ?.

Peygamber olarak anlatılan kişilerin hiçbiri tarihte yaşamamıştır.

Ne ibrahim, ne isa, ne musa ne de muhammed.

Bu kitaplar tek bir insan tarafından da yazılmamıştır.

Bu kitaplar yüzlerce yıl içinde anlatılan hikayelerin derlenmesiyle oluşmuştur.

Kökenleri ise eski oratdoğu mitolojileridir.

Sümer mitolojilerini ve tanrılarını alan diğer kavimler kendilerinden de bir şeyler katarak yeni mitler yaratmışlardır.

Bu kitaplar da bunların bileşkesidir. Zamanla bazı tanrılar meleklere ve peygamberlere dönüşmüştür.

O nedenle de bu hikayeler ortadoğu halklarına yabancı değildir. Ama bir Çinliye yabancıdır.

Hristiyanlık Roma'nın resmi dini yapılınca Avrupa'ya yayılmıştır.

İslam da aynı şekilde.

Sitelerde Paylaş

Allah'ı da bir yaratanın haşa olması gerekliliği?

şimdi benim odamın elektriği nerden geliyor dersin evin elektrik kaynağından o nerden gelir mahalle trafosundan mahalle trafosu nerden alır ana elektrik trafosundan o nerden alır o hiç bir yerden almaz.. burda biter arkadaş ana elektrik trafosu.. yok benim evimin elektriği bir yerden alıyorsa ana elektrik trafosuda bir yerden almalı niye ana elektrik trafosu işte niye bir yerden alsın elektriği?

bunun gibi ben kimden oldum beni doğuranı doğuran kim git git git en son Allah(ana elektrik trafosu) ee onu da yaratan olmalı niye?

Sitelerde Paylaş

şimdi benim odamın elektriği nerden geliyor dersin evin elektrik kaynağından o nerden gelir mahalle trafosundan mahalle trafosu nerden alır ana elektrik trafosundan o nerden alır o hiç bir yerden almaz.. burda biter arkadaş ana elektrik trafosu.. yok benim evimin elektriği bir yerden alıyorsa ana elektrik trafosuda bir yerden almalı niye ana elektrik trafosu işte niye bir yerden alsın elektriği?

bunun gibi ben kimden oldum beni doğuranı doğuran kim git git git en son Allah(ana elektrik trafosu) ee onu da yaratan olmalı niye?

o doğurmamış ve doğrulmamış tek kişidir
Sitelerde Paylaş

Verdiğiniz örnek çok saçma olmuş.

Ana elektrik trafosu da bir yerden elektriği alır.

İlk olarak elektrik bir altarnatörde üretilir.

Altarnatörde de yoktan var edilemez. Hareketten elde edilir. Hareket de başka enerjiden.

Enerji de yoktan var edilemez. Dolayısıyla Allah da bir enerji var edemez.

Sitelerde Paylaş

arkadaş bir yaratıcıyı inkar etmek için 100 imkansızı kabul ediyorsunuz.. bir yaratıcı ol der olur herşeyi idare eder herşeyin tasarrufunu elinde tutar.. red edince çok imkansızı birden kabul etmiş oluyorsunuz.. bir canlıya lazım olan hayatı için gerekli herşeyi o nasıl kendi tedarik etsin.. bir canlının yaşaması için haya güneş yiyecekler hastalanırsa ilaç ve bunlar gibi bir sürü ihtiyacı nasıl gidersin.. herşeye bir güç vermiş oluyorsun hava zerresi gibi bir zerre eğer Allahın memuru değilse yaptığı bir sürü görevi kendi yapıyor çok yüksek bir ilmi var demeliyiz toprağa giriyor işliyor, fotosentez için, solunum için seslerin gidip gelmesi için, frekansların iletilmesi için, akılsız hava zerresi bunların hepsini nasıl yapıyor.. nasıl böyle mantıklı hareket ediyor.. eğer kendisine değilde Allaha istinat etsen çok kolay olur,,, Allahın bir memuru o kadar basit..

Sitelerde Paylaş

Verdiğiniz örnek çok saçma olmuş.

Ana elektrik trafosu da bir yerden elektriği alır.

İlk olarak elektrik bir altarnatörde üretilir.

Altarnatörde de yoktan var edilemez. Hareketten elde edilir. Hareket de başka enerjiden.

Enerji de yoktan var edilemez. Dolayısıyla Allah da bir enerji var edemez.

kainatı yarattığını görüyorsun bir baharda 300bin çeşit hayvanatı ve bitkileri yarattığını görüyorsun ama enerjiyi yaratmasını akıldan uzak görüyorsun..

Sitelerde Paylaş

Mucize olduğunu düşünerek okursam anlar mıyım?

Yani Kuran'da inanmayanların, müşriklerin sonsuza kadar yanacağına ve hurilere dair ayetler sonradan mı eklenmiş?

hayır.Dedigim gibi cehennem figuru insanoglunun tekamülünü tamamlaması icindir.yani bir nevi tekamül aracıdır.Müsriklere o kadar karsı olmasıda senin icindir.Senin baskalarına kul olmaman icindir.Sen baskasına kul oldugun vakit tekamülünü tamamlayamazsın.huri meselesine gelince Kuranda cennet anlatımı temsilidir.(bkz: Sakınıp korunanlara vaat edilen cennetin temsili şu:Altından ırmaklar akar,yemişleri de sürekli,gölgesi de.(Ra'd 35.)) cennet hakkındaki verilenler sadece temsildir.Gidip görmedigim icin neler oldugunu bilemicem :) ama bildigim tek sey var oda zannedilenden farklı oldugu.
Sitelerde Paylaş

Peygamber olarak anlatılan kişilerin hiçbiri tarihte yaşamamıştır.

Ne ibrahim, ne isa, ne musa ne de muhammed.

Bu kitaplar tek bir insan tarafından da yazılmamıştır.

Bu kitaplar yüzlerce yıl içinde anlatılan hikayelerin derlenmesiyle oluşmuştur.

Kökenleri ise eski oratdoğu mitolojileridir.

Sümer mitolojilerini ve tanrılarını alan diğer kavimler kendilerinden de bir şeyler katarak yeni mitler yaratmışlardır.

Bu kitaplar da bunların bileşkesidir. Zamanla bazı tanrılar meleklere ve peygamberlere dönüşmüştür.

O nedenle de bu hikayeler ortadoğu halklarına yabancı değildir. Ama bir Çinliye yabancıdır.

Hristiyanlık Roma'nın resmi dini yapılınca Avrupa'ya yayılmıştır.

İslam da aynı şekilde.

Allahı inkar için adam peygamberi inkar ediyor.. kuranı inkar ediyor.. o zaman senin tüm tarihi de inkar etmen lazım.. kainatı da inkar etmen lazım.. tarihte filozoflar bu yanılgıya düştüler.. en son kendini de inkar et.. hayal aleminde yaşıyoruz dersin.. sonunda akıl hastanesi,,

zor değil dostum Allah var de herşeyin cevabı kendiliğinden verilmiş olacak,, yoksa dert üstüne dert sıkıntı üstüne sıkıntı..

Sitelerde Paylaş

madem tesadüfün bunca kainatı yarattığı bunca varlığın tesadüfen oluştuğu ve bunca kanun, nizam, intizam ve mantıklı işlerin tesadüfen olduğu veya Allahın yarattığından başka yol yok.. adam tesadüfü aklına sığıştırıyor ama Allahı sığıştıramıyor..tesadüfen bir varlığın(mesele çiçek) o güzel formu almasının ihtimali milyonda bir diğer canlının tesadüfen o formu almasının ihtimali milyonda bir(mesela bir kedi) bunun gibi binlerce canlıyı al milyonda birleri birbiriyle çarp bak bakalım ne oluyor.. ben sadece fiziğinden bahsediyorum ruhunu geç,, mesela hissetmesi, sevmesi, heycanlanmısı vs.. bunlar tesadüfen oluyor mantıklı Allah yaratıyor mantıksız..

Sitelerde Paylaş

adam diyorki ilim bilim çağı tamam arkadaş ilim bilim sana Allahı anlatıyor.. göz ilmi üzerine ciltlerle kitap yazılıyor bitirilemiyor gözün nizamından intizamından muhteşemliğinden bahsediyor.. tesadüf olsa nizamdan intizamdan bahsedilemez.. çünkü tesadüfün nizamı olmaz.. bunun gibi coğrafya ilmi, fizik ilmi hep bir kanun var bir mantık bir nizam var.. sana bir nizam koyucuyu bir ilim sahibini gösteriyor veya tesadüfen akıl sahibi sensin sen seç..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...