Jump to content

allahı kim yarattı...

Recommended Posts

• İleti 303
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Konuyla sadece biraz ilgili ama yinede yaziyorum.

Kuranda söyle geciyor:

İSRÂ - 110 De ki; Allah diyin rahman diyin hangisini deseniz hep onundur o en güzel isimler; bununla beraber salâtında pek bağırma, pek de gizleme ikisinin arası bir yol tut!

ZUHRÛF - 45 Senden önce gönderdiğimiz peygamberlerimize de sor: Biz Rahman'dan başka ibadet olunacak ilahlar yapmış mıyız?

Rahmani Allah yaratti diyebilirmiyiz?!?

Yoksa o zamanlar Rahmana ve Allaha tapan insanlar vardida sonralari en büyük tanri Allahmi oldu acaba?

Bilmiyorum dogrumu arastirdim:

Muslim bin Habib/Maslama http://en.wikipedia.org/wiki/Musaylimah

Muhammed zamaninda yasamis baska bir "peygamber"dir. Kuran buna EN'ÂM - 93 de deginmistir.

Muhammedin bagzi bilgileri ondan ögrendigi söylenmistir ve Muhammede mektup yazmis ve iktidari paylasmak istemistir.(Ibn Ishaq)

Muslim bin Habib, nasil olduysa, öldürülmemis ve kendi dinini yaymaya, uzaklarda da olsa, devam etmistir. Halk arasinda "Rahman al-Yamama" olarak taninir. Ve tanrisinin ismide "RAHMAN"dir.

ZUHRÛF - 45 Senden önce gönderdiğimiz peygamberlerimize de sor: Biz Rahman'dan başka ibadet olunacak ilahlar yapmış mıyız?

Muhammedden önce pegamberlige baslayan Muslim bin Habib, Muhammed öldükten sonrada bu ise devam eder. Halife Ebu Bekir onlari kendi tanrisina, kendi dinine davet etmesi icin bir elci gönderir. Ne yazik elci Rahmanin taraflarina katilir. 632 yilinda Halid bin Velid, bir zenci veya bir kadin tarafindan öldürülür.

konuyu dagittigim icin özür dilerim :blush:

"ALLAHI KiM YARATTI?" devam

Sitelerde Paylaş

...........

Bu din tüccarlarının bütün argümanları tek bir soruyla paçavraya çevirmek ve çöpe atmak o kadar kolay ki.

Herhangi bir insanın başka bir insana (bu insan İslam'da Muhammed, Hristiyanlık'ta İsa ve Yahudilik'te Musa) inanmadığı için sonsuza kadar yakılacağına inanmanın mantığı nedir?

Bu üç dine mensup insanlar kendi inandıkları kişiye inanmayan herkesin sonsuza kadar yanacağına inanır. Ne kadar saçma ve aptalca.

Ayrıca bu aptallar bir de "Yok, öyle değil, benim putum zalimleri, suçluları yakacak." diye kendilerini kandırdıkları yetmiyormuş gibi bir de başkalarını kandırmaya çalışırlar.

Yahu senin putun senin dininin kurucusuna inanmayan herkesi suçlu, suçsuz diye ayırmadan sonsuza kadar yakmıyor mu, yakmıyor mu?

1400 yıl, 2000 yıl, 3500 yıl önce bazı uyanık sahtekarlar çıkmış "Bana inanmayan, benim peşimden gelmeyen herkesi putum sonsuza kadar yakacak." demiş ve bazı enayiler veya çıkarcılar da peşine takılmışlar. Hadi o zamankiler cahildiler, düşünemediler, göremediler, ya günümüzdeki insanların mazereti ne?

Bana bugüne kadar hiç bir tanrı şunu, şunu yaparsan cennete gidersin, şunu, şunu yaparsan cehenneme gidersin ve orada seni sonsuza kadar yakarım demedi. Var mı bana dedi diyen bir inanır?

Sitelerde Paylaş

Sağduyu çok güzel sormuş ;

" Yahu senin putun senin dininin kurucusuna inanmayan herkesi suçlu, suçsuz diye ayırmadan sonsuza kadar yakmıyor mu, yakmıyor mu?

1400 yıl, 2000 yıl, 3500 yıl önce bazı uyanık sahtekarlar çıkmış "Bana inanmayan, benim peşimden gelmeyen herkesi putum sonsuza kadar yakacak." demiş ve bazı enayiler veya çıkarcılar da peşine takılmışlar. Hadi o zamankiler cahildiler, düşünemediler, göremediler, ya günümüzdeki insanların mazereti ne? "

Din tüccarları, siyasetçiler ve emperyalistler bu düzenin devamını istiyorlar. Bu nedenle dinlerin yayılması, hayat bulması çok kolay. Bak Türkiye'ye. 90 yılda nereden nereye geldi.

İnananların çok büyük çoğunluğu, sadece ve sadece cehalet nedeni ile ve geleneksel olarak inanıyorlar

Çok az bir kesim, sorgulayıp, aklını kullanıyor ve aydınlanmaya ulaşıyor.

Ne kadar çok insanın okumasını, çelişkileri görmesini, bilim, vicdan ve akıl dışılıkları farketmesini sağlarsak o kadar insanlığın gelişimine faydamız olur.

İnsanlığın gelişimi zaten çok yakında yok edecek dinleri.

Bilginin ulaşım hızı arttıkça kaçınılmaz son yaklaşıyor.

Tanrılar çağı, peygamberler çağı, inanç çağı olarak devam eden çağlar, aydınlanma çağı ile ilk defa farklı bir rotaya girecektir.

Bu çağ, bilimin ve gelişimin hayal edemeyeceğimiz hızda devam edeceği mega çağdır.

Ne din, ne dogmalar; tüm putlar asıl bundan sonra yıkılacak !!!

Sitelerde Paylaş

çok sığ düşünüyorsun. akıllı bir insan şunu sorar bu nimetler elme armut muz. marol yumurta et süt.vs daha birçok olay. bize neden geliyor. nasıl niçin. sana akıl olarak verilmiş zaten göz verilmiş görmüyor musun. kulak verilmiş. işitmiyor musun. burun verilmiş koklamıyor musun. o halde sen hayatın amacını sana anlatan insanların hepsine kulak verip hepsini dinlemen ve analiz etmen gerekir. senin gözlemlerine uyuşanı ayırd edecek kadar kapasite var sende. yok bence cehennem yok diyorsan. kabul etmiyorum diyorsan o ayrı.ya varsa ki çoğu insan bunu düşünüyor. o taktirde senin yok demen bir anlam ifade etmiyor.

tarihinde Mikelanjo tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

çok sığ düşünüyorsun. akıllı bir insan şunu sorar bu nimetler elme armut muz. marol yumurta et süt.vs daha birçok olay. bize neden geliyor. nasıl niçin. sana akıl olarak verilmiş zaten göz verilmiş görmüyor musun. kulak verilmiş. işitmiyor musun. burun verilmiş koklamıyor musun. o halde sen hayatın amacını sana anlatan insanların hepsine kulak verip hepsini dinlemen ve analiz etmen gerekir. senin gözlemlerine uyuşanı ayırd edecek kadar kapasite var sende. yok bence cehennem yok diyorsan. kabul etmiyorum diyorsan o ayrı.ya varsa ki çoğu insan bunu düşünüyor. o taktirde senin yok demen bir anlam ifade etmiyor.

Dünya haritasını açıp bakın.

Hangi halklar hangi dine mensuplar.

Hristiyanlığı Roma yaymıştır Avrupa'ya ve Batı Asyaya.

Amerika'ya ve Afrikaya ise Avrupalı sömürgeci İmparatorluklar götürmüş.

Ama hristiyanlık Çin'e ve Hindistana tesir etmemiş neden?

İslam da imparatorluklar sayesinde Batı ve Orta Asya, Kuzey Afrika ve Malezya Endonezyaya gitmiş.

Hindistana çok yayılamamış. Çine ve doğu asyaya hiç girememiş. Neden?

Şayet bu büyük imparatorluklar ve onların askeri gücü olmasaydı bu dinlerin esamesi bile okunmayacaktı.

Nasıl bir tanrı ki dinlerini imparatorluklarla yayıyor?

Bunun cevabını verebiliyor musunuz?

Tesadüfen Müslüman bir ailede doğdunuz diye kendinizi ayrıcalıklı görüyorsunuz.

Yahu çin'de doğan çocuğun suçu ne? Adamın İslamdan haberi dahi yok.

Olanlar da haberlerde kafa kesenler ve Arap ülkelerindeki rezillikleri görüyor.

Nasıl bir tanrı ki Arapça kitap gönderip tüm dünyanın inanmasını bekliyor?

Ve tüm kitaplar ve peygamberler de ne hikmetse ortadoğuya gidiyor.

Elma, armut yememiz için tanrı yarattı diyorsun da e Hindu da aynı şeyi diyor.

O da şiva'nın nimeti diyor. İslama inanmayan herkes ateist mi?

Şivaya inananın suçu ne? Babası ve annesi ona öyle anlatmış.

Sen nasıl Şiva yok allah var diyosan o da tersini diyor.

Sitelerde Paylaş

Nereden geliyorsa geliyor, nereden geldiğini bilmiyoruz diye gidip bir sahtekarın peşine mi takılmamız gerekiyor?

Elma var, o zaman Muhammed doğru söylüyor. Böyle mantık mı olur? Çocuk musunuz yahu?

Muhammed'in ortaya attığı tanrı Muhammed'e inanmayanları suçlu suçsuz ayırmadan cehenneme atıp sonsuza kadar yakıyor mu, yakmıyor mu? Soru bu.

Sitelerde Paylaş

Bir odun parçası elma yapıyor. Bilimsel olarak açıklanıyor. Yoktan elma olacak hali yok tabi. Peki bu odun nerden öğrenmiş elma yapmayı ve nerden tanır bizi? Bir başka odunda armut yapıyor. Herhalde armut olmak lazım armudu odundan bilmek için.

Sitelerde Paylaş

Dünya haritasını açıp bakın.

Hangi halklar hangi dine mensuplar.

Hristiyanlığı Roma yaymıştır Avrupa'ya ve Batı Asyaya.

Amerika'ya ve Afrikaya ise Avrupalı sömürgeci İmparatorluklar götürmüş.

Ama hristiyanlık Çin'e ve Hindistana tesir etmemiş neden?

İslam da imparatorluklar sayesinde Batı ve Orta Asya, Kuzey Afrika ve Malezya Endonezyaya gitmiş.

Hindistana çok yayılamamış. Çine ve doğu asyaya hiç girememiş. Neden?

Şayet bu büyük imparatorluklar ve onların askeri gücü olmasaydı bu dinlerin esamesi bile okunmayacaktı.

Nasıl bir tanrı ki dinlerini imparatorluklarla yayıyor?

Bunun cevabını verebiliyor musunuz?

Tesadüfen Müslüman bir ailede doğdunuz diye kendinizi ayrıcalıklı görüyorsunuz.

Yahu çin'de doğan çocuğun suçu ne? Adamın İslamdan haberi dahi yok.

Olanlar da haberlerde kafa kesenler ve Arap ülkelerindeki rezillikleri görüyor.

Nasıl bir tanrı ki Arapça kitap gönderip tüm dünyanın inanmasını bekliyor?

Ve tüm kitaplar ve peygamberler de ne hikmetse ortadoğuya gidiyor.

Elma, armut yememiz için tanrı yarattı diyorsun da e Hindu da aynı şeyi diyor.

O da şiva'nın nimeti diyor. İslama inanmayan herkes ateist mi?

Şivaya inananın suçu ne? Babası ve annesi ona öyle anlatmış.

Sen nasıl Şiva yok allah var diyosan o da tersini diyor.

bu sorulara defalarca cevap verildi bu formda bu soruyu inte yazarsan cevaplarını bulursun.

http://www.sorularlaislamiyet.com/qna/697/fetret-ehlinin-yani-islam-dan-haberi-olmayanlarin-sorumlulugu-var-midir.html

Sitelerde Paylaş

Bir odun parçası elma yapıyor. Bilimsel olarak açıklanıyor. Yoktan elma olacak hali yok tabi. Peki bu odun nerden öğrenmiş elma yapmayı ve nerden tanır bizi? Bir başka odunda armut yapıyor. Herhalde armut olmak lazım armudu odundan bilmek için.

çok doğru bizim mantıkımız var. elbet bunun sorumluluklarıda var.

Sitelerde Paylaş

Nereden geliyorsa geliyor, nereden geldiğini bilmiyoruz diye gidip bir sahtekarın peşine mi takılmamız gerekiyor?

Elma var, o zaman Muhammed doğru söylüyor. Böyle mantık mı olur? Çocuk musunuz yahu?

Muhammed'in ortaya attığı tanrı Muhammed'e inanmayanları suçlu suçsuz ayırmadan cehenneme atıp sonsuza kadar yakıyor mu, yakmıyor mu? Soru bu.

peygamberimizin peygamberliğinin delilleri pek çoktur.

http://www.youtube.com/watch?v=Yw5Zmsx0KGQ

Sitelerde Paylaş

peygamberimizin peygamberliğinin delilleri pek çoktur.

Nasıl delil var yani bu insanlar Allah'ı Muhammed'i elçi seçerken falan mı görmüşler? Bana bir takım fanatiklerin saçma sapan videolarını delil diye getirme.

Bunun neresinde mantık var?

Sitelerde Paylaş

Nasıl delil var yani bu insanlar Allah'ı Muhammed'i elçi seçerken falan mı görmüşler? Bana bir takım fanatiklerin saçma sapan videolarını delil diye getirme.

Bunun neresinde mantık var?

Sıkıntın yanmaksa merak etme tövbe şansın var ama acele et ecel gelmeden

Sitelerde Paylaş

Sıkıntın yanmaksa merak etme tövbe şansın var ama acele et ecel gelmeden

Yok o sizin sıkıntınız, bana inanmazsanız sonsuza kadar yanacaksınız diyen bir sahtekara inanacak kadar enayi değilim.

Yerinizde olsam fazla bu dinin reklamını yapmazdım, malum sizin put ben cehennemi insan ve cinlerle dolduracağım diye yemin etmiş, ya dolduramazsa?

O zaman sizleri de cehenneme atabilir, zira bu cehennem kolay dolacak bir yere benzemiyor, içine insan attıkça daha yok mu diye ağzını şapırdatan bir canavara benziyor.

Sitelerde Paylaş

bu sorulara defalarca cevap verildi bu formda bu soruyu inte yazarsan cevaplarını bulursun.

http://www.sorularla...-var-midir.html

Ben o kadar şey yazdım senin verdiğin linke bak.

Bunları bilmiyoruz sanki. Ama ortadaki mantıksızlığı görmüyorsun hala.

İslam ve hristiyanlık neden çine gidemedi?

Amerika neden hristiyan? Müslüman değil?

Allah neden Arapça bir kitapla kendini tüm dünyaya tanıtır?

Çinli nasıl anlasın Kuranı?

İslam ülkesinde hristiyan bir ailede doğan çocuğun suçu ne?

Sitelerde Paylaş

Yok o sizin sıkıntınız, bana inanmazsanız sonsuza kadar yanacaksınız diyen bir sahtekara inanacak kadar enayi değilim.

Yerinizde olsam fazla bu dinin reklamını yapmazdım, malum sizin put ben cehennemi insan ve cinlerle dolduracağım diye yemin etmiş, ya dolduramazsa?

O zaman sizleri de cehenneme atabilir, zira bu cehennem kolay dolacak bir yere benzemiyor, içine insan attıkça daha yok mu diye ağzını şapırdatan bir canavara benziyor.

Bazı insanlara tövbe kapısı kapanır. Umarım onlardan değilsindir. Hiroşima'ya atılan atom bombasından sorumlu kişilere ceza versen ne verirdin?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...