Jump to content

allahı kim yarattı...

Recommended Posts

Duhân 32 Andolsun biz İsrailoğullarına, bilerek, alemlerin üstünde bir imtiyaz verdik.

Câsiye 16 Yemin olsun, biz, İsrailoğullarına Kitap'ı, hükmetme gücünü, peygamberliği verdik, onları temiz yiyeceklerden rızıklandırdık ve kendilerini âlemler üzerine imtiyazlı kıldık.

Bakara 40 Ey İsrailoğulları! Size verdiğim nimetlerimi hatırlayın, bana verdiğiniz sözü yerine getirin ki, ben de size vadettiklerimi vereyim. Yalnızca benden korkun.

Bakaa 47 Ey İsrailoğulları! Size verdiğim nimetimi ve sizi cümle aleme üstün kıldığımı hatırlayın.

Bakara 122. Ey İsrailoğulları! Size lütfettiğim nimetimi hatırlayın. Ben sizi âlemlerden daha üstün kılmıştım.

bakara 62. şüphesiz iman edenler; yani yahudilerden, hıristiyanlardan ve sâbiîlerden allah'a ve ahiret gününe hakkıyla inanıp sâlih amel işleyenler için rableri katında mükâfatlar vardır. onlar için herhangi bir korku yoktur. onlar üzüntü çekmeyeceklerdir.

maide 51. ey iman edenler! yahudileri ve hıristiyanları dost edinmeyin. zira onlar birbirinin dostudurlar (birbirinin tarafını tutarlar). içinizden onları dost tutanlar, onlardandır. şüphesiz allah, zalimler topluluğuna yol göstermez.

tevbe 29. "kendilerine kitap verilenlerden allah'a ve ahiret gününe inanmayan, allah ve resûlünün haram kıldığını haram saymayan ve hak dini kendine din edinmeyen kimselerle, küçülerek elleriyle cizye verinceye kadar savaşın."

O Senin hüsnü kuruntun dedik ya

Sitelerde Paylaş
  • İleti 303
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

O Senin hüsnü kuruntun dedik ya

Nisa 82 Onlar hâlâ Kur'ân'ı düşünmezler mi? Ve eğer Allah'tan başkasının katından olsaydı, onun içinde mutlaka pekçok ihtilâf bulurlardı.

Bakara 48 Ve korkun o günden ki, hiç bir benlik bir başka benliğin herhangi bir şeyi için karşılık ödemez; hiç bir benlikten şefaat kabul edilmez, hiç bir benlikten fidye alınmaz. Ve onlara yardım da edilmez.

Meryem 87 Rahman katında söz almış olandan başkaları şefaat imkânı bulamazlar.

Sitelerde Paylaş

İşte böyleee,

Allahı süper USLU Araplar yarattı.Onlarda bir kelle varkı,halıya bile binip uçabiliyürler.AAllahı Araplar yarattığından onların GARI ve OĞLAN ehtiyeçlerini hep Allah görmektedir.

Hele cennette her yanları garı ve oğlanlarla dolu olacah.

Bu nedenle onların AHLADA ehtiyeçleri yohdur.

Hele bir yapmasında gösün başına neler gelir Allahın.GAG dedilermi,16 lıh taptaza gız,GUG dedilermi OĞLAN istediklerini Rapları anlamahdadır.

Dede

Sitelerde Paylaş

Nisa 82 Onlar hâlâ Kur'ân'ı düşünmezler mi? Ve eğer Allah'tan başkasının katından olsaydı, onun içinde mutlaka pekçok ihtilâf bulurlardı.

Bakara 48 Ve korkun o günden ki, hiç bir benlik bir başka benliğin herhangi bir şeyi için karşılık ödemez; hiç bir benlikten şefaat kabul edilmez, hiç bir benlikten fidye alınmaz. Ve onlara yardım da edilmez.

Meryem 87 Rahman katında söz almış olandan başkaları şefaat imkânı bulamazlar.

Ben diyorum sen anlamıyorsun o senin hüsnü kuruntun. Hiç bir kişiden şefaat kabul edilmez şefaat verilir.
Sitelerde Paylaş

Ben diyorum sen anlamıyorsun o senin hüsnü kuruntun. Hiç bir kişiden şefaat kabul edilmez şefaat verilir.

Burada ise daha vahim bir durum var, çelişki dışında, gaybı bilememekte söz konusu

Enfal-65. Ey Peygamber! Müminleri cihada teşvik eyle. Eğer sizden sabredecek yirmi kişi olursa ikiyüze galip gelirler ve eğer sizden yüz kişi olursa kafirlerden bin kişiye galip gelirler. Çünkü onlar hakkı ve akıbeti düşünmeyen anlayışsız bir kavimdirler.

Enfal-66. Şimdi Allah sizden yükü hafifletti ve sizde bir zaaf olduğunu bildi. O halde sizden sabredecek yüz kişi olursa ikiyüz düşmana galip gelirler, sizden bin kişi olursa Allah’ın izniyle ikibin düşmana galip gelirler. Allah sabredenlerle beraberdir.

Saygılarımla,

Hüsnü Kuruntu

Sitelerde Paylaş

Burada ise daha vahim bir durum var, çelişki dışında, gaybı bilememekte söz konusu

Enfal-65. Ey Peygamber! Müminleri cihada teşvik eyle. Eğer sizden sabredecek yirmi kişi olursa ikiyüze galip gelirler ve eğer sizden yüz kişi olursa kafirlerden bin kişiye galip gelirler. Çünkü onlar hakkı ve akıbeti düşünmeyen anlayışsız bir kavimdirler.

Enfal-66. Şimdi Allah sizden yükü hafifletti ve sizde bir zaaf olduğunu bildi. O halde sizden sabredecek yüz kişi olursa ikiyüz düşmana galip gelirler, sizden bin kişi olursa Allah’ın izniyle ikibin düşmana galip gelirler. Allah sabredenlerle beraberdir.

Saygılarımla,

Hüsnü Kuruntu

Sayın hüsnü kuruntu bu sorulara binlerce kez cevap verildi. Ama yine tekrar edelim. Ayetlerden de anlaşılıyor ki iki ayette savaştan önce gelmiştir. Daha savaş başlamamıştır. 65. ayette 1 kişi 10 kişiye galip gelebilirdi ancak zaafları olduğu için yükleri hafifletildi ve 66.ayette 1 kişiye karşı10 kişi 2 kişiye indirilmiştir. Bu ayetle ilgili çelişki ve gaybı bilememek söz konusu değildir.

Sitelerde Paylaş

Sayın hüsnü kuruntu bu sorulara binlerce kez cevap verildi. Ama yine tekrar edelim. Ayetlerden de anlaşılıyor ki iki ayette savaştan önce gelmiştir. Daha savaş başlamamıştır. 65. ayette 1 kişi 10 kişiye galip gelebilirdi ancak zaafları olduğu için yükleri hafifletildi ve 66.ayette 1 kişiye karşı10 kişi 2 kişiye indirilmiştir. Bu ayetle ilgili çelişki ve gaybı bilememek söz konusu değildir.

Enfal-66. Şimdi Allah sizden yükü hafifletti ve sizde bir zaaf olduğunu bildi.

Senin put da yaşaya yaşaya öğreniyor demek ki, öyle yaşamadan, tecrübe sahibi olmadan sallayanlar böyle rezil olur işte. bak bilmiş, aferin hiç olmazsa hatalarından ders çıkarmaya başlamış.

Sitelerde Paylaş

Enfal-66. Şimdi Allah sizden yükü hafifletti ve sizde bir zaaf olduğunu bildi.

Senin put da yaşaya yaşaya öğreniyor demek ki, öyle yaşamadan, tecrübe sahibi olmadan sallayanlar böyle rezil olur işte. bak bilmiş, aferin hiç olmazsa hatalarından ders çıkarmaya başlamış.

ortada yaşanan bir şey yok savaş başlamamış daha

Sitelerde Paylaş

Savaş başlamamış daha diyorum sen savaşta gördükten sonra mı diyorsun???

Evet, Muhammed açısından doğru diyorsun.

Allah söz konusu olduğunda ise; savaş hem başlamak üzere, hem başlamış, hem devam ediyor, hem de bitmiş durumda. Savaşın öncesi ve sonrası da dahil her aşamasını bilen/bilmesi gereken koca Allah, basit öngörüsü bile olmayan cahil bir insan gibi deneye-yanıla öğrenebiliyor.

Allah = Muhammed özdeşliğini çok güzel dile getirmişsin, tebrik ederim...

Sitelerde Paylaş

"Peki Allah'ı kim yarattı anne?" Klasik ilkokul 1. sınıf öğrencisi sorusu. Demek ki ateistlerin zeka seviyelerinde bir ilerlemeye sebep olmuyor geçen zaman... :/

Demek ki çocuklar bile müslümanlardan akıllı olabiliyor. Sen gelip de herşeyin bir yaradanı var dersen, akla mantıki olarak Allah'ı kim yarattı sorusu gelir.

Sitelerde Paylaş

Demek ki çocuklar bile müslümanlardan akıllı olabiliyor. Sen gelip de herşeyin bir yaradanı var dersen, akla mantıki olarak Allah'ı kim yarattı sorusu gelir.

Büyüyüp akil baliğ olan her insan bilir ki ezeli ve ebedi olan Allah yaratılmamıştır. Çünkü bizim beynimizin algıladığı "yaratma" kavramının yaratıcısı da O'dur. Yaratmayı bile yaratan varlık, bu kavramlardan bağımsız bir konumdadır. Yaratma diye bir şey yapmamış olsa mesela kimse "Allah'ı kim yarattı?" diyemeyecekti. Cinsiyetleri yaratmasa Allah'ın cinsiyeti nedir?" diye soramayacaktınız. Hepsinden müstesna olması böyle bir şey...

Sitelerde Paylaş

İşte böyleee,

Allahı süper USLU Araplar yarattı.Onlarda bir kelle varkı,halıya bile binip uçabiliyürler.AAllahı Araplar yarattığından onların GARI ve OĞLAN ehtiyeçlerini hep Allah görmektedir.

Hele cennette her yanları garı ve oğlanlarla dolu olacah.

Bu nedenle onların AHLADA ehtiyeçleri yohdur.

Hele bir yapmasında gösün başına neler gelir Allahın.GAG dedilermi,16 lıh taptaza gız,GUG dedilermi OĞLAN istediklerini Rapları anlamahdadır.

Dede

Tolonbey üstad, sen en sonunda tövbe edip cennete gideceksin gibi geliyor bana,

Bu 16 lık gızlar, oğlanlar aklından çıkmıyor.

Sitelerde Paylaş

Büyüyüp akil baliğ olan her insan bilir ki ezeli ve ebedi olan Allah yaratılmamıştır. Çünkü bizim beynimizin algıladığı "yaratma" kavramının yaratıcısı da O'dur. Yaratmayı bile yaratan varlık, bu kavramlardan bağımsız bir konumdadır. Yaratma diye bir şey yapmamış olsa mesela kimse "Allah'ı kim yarattı?" diyemeyecekti. Cinsiyetleri yaratmasa Allah'ın cinsiyeti nedir?" diye soramayacaktınız. Hepsinden müstesna olması böyle bir şey...

Nereden bilir? Nerede görmüş de, Allah'ın yaratılmadığını bilmiş? O çocuğa Brahma senin tanrın, Brahma yaratılmamıştır desen ona da inanır. Zaten Hindistan'da da öyle inanıyorlar.

Sana Allah yaratılmamıştır demişler, papağan gibi sana ezberletilenleri tekrarlıyorsın sadece.

Sitelerde Paylaş

Evrenin kendi kendine var olabileceğine inanmıyorsunuz ama bu evreni ol deyince var edebilecek bir gücün kendi kendine var olduğuna inanıyorsunuz ya şaka gibi geliyor bana. açıklayamadığınız bir şeyi açıklamak için bu kadar masal fazla değil mi sizce ?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...