Jump to content

Müslümanlar Allahı Neden Severler?

Recommended Posts

Allahı niçin sever müslümanlar?

Sevilecek hangi özellikleri var?

Allahın en çok hangi özelliği seviliyor mesela?

Espritüel ve sempatik mi?

Tattlı dilli ve sevecen mi?

Sevenler hangi özelliklerinden dolayı daha çok seviyorlar?

Aranızda Allahı şakacı, muzip ve haylaz bulup bu özelliklerinden dolayı sevenler var mı mesela?

Niçin seviyorlar Allahı?

Bunlardan konuşalım biraz.

Sitelerde Paylaş

Müslümanlarin cogu Islama degil, Inancina bagli. Bu nedenle Islamin yanlis oldugu kanitlasan bilem bunlar buna hala tutunurlar.

Sadece tamamen kör olmayanlar Inancini kaybetiyor dogruyu gördüler mi.

Korku icinde yasiyorlar bu Müslümanlar. Allahin sevilecegi bir tarafi yok.

Sitelerde Paylaş

çok çıkarcı bir amaç için sviyorsunuz tanrıyı. karşılıksız bir sevgi olmadığı kesin.

evet bunda ne sorun var...

gerçekçi olan akılcı olan bu değil mi...

kendi çıkarımızı düşünmemiz ve onu önemsememiz bizim genetik evrimimizin sonucu...

yani doğal olan durum bir canlının kendi yararına olan şeyleri seçmesi sevmesi zararına olan şeylerden kaçınmasıdır...

allah bana sahip olduğum her şeyi veren kendisine teşekkür etmekten asla vazgeçmeyeceğim bir varlıktır...

çıkarsız edim olmaz...

Sitelerde Paylaş

kendi çıkarımızı düşünmemiz ve onu önemsememiz bizim genetik evrimimizin sonucu...

yani doğal olan durum bir canlının kendi yararına olan şeyleri seçmesi sevmesi zararına olan şeylerden kaçınmasıdır...

allah bana sahip olduğum her şeyi veren kendisine teşekkür etmekten asla vazgeçmeyeceğim bir varlıktır...

çıkarsız edim olmaz...

Ama o dediklerin ilk düşününce anlaşılmayabilir ama maddi çıkarlar sınıfına girer.Hem varsa tanrı nın böyle bir sevgiden şüphe duyması gerekir.Bildiğin esnaf mantığı :lol:

Sitelerde Paylaş

çıkarsız edim olmaz...

ben tanrı olsam sizi değil gönülden bir sevgiyle beni karşılıksız seveni ödüllendirirdim. gerçekçi ve akılcı olan tanrının olmadığıdır. sizinki öanevi bir durumdur ve manevi duyguları maddi çıkarlar üzerine kurmayı doğru görüyorsunuz. ilginç aslında ama alışık olduğumuz ve bildiğimiz bir durum.

Sitelerde Paylaş

Allahı seviyorum çünkü benim hayatımı anlamdırıyor.Bana ölümden sonra sonsuz bir hayat vaadediyor.Hemde çok küçük şeyler karşılığında veriyor bunları neden sevmeyeyim Allahı.

Evet, hayatını anlamlandırıyor: Beleş yemek, içmek ve seks yapmaktan ibaret, adeta bir karhane olan sonsuz bir cennet hayatı vaad ediyor. Da bu o kadar ucuz değil. Klavye Müslümanlığı ile hiç değil.

"Şüphesiz Allah, mü’minlerden canlarını ve mallarını, kendilerine vereceği cennet karşılığında satın almıştır. Artık, onlar Allah yolunda savaşırlar, öldürürler ve ölürler. Allah, bunu Tevrat’ta, İncil’de ve Kur’an’da kesin olarak va’detmiştir. Kimdir sözünü Allah’tan daha iyi yerine getiren? O hâlde, yapmış olduğunuz bu alışverişten dolayı sevinin. İşte asıl bu büyük başarıdır."

Bu Allah'tan ancak korkulur. Korkulan bir varlık, aynı zamanda sevilebilen bir varlık olabilseydi, şeytan da sevilirdi. Şeytanın suçu ne? Rüşvet (cennet) vaat etmemesi mi?

Sitelerde Paylaş

şeytan bize yararlı bir şey vaadetmiyor...

sonunda onun dediklerini yaparsak az çok biraz zevki dünyevi elde etsekte sonuçta hem dünyada hemde ahirette bize çok sıkıntı yaşatacak şeyler istiyor ...

yani zararlı ve tehlikeli bir şey şeytan ve onun istekleri ...

kendi selametimiz açısından şeytandan ve onun yolundan uzakdurup tanrının yoluna yani bize en yararlı olana yönelmeliyiz...

akılcı olan ve doğamıza uygun olanve bizi dünya ahiret mutlu mesud edecek yol budur...

Sitelerde Paylaş

Beleş yemek, içmek ve seks yapmaktan ibaret, adeta bir karhane olan sonsuz bir cennet hayatı vaad ediyor. Da bu o kadar ucuz değil.

Internetteki bana milyonlarca sterlin para kaldı ama parayı ülke dışına çıkarmam gerekiyor diyen dolandırıcılar gibi.

Bence bu şeytanın oyunu gibi geliyor. :)

Allahın nefret söylemi hoşlarına gidiyor.

Düşünsenize.

Cennette sen süper eğlenirken, dünyada iken namaz,oruçtan habersiz mutlu,mesut, kral gibi yaşayanlar bu defa cehennemin dibinde bok, irin yiyip ateşte yanacaklar. Ohh süper.

Sitelerde Paylaş

Teistlerin tantıyı sevme nedeni, kendilerinden nefret etmeleridir.

İnsan kendini öldürmemek için tanrıyı uydurmuştur.

Anlamsız hayatlarından nefret ederler, kendilerinden iğrenirler, zayıflıklarından korkarlar. Tanrı, bunların ''iğrenç, korkunç, nefret edilesi, aşşağılık, anlamsız, boş, zayıf'' gördüğü herşeyi tek kelime ile ''kutsal'' ilan eder. Böylece herşey anlam kazanır.Bu yüzden tanrıyı seveler.

Sitelerde Paylaş

şeytan bize yararlı bir şey vaadetmiyor...

sonunda onun dediklerini yaparsak az çok biraz zevki dünyevi elde etsekte sonuçta hem dünyada hemde ahirette bize çok sıkıntı yaşatacak şeyler istiyor ...

yani zararlı ve tehlikeli bir şey şeytan ve onun istekleri ...

kendi selametimiz açısından şeytandan ve onun yolundan uzakdurup tanrının yoluna yani bize en yararlı olana yönelmeliyiz...

akılcı olan ve doğamıza uygun olanve bizi dünya ahiret mutlu mesud edecek yol budur...

İnsan, yaşantısı ile ilgili iyi ya da kötü tüm iş, davranış ve olaylarını kendi iradesi ile yaratır ve yaşar. İyi işlerini kendisine ve/veya Allah'a, kötü işlerini "günah keçisi" şeytana yükleyerek, sorumluluktan kaçmak etik bir davranış değildir. Bu davranışın, varsa eğer Allah/Tanrı katında da itibar gördüğünü/göreceğini hiç sanmıyorum.

Bu dünyada, normal müminlere dörde kadar, peygamberine torpil yaparak (önce sınırsız, sonra dokuzla sınırlı) çok sayıda hatun, öbür dünyada ise, dünya kadınlarından ve özel yaratılmış hurilerden müteşekkül birer harem.

İbadet yok, çalışmak yok, ye, iç ve ... Tam bir karhane... Allah, sizin şeyiniz şeyine hizmet eden bir varlık mı? 60-70 yıllık bir dünya hayatını şeytan gibi yaşasa bile, hangi Allah/Tanrı bir kulunu sonsuz cehennem azabına mahkum edebilir. İnsanım diyebilen insanın bile vicdanını sızlatan bu korkunç cezanın hakiminin vicdanının olduğundan söz edilebilir mi? Ki yoktur zaten. İslamda, Allah'ın vicdan diye bir sıfatı yoktur. Bu sıfatın acizlik ifade etmesinden kaynaklanıyor olsa gerek...

Doğaya uygunluktan söz ediyorsunuz. Bizim de bir parçası olduğumuz dünyamızın doğasına baktığımızda; Tüm canlıların temel doğaları (Tanrının temel yasaları) yaşamını ve neslini sürdürebilmek için çalışmak, yemek, içmek ve döllemek/döllenmekten ibaret diyebiliriz. Bu dünyada doğal olmayan şey ise insanların ibadetle yükümlü olmalarıdır. Öbür dünyada doğal olmayan şey ise sekstir. Çünkü üreme olmadığı yani gerekçesi ortadan kalktığı halde seks vardır.

Anlaşılan o ki: "Ben insanları ve cinleri bana ibadet etsinler diye yarattım." diyerek ibadet edilmeyi olmazsa olmaz olarak vurgulayan yaratıcı, ibadetten vazgeçmiş yerine seksi koymuş gibi...

Yani boşuna demiyorum; yaratıcı sizin şeyinizin şeyine hizmet ediyor diye... Tanrı/Allah/Yaratıcı her ne ise bu kadar küçük düşmeyeceğine göre, onu birileri küçük düşürüyor olmalı, ki bunlar da insanlar, özellikle de küçük düşünen ve karşılığında büyük menfaatler bekleyen insanlar.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...