Jump to content

Ay`a gidiş

Recommended Posts

Ondördüne girdiği zaman Ay'a; siz, gerçekten tabŞu halde onlara ne oluyor ki iman etmiyorlar? (İnşikak Suresi, 18-20)akadan tabakaya bineceksiniz.

Yukarıdaki ayetlerde Ay'a dikkat çekildikten sonra tabakadan tabakaya binip geçileceği söylenmiştir. "Terkebu" ifadesi, (vasıtaya) binmek, bir yol üzerinde yürümek, peşine düşmek, takip etmek, girişmek, kalkışmak, katılmak, hakim olmak anlamlarına gelen "rakibe" fiilinden türemiştir. Bu anlamlar göz önünde bulundurulduğunda, "tabakadan tabakaya binip geçeceksiniz" ifadesinde, binilecek bir araca işaret ediliyor olması muhtemeldir.

Nitekim Ay'a gidiş için binilen uzay araçları, atmosfer tabakalarını bir bir geçtikten sonra uzay boşluğuna ve oradan da Ay'ın çekim sahasına girerler. Böylece birbirinden ayrı bir çok tabaka ardı ardına geçilerek Ay'a gidilebilir. Bunların yanı sıra İnşikak Suresi'nin 18. ayetinde Ay üzerine yemin edilmesi de vurguyu ayrıca güçlendirmektedir. Dolayısıyla yukarıdaki ayetle, Ay'a gidişin gerçekleşeceğine işaret ediliyor olabilir. (En doğrusunu Allah bilir.)

O (Kuran), alemleri için yalnıçııÖÖçşO (Kuran), alemleri için yalnızca bir zikir (öğüt ve hatırlatma) dir. Gerçekten onun haberini bir zaman sonra öğreneceksiniz.

(Sad Suresi, 87-88)

O (Kuran), alemleri için yalnızca bir zikir (öğüt ve hatırlatma) dir. Gerçekten onun haberini bir zaman sonra öğreneceksiniz.

(Sad Suresi, 87-88)

Sitelerde Paylaş

o kafirler bunları incilden,tevrattan çıkarmıyorlar ki.

sadece rasyonel düşünüp,

bilimsel metodlarlela olaya bakıyorlar.

aha kuıranda yazıyorsa,

bugün çözülemeyen bilimsel sorunlardan bi tanesini çözün,

ben de ertesi gün soluğu mekkede alayım. ;)

Sitelerde Paylaş
...

İnşikak

18. Dolunay halindeki aya ki,

19. Şüphesiz siz halden hale geçeceksiniz.

20. Böyleyken onlara ne oluyor da iman etmiyorlar?

Oguz adamlar hakli bence . Tamam bu ayetler aya seyehat üzerine degil ama Kurt Adam gercegini ispatliyor.

Kurt Adam gercektir. Siz nerden bileceksiniz..Halden hale demesi yani insandan kurda dönüseceksiniz.

SAYGILAR

Sitelerde Paylaş
yorumların ne kadar zorlama olduğunun

farkında değil misin?

yok o öyleymiş,

yok bu böyleymiş.

bi gün kafirlereden önce bişeyi siz bulun,

gel o zaman tartışalım. ;)[/quot

aslını inkar etme okadar bilim adamı var kendi tarihimizde ama ermeni na yahudi falansan sizde yokturhttp://yalnizdegilsin.blogcu.com/1756106/

tarihinde hrunc tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
o kafirler bunları incilden,tevrattan çıkarmıyorlar ki.

sadece rasyonel düşünüp,

bilimsel metodlarlela olaya bakıyorlar.

aha kuıranda yazıyorsa,

bugün çözülemeyen bilimsel sorunlardan bi tanesini çözün,

ben de ertesi gün soluğu mekkede alayım. ;)

çıplak kıral adamlar kuranı kerimde 1500 sene önce yazanları yeni buluyorlar kuran 1500 sene önce yazmış hhhhhhhhuuuuuuuuuuuuuuuu

Sitelerde Paylaş
Oguz adamlar hakli bence . Tamam bu ayetler aya seyehat üzerine degil ama Kurt Adam gercegini ispatliyor.

Kurt Adam gercektir. Siz nerden bileceksiniz..Halden hale demesi yani insandan kurda dönüseceksiniz.

SAYGILAR

abi,

motorcu adnan görmesin bunu,

hemen kitaplarından birine ekleyiverir...

bi de bunu karşımıza getirenlerle uğraşmayalım. :rolleyes:

Sitelerde Paylaş
aslını inkar etme okadar bilim adamı var kendi tarihimizde ama ermeni na yahudi falansan sizde yokturhttp://yalnizdegilsin.blogcu.com/1756106/

ben türküm canım.

atatürkle de birkaç nesil önceden hemşeriyim.

ama sen türkten çok araba yakınsın. ;)

Sitelerde Paylaş
ben türküm canım.

atatürkle de birkaç nesil önceden hemşeriyim.

ama sen türkten çok araba yakınsın. ;)

ben kimin ne olduguy la ilgilenmem inanca fikre sagıduyarım ama kişisel hakarete asla yazı yazer ken az biraz google bakın onca tük alim ve bilgin ve keşifciyi inkar etmek neymişki

Sitelerde Paylaş
ben kimin ne olduguy la ilgilenmem inanca fikre sagıduyarım ama kişisel hakarete asla yazı yazer ken az biraz google bakın onca tük alim ve bilgin ve keşifciyi inkar etmek neymişki

ben,

türk ve müslüman bilim adamlarına

birşey demedim ki.

onlar da bilimsel metodları benimsemişler,

pek çok buluşa imza atmışlardır.

ancak bu onların ortaya koydukları şeyleri

kurandan çıkartmaları anlamına gelmez.

Sitelerde Paylaş
ben,

türk ve müslüman bilim adamlarına

birşey demedim ki.

onlar da bilimsel metodları benimsemişler,

pek çok buluşa imza atmışlardır.

ancak bu onların ortaya koydukları şeyleri

kurandan çıkartmaları anlamına gelmez.

yabancıları övünce bende öyle bikanıya kapıldım

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...