Jump to content

forumda güvende miyiz?

Recommended Posts

başka birinde aynı duygu var mı bilmiyorum ama istanbul valisininde dediği gibi artık sosyal medyayla ilgili tutuklamalar yapılacak, aslında çoktan beri yapılıyo ama iyice baskı kurmak için daha fazla yapılacak. buralarada uğrayacağını düşünüyorum ve her an aramızdan birinin gözaltına alınabileceğini düşünüyorum. siyasi konularda yaptığımız yorumlar doğrularda olsa hükümet bunu diğer tüm olaylarda olduğu gibi "hükümeti yıkmaya teşebbüs yada halkı isyana teşvik" diyerek cezalandırmak ve göz dağı vermek isteyebilir. sizce bunlar ne derece mümkün?

Sitelerde Paylaş

Bunu düşündürmek bile başarıdır akp adına zira amaçları buydu. Suç teşvik edecek şeyler yazılmadığı sürece bir sorun çıkmaz diye düşünüyorum, hakaret, küfür. Öyle bir durum olursa, önüme koyacakları güçlü bir delil olmamalı. Onun haricinden fikrimizi belirtebiliriz, kaldı ki mahkemeler hala düşmüş değil, en fazla gözaltı olur, tabi orada ne olur bilemiyoruz. Küfür ve hakaret yoksa, normal fikir alışverişi şeklindeyse ve yinede polis çalarsa kapımızı, çalsın.. Korkmuyoruz. Biz kendimizden emin olalım, gerisi önemli değil. Millet tomanın altına yatıyor biz de bari geleceğe dair bişyler üretelim, pısırık pısırık oturmaktan iyidir. Nispeten.

Korkmayın yani, siz doğruları yazın, hakaret etmeyin, küfür etmeyin yeter.

Hakediyorlar ama, köprüyü geçene kadar..

Sitelerde Paylaş

insan gördüklerini bile yazamayacak duruma geliyo. korkmakda istemiyorum ama devletin gücünü kullanarak baskı kuran birinden her türlü yaptırım beklerim. bir insanın hayatını karartmak onlar için gurur kaynağı, nasılda sindirdim çapulcuları, nasıl güzel yaptım değil mi diyecek kadar rahat.

Sitelerde Paylaş

sanırım ateistler olarak daha cesaretli olmalıyız hemde herkezden fazla. yinede baskıyla insanları susturmaya kalkanlara lanet ediyorum.

korkacak ne var, bu ülkede belli kurallara uyduktan sonra kimse size yada bir başkasına zorla bir yaptırım uygulayamaz.

tabi kalkıp müslümanların kutsallarına dil uzatıp durursa birileri, istenmeyen olaylar olabilir, sizlerin bu açıdan korkmak kelimesini kulanmanız bile yalnış, hainler korksun, namussuzlar korksun, sinsiler korksun, ülkeyi bölmek isteyenler korksun.

Sitelerde Paylaş

gösterilere katılanlar teker teker tespit edilip gözaltına alınmakta. facebook ve twitterın ardından kameralardan tespit edilenler baskın yapılarak evlerinden alınıp özgürlükleri kısıtlanıyor. sırf bugün haberlere göre 100 kişinin üzerinde sayı olarak. toplamda belki binlerce.

Bir milyon kişiyi mi alacaklar? Sadece yıkılmaya başlayan korku krallıklarını korumaya çalışıyorlar. Abartarak siz de yardımcı olmayın adamların amaçlarına.

Sitelerde Paylaş

amaçlarına illa ki ulaşamayacaklar. bende böyle yaparak halkı sindirmeye çalıştıklarının farkındayım. yalnız yapabiliyor olmaları bile düşündürücü. devletin tüm imkanları onların düşüncelerinin emrinde. mesela şu günlerde bilişim suçlularının yerine gözde olan iş internette hükümete karşı olanları bulup gözaltına almak. ödülü büyük ve kanunsuzluk suç değil.

korkudan ölüyor değilim yalnız dediğim gibi bunları görüp düşünmemek elde değil. yoksa buralara girip yazmazdım.

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...

başka birinde aynı duygu var mı bilmiyorum ama istanbul valisininde dediği gibi artık sosyal medyayla ilgili tutuklamalar yapılacak, aslında çoktan beri yapılıyo ama iyice baskı kurmak için daha fazla yapılacak. buralarada uğrayacağını düşünüyorum ve her an aramızdan birinin gözaltına alınabileceğini düşünüyorum. siyasi konularda yaptığımız yorumlar doğrularda olsa hükümet bunu diğer tüm olaylarda olduğu gibi "hükümeti yıkmaya teşebbüs yada halkı isyana teşvik" diyerek cezalandırmak ve göz dağı vermek isteyebilir. sizce bunlar ne derece mümkün?

Sn Davkins Richard

Öncelikle müsterih olmanızı istirham ediyorum. Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına muhalif, kurum ve kişilik haklarına tecavüz niteliği taşımayan tüm düşüncelerinizi paylaşabilir, mevcut hükumeti beğenmediğinizi beyan ederek istifaya davet edebilirsiniz.

Bu hak, en tabii demokratik hakkınız olmakla birlikte, yasa çerçevesinde korunmuş vatandaşlık hakkınızdır. Lakin yasalarımızın öngördüğü yasal düzenlemeler çerçevesinin dışına çıkarak, gayri yasal yol ve yöntemler ile, devletimizin ve yasal süreçle iktidara gelmiş olan hükumetimizin aleyhinde provoke içeren düşüncelerin zikredilmesi, yahut, ilgili kurum ve kişiliklerin, kanunla korunmuş olan şahsi kişilik haklarına tecavüz niteliği taşıyan, hakaret, aşağılama, yahut küfür içerikli düşüncelerin medya üzerinden zikredilmesi, kanunlarımızda karşılığı olan, ceza-i müeyyyidesi olan suç unsurları teşkil edeceğinden, yetkili Cumhuriyet Savcılık'ları tarafından, ilgili kanun kapsamında soruşturma yahut kovuşturma açılarak gerekli yasal süreç başlatılacaktır.

Bu bağlamda, suçun işlendiği yerin salan bir platform olması "Suç, sanalda da olsa gerçektir" mentalitesinden yola çıkılarak suç niteliğini ortadan kaldırmayacaktır.

İlgili savcılıklara verilecek olan suç duyurusu, yahut ilgili mahkemelere açılacak olan ceza, yahut tazminat davaları, suçun işlendiği yer olan sanal platformların incelenmesine ve suçu işleyen kişi, yahut kurumların, deliller eşliğinde yargılanmasına olanak sağlayacaktır.

Bilişim suçları ile mücadele eden, Emniyet Genel Müdürlüğü Bilişim Suçları Şb Müdürlüğü ekipleri, gerekli olan soruşturmayı gerçekleştirecek, gerektiğinde yerel İSS (İnternet Servis Sağlayıcı) işletmesi ile irtibata geçecek, daha geniş bilgi ve delil istendiğinde ise, İnterpol Türkiye Masası ile işbirliği gerçekleştirerek, suçu işleyen kişi yahut kurumları dijital plaka olan IP adresinden tespit ederek, ilgili Savcılığa, yahut ilgili ve yetkili Mahkeyeme sevk edecektir.

Gelişen teknoloji ve gelişen emniyet tedbirleri kapsamında, kanunlarımıza muhalif olarak işlenen hiç bir suç ve suçlu, suç kaydının bir başka ülkenin serverinde kayıtlı olması nedeni ile ulaşılamaz değildir.

Esen Kalın

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...