Jump to content

Türkiyedeki Ateistler bu soruları yanıtlamak zorunda..

Recommended Posts

• İleti 89
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

oruç tutmak kolaymış mış mış..yazın ortasında tut bakalım..

Vücut hazırsa oruç tutmak her zaman kolaydır koçum. Oruç tutma psikolojisiyle kendini zayıf yorgun ve sinirli hisseden, millete bunu söyleyen müslüman bozmaları gösteriş meraklısıdır o kadar (kafir işte). Nefis mefis hikaye, miden küçükse metabolizman uygunsa istersen üç gün yeme. Bir ay birşeymiş gibi konuşanlara, babaannem haram helal bütün aylarda oruç tutardı.

Tanıdığım güney koreliler kuzey koreli devlet memurlarının işyerlerinde bazen iki gün aç kaldığını anlatırdı. Hindistanda binlerce gettoda milyonlarca açlık sınırında insan yaşıyor, oruçmuş. Onlar Her Gün Oruç tutmaya razı, durumları kat kat iyi olur. Çinde adam günde bir kap tuzsuz pilav ve işinden vakit ayırıp tutabildiyse balık yiyor.

Doldurursun karnını sonra of aman ne zormuş oruç tutmak, aman aman kur'anda ibadet olarak yazdığına göre kesin zor birşeydir, zorluk çekiyor psikolojisine gireyim hemen off off çok başım ağrıyor yarım gündür yemiyorum kendimi birşey sanmam gerek dur şu ateistlere neler çektiğimi anlatayım da imana gelsinler! Yok önce gidip kana kana bardak bardak su içeyim, ne dayanıklıyım be. Vay canına ne peygambermiş ama!

Müslümanlık işte, yat kalk evcilik oyna, nasılsa dünya boş ahiret hoş.

Sitelerde Paylaş
-------------------------> Tavanarası

Andromeda

Düşen tartışma seviyesi ve içeriksizlik başka seçenek bırakmadı... İlk postun seviyesizliği de bunda önemli rol oynadı...

Aynen katılıyorum zaten adam cevaplarını bildiği şeyleri soruyo...

Sitelerde Paylaş

diderot sen islam tarihini bilmiyon..

peygamberin hanımları genelde dul kadınlar..

yani bekaret falan hava civa..

üstelik bazılarının çocukları da var..

bak sana peygamber hanımlarından birinin neasıl evlendiğini anlatayım..

kadın 80 yaşarında...muhammedin yanına gelir..

ey muhammed beni kendine nikahla..böylece öbür tarafda '' ben muhammedin karısıyım '' derim ve cennete girerim..demiş..

muhammed de sırf kadının kalbi kırılmasın diye kabul etmiş..nikah kesmişler..sonra kadını evine yollamış..

şimdi bu evlilik mi sence...

bu kadının adını müslimlere sor sana söylesinler..

yani muhammedin evliliklerini iyice araştırmak lazım..bir ara bir ateist arkadaş 150 tane kadın ismi vermiş idi...

gülesin mi ağlayasın mı :lol:

orucun başka dinlerden alınması sorunu çözmez..

peygamber peygamberliğini ilan etmese daha fazla kadınla sex yapabilirdi..hem bu kadar sıkıntı da çekmezdi

Sitelerde Paylaş
-------------------------> Tavanarası

Andromeda

Düşen tartışma seviyesi ve içeriksizlik başka seçenek bırakmadı... İlk postun seviyesizliği de bunda önemli rol oynadı...

lütfenn böyle yapmayın..

hem gülüyoruz hem tartışıyoruz..

ne olmuş yani..

Sitelerde Paylaş
Vücut hazırsa oruç tutmak her zaman kolaydır koçum. Oruç tutma psikolojisiyle kendini zayıf yorgun ve sinirli hisseden, millete bunu söyleyen müslüman bozmaları gösteriş meraklısıdır o kadar (kafir işte). Nefis mefis hikaye, miden küçükse metabolizman uygunsa istersen üç gün yeme. Bir ay birşeymiş gibi konuşanlara, babaannem haram helal bütün aylarda oruç tutardı.

Tanıdığım güney koreliler kuzey koreli devlet memurlarının işyerlerinde bazen iki gün aç kaldığını anlatırdı. Hindistanda binlerce gettoda milyonlarca açlık sınırında insan yaşıyor, oruçmuş. Onlar Her Gün Oruç tutmaya razı, durumları kat kat iyi olur. Çinde adam günde bir kap tuzsuz pilav ve işinden vakit ayırıp tutabildiyse balık yiyor.

Doldurursun karnını sonra of aman ne zormuş oruç tutmak, aman aman kur'anda ibadet olarak yazdığına göre kesin zor birşeydir, zorluk çekiyor psikolojisine gireyim hemen off off çok başım ağrıyor yarım gündür yemiyorum kendimi birşey sanmam gerek dur şu ateistlere neler çektiğimi anlatayım da imana gelsinler! Yok önce gidip kana kana bardak bardak su içeyim, ne dayanıklıyım be. Vay canına ne peygambermiş ama!

Müslümanlık işte, yat kalk evcilik oyna, nasılsa dünya boş ahiret hoş.

tamam bugünden itibaren 30 gün oruç tut..sonra gel deneyimlerini bizle paylaş..

Sitelerde Paylaş

Sen neden bahsediyosun ya ben turistik bi yerde yaşıyorum ve sahilde güneşin altında çalışırken oruç tutabilen

çok insanı tanıyorum kendim de tuttum bu arada. boş boş konuşma neyi zormuş.Hem arapların sabahtan akşama kadar camide veya söğüt gölgesinde uyuduğunu herkes bilir.Sıcaklık 52-53 vuruyo bu arada...

tarihinde tnrsnr tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
diderot sen islam tarihini bilmiyon..

peygamberin hanımları genelde dul kadınlar..

yani bekaret falan hava civa..

üstelik bazılarının çocukları da var..

bak sana peygamber hanımlarından birinin neasıl evlendiğini anlatayım..

kadın 80 yaşarında...muhammedin yanına gelir..

ey muhammed beni kendine nikahla..böylece öbür tarafda '' ben muhammedin karısıyım '' derim ve cennete girerim..demiş..

muhammed de sırf kadının kalbi kırılmasın diye kabul etmiş..nikah kesmişler..sonra kadını evine yollamış..

şimdi bu evlilik mi sence...

bu kadının adını müslimlere sor sana söylesinler..

yani muhammedin evliliklerini iyice araştırmak lazım..bir ara bir ateist arkadaş 150 tane kadın ismi vermiş idi...

gülesin mi ağlayasın mı :lol:

orucun başka dinlerden alınması sorunu çözmez..

peygamber peygamberliğini ilan etmese daha fazla kadınla sex yapabilirdi..hem bu kadar sıkıntı da çekmezdi

Konu hakkında hiçbir bilgin yok...

Sevde ve Hatice dışında çok yaşlı eşi yoktur Peygamberin ve kalanların hepsi çok genç ve güzel hanımlardır... Bu arada sayısız cariyesi de vardır (50 den fazla)...

Muhammed 56 yaşlarında ve Medine döneminin 3. yılında çok eşliliğe başlamıştır. Mekke dönemindeki ayetlerde kadınlarla ilgili konulara hiç temas edilmemiştir. Bütün kadınlarla ilgili ayetler çok eşlilikdönemi sonrasında nazil olmuştur. evliliklerinin bazıları ve eşlerinin yaşları takriben şöyledir:

Peygamberliğin 10. yılı Sevde binti Zem'a(50)

Hicri 3. yıl => Hafsa (21), Zeynep binti Huzeyme(30),

Hicri 4. yıl => Ümmü Seleme(29),

Hicri 4. yıl=> Zeynep b. Cahş (35), Cüveyriye(20), Reyhane(?)

Hicri 6. yıl=> Safiye(17), Meymune(36), Marya(20)

Medine döneminin ilk 2 yılında da kadınlarla ilgili pek ayet yoktur... Ne olmuşsa 3. yılda sonra kadınlarla ilgili bolca ayet inmeye başlamıştır... Allah'ın hikmeti işte...

Kaynaklar:

ibni Habib, el-Muhabbar, Haydarabat, 1361.

İbni Sa'd, et-Tabakat, leyden, 1904- 12.

İbnü'l- Esir, Üsdü'l- Ğabe, Kahire, 1280.

Taberi, Tarihu'r-Rusül ve'l- Müluk, Leyden 1897 vd.

Muhammed Hamidullah, İslam Peygamberi, I- II, Çev. Salih Tuğ, İrfan Yayınevi, İstanbul 1980.

Heyet, Sahabiler Ansiklopedisi, Tercüman Gazetesi Yayını, İstanbul ty.

Mutlu, İsmail Döğen, Şaban Sahabiler Ansiklopedisi, I- II, Yeni Asya Gazetesi Neşriyatı, İstanbul 1993.

Akyüz Vecdi, Bütün Yönleriyle Asr-ı Saadette İslam, I- V, Beyan Yayınları, İstanbul 1994.

Sarıcık,Murat Hz. Muhammed'in Çağrısı, Nesil Yayınları, İstanbul 2006.

Sitelerde Paylaş
Sen neden bahsediyosun ya ben turistik bi yerde yaşıyorum ve sahilde güneşin altında çalışırken oruç tutabilen

çok insanı tanıyorum kendim de tuttum bu arada. boş boş konuşma neyi zormuş.Hem arapların sabahtan akşama kadar camide veya söğüt gölgesinde uyuduğunu herkes bilir.Sıcaklık 52-53 vuruyo bu arada...

hayretsin varya...

yani şuarada ciddi ciddi oruç tutmanın kolay birşey olduğunu iddia ediyorsunuz..

helal valla..

Sitelerde Paylaş

Sevde ve Hatice dışında çok yaşlı eşi yoktur Peygamberin ve kalanların hepsi çok genç ve güzel hanımlardır...[ Bu arada sayısız cariyesi de vardır (50 den fazla)... /color]

Muhammed 56 yaşlarında ve Medine döneminin 3. yılında çok eşliliğe başlamıştır. Mekke dönemindeki ayetlerde kadınlarla ilgili konulara hiç temas edilmemiştir. Bütün kadınlarla ilgili ayetler çok eşlilikdönemi sonrasında nazil olmuştur. evliliklerinin bazıları ve eşlerinin yaşları takriben şöyledir:

Medine döneminin ilk 2 yılında da kadınlarla ilgili pek ayet yoktur... Ne olmuşsa 3. yılda sonra kadınlarla ilgili bolca ayet inmeye başlamıştır... Allah'ın hikmeti işte...

Kaynaklar:

Muhammed Hamidullah, İslam Peygamberi, I- II, Çev. Salih Tuğ, İrfan Yayınevi, İstanbul 1980.

Mutlu, İsmail Döğen, Şaban Sahabiler Ansiklopedisi, I- II, Yeni Asya Gazetesi Neşriyatı, İstanbul 1993.

Akyüz Vecdi, Bütün Yönleriyle Asr-ı Saadette İslam, I- V, Beyan Yayınları, İstanbul 1994.

bazı ateistler 6700 cariyesi olduğunu söylüyorlar.sen gene insaflı davranıp 50 ye düşürmüşsün.abi bu kaynakları boşuna verme.kimse inanmıyor bu kaynaklara.hepsi uydurma bunların.

Sitelerde Paylaş

Sevde ve Hatice dışında çok yaşlı eşi yoktur Peygamberin ve kalanların hepsi çok genç ve güzel hanımlardır... Bu arada sayısız cariyesi de vardır (50 den fazla)...

Kaynaklar:

yaw tamam da niye tavan arasına attın sen bunu..

tarihte hangi başka adamın özel hayatı bu kadar açık biliniyor acaba...

muhammedin gizlisi saklısı yok demekki :lol:

gayet şeffaf bir siyasetçi..

peki kaç dönüm hurma bahçesi vardı onu da biliyon mu?

Sitelerde Paylaş

Oruç ne ki? İstersen bir ay tek öğle yemeği yiyeyim? Bana koymaz dediklerimi okumayan arkadaşım. Koyan varsa o paylaşsın. Size zor geliyormuş herhalde. Yoksa nefsinize fazla mı düşkünsünüz?

Sitelerde Paylaş
1. madem muhammed zevkine düşkündür, neden o kavurucu çöl sıcağında bir ay oruç tutmayı emreder..

hatta bazı kaynaklar muhammedin ramazan ayı dışında haftada bir yada ayda üçgün daha oruç tuttuğunu söyler.

insan birgün oruç tutar bilemedin iki gün tutar....ama bu adam bir ay tutulmasını söylemiş..

tabi o kavurucu sıcakta aç kalmak nasıl olur bilmeyen bunu nereden anlayacak :angry:

4. Ya o namaza ne demeli..günde beş kez üstelik..yaw insan bir kez yapar yada iki kez yapar..beş kez de yapılmaz ki..

üstelik muhammed milletin önüne geçip kendisi kıldırırmış..onca zaman.. onca zahmet...

hepinizi deizme davet ediyorum..bırakın bu ateizm yada teizm ayaklarını :lol:

SAYGILAR

Bence sorular cevaplanmayı hakediyor. 077 için bu sorular cevapsız olabilir ama amaç sormak değil zaten, bu soruları bu üslupta buraya taşımakta klasik bir ben merkezci yaklaşımdır. Öğrenme amaçlı değil, öğretme amaçlıdır. Çok biliyoruz ya her şeyi. Başkasınınkini görmeyen kendininkini piyade tüfeği zannedermiş.

Araplar ticaretle uğraştıklarından çalışma yoktur zaten, tek iş dedikleri seyahat etmektir yani seferi olmak, o da oruçtan muaf tutulmuştur. Ama bizim saf milletimiz güneşin alnında saatlerce çalışır gene de orucunu tutar, genede saf olmak iyidir. Arap iki adım yola gitse o orucu yer, bırakın çalışmayı. Yatarak, uyuyarak o oruç tutulmaktadır güneşin altında değil, gölgede.

Askeri eğitimlerde dikkat ederseniz, askerler hiç boş bırakılma yapmaları için anlamlı, anlamsız bir sürü iş verilir. Bu onlara düşünmeden itaat etmeyi sağlar ve boş kalıp yapılanların manasızlığını anlamalarını engeller.

Bir tür disipline etmektir.

SElamlar.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...