Jump to content

sevişirim evlenmem hamile kalırım doğurmam...

Recommended Posts

• İleti 78
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

evet bu önerme hakkındaki düşünceleri yorumları alabilir miyiz...

ben bu kadar ağır bir konuyu bu kadar açık ve anlaşılır bir şekilde anlatabilen az önerme gördüm...

Bu önermeye ait pankartı taşıyan teyze tv de sıkça fotoğrafını gördüğümüz sapanla taş atan teyzedir.

Bu teyzeden her şey beklenir. Onun fikirleri sizide bizide aşar. Aşmaz diyenlerin önce o teyzenin yaptıklarını yapabiliyor olması lazım.

Sitelerde Paylaş

Özgürlüğün ilanıdır,insan olmanın,kadın olmanın ve doğanın,Allahın her neyse vücuduna vermiş olduğu özellikleri ''Vücudum bana aittir'' diyerek yaşama isteğidir..Sonuçlarınada katlanacak olan benim size ne oluyor diye haykırmaktır...Doğal insan davranışıdır...İnançlısından tut inanmayana kadar yapılan eylemdir...(Biliyorum Çünkü) kürtaj yaptıran türbanlıyıyıda, dövmeliyide,dindarıda,laik olanıda :)

tarihinde ziobelle tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bu mevzu başlık olacak kadar tuhaf bir durum mu ? Bu yaptığınız başkasına kendi törenizi dayatma çabası ve hor görme,

bu cümle %100 tartışmasız bir haktan bahsediyor,

kim kimle sevişmiş kime ne ? ,

istemediği çocuğu aldırmış kime ne ?

Töre için kendi kızını katleden babaların olduğu bu memlekette size fazla gelir böyle haklar, özgürlükler.

Sitelerde Paylaş

Bu teyze aynı teyze değil, başka bir teyze:

%C3%B6p%C3%BC%C5%9F%C3%BCr%C3%BCm-elletmem-sevi%C5%9Firim-oynatmam_282123.jpg

Ayrıca "ben vajinası olan bir fahişeyim ve oy veriyorum" :)

sevisirim-evlenmem-hamile-kalirim-dogurmam_305465_m.jpg

Ayrıca "çükünü de al git"

haber-248952.jpg

Sivil toplum örgütleri, sendikalar ve bazı siyasi partilerin organize ettiği 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliği Balıkçı Barınağı'nda gerçekleşti.

'Ç..ünü de al git', 'Sevişirim, evlenmem, hamile kalırım, doğurmam', 'Cinsiyetçi Başbakan istemiyoruz', 'Köle değil ev işçisiyiz. Can güvenliği, iş güvencesi, sağlık güvencesi istiyoruz', 'Emeğimiz, bedenimiz, kimliğimiz bizimdir', 'Gericilik değil, özgürlük istiyoruz'dövizleri taşıyıp çeşitli sloganlar attı.

Çalınan müzikler eşliğinde halay çeken kadınlar, daha sonra bir de skeçli gösteri yaptıktan sonra olaysız dağıldı.

http://www.focushaber.com/-c-kunu-de-al-git--h-273742.html

Sitelerde Paylaş

Herkes cinselliğini senin veya benim gibi yaşamak zorunda değildir. Cinselliğini serbest yaşmak isteyen varsa buna kimse karışamaz, aynı şekilde hiç kimse de zorla cinselliğini serbest yaşamaya mecbur edilemez. İkisi de bir haktır ve kişiyi bağlar. Zina olmasın diye kimseyi zorla da evlendiremezsiniz veya nikah kıydıramazsınız. Kürtajın da sınırları ve şekli belli, belli bir aya ve ön şartlara bağlı olarak kürtaj yaptırabilirsin. İstemediğin bir çocuğu doğurmak veya yetiştirmek zorunda değilsin. Gücün ve idrakın yetmiyorsa, çocuğa iyi davranamayacağını düşünüyorsan anne olmak zorunda değilsin. Evlatlık olarak daha iyi ebeveynlere verebilirsin. Bunun ahlaki tartışmasını ve değerlendirmesini sadece kendinle muhakeme edebilirsin. Vicdan senin..

Sitelerde Paylaş

Bunun karşısındaki önermeye yorum yapalım.

Direk sonuçlara bakalım.

''Sevişirsen evlenmek zorundasın'' fikri zoraki mutsuz evliliklere neden oluyor.

Birbirine hayatı cehennem eden karı kocalar, aile içi şiddet, kadın cinayeti ıvır zıvır....

''hamile kaldı isen doğurmak zorundasın'' fikri sonuç olarak, bir yığın ihmal edilen çocuk meydana getiriyor.

Aç, hasta, tinerci çocuklar, istismar edilen çocuklar, büyüyüp psikopat oluyor, toplumun sırtına yük oluyor dert oluyor, piç oluyorlar, o. çocuğu oluyorlar, ıvır zıvır ...

Asla 'en doğru' seçenek yoktur, ama mukayese ederek hangisinin ''daha iyi'' olabileceğine bakarız.

Sitelerde Paylaş

sizler ve sizin gibi sadece maddiyat (görünen şeylere) tapan kişilere göre bu hayat aklımıza ne gelirse o şekilde yani hayvancasına yaşamaktır. Oysa Yaratan yüce Allah akıl ve fikir bizlere buyurarak, diğer varlıklardan üstün olduğumuzu şuurumuzla bize bildirmektedir. Çünkü Cenab-ı Hak bu dünyaya bizleri bir sırr-ı imtihan neticesi olarak gönderdiğinden dolayı; verilen şehvet hissini helalin olan kişiye kullanman gerektiğini bize bildiriyor.

Nitekim; iran olsun ve hangi devlet olursa olsun, müslümanlık altında eğer bahsettiğiniz şeyler yapılıyorsa yine yanlıştır. Bunun yanında sizin terörist dini olarak gördüğünüz islam dini ilk geldiği zaman; Mekke müşrikleri kadınları bir mal gibi kullandığı zaman İslam dini kadına gerçek değerini uygulayarak göstermiştir.

Sitelerde Paylaş

Bu insanları bunları yazdırtan, savunmaya iten süreç ne ona bakmak lazım. Sen kalkar hiç işinin olmadığı konulara burnunu sokar da ; " üç çocuk isterim", " kürtaj yasaktır" vs... diye milleti zorlarsan elbette onlarda kendilerini ne şekilde olursa olsun savunmak zorunda hisseder.

Ayrıca bize ne canım milletin cinsel hayatından?!

Sitelerde Paylaş

sizler ve sizin gibi sadece maddiyat (görünen şeylere) tapan kişilere göre bu hayat aklımıza ne gelirse o şekilde yani hayvancasına yaşamaktır. Oysa Yaratan yüce Allah akıl ve fikir bizlere buyurarak, diğer varlıklardan üstün olduğumuzu şuurumuzla bize bildirmektedir.

Öncelikle hoş geldin, sonrasında ise " yüce yaratan" herkese akıl fikir verdi ise bu teyzelere de vermiştir... Onlar da Allah'ın verdiği aklı böyle değerlendirmek istemişler işte...

Ayriyeten " yüce yaratan" cinsellik gibi karşı konulamaz bir arzu da vermiş, işte insanlarda doya doya yaşıyor :)

Sitelerde Paylaş

müslümanlıkta cinsellik direkt olarak erkek cinselliği olduğu için kadının ne düşündüğü önemsenmemiştir..

kadın örtünür çünkü erkek görünce dayanamayabilir.. erkek örtünmez çünkü kadın cinsel istekte bulunamaz..

kadın namusunu korur.. erkeğin namusu yine başka bir kadındır(annesi,bacısı,karısı vs).. tek başına olna bir erkeğin namusu yoktur..

erkek karar verir erkek uygular erkek yapar.. kadın susmalıdır düşünmemelidir itaat etmelidir..

müslümanlar sanıyor ki kadınlar erkekler gibi olursa her önüne gelenle yatar.. kendisinde o potansiyel vardır çünkü.. ama cinsel özgürlükle miğdesizliği karıştırmaktadırlar işte..

Sitelerde Paylaş

evet bu önerme hakkındaki düşünceleri yorumları alabilir miyiz...

ben bu kadar ağır bir konuyu bu kadar açık ve anlaşılır bir şekilde anlatabilen az önerme gördüm...

Bu bir önerme değildir öncelikle. Kişinin kendisi hakkında verdiği bir kararın deklaresidir.

Daha da fazlası, kadınların vajinasına kadar girmeyi kendine hak gören iktidardaki iktidarsız gericilere ve cahillere "otonomi"nin ne olduğunu çarpıcı biçimde anlatan çok başarılı bir örnektir, senin de bu kadar açık ve anlaşılır bulmanın nedeni de tam olarak budur.

O halde tartışılacak pek bir şey yok..

Sitelerde Paylaş

evet bu önerme hakkındaki düşünceleri yorumları alabilir miyiz...ben bu kadar ağır bir konuyu bu kadar açık ve anlaşılır bir şekilde anlatabilen az önerme gördüm...

Ağır bir konu göremedik biz ortada. Kimse kimseye karışamaz. Kürtaj için yasal düzenlemeler ne ise medeni ülkelerde burada da o olmalı. Bu kadar basit.

Sitelerde Paylaş

Ben de bu özgürlükten yanayım.Fakat bir sorun var.Evliliğin amacı tam olarak nedir?Evlilik gereksizleşmiş midir?

Yoo evlilik gereksizlesmemis oluyor. Evliligin amaci aileyi resmi yapmak. Iki kisi evlenince yasalarin getirdigi es avantajlarindan yararlanabiliyorsun. Mesela miras durumlari gibi. Evlenmeyip birlikte yasarsan devlete gidip bu benim karim/kocam diyemiyorsun.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...