Jump to content

Dayak ayeti bizzatihi dayağı toplumdan siler

Recommended Posts

haci gerçek islam laflarına başlamış yine. :) Ona göre gerçek islam arabistan,afganistan vb.

Gerçek müslüman dediklerinin müşriklerden bir farkı olmadığını delilleriyle anlattığım başlıklar teblig nedeniyle tavanarasına gidiyor.Onları okumuyor bile.

Küçüklüğünde sorgusuz sualsiz bir biçimde denileni yapıp namaz kıldı oruç tuttu muhakkak.Büyüdüğünde de yine sorgusuz sualsiz ona öğretilenin gerçek islam olduğunu düşündü ve doğal olarak reddetti.Aklıma şu ayet geldi.

10:39 Hayır, onlar bilgisini kavramadan ve asıl anlamına ulaşmadan onu yalanladılar. Kendilerinden öncekiler de böyle yalanladı. Zalimlerin sonuna dikkatle bak.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 50
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

haci gerçek islam laflarına başlamış yine. :) Ona göre gerçek islam arabistan,afganistan vb.

Gerçek müslüman dediklerinin müşriklerden bir farkı olmadığını delilleriyle anlattığım başlıklar teblig nedeniyle tavanarasına gidiyor.Onları okumuyor bile.

Küçüklüğünde sorgusuz sualsiz bir biçimde denileni yapıp namaz kıldı oruç tuttu muhakkak.Büyüdüğünde de yine sorgusuz sualsiz ona öğretilenin gerçek islam olduğunu düşündü ve doğal olarak reddetti.Aklıma şu ayet geldi.

10:39 Hayır, onlar bilgisini kavramadan ve asıl anlamına ulaşmadan onu yalanladılar. Kendilerinden öncekiler de böyle yalanladı. Zalimlerin sonuna dikkatle bak.

Gerçek İslam Kuran ve hadislerde. Ona en yakın uygulamalar da Suudi Arabistan, Afganistan, yemen gibi ülkelerdeki uygulamalar.

Kuran'da birden fazla kadınla evlenmeye izin var, kol kesme, sopalama var, kadına mirastan erkeğin yarısı kadar hisse ve şahitlik var, hadislerde taşlayarak öldürme var ve bu ülkelerde bu uygulamalar aynen uygulanıyor. Uygulanamayan haklardan birisi köle ve cariye edinme hakkı, ona da insanlık izin vermediği için uygulayamıyorlar, yakın zamana kadar bu da uygulanıyordu.

Sitelerde Paylaş

Gerçek İslam Kuran ve hadislerde. Ona en yakın uygulamalar da Suudi Arabistan, Afganistan, yemen gibi ülkelerdeki uygulamalar.

Kuran'da birden fazla kadınla evlenmeye izin var, kol kesme, sopalama var, kadına mirastan erkeğin yarısı kadar hisse ve şahitlik var, hadislerde taşlayarak öldürme var ve bu ülkelerde bu uygulamalar aynen uygulanıyor. Uygulanamayan haklardan birisi köle ve cariye edinme hakkı, ona da insanlık izin vermediği için uygulayamıyorlar, yakın zamana kadar bu da uygulanıyordu.

Kur'an benden başka hadisi dinlemeyin diyor.

4 kadın:4 yetim

kol kesme:el kesme veya engelleme

sopalama:teşhir amaçlı yapılan acısız vuruş

şahitlik,miras:nedenleri yazıldı,çizildi

Sitelerde Paylaş

Kur'an benden başka hadisi dinlemeyin diyor.

4 kadın:4 yetim

kol kesme:el kesme veya engelleme

sopalama:teşhir amaçlı yapılan acısız vuruş

şahitlik,miras:nedenleri yazıldı,çizildi

Bu işler senin hayal gücüne göre olmuyor, bunlar 1400 yıldır milyarlarca insan tarafından uygulanmış ve uygulanmaya devam ediyor. 1400 yıldır milyarlarca insan yanlış anlamış diyorsan Allah'ını iki lafı bir araya getiremeyen bir gerizekalı yerine koymuş olursun sadece.

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...

"Ramazan'da gece karanlığında davul çaldırarak

insanlarımızı yataktan fırlatıp hasta ya da sinirli eden

ya da hastaları canından bezdirtenler;

ya da yabancı dil öğrenmenin, sinemaya gitmenin,

kızlı erkekli bir arada eğlenmenin, dans etmenin,

radyo dinlemenin vb. günâh olduğunu söyleyenler;

'Hülle gerektir' diyerek aile ocağına incir dikenler;

'Hayvanla ve ölü insanla cinsî münasebette bulunmak orucu bozar kazayı gerektirir' diyenler;

sineğin bir kanadında günâh diğerinde sevap bulunduğunu

ve bu nedenle yemek içine düşen sineğin dışarıda kalan kanadını yemeğe batırmak gerektiğini öğretenler;

farenin deve sütü içmeyip koyun sütü içer olduğunu söyleyenler;

'Kadın aklen ve dinen dûn'dur' diye, ya da 'dayak gerektir' diye

kadını küçültenler ya da saymakla bitmeyecek kadar çok bu tür şeyleri

şeriât ilmidir diye 'bilimsel' bir titizlikle insanlarımıza belletenler,

hep din adamlarıdır: hem de yüksek tahsil diplomasına

ve 'Doçent' ve 'Profesör' gibi çeşitli unvanlara sahip olarak bu işleri görmekteler!"

- İlhan Arsel, Toplumsal Geriliklerimizin Sorumluları Din Adamları,

Kaynak Yayınları, 3. Basım Aralık 1996, s. 43

(Bu kitabın birinci baskısı 1977 yılında yapılmıştır.)

Sitelerde Paylaş
  • 3 years later...

Dincilerin kuran'daki insanlık dışı hükümleri temize çıkarmak için nasıl yalanın içine battıklarına ibret verici bir örnek olarak, bu başlığı yukarı çekiyorum. 

"öğüt verme" yetkisinin sadece erkeğe verilmesi zaten bir saygısızlık iken, bir de sonrasında "dövün" demiş... daha neyini savunuyorsunuz bu kepazeliğin...?  

Sadece itaat etmelerinden endişe ettiğinde bile dayak yetkisi verecek kadar, kadının duygularını hiçe sayan bir hüküm konusunda "toplumda dayağı önler" diyebilmek nasıl bir şaklabanlıktır....?

Bunun için "ne olursa olsun bu dini kurtarmak hayattaki en önemli vazifedir. insanlığın hiçbir önemi olamaz" diye düşünmek lazım herhalde...

Bu başlığın açıldığı zamanda ben de bu kitaba inanıyordum. ama böyle bir kepazelik bana anlatıldığında, hala savunacak kadar da utanmaz biri değildim. Sonuçta "itaat etmezse dövün" diyorsa, insan olan için bunu savunma yolu bitmiştir. bu kadar basit!

Vicdanlı bir insanın en azından başlangıç olarak "bu ayetler gerçekse bu dine bir soru işareti koymak gerekir" diyebilmesi şarttır !

tarihinde Mindsurfer tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 4 weeks later...

Allah'ın kimini kimine üstün kılmasından ötürü ve erkeklerin, mallarından sarfetmelerinden dolayı erkekler kadınlar üzerine hakimdirler. İyi kadınlar, gönülden boyun eğenler ve Allah'ın korunmasını emrettiğini, kocasının bulunmadığı zaman da koruyanlardır. Serkeşlik etmelerinden endişelendiğiniz kadınlara öğüt verin, yataklarında onları yalnız bırakın, nihayet dövün. Size itaat ediyorlarsa aleyhlerine yol aramayın. Doğrusu Allah Yüce'dir, Büyük'tür. nisa/34

Herseyin yaraticisindan gelen ayete bakiyorum; size itaat ederlerse ayleyhlerinde yol aramayin demis. Dayakta ise yaramadi erkegin görüsüne göre? sirada ne var, allaha göre ne olmali?  siradaki uygulamayi, ne yapilmasi gerektigi aciklanmadigina göre, erkegin tasarufuna birakilmis oldugu acikca ortada. Yani sinir konmamis olmasi ne talihsiz bir emir olmus. Allahin (tanrinin) sözümü bitmis, yoksa görüs beyan edecek cözümmü bulamamis diye gelde sorma simdi.

O caglari düsündügümde cevabida kendim bulabiliyorum. Hanki kadin o caglarda dayaktan sonra bas kaldirmaya cesaret edebilsin. Tipis tipis boyun egecek. Dolayisiyla bu sayilan cözümü muhammed kaafi görmüs diyebiliyorum. Tanri adina yazilan ayet yine sinifta kalmistir. Cünki ilahi hic bir yani, mantigi yok bu ayet ve bir cok ayetin.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...