Jump to content

Neden Diğer Dinler Değilde İslam

Recommended Posts

• İleti 150
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Şarap içmek çelişmiyor mu?

arapçada şarap "şerebe" kelimesine yani içilecek olan herşey anlamına gelir.

buyur : http://www.sorularla...iri-baldan.html

"Takva sahiplerine vadedilen cennetin misali (şudur): İçinde bozulmayan sudan ırmaklar, tadı değişmeyen sütten ırmaklar, içenler için lezzet veren şaraptan ırmaklar ve süzme baldan ırmaklar vardır ve orda onlar için meyvelerin her türlüsünden ve Rabblerinden bir mağfiret vardır..." (Muhammed, 47/15)

Ayette süt, bal, şarap gibi birkaç nimet örnek olarak verilmiştir. Ancak insanın hoşuna giden herhangi bir nimetin ırmak şeklinde akması, su gibi bol, temiz olması, bozulmadan kalması da mümkün olabilir. Ayrıca Allah cennette içkilerin kadehlerle sunulduğunu ve bu içkilerden cennet ehlinin başların ağrımayacağını, kendilerinden geçip akıllarının çelinmeyeceğini bildirir.

tarihinde muslim physicist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

arapçada şarap "şerebe" kelimesine yani içilecek olan herşey anlamına gelir.

buyur : http://www.sorularla...iri-baldan.html

"Takva sahiplerine vadedilen cennetin misali (şudur): İçinde bozulmayan sudan ırmaklar, tadı değişmeyen sütten ırmaklar, içenler için lezzet veren şaraptan ırmaklar ve süzme baldan ırmaklar vardır ve orda onlar için meyvelerin her türlüsünden ve Rabblerinden bir mağfiret vardır..." (Muhammed, 47/15)

Ayette süt, bal, şarap gibi birkaç nimet örnek olarak verilmiştir. Ancak insanın hoşuna giden herhangi bir nimetin ırmak şeklinde akması, su gibi bol, temiz olması, bozulmadan kalması da mümkün olabilir. Ayrıca Allah cennette içkilerin kadehlerle sunulduğunu ve bu içkilerden cennet ehlinin başların ağrımayacağını, kendilerinden geçip akıllarının çelinmeyeceğini bildirir.

İçki şimdi haram, cennette serbest değil mi arkadaş?

Eşcinsellik şimdi haram ise, cennette neden halen haram?

Sitelerde Paylaş

Tamam işte

Ben de onu diyorum ya.

Cennet her istenilenin yapılacağı bir yer değildir.

Yalan olduğu sınırların kalkmamasındna belli.

Ne hikmetse karı sınırıyla içki sınırı kalkıyor bir tek :)

küçükken cenneti çok yanlış anlatmışlar bence sana uçabileceğin,bilgisayarın internetin,böyle aklına bir şey getirip saniyesinde önünde olacak bir yer değil cennet elbette sınırları olacaktır yoksa ne farkımız var tanrıyla :)

Sitelerde Paylaş

küçükken cenneti çok yanlış anlatmışlar bence sana uçabileceğin,bilgisayarın internetin,böyle aklına bir şey getirip saniyesinde önünde olacak bir yer değil cennet elbette sınırları olacaktır yoksa ne farkımız var tanrıyla :)

sınırları olan bir cennetin ödül neresinde?

hapishaneden farkı ne?

Sitelerde Paylaş

sınırları olan bir cennetin ödül neresinde?

hapishaneden farkı ne?

öncelikle hapishane olgusu sadece dünyaya aittir.cennette sıkılacağımızı zannetmiyorum çünkü orda zamanın geçmesi diye bir şey yok ben bol bol sohbet etmeyi düşünüyorum allahla sende belki hurilerle yiyişmeyi isteyebilirsin herkes istediğini yapar ve şunuda söyleyeyim cennette nice bilmediğimiz şeyler de olacaktır.

Sitelerde Paylaş

öncelikle hapishane olgusu sadece dünyaya aittir.cennette sıkılacağımızı zannetmiyorum çünkü orda zamanın geçmesi diye bir şey yok ben bol bol sohbet etmeyi düşünüyorum allahla sende belki hurilerle yiyişmeyi isteyebilirsin herkes istediğini yapar ve şunuda söyleyeyim cennette nice bilmediğimiz şeyler de olacaktır.

Cennette zaman kavramı yoksa Allahla sohbet etmeyi naısl planlıyorsun?

Sohbet için bilgi birikimi lazım.

Mesela senin şu anda benim bu mesajımı anlaman için beyninde bir hareket gerçekleşiyor.

Bu hareket olmadan bilgi alışverişi olmaz ki.

Allahın bir dakika önce ne dediğini, bir saat önce ne dediğini hangi algıyla ayrıt edeceksin?

:)

Zaman kavramını bilmediğinizden saçmalıyorsunuz böyle.

Anlamak harekettir.

Hareket zamandır.

Harektsiz zaman olmaz.

Sitelerde Paylaş

Cennette zaman kavramı yoksa Allahla sohbet etmeyi naısl planlıyorsun?

Sohbet için bilgi birikimi lazım.

Mesela senin şu anda benim bu mesajımı anlaman için beyninde bir hareket gerçekleşiyor.

Bu hareket olmadan bilgi alışverişi olmaz ki.

Allahın bir dakika önce ne dediğini, bir saat önce ne dediğini hangi algıyla ayrıt edeceksin?

Zaman kavramını bilmediğinizden saçmalıyorsunuz böyle.

Anlamak harekettir.

Hareket zamandır.

Harektsiz zaman olmaz.

zamanın izafiliği ile benim sohbetimin ne alakası var ben onu anlayamadım benim bilgi birikimim her saniye artıyor ve öldükten sonra dünyada biriken bilgiyi kullanacağım reset olayı yok yani :)

Sitelerde Paylaş

zamanın izafiliği ile benim sohbetimin ne alakası var ben onu anlayamadım benim bilgi birikimim her saniye artıyor ve öldükten sonra dünyada biriken bilgiyi kullanacağım reset olayı yok yani :)

Zaman izafi değil işte.

Zamanı ortaya çıkaran şey madde hareketidir.

Ve gözlemci denilenleri etkileyen bir şey.

Canıları yani.

Evrenin kendisinde zaman yok.

Mesela senin doğduğun an ile şu andaki anın arasındaki zaman sana göre belirli bir yıldır ve birikimden ibarettir.

Ancak evrene göre senin doğduğun nokta ile şu andaki noktan arasındaki farklar sadece hareket (dönüşüm de dahil) ve konumdur.

Yani zaman zaten yok.

Bilince ait bir algı o.

Sen allahla sohbet edeceğim dersen bir bilinç sahibi olman gerek.

Bu bilinç de zaman boyutu yaratmalı ki sen ben diyebilesin.

Mesela sen şu anda derinliği olan bir varlıksın.

Derinliğe sahip olduğun için ben dediğin kompleks bir bilince sahipsin (depolamışsın bir şeyler ve ben diyorsun)

Sen nerede olursan ol, kimle ve hangi güçle olursan ol, ben diyebilmek için derinliğe sahip olman lazım.

O derinlik de zaman kavramını doğuruyor.

Anladın mı?

Yani uyduruk bir şey söylüyorsun.

Allahın buna yapabileceği bir şey yok.

O da aynı kurala tabi (derinlik sahibi olmalı ben diyebilmek için, özelliklerini kendinde barındırıyor çünkü)

tarihinde Sarı Kırmızı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Zaman izafi değil işte.

Zamanı ortaya çıkaran şey madde hareketidir.

Ve gözlemci denilenleri etkileyen bir şey.

Canıları yani.

Evrenin kendisinde zaman yok.

Mesela senin doğduğun an ile şu andaki anın arasındaki zaman sana göre belirli bir yıldır ve birikimden ibarettir.

Ancak evrene göre senin doğduğun nokta ile şu andaki noktan arasındaki farklar sadece hareket (dönüşüm de dahil) ve konumdur.

Yani zaman zaten yok.

Bilince ait bir algı o.

Sen allahla sohbet edeceğim dersen bir bilinç sahibi olman gerek.

Bu bilinç de zaman boyutu yaratmalı ki sen ben diyebilesin.

Mesela sen şu anda derinliği olan bir varlıksın.

Derinliğe sahip olduğun için ben dediğin kompleks bir bilince sahipsin (depolamışsın bir şeyler ve ben diyorsun)

Sen nerede olursan ol, kimle ve hangi güçle olursan ol, ben diyebilmek için derinliğe sahip olman lazım.

O derinlik de zaman kavramını doğuruyor.

Anladın mı?

Yani uyduruk bir şey söylüyorsun.

Allahın buna yapabileceği bir şey yok.

O da aynı kurala tabi (derinlik sahibi olmalı ben diyebilmek için, özelliklerini kendinde barındırıyor çünkü)

zaman izafidir.çekim kuvveti ve yoğunluğa görede değişim gösterir.

şuan okulda öğretilende bu deneylerle de kanıtlanmış bir şey.

Sitelerde Paylaş

zaman izafidir.çekim kuvveti ve yoğunluğa görede değişim gösterir.

şuan okulda öğretilende bu deneylerle de kanıtlanmış bir şey.

Bunun aksine bir şey demedim ben.

İzafi değil derken, senin anladığın anlamda değil demek istedim.

Madde hareketlerindeki değişiklik, algıda ve olayların gerçekleşme hızında değişikliğe yol açıyor (kütle çekimi olayı)

Neye karşılık yazdın ki sen bunu?

Sen benim ne dediğimi zannettin?

Sitelerde Paylaş

Bunun aksine bir şey demedim ben.

İzafi değil derken, senin anladığın anlamda değil demek istedim.

Madde hareketlerindeki değişiklik, algıda ve olayların gerçekleşme hızında değişikliğe yol açıyor (kütle çekimi olayı)

Neye karşılık yazdın ki sen bunu?

Sen benim ne dediğimi zannettin?

zaman izafi değil işte yazdın o yüzden yazdım.

merak ettim 52 yaşındaki islam peygamberinin 9 yaşındaki el kadar bebeyle gerdeğe girmesini nasıl normal karşıladın ve inceleyip islama girdin.

yeter be durmadan bu saçma sapan uydurma şeyi neye dayanarak söylüyorsunuz.

http://www.turandurs...genel/aise1.jpg

şu allahın belalalarının uydurduğu hadislere dayanarak konuşmayın.

birde buhari kaynaklarından referans veren kimseler nedense o kaynaklarda binlerce kez bahsedilen yaratıcıya inanmaz, gider ateist olur.

oh ne güzel ya aklıma yatan şeyi kabul ederim, yatmayanı kabul etmem.

Sitelerde Paylaş

Kuran, Incil ve tevrat'dan yüzlerce sene daha sonra yazildi, üstelik Araplar gibi Edebiyat konusunda gelismis bir Toplumda.

Kuran Edebiyat konusunda diger Dini Kitaplardan daha iyi olmasi sart.

Üstüne bakarsak yazilmasina kac sene gerek oldugunu. Gercekden kac senedi ? 33 sene galiba ?

Ama nekadar iyi yazilmis olsa bilen sonunda genede insan eseri, bunu bu Kitapi okudukdan sonra biraz düsünen insan anlar.

Kuranin icindeki yanlis bilgiler , Yarraticiya uymayan ayetler, Celiskiler, Ve bukadar cok o zamanki Arap kültüre bagli olmasi bunun kanitidir.

Sitelerde Paylaş

zaman izafi değil işte yazdın o yüzden yazdım.

Evrende canlıların bilinci haricinde başka kayıt cihazı yok.

Senin anladığın anlamdaki tek zaman bu.

Evrenin kendinde böyle uzamsal bir boyut yok.

Yani evrende güneşin oluşmaya başladığı an ile, şu an arasındaki tek fark konum ve hareketler.

Senin açından ise birikimli, uzamsal bir kayıt söz konusu.

Senin anladığın haldeki zaman bu.

Bu bilinç denilen şeyin oluşması için gerekli bir şey.

Evrende belirli bir noktaya tutunan ve o noktadan sonraki hareketleri ve konumları kaydedebilen bir şey bilinç.

Ben dediğin şey bu hareketlerin üstüste kaydedilmesi ve sistematik şekilde kullanılmasıdır.

Ne demek istediğimi büyük ihtimalle anlamıyorsun.

O yüzden bir örnekle anlatacağım.

Senin şu anda ben dediğin şeyin ölçülmüş açılımını yazalım.

(yaşını 30 civarı alıyorum kaç ise) 30122312452123

Bu rakamda 30 yıl demek, 12 ay demek, 23 gün demek, 12 saat demek, 45 dakika demek, 21 saniye demek, 23 salise demek.

Sen işte bu rakamsın.

Bu bir iç uzam yaratıyor.

Sen eğer dersen ki zaman yok.

O zaman bu rakam sıfırlanır.

Sıfır dediğin şey uzam yaratamayacağından ortada böyle bir ben, bilinç, fenomen oluşmaz.

O yüzden dediğin çok saçma.

Daha doğrusu senin dediğin değil, dinlerin bu uydurması çok saçma.

Sen bir bilinçsin çünkü uzama sahipsin.

Bu uzam evrende bir noktaya tutunmuş ve o noktadan itibaren bir birikim yapıyor.

İşte bu birikim sensin.

Bu birikim zaman kavramıyla eşit.

Çünkü zaman kavramı sensin.

Sitelerde Paylaş

Kuran, Incil ve tevrat'dan yüzlerce sene daha sonra yazildi, üstelik Araplar gibi Edebiyat konusunda gelismis bir Toplumda.

Kuran Edebiyat konusunda diger Dini Kitaplardan daha iyi olmasi sart.

Üstüne bakarsak yazilmasina kac sene gerek oldugunu. Gercekden kac senedi ? 33 sene galiba ?

Ama nekadar iyi yazilmis olsa bilen sonunda genede insan eseri, bunu bu Kitapi okudukdan sonra biraz düsünen insan anlar.

Kuranin icindeki yanlis bilgiler , Yarraticiya uymayan ayetler, Celiskiler, Ve bukadar cok o zamanki Arap kültüre bagli olmasi bunun kanitidir.

yaratıcıya uymayan ayetlerden kastın nedir ve bana çelişkilerden örnekler verebilirmisin.

demekki daha önce bir yaratıcı görmüşsün kü onu kurandakiyle kıyaslayabiliyorsun

Sitelerde Paylaş

Evrende canlıların bilinci haricinde başka kayıt cihazı yok.

Senin anladığın anlamdaki tek zaman bu.

Evrenin kendinde böyle uzamsal bir boyut yok.

Yani evrende güneşin oluşmaya başladığı an ile, şu an arasındaki tek fark konum ve hareketler.

Senin açından ise birikimli, uzamsal bir kayıt söz konusu.

Senin anladığın haldeki zaman bu.

Bu bilinç denilen şeyin oluşması için gerekli bir şey.

Evrende belirli bir noktaya tutunan ve o noktadan sonraki hareketleri ve konumları kaydedebilen bir şey bilinç.

Ben dediğin şey bu hareketlerin üstüste kaydedilmesi ve sistematik şekilde kullanılmasıdır.

Ne demek istediğimi büyük ihtimalle anlamıyorsun.

O yüzden bir örnekle anlatacağım.

Senin şu anda ben dediğin şeyin ölçülmüş açılımını yazalım.

(yaşını 30 civarı alıyorum kaç ise) 30122312452123

Bu rakamda 30 yıl demek, 12 ay demek, 23 gün demek, 12 saat demek, 45 dakika demek, 21 saniye demek, 23 salise demek.

Sen işte bu rakamsın.

Bu bir iç uzam yaratıyor.

Sen eğer dersen ki zaman yok.

O zaman bu rakam sıfırlanır.

Sıfır dediğin şey uzam yaratamayacağından ortada böyle bir ben, bilinç, fenomen oluşmaz.

O yüzden dediğin çok saçma.

Daha doğrusu senin dediğin değil, dinlerin bu uydurması çok saçma.

Sen bir bilinçsin çünkü uzama sahipsin.

Bu uzam evrende bir noktaya tutunmuş ve o noktadan itibaren bir birikim yapıyor.

İşte bu birikim sensin.

Bu birikim zaman kavramıyla eşit.

Çünkü zaman kavramı sensin.

yazdıklarını anlıyorum tabiki :) zaman kavramı zaten sadece insanlar için geçerli birşey uzayda zaman yok sadece mesafeler var.zaman sadece bizim beynimizin içinde var.

şimdi sen yaratıcının da zamana tabi olması zorunludur diyorsun ama zamanı yaratan bir kişinin zamana tabi olmasının zorunlu olmadığını düşünüyorum çünkü zamanı yaratmadan öncede vardı bu yaratıcı işte insan burda tıkanıyor sonsuzluk. ne yani sonsuzdan beri varmı bu yaratıcı diyor çünkü zaman kavramı sadece insanlar için geçerli bir şey zamanın olmadığı bir uzayı düşünemiyoruz

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...