Jump to content

Neden Diğer Dinler Değilde İslam

Recommended Posts

sen anlamak istemiyorsun heralde öldükten sonra tekrar doğmak yok bu adamlar aşmış olayı tekrar diriltilmeden oluyor olaylar böyle bir şey olmaz kim yönetiyor bunları ruhlar kendi yolunu mu buluyor?

Ona da bir film çekmişlerdir sen merak etme.

Sizin her konuda filminiz var mı?

Misal soruyoruz Allah nasıl düşünüyor?

Var mı cevabın?

Bu adamlarda orayı boş bırakmışlar, tıpkı her dinin herşeyi açıklayamadığı gibi ya da açıklamayı unuttuğu gibi....

Var mı bir filmin? İzleyelim.

Allah nasıl düşünüyor?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 150
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

insanın hayatının bir sonu var dolayısıyla hayatı boyunca işleyeceği günahta sonlu. sonlu suça sonsuz ceza verilmesi mantıklı mı ;)

işlediğin suça bağlı olduğunu düşünüyorum ayrıca hayatı boyunca insanlara iyilik yapmış ama ailesi yüzünden başka dine inanmış birinin bile allahın bağışlayabileceğini söyleyebilirim ama gerçeği görüpte hala varlığını inkar ediyorsa o zaman hiçte haksız değil allah cehennem konusunda

Sitelerde Paylaş

işlediğin suça bağlı olduğunu düşünüyorum ayrıca hayatı boyunca insanlara iyilik yapmış ama ailesi yüzünden başka dine inanmış birinin bile allahın bağışlayabileceğini söyleyebilirim ama gerçeği görüpte hala varlığını inkar ediyorsa o zaman hiçte haksız değil allah cehennem konusunda

sonlu suça sonsuz ceza adil mi, mantıklı mı? kıvırmadan cevap ver

Sitelerde Paylaş

Kuran'da Allah hep kendisinin en adil olduğunu iddia eder. Madem öyle, neden sadece 1400 yıl önce ve sadece Mekke'de yaşayan birini elçi seçmiş, adaletin gereği aynı zamanda her kavme, o kavimden birini elçi seçmek değil midir? Hatta daha adil olmak gerekirse elçi seçmeyip direk her insana hitap etmesi değil midir? Bazılarını elçi seçip ona hitap etmek diğer insanlara haksızlık değil midir?

“Biz her millete bir peygamber gönderdik..” (Nahl, 16/36) ayeti ile “Eğer isteseydik her şehre bir uyarıcı peygamber gönderirdik.”(Furkan, 25/51)

Sitelerde Paylaş

“Biz her millete bir peygamber gönderdik..” (Nahl, 16/36) ayeti ile “Eğer isteseydik her şehre bir uyarıcı peygamber gönderirdik.”(Furkan, 25/51)

gönderdik demekle olmuyor. ne zaman gelmişler ne yapmışlar? her millete geldiyse neden dinler bu kadar farklı? bu peygamberler bu kadar mı başarısız?

Sitelerde Paylaş

Hani neredeler bu peygamberler? Sen ortada hiç peygamber görüyor musun?

Hem neden Muhammed'le bağlantıya geçip benimle geçmiyor? Bu adalet mi şimdi?

Sitelerde Paylaş

sonlu suça sonsuz ceza adil mi, mantıklı mı? kıvırmadan cevap ver

diyorum ya suçun boyutuna bağlı şimdi benim kulumu öldürürse bir adam onun sınavını bozarsa neden cehennemde yanmasın zaten bilmeden öldürürse suçu yok, kul hakkı,kastan adam öldürme gibi büyük suçlar dışında diğer suçların bağışlanabileceği düşüncesindeyim tabi müslüman olmak şartıyla önceki postumda yazdım aileden olan bazı şeyleri allahın affedebileceği düşüncesindeyim.

Sitelerde Paylaş

diyorum ya suçun boyutuna bağlı şimdi benim kulumu öldürürse bir adam onun sınavını bozarsa neden cehennemde yanmasın zaten bilmeden öldürürse suçu yok, kul hakkı,kastan adam öldürme gibi büyük suçlar dışında diğer suçların bağışlanabileceği düşüncesindeyim tabi müslüman olmak şartıyla önceki postumda yazdım aileden olan bazı şeyleri allahın affedebileceği düşüncesindeyim.

anlayamıyor musun? sorun cezada değil, suça ceza vermesini anlarım ama sonlu suça sonsuz ceza adil mi, mantıklı mı?

Sitelerde Paylaş

anlayamıyor musun? sorun cezada değil, suça ceza vermesini anlarım ama sonlu suça sonsuz ceza adil mi, mantıklı mı?

benim buna karşı çıkmam bir şeyi değiştirir mi bana karşılıksız hayat verene ve ölümden sonrada hayat vadedene bu soruyla yaklaşırsan zaten baştan kaybedersin biz insanlar için zaman kavramı değişik olduğu için sonsuzu bir şeyle karşılaştırmak insan için cevaplanacak birşey değildir

Sitelerde Paylaş

yok yok sonlu bir cehennemin anlamı olmaz sonu bucağı olmayan en mantıklısı.

benim buna karşı çıkmam bir şeyi değiştirir mi bana karşılıksız hayat verene ve ölümden sonrada hayat vadedene bu soruyla yaklaşırsan zaten baştan kaybedersin biz insanlar için zaman kavramı değişik olduğu için sonsuzu bir şeyle karşılaştırmak insan için cevaplanacak birşey değildir

sonlu cehennem ile kıyaslayarak sonsuz cehennem daha mantıklı diyen sen şimdi sonsuzu bir şeyle karşılaştırmak insan için cevapsız diyorsun. oldu

Sitelerde Paylaş

Ona da bir film çekmişlerdir sen merak etme.

Sizin her konuda filminiz var mı?

Misal soruyoruz Allah nasıl düşünüyor?

Var mı cevabın?

Bu adamlarda orayı boş bırakmışlar, tıpkı her dinin herşeyi açıklayamadığı gibi ya da açıklamayı unuttuğu gibi....

Var mı bir filmin? İzleyelim.

Allah nasıl düşünüyor?

Allah için düşünmek kavramını kullanmak bana biraz saçma geldi.Gelmişi,geçmişi,olanı,olacağı bilen bir yaratıcı için düşünmek kavramının kullanılmasının pek mantıklı olduğunu ben insan olarak düşünmüyorum

Sitelerde Paylaş

ademden , muhammede kadar gelen peygamberler kastediliyor ayette muhammedden sonra gelen peygamber yoktur.

Ama haksızlık bu. bu peygamberlerin hitap ettiği kavimler bu peygamberleri görüp mucizelerine şahit oluyor, soru sorabiliyor, bizler ise bu duruma inanmak zorunda bırakılıyoruz. Mücize görmek bizim de hakkımız değil mi?

Hem neden Muhammed ile, İsa ile, Musa ile... bağlantıya geçip benimle geçmiyor? Bu adalet mi şimdi?

tarihinde sağduyu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kuran dışındaki kanıtlardan bahset bize. Bize göre Kuran, insanlar tarafından yazılmış, Tevrat, İncil kopyası. Mesela tüm kabilelere Peygamber geldi ise ortaasya dışında bir yerlerde Nuh, Adem gibi isimlerin geçiyor olması lazım

Var mı Çin tarihinde bu tip adlar. Ya da kızılderililerde ya da Güney Afrikada veya Avustralyada?

Sitelerde Paylaş

Kuran dışındaki kanıtlardan bahset bize. Bize göre Kuran, insanlar tarafından yazılmış, Tevrat, İncil kopyası. Mesela tüm kabilelere Peygamber geldi ise ortaasya dışında bir yerlerde Nuh, Adem gibi isimlerin geçiyor olması lazım

Var mı Çin tarihinde bu tip adlar. Ya da kızılderililerde ya da Güney Afrikada veya Avustralyada?

öncelikle insanlar ortadoğu'daki dinlerden bağımsız olarak amerika kıtası, okyanusya, uzakdoğu asya gibi yeryüzünün farklı bölgelerinde de inanç sistemleri oluşturmuşlardır bu inanç sistemlerine bakarak her kavme millete bir tanrının varlığını söyleyen peygamber geldiğini anlayabiliriz.

Sitelerde Paylaş

Cennet falan da hikaye.

İslamda cennet sınırsız bir yer değil.

Mesela eşcinsel ilişki yapmak istese birisi buna cennette yer yok.

Hani Lut'da Kavmi'ne şöyle demişti: ' Sizden önce alemlerden hiç kimsenin yapmadığı hayasız-çirkinliği mi yapıyorsunuz ? Gerçekten siz kadınları bırakıp şehvetle erkeklere mi yaklaşıyorsunuz ? Doğrusu siz ölçüyü aşan bir kavimsiniz. Kavimlerinin cevabı: ' Yurdunuzdan sürüp çıkarın bunları, çünkü bunlar çokça temizlenen insanlarmış ? ' demekten başka olmadı. (A'raf Suresi,80-82)

eşcinselliğin islam ile çeliştiğini söylemek isterim

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...