Jump to content

Demokrasi Bize Yakışmıyor !

Recommended Posts

Çoğunluk sizlerden oluşsaydı, demokrasi sizlere çok yakışacaktı.

Bizler neyiz, kimiz?

Ateistlerden bahsediyorsan, çoğunluğun ateistlerden oluştuğu İskandinav ülkelerindeki demokrasi anlayışına bir göz at istersen.

Sonra bizdeki demokrasi anlayışını onunla karşılaştır.

Ne göreceksin bakalım. Tabii birşeyler görebilirsen..

Sitelerde Paylaş

Bizler neyiz, kimiz?

Ateistlerden bahsediyorsan, çoğunluğun ateistlerden oluştuğu İskandinav ülkelerindeki demokrasi anlayışına bir göz at istersen.

Bakış açınızı bilmek bazı düşüncelerin oluşmasına yeterli oluyor hacı bey. Ayrıca ''bizdeki'' dediğin anlayışı benimseyenler çoğunluğu teşkil ediyorsa, saygı duyup, uymak zorundasın. Vatandaşlık hakların çerçevesinde karşı politikanı sürdürebilirsin ama demokrasi kişiden kişiye göre işlemediği için, çoğunluk kimi istiyorsa Süleyman o olur.

Sitelerde Paylaş

Bizler neyiz, kimiz?

Keşke o kafa sizde de olsa da inanbilsem dediğinize..

Sitelerde Paylaş

Bakış açınızı bilmek bazı düşüncelerin oluşmasına yeterli oluyor hacı bey. Ayrıca ''bizdeki'' dediğin anlayışı benimseyenler çoğunluğu teşkil ediyorsa, saygı duyup, uymak zorundasın. Vatandaşlık hakların çerçevesinde karşı politikanı sürdürebilirsin ama demokrasi kişiden kişiye göre işlemediği için, çoğunluk kimi istiyorsa Süleyman o olur.

Sen hem demokrasinin ne olduğunu bilmiyorsun, hem de yukardaki iletilerden hiçbir şey öğrenememişsin.

Demokrasi ile başa geçip, başa geçerken kabul ettiği ilkeleri yok etmeye çalışan bir parti var ülkemizde.

Bu çoğunluğun diktasıdır.

Demokraside çoğunluk ülkenin tümüne hizmet eder. Yalnız kendine hizmet etmez.

Bunu hala öğrenemediniz. Çünkü sizde bu basit ilkeyi öğrenecek akıl yok. Beyninizi İslam kemiriyor.

Sitelerde Paylaş

Keşke o kafa sizde de olsa da inanbilsem dediğinize..

Olmaz.. Sizde bu kafa olduğu süre dünyayı yeşil İslam gözlüğünden görmeye ve sefalet içinde yaşamaya devam edeceksiniz.

Tabii başkalarını da sizin gibi sefil yaşamaya zorlayacaksınız.

Sizden ne kendinize ne de başkalarına yarar var.. Ben sizden ve ülkeden çoktan umudumu yitirdim.

Sitelerde Paylaş

Sen hem demokrasinin ne olduğunu bilmiyorsun, hem de yukardaki iletilerden hiçbir şey öğrenememişsin.

Demokrasi ile başa geçip, başa geçerken kabul ettiği ilkeleri yok etmeye çalışan bir parti var ülkemizde.

Bu çoğunluğun diktasıdır.

Demokraside çoğunluk ülkenin tümüne hizmet eder. Yalnız kendine hizmet etmez.

Bunu hala öğrenemediniz. Çünkü sizde bu basit ilkeyi öğrenecek akıl yok. Beyninizi İslam kemiriyor.

Çözüm nedir hacı, Darbe mi? Söylesene varmı yapılacak birşey, sende böyle değilmisin, senin ne farkın var. Birisi İslamı kullanıyor, birisi ateizmi kullanıyor. Durumun vehameti, ikinizde kendinizi doğru kabul görüyorsunuz. Herkes yanlış siz doğrusunuz.

Demokrasi sizde olsa ne değişecek söylermisin, daha güzel bir türkiye mi? İslami politika ile yürütülen eylemler, darbeci politikaya yerini bırakmayacak mı?

Sitelerde Paylaş

Çözüm nedir hacı, Darbe mi? Söylesene varmı yapılacak birşey, sende böyle değilmisin, senin ne farkın var. Birisi İslamı kullanıyor, birisi ateizmi kullanıyor. Durumun vehameti, ikinizde kendinizi doğru kabul görüyorsunuz. Herkes yanlış siz doğrusunuz.

Demokrasi sizde olsa ne değişecek söylermisin, daha güzel bir türkiye mi? İslami politika ile yürütülen eylemler, darbeci politikaya yerini bırakmayacak mı?

Yalancı ve iftiracısınız. Biz ateizmi kullanmıyoruz. Entelektüel aydın insanlar ateist de olsaslar onu hiçbir zaman kullanmazlar. Demokrasilerde teist ateist farketmemeli aslında. Ve Batı demokrasilerinde farketmez. Biz ateizmi kullanmıyoruz. Çağdaş insan haklarını, düşünce ve inanç özgürlüğünü savunuyoruz. İsteyen istediğine inansın diyoruz. Kimse dini devlet işlerinde kullanmasın diyoruz. İnanç özgürlüğü inançsızlık özgürlüğünü de kapsasın diyoruz. Yoksa tek başına inanç özgürlüğünün bir anlamı olmaz.

Sen demokrasiyi benim elime teslim et. Ben ülkemizi dünyanın en ileri ülkesi yaparım.. Hem de kısa bir zaman içinde..

Türk halkı oldukça dinamik bir halk. Onu çağdaş uygarlığa ulaştırmak son derece kolay. Aydın ve dinamik bir gençliğimiz var. Ondan yararlanacağınıza onları aşağılıyorsunuz.

Sizler ve Tayyip denen it... Utanmıyorsunuz da..

Sitelerde Paylaş

İşte böyleee,

Hacım,demokrasi bize yakışıyorda,Araplaşmışlara(şerietcilere) birde CHP lilere yakışmıyor.Zatan MHP de Arapla sentezleşmiş.

Bir kalıyor

Add ciler

İşci partililer VS.

Bunların topuna KUVVAI MİLLİYECİLER deyelim gitsin tek tek sayacağına.

Türkiyede millet vekillerini halk seçmiyür.

Patronun seçtiklerini seçiyür.

Bunada demokrası degil DAMAR-KIRASI denir.

Tolonbeg

Sitelerde Paylaş

Yalancı ve iftiracısınız. Biz ateizmi kullanmıyoruz. Entelektüel aydın insanlar ateist de olsaslar onu hiçbir zaman kullanmazlar. Demokrasilerde teist ateist farketmemeli aslında. Ve Batı demokrasilerinde farketmez. Biz ateizmi kullanmıyoruz. Çağdaş insan haklarını, düşünce ve inanç özgürlüğünü savunuyoruz. İsteyen istediğine inansın diyoruz. Kimse dini devlet işlerinde kullanmasın diyoruz. İnanç özgürlüğü inançsızlık özgürlüğünü de kapsasın diyoruz. Yoksa tek başına inanç özgürlüğünün bir anlamı olmaz.

Sen demokrasiyi benim elime teslim et. Ben ülkemizi dünyanın en ileri ülkesi yaparım.. Hem de kısa bir zaman içinde..

Türk halkı oldukça dinamik bir halk. Onu çağdaş uygarlığa ulaştırmak son derece kolay. Aydın ve dinamik bir gençliğimiz var. Ondan yararlanacağınıza onları aşağılıyorsunuz.

Sizler ve Tayyip denen it... Utanmıyorsunuz da..

Hacı, senin fizik ve astronomi konusundaki yorumlarını çok beğeniyorum, olduça bilgili ve derinlere nufuz eden bir anlatımın var. Fizikten anlamayan bir insanın dahi anlayabileceği şekilde açıklamalarla, formülleri film senaryosu gibi anlatıyorsun ve bu baya başarılı bir iştir. Bu bilgi dağarcığını takdir ediyorum.

Fakat İslami düşünce yapını değil takdir etmek, yorumlarını bile okumadan geçiyorum, nefretle dolusun. O kadar büyük bir nefret içinde birikmiş ki, seni bir yönetici olarak koltukta hüküm verirken düşünmek bile çok zor. Patlamaya hazır bomba misali.

Şimdi bu bakış açını bilen müslüman insanlar sana fizikte, astronomide güvendikleri gibi, siyasi yapıda nasıl güvenebilirler. Sözlerinin müslümanların lehine hitaplar olduğuna nasıl kanaat getirebilirler. Sende İslami saygı yok, sevgi olmasını beklemiyoruz birazcık saygı istiyoruz. Bunu bir düşün.

Birde yazıları örneklerken, akp ile örnek vermen taraflı bir insan olduğunu gösterir. Siyasi hitap etmek istiyorsan evrensel olman lazım.

tarihinde BersHan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Hacı, senin fizik ve astronomi konusundaki yorumlarını çok beğeniyorum, olduça bilgili ve derinlere nufuz eden bir anlatımın var. Fizikten anlamayan bir insanın dahi anlayabileceği şekilde açıklamalarla, formülleri film senaryosu gibi anlatıyorsun ve bu baya başarılı bir iştir. Bu bilgi dağarcığını takdir ediyorum.

Fakat İslami düşünce yapını değil takdir etmek, yorumlarını bile okumadan geçiyorum, nefretle dolusun. O kadar büyük bir nefret içinde birikmiş ki, seni bir yönetici olarak koltukta hüküm verirken düşünmek bile çok zor. Patlamaya hazır bomba misali.

Şimdi bu bakış açını bilen müslüman insanlar sana fizikte, astronomide güvendikleri gibi, siyasi yapıda nasıl güvenebilirler. Sözlerinin müslümanların lehine hitaplar olduğuna nasıl kanaat getirebilirler. Sende İslami saygı yok, sevgi olmasını beklemiyoruz birazcık saygı istiyoruz. Bunu bir düşün.

Birde yazıları örneklerken, akp ile örnek vermen taraflı bir insan olduğunu gösterir. Siyasi hitap etmek istiyorsan evrensel olman lazım.

Beni tanımadığın için bunlar yazabiliyorsun. Ben kimseden nefret etmem. Dini politikadan uzak tutanlarla ne din konusunda sorunum vardır ne de politika konusunda..

Kimseden Müslüman olduğu için kin ve nefret etmem.Bu benim doğamla başdaşmaz. Ama İslam'ı bir yaşam tarzı olarak dayatanlarla sonsuza kadar mücadele edebilirim.

Benim sorunum dinle ve politikacılarla değil. Onları bir araya getirip yaşamı bize zehir edenlerle sorunum vardır benim.

Sitelerde Paylaş

Beni tanımadığın için bunlar yazabiliyorsun. Ben kimseden nefret etmem. Dini politikadan uzak tutanlarla ne din konusunda sorunum vardır ne de politika konusunda..

Kimseden Müslüman olduğu için kin ve nefret etmem.Bu benim doğamla başdaşmaz. Ama İslam'ı bir yaşam tarzı olarak dayatanlarla sonsuza kadar mücadele edebilirim.

Benim sorunum dinle ve politikacılarla değil. Onları bir araya getirip yaşamı bize zehir edenlerle sorunum vardır benim.

Bizlerin de, dini maske gibi kullanarak hertürlü illegali yapan, siyasi hükümetlerle sorunumuz var. Peki çözüm nedir?

Sitelerde Paylaş

Bizlerin de, dini maske gibi kullanarak hertürlü illegali yapan, siyasi hükümetlerle sorunumuz var. Peki çözüm nedir?

Çözüm aydınlanmak, karanlıktan çıkmak, uykudan uyanmak..

Batı nasıl bir çözüm bulduysa biz de öyle bir çözüm bulmalıyız.

Fille deve değil ki.. Meydanda işte.. Herkes nasıl yaptıysa biz de öyle yaparız.

Sitelerde Paylaş

Çözüm aydınlanmak, karanlıktan çıkmak, uykudan uyanmak..

Batı nasıl bir çözüm bulduysa biz de öyle bir çözüm bulmalıyız.

Fille deve değil ki.. Meydanda işte.. Herkes nasıl yaptıysa biz de öyle yaparız.

Uzun vadeyi demiyorum, şuan için Türkiyeyi yöneten siyasilerden ne yaparak kurtulabiliriz. Akp doğru-yanlış demeden şartlı politikasını keyfine göre uyguluyor. Buna dur diyecek güç yok. Müslüman olanı, olmayanı artık millet nefret eder duruma gelmiş fakat güç inanılmaz birşekilde akp nin arkasında duruyor. Bu seçimlerden sonra akp yine kazanırsa Türkiye benim düşünceme göre batıla yenik düşecek.

Kısa vadede çözüm olarak hiçbirşey göremiyorum, ezilişimizi izlemekten başka...

tarihinde BersHan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Uzun vadeyi demiyorum, şuan için Türkiyeyi yöneten siyasilerden ne yaparak kurtulabiliriz. Akp doğru-yanlış demeden şartlı politikasını keyfine göre uyguluyor. Buna dur diyecek güç yok. Müslüman olanı, olmayanı artık millet nefret eder duruma gelmiş fakat güç inanılmaz birşekilde akp nin arkasında duruyor. Bu seçimlerden sonra akp yine kazanırsa Türkiye benim düşünceme göre batıla yenik düşecek.

Kısa vadede çözüm olarak hiçbirşey göremiyorum, ezilişimizi izlemekten başka...

Şu anda yapacak birşey yok. Bu böyle 10-20 yıl gidecek. Sonunda halk uyanacak, bilinçlenecek ve istediğini seçecek. Beklemekten başka çaremiz yok.

Sitelerde Paylaş
  • 3 years later...

Anayasa değişikliği hakkında 18 maddeyi okuyup,anlayıp,soruşturup oy kullanacak kaç kişi var?

Buna tabiki demokrasi denilmez.Buna bedevi demokrasisi denir.

Bedevi demokrasisinde itaat etmeyenlerin kellesi vurulur.

Bedevi demokrasisinden hallice olan demokrasi anlayışımızda,anlayan,soruşturan insanlar terörist ve hain edilip halkın önüne kellesi vurulacaklar diye ilan edildi.

Demokrasi sayesinde başımıza çullanan demokrasi düşmanları bu ülkenin demokrasiden ne kadar uzak olduğunun tahlilidir.

Evet bize demokrasi çok fazla.

Sitelerde Paylaş

AKP Sinop il teşkilatı yönetim kurulu üyesi Musa Yıldırım, referandumda “hayır” diyecek olanları silahla tehdit etti.

Arkadaşının;
"Musa Ağabey güçlü Türkiye'ye hayır diyenlere ne yapacağız" sorusuna,

AKP'li Musa Yıldırım, elindeki silahını 4-5 el ateşleyerek, "hayır" diyenleri tehdit etti. 

Demokrasi ne arar Türkiye'de !

tarihinde Engse Hohol tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 3 weeks later...

Hayrettin Karaman: "16 nisan'dan sonra Yahudilere, Hristiyanlara olduğu gibi Hayır diyenlere de yaşam hakkı tanınacak." Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yakınlığıyla bilinen Hayrettin Karaman, Yeni Şafak'taki yazısında başkanlığa Hayır diyecekler için "yabancılaşmış parçalarımız" dedi ve ekledi. "Müslümanlar Yahudilere, Hristiyanlara ve diğer din mensuplarına aralarında, kendi toplumlarında yaşama hakkı tanıdıklarına, onlarla iyilik ve adalet çerçevesinde ilişkiler kurduklarına göre kendi insanlarından olup zaman içinde değerlerine, öz medeniyet ve kültürüne yabancılaşmış parçalarına da bunu tanımayacaklar..."

Hayrettin Karaman islami bir modeldir ve temsil ettiği modelde demokrasi bir lütuftur.

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...

Frankfurt'ta zihinsel engelliye oy kullandırdılar. Frankfurt'ta Volkan isimli zihinsel engelli genç, oy kullandırılmak üzere AKP'li grup tarafından başkonsolosluğa getirildi. Genç yanında biri olduğu halde kabine girdi, yardımla tercih mührünü bastı. MHP'li sandık müşahidi, gencin zarf tutan elini yönlendirerek oyunu sandığa attırdı.

Demokrasinin akıl ve mantık temelli siyaset yordamı olmadığını biliyorduk da bu kadarı da fazla tiksinç yani.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...