Jump to content

ATATÜRK'Ü ELEŞTİREN LİBOŞLAR NEREDE?

Recommended Posts

Bu forumda sayıları az da olsa Atatürk'ü İslamcılarla birlikte ve onlar gibi eleştiren liberal görüşlü ateistler vardı.

Jadı onlardan biriydi.

Kayboldular..

Neden kayboldular?

Geri dönecekler mi?

Geri dönerlerse onları burada ne bekliyor?

Akılları başlarına geldi mi?

Neden artık Atatürk'ü eleştiren yazılar yazmıyorlar?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 51
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ben varım dostum, bu konuda seni yalnız hissettirmem. Tabi eleştiri hakkı da kutsaldır senin de bildiğin üzere... Aslında Atatürk sempatizanı olmak sol görüş açısından pek muktedir de değildir. En nihayetinde kimin neler yaptığını biz iyi biliyoruz dostum...

Sitelerde Paylaş

Ben varım dostum, bu konuda seni yalnız hissettirmem. Tabi eleştiri hakkı da kutsaldır senin de bildiğin üzere... Aslında Atatürk sempatizanı olmak sol görüş açısından pek muktedir de değildir. En nihayetinde kimin neler yaptığını biz iyi biliyoruz dostum...

Eleştiri hakkını kullan ve eleştir Atatürk'ü hadi...

Onun sayesinde bunları yazabildiğini de unutma.

Atatürk'ün hangi mirası sence bizim için zararlı ve değiştirilmeli?

Boş laflarla eleştiri olmaz.

Atatürkçülerin çoğu sana bu hakkı bile tanımazlar.

Sitelerde Paylaş

Atatürk'ü eleştirmek cesaret istiyordu. AKP eleştiri kapısını aralayana kadar mümkün değildi.

Kapı önce aralandı, sonra ardına kadar açıldı. Atatürk ayyaş yapıldı.

Bu son damla oldu ama. Halkı isyan ettirdi.

Son günlerde Atatürk'ü eleştirmek cesaret işi olmaktan çıktı. Akılsızlıkdan da öte,orta çağın karanlık dehlizlerinde yaşamakla özdeş.

Bağnazlık ve ilkellikle özdeş. Hainlikle özdeş.

Bir anda Atatürk saplantılı sapıkların dünyası alt üst oldu.

Nerede Jadı ve diğerleri... BENTEK adlı bir ne idiğü belirsiz biri çıktı ortaya ama o sadece Atatürk'ü eleştirme özgürlüğünden bahsediyor.

Atatürk'ü eleştirmiyor.

Sitelerde Paylaş

O bir gri propagandaydı ve artık bitti. F tipi propagandaydı.

Siz hala orada mısınız?

Bitmez. Daha yeni başladı bu olağanüstü insanın yaşamını ve başarılarını tartışmak.

Faşistler bizi durduramaz.

Her şey tartışılır. Atatürk en önemli tartışma konusudur günümüzde.

Sitelerde Paylaş

Önemli birisi Atatürk için ayyaş derse, bu suçlamayı sineye mi çekeceksiniz?

İtiraz etmeyecek misiniz? Atatürk'ü savunmayacak mısınız?

Atatürk'ü savunanları önlemeye mi çalışacaksınız? Atatürk artık tartışılmıyor diyerek bir kitabı kapatacak mısınız?

Bu nasıl mantıktır? Bu nasıl bir düşüncedir?

Anlamak çok zor.

Sitelerde Paylaş

bende varım, dini kullanmayı en iyi bilen insandır atatürk cumhuriyeti kurmadan ;

"Ey millet, Allah birdir, şanı büyüktür. Allah'ın selameti, sevgisi üzerinize olsun.Peygamberimiz Efendimiz Hazretleri Allah tarafından insanlara dini gerçekleri duyurmaya memur ve elçi seçilmiştir. Bunun temel esası, hepimizce bilinmektedir ki, Yüce Kuran'daki anlamı açık olan ayetlerdir. İnsanlara feyz ruhu vermiş olan dinimiz son dindir. En mükemmel dindir. Çünkü dinimiz akla, mantığa, gerçeğe tamamen uyuyor ve uygun düşüyor." (Atatürk'ün Söylev ve Demeçleri, cilt 2, S.93)

milleti uyuttu daha sonra milleti köklü bir değişikliğe sokacak kendi dinini (inkılaplarını) yerleştirdi.

Küpleri yıkar gibi yıktı eski kültürü ama önce milletin kalbine göre konuştu millet kendine ısındıktan güveninin aldı ve şuan ki ortamın oluşmasını sağlayan köklü değişiklikleri yerleştirdi ülkeye.

Ne kadar iyi niyetli olmaya çalışsam da her zaman şu aklıma geliyor be adam sen madem bu kadar seviyordun islamı neden ülkeyi islama göre yönetmedin madem kuranı okumayı öğütlüyordun maide suresi 44.ayeti hiç mi görmedin ülke yöneticilerinin ülkeyi islamla yönetmek zorunda olduğunu kimse söylemedi mi gerçi söylese de takmayacaktı.

Sonuç olarak son meclis konuşmasında dinlerle ilgili düşüncesini net olarak belirtmiştir.Benim dinimi küp yıkar gibi yıkan,hele hele dinimi kullanıp kendi inkılaplarını yerleştiren birini tabi ki eleştiririm.

Ayyaş içkiye düşkün demektir herkes biliyor kimin içkiye düşkün olduğunu söylemeye gerek yok.

tarihinde muslim physicist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Aslında ben Müslim physicist gibi Müslümanlara hitabetmiyorum bu başlık altında.

Onların Atatürk hakkında ne düşündüklerini çok iyi biliyoruz. Atatürk onların en büyük düşmanı.

Benim hitabettiklerim liboş ateist azınlık. Onlar başka nedenlerden Atatürk'ü eleştiren sapıklar.

Aslında ben Atatürk'ü o şekilde eleştirenlerle, eleştirilmesini önleyenleri aynı kefeye koyuyorum.

Atatürk elbette İslam'a karşı devrimler yapmış, Müslüman bir toplumu orta çağın karanlığından aydınlığa çıkarmıştır.

Atatürk'ün bu mirasını kimse yadsıyamaz.

Onu eleştiren ateistler onu eleştiren Müslümanlardan farklıdır benim gözümde.

Ben onları son gelişmelerin ışığında, burada tekrar yazmaya davet ediyorum.

Hala aynı mı düşünüyorlar. Değiştileri mi?

Yoksa Müslümanlardan farklı bir cevap beklemiyorum. Onların ne düşündüklerini çok iyi biliyorum.

Sitelerde Paylaş

Atatürk beni ateistlikden döndürecek kadar düşündürüyor her işi olağan üstü okadarki sanki görüntüsüle bile bizlere mesaj veriyor bilirisin iz laik kesim genelde bıyık sakal bıraqkmaz traşlıdır her zaman bende hiç bırakmadım kirli sakal harici Atatürk subaylık yıllarının başında sakallı fotosunu bilirsiniz sonra mucadele yıllarında bıyıklı

ve

bende varım, dini kullanmayı en iyi bilen insandır atatürk cumhuriyeti kurmadan ;

"Ey millet, Allah birdir, şanı büyüktür. Allah'ın selameti, sevgisi üzerinize olsun.Peygamberimiz Efendimiz Hazretleri Allah tarafından insanlara dini gerçekleri duyurmaya memur ve elçi seçilmiştir. Bunun temel esası, hepimizce bilinmektedir ki, Yüce Kuran'daki anlamı açık olan ayetlerdir. İnsanlara feyz ruhu vermiş olan dinimiz son dindir. En mükemmel dindir. Çünkü dinimiz akla, mantığa, gerçeğe tamamen uyuyor ve uygun düşüyor." (Atatürk'ün Söylev ve Demeçleri, cilt 2, S.93)

milleti uyuttu daha sonra milleti köklü bir değişikliğe sokacak kendi dinini (inkılaplarını) yerleştirdi.

Küpleri yıkar gibi yıktı eski kültürü ama önce milletin kalbine göre konuştu millet kendine ısındıktan güveninin aldı ve şuan ki ortamın oluşmasını sağlayan köklü değişiklikleri yerleştirdi ülkeye.

Ne kadar iyi niyetli olmaya çalışsam da her zaman şu aklıma geliyor be adam sen madem bu kadar seviyordun islamı neden ülkeyi islama göre yönetmedin madem kuranı okumayı öğütlüyordun maide suresi 44.ayeti hiç mi görmedin ülke yöneticilerinin ülkeyi islamla yönetmek zorunda olduğunu kimse söylemedi mi gerçi söylese de takmayacaktı.

Sonuç olarak son meclis konuşmasında dinlerle ilgili düşüncesini net olarak belirtmiştir.Benim dinimi küp yıkar gibi yıkan,hele hele dinimi kullanıp kendi inkılaplarını yerleştiren birini tabi ki eleştiririm.

Ayyaş içkiye düşkün demektir herkes biliyor kimin içkiye düşkün olduğunu söylemeye gerek yok.

son 20 senede Atatürkü söylemlerinede mudahele edildiğini düşünüyorum daha önceleri hiç duymadığımız şeyler duymaya başladık

tarihinde AteistLight tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bunun yobazlıkla ilgisi yok, yobaz biri değilim. Ki bunun şuan yaşadığımız coğrafyada bir nebze ölçütü olacaktır; sosyalist ve ateistim. İkisinin çok farklı kavramlar olduğunun farkındayım, sadece yobazlık kavramının türkiye de tam tersi savında bulanacak doneler oldukları için. Faşizanlık, sizin yaptığınız aşağılayıcı tavır, karşınızdaki kişi henüz fikirlerini bile beyan etmeden, derinliğini paylaşmadan yaptığınız aşağılayıcı sözlerdir. Bu basit 1000yıllık lafları da bırakın, atatürk sayesinde yazabiliyorsun ayaklarını... Ben sizle bu konuyu da tartışırım ama karşımda bunu tartışabilecek bir olgunluk görmüyorum. Türkiye de ki sol* zihniyet sizi böyle törpüledi yapacak bir şey yok, sol milliyetçilik üzerine bir kitap vardır, ki kitabın ortaya koyduğu bir sol milliyetçiler kavramı... Sizlerin o hasatın mahsüllerisiniz. Ancak ben burda şuan evet, tartışmaktan kaçıyorum sizinle bu konuyu, Atatürk ü eleştirmiycem bu durumda çünkü bu tahammülü saygı çerçevesinde yürütemeyeceksiniz çok açık...

Sitelerde Paylaş

Bunun yobazlıkla ilgisi yok, yobaz biri değilim. Ki bunun şuan yaşadığımız coğrafyada bir nebze ölçütü olacaktır; sosyalist ve ateistim. İkisinin çok farklı kavramlar olduğunun farkındayım, sadece yobazlık kavramının türkiye de tam tersi savında bulanacak doneler oldukları için. Faşizanlık, sizin yaptığınız aşağılayıcı tavır, karşınızdaki kişi henüz fikirlerini bile beyan etmeden, derinliğini paylaşmadan yaptığınız aşağılayıcı sözlerdir. Bu basit 1000yıllık lafları da bırakın, atatürk sayesinde yazabiliyorsun ayaklarını... Ben sizle bu konuyu da tartışırım ama karşımda bunu tartışabilecek bir olgunluk görmüyorum. Türkiye de ki sol* zihniyet sizi böyle törpüledi yapacak bir şey yok, sol milliyetçilik üzerine bir kitap vardır, ki kitabın ortaya koyduğu bir sol milliyetçiler kavramı... Sizlerin o hasatın mahsüllerisiniz. Ancak ben burda şuan evet, tartışmaktan kaçıyorum sizinle bu konuyu, Atatürk ü eleştirmiycem bu durumda çünkü bu tahammülü saygı çerçevesinde yürütemeyeceksiniz çok açık...

Size kim yobaz dedi?

Ayrıca Atatürk'ü eleştirmeye tahammülümüzün olmadığı da doğru değil. Ben bu tahammülsüzlüğü reddediyorum.

Bu faşizmdir.

Sitelerde Paylaş

Ay n'olur eleştir Atatürk'ü, yoksa hatırım kalır...

Adamı eleştirip eleştirmemek bile kendi başına olay!

Bu durumda savunulucak ne var Hacı? Kime neyi savunuyorsunuz?

Biz Atatürk'ü savunmadık, savunmayacağız. Hele böyle forumlarda liberallere, 12 Eylül Mahsulü sosyalist komünistlere, hiç savunmayacağız.

Bitti o günler. On senedir "eleştirdiler".. Millet harıl harıl anlattı, savundu Atatürk'ü..

E ama yeter artık, değil mi? Geri zekalı olsa anlardı...

Halk ne yaptı?

Toplandı, bir araya geldi ve tek kerede, verebileceği en güzel cevabı verdi: "Mustafa Kemal'in Askerleriyiz, ayyaşın çocukları torunlarıyız".

Spor olsun diye koşmadık bir aydır meydanlara. İnsanlar spor olsun diye ölmedi. Atatürk'ü mirasını savunmak için değil, ona hala sahip olduğunu göstermek için.

Bitti. Başka tek bir cevap yok artık. Üstüne söz söylemek çok ayıp olur, haksızlık olur.. Yetmez de zaten. Bitti.

Sitelerde Paylaş

En son siyasi amaçlı gece eylemine çıktığım da tarih 12 eylül 1980 saat 03 dü. yaşım da 19 du. Tam 33 yıl sonra bir kez daha, gezi sürecin de bu amaçla bir çok geceyi dışarıda gençlerle geçirdim. Gördüm ki akıp giden onca yıla, yaşadığım sayısız hayal kırıklıklarına ve artık kar yağmış saçlarıma rağmen heyecanımdan hiç bir şey yitirmemiş im.

O gün de her türlü işbirlikçiliğe karşıydık bu gün de. O gün de tarihi tersine çevirmeye çalışanlara karşı mücadele ediyorduk bu gün de. O gün de piçleşmiş solculuğa, NATO milliyetçiliğine, din bezirganlarına yol vermemeye çalıştırılıyorduk bu gün de.

Kısaca o gün de Atatürk ün açtığı yol da ilerlemeye çalışıyorduk bu gün de. Ve bir kez daha gördük ki, bu ülkede;

Atatürk bir tercih değil zorunluluktur.

Sitelerde Paylaş

Bilenler bilir, Jadı ve Astur bu siteye geldiklerinde ''Atatürkçü'' çocuklardı. Forumun baş etki ajanı olan hacı'nın ve onun peşinden giden avanak diğer gardrop atatürkçülerinin itici ve boş tartışmaları ile temeli zayıf olan bu çocukların görüşleri liboşluğa evrildi. Bunu Atatürkçülük adına yapanlar gördüğümüz gibi hala boş, karşı propagandaya olanak sağlayan başlıklar açarak görevlerini yerine getiriyorlar.

hacı'nın bazı başlıklarına bakarsak:

TÜRK DEMOKRASİSİNİN ÖNÜNDEKİ EN BÜYÜK ENGEL...CHP!

DEMOKRASi BİZE YAKIŞMIYOR

ATATÜRK'Ü Kötülemek İstiyorum

Bir Atatürkçü bu boş, f tipi propaganda metoduyla açılmış başlıklardan medet ummaz. Bir Kemalist bu saçmalıklara vakit ayırmaz.

Sempatizan etki ajanlarının birincil görevleri ise işte tam da bu yapılanlardır. Bu sempatizan ajanlar o kadar avanaktır ki gönüllü ajanlıklaının bile farkında değildir.

''

"Sempatizanlar" ise hedef ülkelere yoğun biçimde

yönlendirilen kültürel emperyalizmin kesintisiz silahı olan kitle iletişim, eğlence ve eğitim araçlarından

(sinema, müzik, moda, internet, televizyon vb.) olumsuz biçimde etkilenen tüketicilerdir. Parasal ya da

siyasal güç için en güçlü bir devletin himayesi altına girmeye can atanların yanısıra, örneğin "green card" için

ulusal onurundan ve gururundan gönüllü olarak vazgeçebilenler de bu gruba girerler. İşte bu kesimi sürekli

zinde tutabilmek için örneğin ABD'nin her yıl gerçekleştirdiği tüm dünyada 50.000 şanslıyı (!) belirleyen

lotaryaları hatırlamak yeterlidir. Etki ajanları, her üç kategoride de özellikle kendi ülkesine ve toplumuna

aidiyet duygusu zayıf, parasal ve siyasal güç için her türlü ilişkiye girme eğilimli, ulusal bilinci gelişmemiş,

tercihan da etnik-dinsel (laik sistemde kendilerini ezilen kabul edilen sünni şeriatçılarla, sünniler karşısında

kendilerini ezilen kabul eden aleviler ya da süryaniler, nasturiler, bahailer, yehova şahitleri, bahailer vd.)

özürlü azınlık ırkçıları arasından seçilirler.

''

Forumda ikide bir Türk milletini aşağılarken bir yandan da ''aleviler hakkında kötü bir şey yazdırmam ulen'' diyen de bizzat hacı.

Halkını aşağılayan insandan Atatürkçü olmaz. Onlara gardrop atatürkçüsü denir.

Sitelerde Paylaş

Açıkçası konuyla alakam yok.Atatürk karşıtı değilim ve severim.Yanlışları da var doğruları da var.Fakat bu konuda takıldığım tek bir şey oldu.O da '12 Eylül mahsulü sosyalist komünistler' :S Şaka mı bu? 12 Eylül'ün ne oldğunu bilmiyorsun sanırım? Bu ülkede solcuların çektiği acıyı kim çekti? Ben sana söyliyim cevabı, 'KİMSE' çekmedi.Bir de kalkmışsın burada 12 Eylül mahsulü demişsin utanmadan.Türk Sol'un üzerinden tanklarla geçen o darbelerden ve işkencelerden geçen canlarımıza rağmen hiçbir şey bilmeden konuşmak nasıl bir pervasızlıktır? Kaldı ki komünistlerle liberalleri bir tutamazsın.Liberal dediğin adamlar bu ülkede para nereye gelirse oraya dönenleri anlatan bir tabir olmuştur gerçek anlamından uzaklaşmıştır.Ama komünistlerin çektiği zulümleri bilmeyip evde 'Kenan Evren ne güzel yaptı bak olaylar bıçak gibi kesildi oh oh ne güzel' diyenlerdensen acınacak haldesin bunu bil.Ayıp yahu ayıp..

tarihinde Aforizma tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

ben varım zamanım oldukçada tartışırım.insan yeri geliyor kendini bile eleştiriyor.her insanın eleştirilecek tarafları olur bunada atatürkde dahil.başlayalım o zaman eleştirmeye. atatürk bidiğimiz üzere ateist olmasına rağmen vatanını seven ama dinsel olarak tam bir bağnaz olan türk halkına sünni devlet anlayışı getirerek devleti alevileri yok sayan zihniyetin melesef öncüsü oldu hep denir ya ileri görüşlüydü yıl 2013 durum ortada.yeni cumhuriyeti tüm dinlerin dışında(o zamanın şartlarında tabiki zor)en azından eşit mesafe ve uzaklıkta yapabilirdi şimdi sonuç ne oldu tüm türkiyeden vergi al git camilere yatır aleviere ise tınna .ayrıca dahada kötüsü aleviliği devlet tarif etsin.atatürk dönemide dahil bu kurulan tüm hükümetlerin hepsinde vardı. cevabınızı bekliyorum.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...