Jump to content

ATATÜRK'Ü ELEŞTİREN LİBOŞLAR NEREDE?

Recommended Posts

Herkes herkesi istediği gibi eleştirebilir fakat yapılan eleştirilerin hemen hemen hepsi taraflı, yanlı, empati kurmadan, zamanın koşullarını düşünmeden ve belli kalıplara dayanarak yapılıyor malesef...

Atatürk ve din ilişkisini size kısa ve öz bir şekilde yazacağım.

Atatürk o kadar zeki bir insandı ki geçmişi ve geleceği çok iyi görmüş, analiz etmiş, anlamış ve görmüş biri olarak peygamberlere dolayısıylada dinlere inanmamıştı. Son meclis konuşmasındaki "gökten indiği sanılan kitaplar" sözleri bunun kesin kanıtıdır. Bunun aksi yönündeki bütün sözleri dönemin şartları gereği halkın bütünlüğünü korumak ve dindar kesimin desteğini almak için söylenmiş sözlerdir. Bundan dolayı Atatürk'ün dini kullandığını söyleyen arkadaşlar şöyle bir durup düşünsün... Günümüzde! ve uzak geçmişte! dini kullananlar ne için, kim için kullandı? Atatürk ne için kullandı? Diğer kesim kendi çıkarlarını düşünerek ve kutuplaşma için kullandı! Atatürk, kurtuluş savaşı döneminde halkı bir bütün olarak tutabilmek için kullandı..

Sitelerde Paylaş
  • İleti 51
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Herkes herkesi istediği gibi eleştirebilir fakat yapılan eleştirilerin hemen hemen hepsi taraflı, yanlı, empati kurmadan, zamanın koşullarını düşünmeden ve belli kalıplara dayanarak yapılıyor malesef...

Atatürk ve din ilişkisini size kısa ve öz bir şekilde yazacağım.

Atatürk o kadar zeki bir insandı ki geçmişi ve geleceği çok iyi görmüş, analiz etmiş, anlamış ve görmüş biri olarak peygamberlere dolayısıylada dinlere inanmamıştı. Son meclis konuşmasındaki "gökten indiği sanılan kitaplar" sözleri bunun kesin kanıtıdır. Bunun aksi yönündeki bütün sözleri dönemin şartları gereği halkın bütünlüğünü korumak ve dindar kesimin desteğini almak için söylenmiş sözlerdir. Bundan dolayı Atatürk'ün dini kullandığını söyleyen arkadaşlar şöyle bir durup düşünsün... Günümüzde! ve uzak geçmişte! dini kullananlar ne için, kim için kullandı? Atatürk ne için kullandı? Diğer kesim kendi çıkarlarını düşünerek ve kutuplaşma için kullandı! Atatürk, kurtuluş savaşı döneminde halkı bir bütün olarak tutabilmek için kullandı..

Son konuşma diyorsun 2 dk lık olan kısmı izlersen öyle olur. Tam olarak izle anlarsın. Zaten adamı Ateistler ateist , deistler deist , agnostikler agnostik yapıyor nedense anlayamadım.

Sitelerde Paylaş

Son konuşma diyorsun 2 dk lık olan kısmı izlersen öyle olur. Tam olarak izle anlarsın. Zaten adamı Ateistler ateist , deistler deist , agnostikler agnostik yapıyor nedense anlayamadım.

Tam olarak okudum zatende, ne demeye çalıştığını anlamadım? Yazımın hiçbiryerindede Atatürk ateist, deist veya agnostik demedim. Bunun pek bir önemi yok zaten.

/////////

Tsk sitesinin Atatürk köşesinde; http://uyg.tsk.tr/ataturk/ataturk.asp

Sol menüde "Konuşma ve Mesajları" ordanda "ATATÜRK'ÜN MECLİS AÇIŞ KONUŞMALARI"

3.Yasama Yılı (1 Kasım 1937)

/////////

Sitelerde Paylaş

Tam olarak okudum zatende, ne demeye çalıştığını anlamadım? Yazımın hiçbiryerindede Atatürk ateist, deist veya agnostik demedim. Bunun pek bir önemi yok zaten.

/////////

Tsk sitesinin Atatürk köşesinde; http://uyg.tsk.tr/ataturk/ataturk.asp

Sol menüde "Konuşma ve Mesajları" ordanda "ATATÜRK'ÜN MECLİS AÇIŞ KONUŞMALARI"

3.Yasama Yılı (1 Kasım 1937)

/////////

Hayır peygamberlere inanmıyor derken. Din hakkında söylediği lafları es geçiyorsun sanırım ondan yani.

Sitelerde Paylaş

...........

Ne kadar iyi niyetli olmaya çalışsam da her zaman şu aklıma geliyor be adam sen madem bu kadar seviyordun islamı neden ülkeyi islama göre yönetmedin madem kuranı okumayı öğütlüyordun maide suresi 44.ayeti hiç mi görmedin ülke yöneticilerinin ülkeyi islamla yönetmek zorunda olduğunu kimse söylemedi mi gerçi söylese de takmayacaktı.

Sonuç olarak son meclis konuşmasında dinlerle ilgili düşüncesini net olarak belirtmiştir.Benim dinimi küp yıkar gibi yıkan,hele hele dinimi kullanıp kendi inkılaplarını yerleştiren birini tabi ki eleştiririm.

Maide 44'de

"men lem yahkum bi_mâ enzele_allâhu fe ulâike hum_ul kâfirûn"

"kim yargılamazsa Allah'ın indirdiğiyle, işte onlar kafirlerdir" diyor.

Ama Allah'ın indirdiğiyle diyor. Hadislerle değil; ona göre. Allah'ın indirdiği ayetler dışında herhangi bir çer çöp katarlarsa içine; anında kafir olurlar.

Ayyaş içkiye düşkün demektir herkes biliyor kimin içkiye düşkün olduğunu söylemeye gerek yok.

Ayyaş: "zevke ve işrete düşkün kimse, hovarda" [ Meninski, Thesaurus (1680) ]

Köken

Arapça ˁayyāş عيّاش "iyi (bolluk içinde) yaşayan kimse" sözcüğünden alıntıdır. Arapça sözcük Arapça ˁyş kökünden gelen ˁāşa عاش "yaşadı, geçindi" fiilinin meslek adıdır.

http://www.nisanyansozluk.com

Ayyaş'ta gerçek anlamından doğan küçümseyici bir tını vardır. İçkici, akşamcı hatta "alkolik" bile denebilir (alkol bağımlısı olup olmadığına göre) ama ayyaş başka bi şey; yiyip içip (ekseri alkol) oturan; iş yapmayan biri demek. "Ayyaş" demek; incelemeden, tahlil etmeden, sırf küçük düşürücü propaganda amacıyla konuşmak demek oluyor.

tarihinde Temple Grandin tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

ATATÜRK'Ü ELESTIREN LIBOSLAR NEREDE?

Yavas yavas ortaya çikiyorlar...

Keeeeeeeeeeeeeh keh keeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeehhhhhhhhhhhhhhhhhhh

HAHA..Bu forumun bas libosu sensin haci. Libos yetistiren forum yöneticisi oldugunu daha önceleri de defalarca söylemistim. Bana libos demene ise en azindan Xuser katila katila gülüyordur. Sen bir asalaksin, Atatürk'ün kisiligi arkasinda kendini koruma altina alan (aldigini sanan) bir parazitsin.

Atatürkü elestiren liboslara sunlari tekrar hatirlatmakta yarar görüyorum.

Ben ne Kemalistim ne de Atatürkçü !

Ben Atatürküm...

Biz Atatürküz...

Anladiniz mi ?

Sana defalarca söyledigim gibi sen Atatürk olamazsin, sen tipik laf edebiyatçisi su yasinda hala çocukça karsitliklar içinde gezinen birisin. Neymis Atatürk'ü elestiren liboslar neredelermis...3- 5 tane çocugu karsisina alip ''Atatürk'' oldugunu hissedip mastürbasyon yapacak akli sira. Su bahsettigim ucuzluga zaman ayiran avanaklarin suratina tükürenler cennete gidiyormus haci biliyor musun! Tüü senin suratina..Diger tüm samimi arkadaslarla beraber biz mücadele ettik o liboslarla..hem de sen onlara hizmet ederken

Kemalist de olamazsin ki bu akilsiz basla. Sen, dogustan sol düsmani, asker darbe yapabilir diye umutla sabaha kadar oturup bekleyen, ama ''demokrasi biize yakismiyor'' diye edebiyat geçmeyi unutmayan iki yüzlü, hiçbir halk hareketi içinde yer almamis, milletin Atatürk sevgisini sömüren ve bununla var olmaya çalisan gardrop atatürkçüsü amerikali bir libossun.

Ben dibine kadar Kemalistim. Senin gibi f ipi propagandalara uyup siyasi kimlik tasimaktan korkan, Atatürk tartisarak toplumu aydinlatiyorum geyikleriyle f tipi propaganda yapan biri degilim.

Amerikali libos..anca aydinlanma mücadelesi verenlerin midesini bulandirirsin. Hiçbir sey degistiremezsin sen.. Atatürk'müs.. hahaha..

Sitelerde Paylaş
  • 1 year later...

İşte böyleee,

Atatürkü haklı eleştiren lıboşsa ben lıboşluğu kabul ediyürüm.

Ama Atatürkü haksız olduğu yerdede tutanlarda lıboşluğu benimsemeleri gerekir.

Atamızın bir önemli yanlışını daha biliyürümde sırası gelince onuda açıhlayacam.

Ama bunlar benim Atatürkcü olmamı engelleyemez.

Her ınsan yanlış yapabilir.

Çok uslular çok az,dinderlerse%100 yanlışdadırlar.

En büyük yanlış,yanlışlarının süper doğru olduğunu sanmaları.

İsmet 1949 da milli eğitimi Amarıkaya teslim ediyür 6 ay sonrada diyürki Türkiye yarı bağımlıdır.

Ulan KIRRO hükümet sendin yarı bağımlıda yapan sen.

Bu kırroda geç uyanalardan ,EL-İLEH gunahlarını affetsin.

Hörü ve gılman şarap yerine bol bol IRAHI versin amınnn.

Cennettede Türklerin IRAHISINA Allah ambargo goymuş.

Bu nedenle İsmet beg İtalyan şarabı içmek zorunda kalcak.

Rahat durmayan Kürtlere pek acımamış, bediuzzamanı Allah dinlerse İsmet ayvayı yer vallaaa.

İsmetciler gızacahlar bana,saggın gızmasınlar,gızarsalar ordunun ege tarruzunda Ismet gaybour,Bir yandanda Yunan baskınları olduğundan İsmetinYunalıların eline geçtıginden gorhulur.Taarruz devem ededursun İsmetinde araması sürer.

Temel adlı bir karadenizlinin komutasındakı manga yumuta buluruz sanısıyla samanlığa girerki İsmet ellerini yukarı

kaldırmış bekliy.

Temel,oy paşam piz gağur Yonanlilardan değil LAZUG paşam LAZUK intur kollarını ter.Hapuraya ne arayusun paşam,yoksa senda piz gibi yomurta çalmayamı keldun der temel.

Gerisini Temelden sonra dinlersiniz :D :D :D

Temelgillerden tolon

tarihinde tolonbey tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bu forumda sayıları az da olsa Atatürk'ü İslamcılarla birlikte ve onlar gibi eleştiren liberal görüşlü ateistler vardı.

Jadı onlardan biriydi.

Kayboldular..

Neden kayboldular?

Geri dönecekler mi?

Geri dönerlerse onları burada ne bekliyor?

Akılları başlarına geldi mi?

Neden artık Atatürk'ü eleştiren yazılar yazmıyorlar?

Forumdakilerin sıkacak palavrası kalmamış olabilir.

Şu geçen 3-4 yılda zaman Atatürkçüleri haklı çıkardı.

Yine palavra atsınlar yıllar sonra yine yanıldıkları ortaya çıkar.

Haci 2008 - 2013 arası ne kadar boş şeyler yazılmış foruma farkettin mi?

Liboşlar, solcular neler saçmalamış. Zaman hepsinin yanıldığını gösterdi.

Bu bir akımdı. İnternette, medyada ahlaksızca Atatürk'e ve cumhuriyete saldırdılar.

Forum dışındaki liboşları soracak olursan. Bazıları utancından ses çıkartmıyor.

Bazılarının ise sesi kısıldı.

Ama dur.

2015 yılında yine tv'de onları izleyeceğiz.

Anayasa değişikliği, çözüm süreci konularında yine başlayacaklar.

Yalanlarına devam edecekler.

tarihinde zorlu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

90'ların başında başlayan Atatürk'ü karalama faaliyetlerde gerçek hedef Türk milleti ve cumhuriyettir.

Ben bir Marksist olarak Türk Devriminin öneminin ve büyüklüğünün farkındayım. Atatürk bu devrimin sembolüdür. Biz Atatürk'ü savunurken, bir tek kişinin onur ve şerefini korumanın çok ötesinde bir iş yapıyoruz. Atatürk Türk Devriminin ve cumhuriyetin mühürüdür. Atatürk yıkılırsa cumhuriyet ve Türk milleti yıkılır. Zaten bu saldırıyı yöneten batılı güçlerin amacı budur.

Bu tartışmada, aslında iki buçuk grup insan vardır.

Birinci grup Atatürk'e bilinçli olarak saldıran insanlardır. Islamcılar ve Islamcıları gazlayarak cesaretlendiren batı ajanları (bunlara liberal diyoruz ama bence Türkiye'deki bir avuç gerçek liberale haksızlık ediyoruz. Cumhuriyet karşıtı liberal olmaz. Cumhuriyetin ilk dönem bazı uygulamalarına karşı olsa da, genel itibarı ile cumhuriyet ve yurttaşlık devrimine düşmanlık eden liberal olmaz. Parantezi kapatalım.) islamcılar cumhuriyete karşıdır. Çünkü emir-tacir devleti yani şeriat istiyorlar. Batı ajanları ise büyük ortadoğu projesi diye özetlenecek yeni bir düzeni gerçekleştirmeye çalışıyorlar. Bu projede güçlü bir Türk devletine yer yok. Atatürk'e bu sebeple saldırıyorlar.

Ikinci grup Atatürk'ü ve cumhuriyeti bilinçli şekilde savunan insanlardır. Bu grupta Türk milliyetçileri, Kemalistler ve bilimsel sosyalistler vardır. Ek olarak ideolojik referansları çok güçlü olmayan ama içgüdüsel olarak cumhuriyeti sahiplenen geniş bir kitle vardır. Islamcılar maskelerini attıkça cumhuriyetçi geniş kitle daha radikalleşip ortak refleksler geliştirmeye başlıyor. Ama batı ajanlarının etkisine açıklar. Cumhurbaşkanlığı seçiminde PKK'ya %10 oy çıkması, batı ajanlarının etkisinin güçlü olduğunu gösteriyor.

Bir de ikibuçukuncu grup var. Bunlar genel olarak sol-liberal dediğimiz cahil sürüsüdür. Batı ajanları tarafından devşirilmişlerdir. Bilinçsizce cumhuriyete saldırırlar. Cumhuriyet yıkıldığında yerine nasıl bir düzen geleceğini, nasıl bir toplumsal yapının ortaya çıkacağını akıllarına bile getirmezler. Neye saldırdıkları, neyi savundukları hakkında en ufak bir fikirleri yoktur. Ermeni tehciri, Dersim harekatı gibi konular üzerinden cumhuriyete karşı şartlandırılmışlardır. Bu konularda fikirden ziyade nefret sahibidirler. Bilmezler. Tartışmaya kalktığınızda sizi faşist olarak niteler ve tartışmadan kaçarlar. Nefretlerinin azalması, bütün fikri varlığının sona ermesi anlamına gelir. Bu yüzden imanlarını sarsacak sorularla karşılaştıklarında, soruyu cevaplamak yerine sizin şahsınıza saldırırlar ve kaçarlar.

Yıllar önce Cumhuriyet gazetesi harika bir reklam filmi yayınlamıştı. Tehlikenin farkında mısınız, diye. O zaman bu sol-liberal cahil sürüsü çok dalga geçmişti. Şeriat gelmez yea, diye. Şimdi cumhuriyetçiler olarak gettolara sıkıştırılıyoruz. Ortaçağın çirkin uğultusu her yerde çınlıyor. Sol-liberal cahiller içinden nedamet getirip yanıldığını itiraf edenler oldu. Ama hala Atatürk'e mesafeli duruyorlar. Yanlış. Cumhuriyeti, laisizmi, kadın haklarını, eşitliği savunan herkes Atatürk'ü sahiplenmek zorundadır. Günahı ve sevabı ile.

Sitelerde Paylaş

Bu tartışmada, aslında iki buçuk grup insan vardır.

Türk varya şu Türk.

Onun için geliyorlar. Amaç sadece bu.

İdeoloji yok. Mantıklı bir neden, mazaret yok.

İdeolojiler açıklayamaz bunu.

Karşı olması için Türk olması yeterli.

Türk devrimi.

Türk milliyetçiliği.

Türk bayrağı.

Türk kelimesinin kendisi.

Adamlar kçını yırtıyor. Her yerde Türk yok, bunlar soysuz diyor.

İspatlamak için kitaplar yazıyorlar, tarihi yeni baştan yazmaya çalışıyorlar. Gerçeğe savaş açmış durumdalar.

Ve bunlarla adam devşiriyorlar. Biri hepimiz ermeniyiz diyor, diğeri türk yok hepimiz müslümanız diyor.

Olay bu.

Nefret var.

Tv'yi aç, internette gez. 3 şey var.

Araplar (islamcılar için)

Kürtçüler (solcular için)

Avrupalı, Amerikalılar (laikler için)

Bunlardan birini tercih etmeli bir Türk.

Başka türlü asimile olmaz.

Agos gazetesine bir bak. Sürekli HDP.

Başbakanın danışmanına bak. Liberallere bir bak.

Ermenistan ermenilerin, Kürdistan kürtlerin, Yunanistan yunanların.

Ama Türkiye hepimizin. (kökenden bahsetmiyorum, kimlik olarak)

Anladın mı? Olay bu.

tarihinde zorlu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...