Jump to content

İSLAM'IN HERŞEYİ KÖTÜDÜR

Recommended Posts

Bu forumda yıllarca İslam'da iyi yönler, değerli nitelikler aradık durduk.

Bulamadık.

Hatırlıyorum.

Bir keresinde ben Müslümanlardan eğer varsa İslam'da insanlık için değerli tek bir ilkeden bahsetmelerini istedim.

Bahsedemediler. İslam'a özgü insanlığa yararlı tek bir öğütün bile olmadığını onlar da kabul ettiler.

Konu hala açık.. İsteyen İslam'da şimdiye kadar gözden kaçmış değerli bir ilkenin varlığından bizi haberdar edebilir.

Ama ben bunun mümkün olduğunu sanmıyorum.

Sonunda şurasını kabul etmemiz gerekiyor ki İslam değersiz, önemsiz, çağdışı, bağnaz, ilkel ve daha da ötesi zararlı ve tehlikeli bir dindir.

İslam'la ilgili herşey istisnasız kötüdür.

Bu kadarla kalsa neyse..

İslam'ın bulaştığı ve İslam'ın kabul ettiği değerlere sahip olan herşey de kötüdür.

Yanılıyor muyum?

Müslümanlara meydan okuyorum. Bana İslam'la ilgili ve ona özgün tek değerli ilkeden bahsedebilir misiniz?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 132
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ya yapmayin bu kadar. Islamiyet icinde cok sacma dusunceler oldugu dogru ama dogru yada iyi olmayan bir tane bile dusunce/inanis yok demek cok abarti. Ateist biri olsam da bu kadar iddiali ataklar karsisinda seytanin avukatligini yapmamak icin kendimi zor tutuyorum. Ben de islamiyetin iyi yonlerinin bulundugunu dusunuyorum.

Mesela su ayette yanlis bir sey yok (Allah inancindan baska) ve anlatmak istedigi adelet anlasiyi son derece onemli ve gecerli :

Ey iman edenler! Adaleti titizlikle ayakta tutan, kendiniz, ana-babanız ve akrabanız aleyhinde de olsa Allah için şahitlik eden kimseler olun. (Haklarında şahitlik ettikleriniz) zengin olsunlar, fakir olsunlar Allah onlara (sizden) daha yakındır. Hislerinize uyup adaletten sapmayın, (şahitliği) eğer, büker (doğru şahitlik etmez), yahut şahitlik etmekten kaçınırsanız (biliniz ki) Allah yaptıklarınızdan haberdardır.

Sitelerde Paylaş

Bunu sadece İslam için söylemek haksızlık olur. Diğer dinlerde İslam kadar kötüdür. Dahası işin içinde yaratıcı bir Tanrının konulduğu her şey insanlık için kötü olmuştur. Buna Budizm gibi akımlarda dahildir maalesef. Doğru olan nedir belki dinlerin içinden çıkan ve insanlığa bir şeyler katmaya çalışan felsefi akımlar bir nebze daha samimi olmuştur. Oysa Yunan filozafları olsun, Ömer Hayyam, İbni Sina, Farabi..Şirazlı Sadi gibi şairler,fikir adamalarının kimseye bir zararı olmamaıştır. Din hangi toplumda olursa olsun ilk başlangıçtaki masumiyetini kısa sürede yitirip tamamen çıkar aracına döndürülmekte ve kendi ekonomik zümresini yaratmaktadır. İslamın da sorunu budur. İslam diğerlerine göre son versiyon olduğu için daha kötü olabilir henüz ehlileşmemiştir çünkü. Hristiyanlığın orta çağ kilisesinden farkı yoktur günümüzde bakarsanız. Sonuçta değişen dünyada İslam da bir tehlike olmaktan çıkacaktır insan hayatından ama sanırım bunun için birkaç yüzyıl daha gerekli!

tarihinde ziobelle tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

komşusu aç iken tok yatan bizden değildir...

Büyük bir yalan..

Afrika'da açlıktan ölen milyonlarca Müslüman var.

Onları neden zengin Müslüman ülkeleri doyurmuyor?

İslam'ın böyle bir ilkesi varsa neden uygulanmıyor da, Afrika'da yaşayan aç Müslümanları Hristiyanlar doyuruyor?

Sitelerde Paylaş

Ya yapmayin bu kadar. Islamiyet icinde cok sacma dusunceler oldugu dogru ama dogru yada iyi olmayan bir tane bile dusunce/inanis yok demek cok abarti. Ateist biri olsam da bu kadar iddiali ataklar karsisinda seytanin avukatligini yapmamak icin kendimi zor tutuyorum. Ben de islamiyetin iyi yonlerinin bulundugunu dusunuyorum.

Mesela su ayette yanlis bir sey yok (Allah inancindan baska) ve anlatmak istedigi adelet anlasiyi son derece onemli ve gecerli :

Ey iman edenler! Adaleti titizlikle ayakta tutan, kendiniz, ana-babanız ve akrabanız aleyhinde de olsa Allah için şahitlik eden kimseler olun. (Haklarında şahitlik ettikleriniz) zengin olsunlar, fakir olsunlar Allah onlara (sizden) daha yakındır. Hislerinize uyup adaletten sapmayın, (şahitliği) eğer, büker (doğru şahitlik etmez), yahut şahitlik etmekten kaçınırsanız (biliniz ki) Allah yaptıklarınızdan haberdardır.

Her gelenek ana babaya hürmeti savunur. Dinsiz ve Allahsız toplumlarda da bu gelenek vardı.

Bu İslam'a özgü değildir. Hatta İslam'da yeterince kuvvetli bir gelenek bile değildir.

Sitelerde Paylaş

Bunu sadece İslam için söylemek haksızlık olur. Diğer dinlerde İslam kadar kötüdür. Dahası işin içinde yaratıcı bir Tanrının konulduğu her şey insanlık için kötü olmuştur. Buna Budizm gibi akımlarda dahildir maalesef. Doğru olan nedir belki dinlerin içinden çıkan ve insanlığa bir şeyler katmaya çalışan felsefi akımlar bir nebze daha samimi olmuştur. Oysa Yunan filozafları olsun, Ömer Hayyam, İbni Sina, Farabi..Şirazlı Sadi gibi şairler,fikir adamalarının kimseye bir zararı olmamaıştır. Din hangi toplumda olursa olsun ilk başlangıçtaki masumiyetini kısa sürede yitirip tamamen çıkar aracına döndürülmekte ve kendi ekonomik zümresini yaratmaktadır. İslamın da sorunu budur. İslam diğerlerine göre son versiyon olduğu için daha kötü olabilir henüz ehlileşmemiştir çünkü. Hristiyanlığın orta çağ kilisesinden farkı yoktur günümüzde bakarsanız. Sonuçta değişen dünyada İslam da bir tehlike olmaktan çıkacaktır insan hayatından ama sanırım bunun için birkaç yüzyıl daha gerekli!

Biz mükemmel bir din olarak lanse edilen İslam'dan bahsediyoruz. Başka dinler bizi ilgilendirmiyor.

İslam'ın herşeyi kötüdür.

Var mu buna itirazınız?

Sitelerde Paylaş

Biz mükemmel bir din olarak lanse edilen İslam'dan bahsediyoruz. Başka dinler bizi ilgilendirmiyor.

İslam'ın herşeyi kötüdür.

Var mu buna itirazınız?

Son versiyon olarak İslamı kastediyorsunuz, evet katılıyorum. Ama ''bizi diğer dinler ilgilendirmiyor '' derken Hristiyan toplumdaki bir ateist de böylemi düşünür acaba? sadece soruyorum.

Sitelerde Paylaş

Son versiyon olarak İslamı kastediyorsunuz, evet katılıyorum. Ama ''bizi diğer dinler ilgilendirmiyor '' derken Hristiyan toplumdaki bir ateist de böylemi düşünür acaba? sadece soruyorum.

Diğer dinler bizi ilgilendirmiyor tümcesini out of context almayın.

Bu başlık altında diğer dinler bizi ilgilendirmiyor.

Hristiyanlığın da kötü olması İslam için bir artı değil yani.

Yoksa hepsi aynı pisliğin çeşitli şekilleri..

Sitelerde Paylaş

Müslümanlık koşullarına bir göz atalım.

Kelime-i şahadet

Hacca gitmek

Oruç tutmak

Zekat vermek

Namaz kılmak

Bu koşulların hangisinin insanlığa yararı vardır?

Hepsinin amacı İslam'a hizmet etmektir.

İslam bir cemaat dinidir.

Bu ilkelerin yerine getirilmesi İslam'a yarayacaktır. İslam'ın insanlık için yararlı tek bir öğüdü yoktur.

Aslında İslam'ın bu şartları, kelime-i şahadet dışında, insanlık için zararlıdır.

Zararlı olmadıklarını kabul edelim. Anlamsızdırlar.

Ama buna ragmen İslam'a hizmet ederler. İslam'ın ritüellerini yerine getirmek ona hizmettir.

İslam'ın günümüze kadar ulaşmasının ve hala varlığını sürdürmesinin en büyük nedenlerinden biri ritüellerinin sıkı bir şekilde uygulanmasıdır.

Bu ritüellerde insanlık için iyilik yoktur.

Zekatın insanlığa iyilik olduğu söylenir. Gerçekten bütün Müslümanların gelirlerinin kırkta biri bir yerde toplanır ve muhtaçlara dağıtılırsa,zekat yararlıdır. Ama bu hiçbir zaman gerçekleştirilememektedir. Çünkü Müslüman ahlakı İslam'dan dolayı kötüdür. Müslümanlar yalancıdır ve hırsızdır. Biriken paralar çalınır. Bunun sayısız örnekleri ile karşılaşmışızdır. Ya da paraların bir kısmı camileri güzelleştirmede kullanılır. Yardıma ihtiyacı olanlara yardım edilmez. Afrikada yaşayan Müslümanlar açlıktan ölüme terkedilir.

Bu arada haclarda hayvan katliamı yapılır ve milyonlarca koyun çölde kuma gömülür.

Sitelerde Paylaş

dinlerinde iyi öğretileri olabilir ancak insanlar işine geldikleri gibi dini kullandıkları sürece pek bir anlam ifade etmez.

İyi de biz İslam'a özgü bir iyilik arıyoruz. Henüz bulamadık.

Madem bu din mükemmel ve diğer dinlerden üstün, onlarda olmayıp da İslam'da olan ne gibi bir iyilik var?

Kadınların tarla olmasından başka....

Sitelerde Paylaş

Bu başlıktaki anlatılmak isteneni bir tane müslüman anlayabiliyorsa ben de eşek olup anırayım.

Onlar bu başlığa baktıklarında yine saçma sapan şeyler akıllarına geliyor.

Dine dil uzatıyor, dinin nurunu karartmaya çalışıyor, kafir vb gibi türlü türlü salak düşünce geçiyor akıllarından.

Hacı bence daha sert silkelemelisin bunları.

Sitelerde Paylaş

Bu başlıktaki anlatılmak isteneni bir tane müslüman anlayabiliyorsa ben de eşek olup anırayım.

Onlar bu başlığa baktıklarında yine saçma sapan şeyler akıllarına geliyor.

Dine dil uzatıyor, dinin nurunu karartmaya çalışıyor, kafir vb gibi türlü türlü salak düşünce geçiyor akıllarından.

Hacı bence daha sert silkelemelisin bunları.

Onlar kaşarlıdır kardeşim. Silkelenmezler. Onlara birşey olmaz. Onlar için hiç endişe etme.

Sitelerde Paylaş

İyi de biz İslam'a özgü bir iyilik arıyoruz. Henüz bulamadık.

Madem bu din mükemmel ve diğer dinlerden üstün, onlarda olmayıp da İslam'da olan ne gibi bir iyilik var?

Kadınların tarla olmasından başka....

ben islamın diğer dinlerden üstün tarafı var demedim. dinlerin iyi öğretileri olabilir dedim. ancak bunların o dine özgü iyi bir ilke olabilmesi için istisnasız o dine mensup insanların her şartta ilkesine sahip çıkması lazım. hiçbir dinde bu yoktur, bütün inananlar kendi çıkarı için dini kullanır, gereğini yapmaz. bu kitap uydurup pygamber olandan başlar yeni nesil inananlara kadar gelir.

Sitelerde Paylaş

Müslümanlara meydan okuyorum. Bana İslam'la ilgili ve ona özgün tek değerli ilkeden bahsedebilir misiniz?

Selam Sn Hacı Bey

İslam dini içerisinde lokal olarak "Şu İyidir" yahut "Şu Kötüdür" şeklinde görüş bildirmemiz, Konsept olarak İslamı anlamamız adına doğru olmayacaktır.Toplumsal bir siyaset olarak İslam, öncelikle insanın madden ve manen varlığını ifade eder, ve bu varlığın gelişimini ve değişimini hedef alır.

Uyguladığı sosyal, siyasal, askeri, ekonomik, psikolojik, yol ve yöntemler ile, bireyi Rabbin dışında ki tüm güç odaklarının paradigmalarından kurtarır, bireyi, karakteri güçlü, soru ve sorunlar karşısında asla yıkılmayan, menfaat için ilahi gücün dışında ki güçlere secde ettirmeyen, sosyal+siyasal+psikolojik yönergeler ile asosyal olmaktan alıkoyarken, siyasal olarak güçlü akımlar oluşturmasına olanak sağlar .

Bireyin, psikolojik yönergeler ile manen gelişimine yardımcı olarak, dünya hayatında bireyi etkileyecek olan tüm eksi durumlardan en az zarar görmesini sağlayarak, sosyal hayata bir an evvel atılmasında önemli rol oynar.

Uyguladığı ilahi metot ile sosyal birlikteliği kurarken, tüm müdavimlerini, renk, ırk, dil, köken, gibi farklılıklarına rağmen "Kardeşlik" gibi kuvvetli bağlara sahip bir kavramın ekseni etrafında birleştirerek, toplumsal dinamiği azami seviye de tutar."Zekat" gibi, yardıma muhtaç tüm bireylerin faydalandığı sosyal bir mekanizmayı hayata geçirerek, toplum bazında bireyler arası gelir farkı uçurumunun oluşmasına izin vermez, bu yol ve yöntem ile, siyaset olarak uygulandığı tüm alanlar da refah seviyesini azami seviyelerde tutarak, toplumsal barışın ve toplumsal huzurun varlığını tesis eder.

İslam, Adaleti İyiliği ve Yakınlara İkram etmeyi İyilik etmeyi emreder. Fenalığı, tüm kötü eylem ve söylemleri, toplumları bölen, insanı, insan olmaktan çıkararak, tekamül sürecini baltalayan, insanı, İnsanı Kâmil olmaktan alıkoyacak olan tüm azgınlıkları yasaklar.

İslam düşünüp anlayasınız diye, tüm iyi yönleri ile sizlere öğüt verir.

Esen Kalın

Sitelerde Paylaş

Selam Sn Hacı Bey

İslam dini içerisinde lokal olarak "Şu İyidir" yahut "Şu Kötüdür" şeklinde görüş bildirmemiz, Konsept olarak İslamı anlamamız adına doğru olmayacaktır.Toplumsal bir siyaset olarak İslam, öncelikle insanın madden ve manen varlığını ifade eder, ve bu varlığın gelişimini ve değişimini hedef alır.

Uyguladığı sosyal, siyasal, askeri, ekonomik, psikolojik, yol ve yöntemler ile, bireyi Rabbin dışında ki tüm güç odaklarının paradigmalarından kurtarır, bireyi, karakteri güçlü, soru ve sorunlar karşısında asla yıkılmayan, menfaat için ilahi gücün dışında ki güçlere secde ettirmeyen, sosyal+siyasal+psikolojik yönergeler ile asosyal olmaktan alıkoyarken, siyasal olarak güçlü akımlar oluşturmasına olanak sağlar .

Bireyin, psikolojik yönergeler ile manen gelişimine yardımcı olarak, dünya hayatında bireyi etkileyecek olan tüm eksi durumlardan en az zarar görmesini sağlayarak, sosyal hayata bir an evvel atılmasında önemli rol oynar.

Uyguladığı ilahi metot ile sosyal birlikteliği kurarken, tüm müdavimlerini, renk, ırk, dil, köken, gibi farklılıklarına rağmen "Kardeşlik" gibi kuvvetli bağlara sahip bir kavramın ekseni etrafında birleştirerek, toplumsal dinamiği azami seviye de tutar."Zekat" gibi, yardıma muhtaç tüm bireylerin faydalandığı sosyal bir mekanizmayı hayata geçirerek, toplum bazında bireyler arası gelir farkı uçurumunun oluşmasına izin vermez, bu yol ve yöntem ile, siyaset olarak uygulandığı tüm alanlar da refah seviyesini azami seviyelerde tutarak, toplumsal barışın ve toplumsal huzurun varlığını tesis eder.

İslam, Adaleti İyiliği ve Yakınlara İkram etmeyi İyilik etmeyi emreder. Fenalığı, tüm kötü eylem ve söylemleri, toplumları bölen, insanı, insan olmaktan çıkararak, tekamül sürecini baltalayan, insanı, İnsanı Kâmil olmaktan alıkoyacak olan tüm azgınlıkları yasaklar.

İslam düşünüp anlayasınız diye, tüm iyi yönleri ile sizlere öğüt verir.

Esen Kalın

Bunlar sizin hüsn-ü kuruntunuz.

Bu sonucu çıkardığınız insanlık için öğüt diyebileceğiniz ayetlere de değinebilir misiniz?

Laf kalabalığı ile İslam'ın kötülüklerini görmezden geliyor, bize bu kötü dini iyi olarak lanse ediyorsunuz.

Hangi ayet İslam'ı diğer dinlerden ayıran insanlık için bir mükemmelik ve ayrıcalık sağlıyor?.

Sitelerde Paylaş

Bunlar sizin hüsn-ü kuruntunuz.

Bu sonucu çıkardığınız insanlık için öğüt diyebileceğiniz ayetlere de değinebilir misiniz?

Laf kalabalığı ile İslam'ın kötülüklerini görmezden geliyor, bize bu kötü dini iyi olarak lanse ediyorsunuz.

Hangi ayet İslam'ı diğer dinlerden ayıran insanlık için bir mükemmelik ve ayrıcalık sağlıyor?.

Sn Hacı Bey

İslam inancının diğer dinlerden ayrılması için mükemmel bir cümleye, yahut metne sahip olması gerekli değil diye inanıyorum.

Hali hazır da, insanı fark ederek insanı yapılandıran, gelişim ve değişim adına kemâlat noktası oluşturarak, bu hedefi asgari ulaşılması gerekli olan seviye olarak insanı bu hedefe yönlendiren, bu süreçte, insanın farkındalık yetisini geliştirerek varlık noktasında düşünmesini, ve bu farkın farkına varmasını öğütleyen bir sistemdir. Bu hali ile dahi, yek olarak insanın sosyal, siyasal, ve psikolojik ihtiyaçlarını karşılama noktasında ciddi başarılar göstermiş ve günümüz de hala göstermektedir. En azından bu yetisi, takdire şayandır diye inanıyor ve düşünüyorum.

Esen Kalın

Not: İstemiş olduğunuz ilgili ayet, ilk iletimin son paragrafın da yazılıdır.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...