Jump to content

Gerçek islam bu değil

Guest kafa

Recommended Posts

Gerçek islam ütopya değil. Afganistan'da uygulanıyor. Arabistan'da kısmen uygulanıyor. Gerçek islam Kuran'da ve Kutübü sitte'de yazıyor. "Gerçek islam bu değil" denilen uygulamaların tamamı bunlarda var. Sadece deist olduklarının farkında olmayan bir takip zavallılar bu türküyü söylüyor.

Sitelerde Paylaş

Müslümana müslüman beğendiremiyoruz.Gerçek İslam o değil bu değil.Hangisi o zaman diye soruyorsun cevap gelmiyor.Yine de arkadaşlar,o yapılan vahşetler ve zulümler 'gerçek islam' değil siz böyle bilin,tartışmayı uzatmayın zamanınıza yazık :)

Sitelerde Paylaş

ho hoh hoh ha Gerçek Komünizm bu değil :) Stalin'in, Lenin'in yaptıkları Komünizme mal edilemez. Ho hoh hoh hooo.. :)

İslam da bundan pek farklı değil. Komünistler yine öz eleştiri yapıp yanlışlarını kabul ettiler ve doğru yola ilerleyeme devam etmeye çalıştılar. Oysa Müslümanlar adam olmayacak, inkar etmeye ve görmezden gelmeye devam edecek, Devam ettikçe de batacaklar.

tarihinde kozmopolit tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Size bir şey soracağım.Hadis kitaplarıyla Kur'an arasındaki fark neden kaynaklanıyor?İkisinin de kaynağının Muhammed olduğunu düşünüyorsunuz.Bu fark neden bu kadar büyük?

Bir örnek:(çok daha fazlası da var)

Hadisler:Aybaşı halindeki kadınlar Kuran'a

dokunmamalı, namaz kılmamalı ve camilere

girmemeli

Kur'an:Bu, en az iki ayetin yanlış anlaşılması üzerine

kuruludur. 56:79 ayeti yasaklayıcı değil Kuran'ı

anlamak konusunda açıklayıcı bir ayettir. Aybaşı

halinden bahseden tek ayet bu dönem boyunca

cinsel ilişkiyi yasaklar, çünkü aybaşı hali kadınlar

için bir rahatsızlık olarak nitelendirilir (2:222).

Kadınların namaz kılması veya Kuran okuması

yasaklanmaz.

tarihinde bizon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ben büyük fark görmüyorum.

Örneğin yıldızların yaratılış amaçları konusundaki ayetleri ve hadisi yaz bakalım ve görelim fark var mı?

Yapma etme.Farkları bariz bir şekilde ortada.Yani Muhammed Kur'an'da tüm insanları cuma namazına çağırırken hadislerinde sadece erkekleri mi çağırıyor?Yoksa bu ondan 250 yıl sonraki cahillerin görüşü mü?

Sitelerde Paylaş

Yapma etme.Farkları bariz bir şekilde ortada.Yani Muhammed Kur'an'da tüm insanları cuma namazına çağırırken hadislerinde sadece erkekleri mi çağırıyor?Yoksa bu ondan 250 yıl sonraki cahillerin görüşü mü?

Bizon lütfen iyi oku.

1)Ayetler ve hadisler arasında çok fark yok. Ayetleri iyi okursan hadislerdeki sapkınlıkların çoğunun ayetlerde bulunduğunu görebilirsin.

2) Ancak asıl önemlisi senin allah dediğin tanrı gelecekten bir habermiş ki, müslümanların kadınları Cuma namazından alıkoyacağını öngörememiş. Bunu bilseydi ayeti kimsenin kıvıramayacağı şekilde net yazardı ve sen de bugün sana soracağım sorular karşısında bocalamazdın.

İyi düşün kardeşim, ne yazdığımı anlamadan cevap verme lütfen.

Cuma 9- Ey iman edenler, cuma günü namaz için çağrı yapıldığı zaman, hemen Allah'ı zikretmeye koşun ve alış-verişi bırakın. Eğer bilirseniz, bu sizin için daha hayırlıdır.

tarihinde katalan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bizon lütfen iyi oku.

1)Ayetler ve hadisler arasında çok fark yok. Ayetleri iyi okursan hadislerdeki sapkınlıkların çoğunun ayetlerde bulunduğunu görebilirsin.

2) Ancak asıl önemlisi senin allah dediğin tanrı gelecekten bir habermiş ki, müslümanların kadınları Cuma namazından alıkoyacağını öngörememiş. Bunu bilseydi ayeti kimsenin kıvıramayacağı şekilde net yazardı ve sen de bugün sana soracağım sorular karşısında bocalamazdın.

İyi düşün kardeşim, ne yazdığımı anlamadan cevap verme lütfen.

Cuma 9- Ey iman edenler, cuma günü namaz için çağrı yapıldığı zaman, hemen Allah'ı zikretmeye koşun ve alış-verişi bırakın. Eğer bilirseniz, bu sizin için daha hayırlıdır.

Net bir şekilde tüm inananlar çağırılıyor.

Sitelerde Paylaş

Net bir şekilde tüm inananlar çağırılıyor.

Görüyorum dostum ama sen yazdığımı okumuyorsun. Kuran'a göre kadın özgür değildir, Ticaretle işi falan olamaz. Ayette ne diyor "alış-verişi (ticareti) bırakın". Bu ifade belki müslümanların kafasını karıştırmış olabilir. Allah isimli tanrı geleceği görseydi, bilseydi ayeti şu şekilde gönderirdi, kimse de kıvıramazdı.

Ey iman eden kadın ve erkekler, cuma günü namaz için çağrı yapıldığı zaman, hemen Allah'ı zikretmeye koşun. Eğer bilirseniz, bu sizin için daha hayırlıdır.

--------------------------------------------------------------------------------------

Sitelerde Paylaş

Görüyorum dostum ama sen yazdığımı okumuyorsun. Kuran'a göre kadın özgür değildir, Ticaretle işi falan olamaz. Ayette ne diyor "alış-verişi (ticareti) bırakın". Bu ifade belki müslümanların kafasını karıştırmış olabilir. Allah isimli tanrı geleceği görseydi, bilseydi ayeti şu şekilde gönderirdi, kimse de kıvıramazdı.

Ey iman eden kadın ve erkekler, cuma günü namaz için çağrı yapıldığı zaman, hemen Allah'ı zikretmeye koşun. Eğer bilirseniz, bu sizin için daha hayırlıdır.

--------------------------------------------------------------------------------------

Bu kırmızı yaptığım yer ilginç.Neden böyle düşünüyorsun?

Sitelerde Paylaş

Bu kırmızı yaptığım yer ilginç.Neden böyle düşünüyorsun?

Acaba neden? :D

Bu arada Cuma namazı ile ilgili bir başlık açmaya karar verdim. Şimdi yorgunum, açtığımda orada tartışalım. Sen de o zamana kadar 14 nolu iletim hakkında düşün lütfen :p

Sitelerde Paylaş

Şu ayeti yazayım da Kuran'a göre kadın hür mü değil mi, insanlar üzerinde düşünsün :) anlamakta zorlanan aşağıdaki başlığa bakabilir.

http://www.ateistfor...showtopic=52516

178. Ey iman edenler! Öldürülenler hakkında size kısas farz kılındı. Hüre hür, köleye köle, kadına kadın (öldürülür). Ancak her kimin cezası, kardeşi (öldürülenin velisi) tarafından bir miktar bağışlanırsa artık (taraflar) hakkaniyete uymalı ve (öldüren) ona (gereken diyeti) güzellikle ödemelidir. Bu söylenenler, Rabbinizden bir hafifletme ve rahmettir. Her kim bundan sonra haddi aşarsa muhakkak onun için elem verici bir azap vardır.

tarihinde katalan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Duyunca çok güldüğüm bir kıvırtmacadır. Dostum bu cümleyi ne zaman kullanıyorsan bil ki yanılıyorsun; Gerçek islam tam da bu.

İnanmıyorsan aç Kuran'ı, aç hadis kitaplarını ve gör acı gerçeği.

Hadis okuyarak Kuran meali okuyarak din anlaşılmaz. Ehli sünnet alimlerinin kitaplarını okumak gerekir. Ateistlerin ateist olma sebebi de budur. Fıkıh kitapları okumadan meal ve hadis okumalarıdır.

Sitelerde Paylaş

Hadis okuyarak Kuran meali okuyarak din anlaşılmaz. Ehli sünnet alimlerinin kitaplarını okumak gerekir. Ateistlerin ateist olma sebebi de budur. Fıkıh kitapları okumadan meal ve hadis okumalarıdır.

Gülemeyeceğim bir kıvırma çünkü seni kafir yapıyor. Allah isimli tanrının gönderdiği iddia edilen kitapta "işte biz her şeyi böyle güzel güzel açıklarız" derken sen onu yalanlayıp kafir ve cehenneme odun olmaya kalkıyorsun :D

Yahu bunlarla çocukları kandırın

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...