Jump to content

Recommended Posts

Laik olduğunu söyleyen ve müslüman olduğunu iddia edenler yani laik müslümanlar, Kuran'a göre müslüman değilsiniz o zaman niye müslümanız diye ortada dolaşıyorsunuz?

Kuran yanılıyor mu, yalan mı söylüyor Kuran?

Kendinizi kandırmayın, gerçeği görecek ve kabul edecek kadar yüreğiniz olsun.

tarihinde katalan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 179
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Onemli olan insanin degil devletin laik olmasi. Bir insan laik olmak zorunda degil. Bir dine mensupsa o dini kendine daha yakin hisseder, diger dinlerdeki insanlardan uzak durabilir. Bu kisisel tercihtir, hatta hakdir. Asil olmasi gereken devletin her dine esit mesafede olup bir dinin emir veya yasaklarini tum topluma empoze ettirmeye kalkismamasidir. Laik insan da -bence- devletin laik olmasini savunan insana denir. Bir insanin tum dinlere esit uzaklikta olmasini beklemek dogru degildir.

Sitelerde Paylaş

Başlık konusu laiklik nedir ne değildir değil.

Başlık konusu kendine laik diyen ve Müslüman olduğunu iddia edenlerin içinde bulunduğu tuhaf durum. Bunlar Kuran a göre Müslüman değil. Adamalara şunu soruyorum "kardeşim Kuran sizi insan yerine koymazken siz hangi yüzle müslümanız diye ortada dolaşıyorsunuz?"

Konu başlığı bu. Bu soruya cevap verin sonra daha başka soru soracağım. Ama lütfen teknik olsun cevaplarınız. Masal dinlemek tarzım değil

Sitelerde Paylaş

Son derece teknik bir yanıt vereyim:

"Sana ne?"

Sen insanı bilmiyorsun, evrimi bilmiyorsun, faşizan bakıyorsun, hepsi de bu. Kur'an sana kıymetli.. Sana referans.. Laik Türk Müslümanına değil.

Onlar Kur'an'la boğulmak yerine kafalarındaki anlayışla özgürce yaşamak istiyor, bu nedenle de meydanlardalar. Sen Kur'an'a devam.......

Peki sen hangi yüzle bu soruları sorabiliyorsun onlara? Ve hangi hakla?

Sen ve senin gibiler saplantılı.. Zararlı. Dinci gibi. Tayyip de senin gibi düşünüp dindarları provoke ediyor ki bu insanlar ölsün. Ölüyorlar da.

Sitelerde Paylaş

Yahu yeter saldırganlığın.

Cevap vermeye değmezsin. Başlık din forumunda açılmış bir başlık, teknik söyleyebileceğin birşey varsa konuş yoksa başlığı kirletme.

Vallaha mı? Din tartışıyoruz deyip din perdesi ardından laiklere saldırmana ne diyelim peki? Halk TV, Atatürk falan deyip yine gaza gelmişsin, almışsın eline palayı, dinciyle aynı yerden konuşuyorsun.

Farkın yok. Bil bunu.

Aptal olan, geri zekalı olan anlar ki bu insanlar çağdaş, modern, laik, özgürlükçü, demokrat. Bu kadarı yeter. Sen onlara light inancınızı da terkedin diyemezsin.

Sokaklarda birbuçuk aydır dinci tarafından öldürülüyorlar. İmamın ordusuna karşı savaş veriyorlar.

Dinci tarafından kandırılanlar, bıçağı yalayanlar onlar değil. Olsalardı o meydanlarda gericiliğe karşı mücadele ediyor olmazlardı.

Bu kadar basit. Derdini biliyorum, hiç öyle din perdesine saklanma dinci gibi.

Sitelerde Paylaş

Kuran'da yazılanlara uymayı reddedenleri Allah denilen tanrı nasıl görüyormuş bir bakalım. İlgili ayetleri okuyunca (bu ayetlerden bolca vardır) görüyoruz ki Allah, Kuran'a uymayanları hayvan gibi görüyor ve kafir olduğunu da açıkça belirtiyor.

Şimdi laik arkadaşlar;

Kızınızın, kardeşinizin birinin 4ncü eşi olmasını kabul edip uyuyor musunuz?

Müşrikleri bulduğunuz yerde öldürüyor musunuz?

Hırsızın eli kesilsin diyor musunuz?

İnsanların inanmadıkları için kolları bacakları çapraz kesilsin diyor musunuz?

vb.

Demiyor ve uygulamıyorsanız durumunuzu Aşağıdaki ayetler açıklıyor.

Bakara 170 - Onlara (müşriklere): Allah'ın indirdiğine uyun, denildiği zaman onlar, "Hayır! Biz atalarımızı üzerinde bulduğumuz yola uyarız" dediler. Ya ataları bir şey anlamamış, doğruyu da bulamamış idiyseler?

Bakara 171 - (Hidayet çağrısına kulak vermeyen) kâfirlerin durumu, sadece çobanın bağırıp çağırmasını işiten hayvanların durumuna benzer

tarihinde katalan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bizim devletin laiklik ile uzaktan akrabalığı bile yok. Cumhurbaşkanı, valiler, belediye başkanları dinden bahsediyor. Laik bir devletin yöneticisi "Allah izin verirse" diyebilir mi? O iş olmazsa basın toplantısı yapıp Allah izin vermedi mi diyecek?

Ramazan ayında yemek dağıtılıyor seviniyoruz. Hiç olmazsa durumu olmayanlara yarıyor da gece dörtte davul çalan adama belediye nasıl izin veriyor? Dinde hoşgörüymüşmüşmüş. Ben çıkıp afrikanın halulu malulu dinindenim deyip gece ikide davul çalsam sabahı göremeden cezaevine yollanırım.

Ne yapılmalı bu iş için arkadaşlar ben gecenin köründe davul sesi dinlemek zorunda değilim. Oruç tutan sorumluluğunu bilsin uyansın.

Şimdi TDKdan laikliğin anlamı değiştirilir.

tarihinde YüceBen tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bu başlığı açmanın amacı ne?

Neden laiklerle uğraşıyorsun? Onlar ateist olunca ne olacak? Onlar dinciye mi oy veriyor? Dinci zihniyetin istediği gibi mi yaşıyor? Ateistleri dinsizleri dışlayıp yaşam hakkı tanımıyorlar mı? Kur'an okuyup milyonlarcası birden dini terkedince (nasıl olacaksa?) ne olacak? Safları şimdi ne, dini terkedince ne olacak?

Yanıt bekliyorum.

Sitelerde Paylaş

Maide:

44 Şüphesiz Tevrat’ı biz indirdik. İçinde bir hidayet, bir nur vardır. (Allah’a) teslim olmuş nebiler onunla

yahudilere hüküm verirlerdi. Kendilerini Rabb’e adamış kimseler ile âlimler de öylece hükmederlerdi.

Çünkü bunlar Allah’ın kitabını korumakla görevlendirilmişlerdi. Onlar Tevrat’ın hak olduğuna da şahit

idiler. Şu halde siz de insanlardan korkmayın, benden korkun ve âyetlerimi az bir karşılığa

değişmeyin. Allah’ın indirdiği ile hükmetmeyenler kâfirlerin ta kendileridir.

45 Onda (Tevrat’ta) üzerlerine şunu da yazdık: Cana can, göze göz, buruna burun, kulağa kulak, dişe

diş kısas edilir. Yaralar da kısasa tabidir. Kim de bu hakkını bağışlar, sadakasına sayarsa o, kendisi

için keffaret olur. Allah’ın indirdiği ile hükmetmeyenler zalimlerin ta kendileridir.

46 O peygamberlerin izleri üzere Meryemoğlu İsa’yı, önündeki Tevrat’ı doğrulayıcı olarak gönderdik.

Ona, içerisinde hidayet ve nur bulunan, önündeki Tevrat’ı doğrulayan, Allah’a karşı gelmekten

sakınanlar için doğru yola iletici ve bir öğüt olarak İncil’i verdik.

47 İncil ehli Allah’ın onda indirdiği ile hükmetsin. Allah’ın indirdiği ile hükmetmeyenler fasıkların ta

kendileridir.

48 (Ey Muhammed!) Sana da o Kitab’ı (Kur’an’ı) hak, önündeki kitapları doğrulayıcı, onları gözetici

olarak indirdik. Artık Allah’ın indirdiği ile aralarında hükmet ve sana gelen haktan ayrılıp ta onların

arzularına uyma. Sizden her biriniz için bir şeriat ve bir yol koyduk. Eğer Allah dileseydi elbette sizi

tek bir ümmet yapardı. Fakat verdiği şeylerde sizi imtihan etmek için ümmetlere ayırdı. Öyle ise

iyiliklerde yarışın. Hepinizin dönüşü Allah’adır. O zaman anlaşmazlığa düşmüş olduğunuz şeyleri size

bildirecektir.

49 Aralarında, Allah’ın indirdiği ile hükmet. Onların arzularına uyma ve Allah’ın sana indirdiğinin bir

kısmından (Kur’an’ın bazı hükümlerinden) seni şaşırtmalarından sakın. Eğer yüz çevirirlerse, bil ki

şüphesiz Allah, bazı günahları sebebiyle onları bir musibete çarptırmak istiyor. İnsanlardan birçoğu

muhakkak ki yoldan çıkmışlardır.

Bu ayetler varken İslam ülkelerin demokrasi, laiklik, insan hakları falan olmaz.

Sitelerde Paylaş

Sorduğun sorular aynı müslümanların sorularına benziyor.

Bu forumu açmanızın amacı ne?

Neden müslümanlarla uğraşıyorsunuz?

Onlar ateist olunca ne olacak?

Ateistleri dinsizleri dışlayıp yaşam hakkı tanımıyorlar mı?

Kur'an okuyup milyonlarcası birden dini terkedince (nasıl olacaksa?) ne olacak?

Safları şimdi ne, dini terkedince ne olacak?

vb

Tekrar ediyorum, burası din forumu ve konuda teknik. Yazdığıma dinen itirazın varsa onu gündeme getirmen lazım.

Yanıt beklemiyorum

Sitelerde Paylaş

"Bu ayetler varken İslam ülkelerin demokrasi, laiklik, insan hakları falan olmaz."

O halde neden burada yazıyorsunuz, ne için uğraşıyorsunuz?

Ayaklanan milyonlarca insan, Türkiye'nin 90 yıllık geçmişi ne? Bunları nasıl açıklayacağınızı çok merak ediyorum.

Türkiye bir İslam ülkesi miydi? Türk laik halkını hem Kur'an bilmemekle suçlayıp hem de İslam ülkesi olduğumuzu söylemek çelişki değil mi?

Başlık bizim laikler için açılmış, Kur'an referanslı eleştirilmişler. Sen de o ayetlerden getirip noktayı koymuşsun. Belli ki katılıyorsun.

Sorularımı yanıtlayabilir misin?

Sitelerde Paylaş

Sorduğun sorular aynı müslümanların sorularına benziyor.

Bu forumu açmanızın amacı ne?

Neden müslümanlarla uğraşıyorsunuz?

Onlar ateist olunca ne olacak?

Ateistleri dinsizleri dışlayıp yaşam hakkı tanımıyorlar mı?

Kur'an okuyup milyonlarcası birden dini terkedince (nasıl olacaksa?) ne olacak?

Safları şimdi ne, dini terkedince ne olacak?

vb

Tekrar ediyorum, burası din forumu ve konuda teknik. Yazdığıma dinen itirazın varsa onu gündeme getirmen lazım.

Yanıt beklemiyorum

Ben dinci değilim, Kur'ancı değilim. Dinen itiraz etmek benim işim değil. Ama sen laik insanları din referanslı eleştiren ve suçlayan bir ateistsin, ben de inançsız biri olarak neden suçlayıp bu soruları sorduğunu anlamak ve bilmek istiyorum.

Karşında inançlı biri olmayınca motivasyonunu mu kaybettin?

Sitelerde Paylaş

Başlık laik müslümanlar için açılmıştır, laikler için değil. İlk iletiye bakan bunu görür.

Of of of.. Böyle bir şey görmedim ben. Nasıl bir çelişki bu?

Laiklik niye var? Herkes dinden çıkarsa, laiklik diye bir şey olacak mı? Din olmazsa laiklik olur mu?

Sitelerde Paylaş

"Bu ayetler varken İslam ülkelerin demokrasi, laiklik, insan hakları falan olmaz."

O halde neden burada yazıyorsunuz, ne için uğraşıyorsunuz?

Ayaklanan milyonlarca insan, Türkiye'nin 90 yıllık geçmişi ne? Bunları nasıl açıklayacağınızı çok merak ediyorum.

Türkiye bir İslam ülkesi miydi? Türk laik halkını hem Kur'an bilmemekle suçlayıp hem de İslam ülkesi olduğumuzu söylemek çelişki değil mi?

Başlık bizim laikler için açılmış, Kur'an referanslı eleştirilmişler. Sen de o ayetlerden getirip noktayı koymuşsun. Belli ki katılıyorsun.

Sorularımı yanıtlayabilir misin?

Ben sadece ortadaki bir gerçeği dile getiriyorum, bu soruları git laik olduğunu söyleyenlere sor, laiklikle müslüman olmayı nasıl bağdaştırıyorlar, ben de merak ediyorum. Hem o sofradan hem de bu sofradan yiyeyim demek olmaz.

Bizim laikler tabii ki Kuran referanslı eleştirilecek, İncil referanslı eleştirilecek hali yok ya. Müslüman olduğunu söyleyenler onlar, müslüman değiller de müslüman yaftasını ben yapıştırıyorum değil yani. Müslümanın referansı Kuran değil mi?

Türk laiklerini Kuranı bilmemekle eleştirmek ve Türkiye'nin İslam ülkesi olduğunu söylemek neden çelişki olsun ki? Ortada olan durum bu.

Sitelerde Paylaş
Misafir
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...