Jump to content

Recommended Posts

• İleti 179
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Kuran'da yazılanlara uymayı reddedenleri Allah denilen tanrı nasıl görüyormuş bir bakalım. İlgili ayetleri okuyunca (bu ayetlerden bolca vardır) görüyoruz ki Allah, Kuran'a uymayanları hayvan gibi görüyor ve kafir olduğunu da açıkça belirtiyor.

Şimdi laik arkadaşlar;

Kızınızın, kardeşinizin birinin 4ncü eşi olmasını kabul edip uyuyor musunuz?

Müşrikleri bulduğunuz yerde öldürüyor musunuz?

Hırsızın eli kesilsin diyor musunuz?

İnsanların inanmadıkları için kolları bacakları çapraz kesilsin diyor musunuz?

vb.

Demiyor ve uygulamıyorsanız durumunuzu Aşağıdaki ayetler açıklıyor.

Bakara 170 - Onlara (müşriklere): Allah'ın indirdiğine uyun, denildiği zaman onlar, "Hayır! Biz atalarımızı üzerinde bulduğumuz yola uyarız" dediler. Ya ataları bir şey anlamamış, doğruyu da bulamamış idiyseler?

Bakara 171 - (Hidayet çağrısına kulak vermeyen) kâfirlerin durumu, sadece çobanın bağırıp çağırmasını işiten hayvanların durumuna benzer

Konu bu.

Size (laik müslümanlara) hayvan ve kafir diyen bir tanrının nesine tapıyorsunuz? Sadece hakarette etmiyor sizi (laik müslümanları) sonsuza kadar cehennemde yakacağını söylüyor.

İnanın aklım almıyor gelip güzel güzel açıklasanız bizler de anlasak nasıl oluyor da oluyor?

Sitelerde Paylaş

katalan,

Çok hastayım, iletine yanıtım var tabii ama şimdi uzun uzun yazamayacağım. Biraz dinleneyim, yanıtlayacağım.

EK: Sözcü alıntısı yaptığın iletiyi de yanıtlayacağım.

Bu arada sen de yukarılarda sorduğum soruları yanıtlarsan sevinirim.

katalan boşuna bekleme, bu kadının bunları yanıtlayabilecek bir bilgisi ve düşüncesi yok. Hasta olduğu da %99 yalan.

Ha ! Bu senin dayanaksız ve saplantıdan öteye gitmeyen zırvalarının cevaplanamayacağı anlamına gelmiyor. Tokadı yiyeceksin yine :)

Sitelerde Paylaş

''Allah'ın izniylen'' parçalarız da sende parçalanacak kimlik çok be.. :=) acelesi yok..hastalar iyileşsin ötsün önce.

Yalan söyleyenlerden değilsen link alalım nerede parçalanmışım görmek istiyorum.

Geriye genelde yamulmuş komedyen bırakırım, bunlar sonra gider dağılan şanzuman ve difransiyellerini toplayıp gelirler, sonra tekrar dağıtırım ... bu böyle devam eder :D

Sitelerde Paylaş

Hahahah.. sen bu laik müslümanlar konusunda çok dayak yersin daha. Bu kaşar suratınla daha çoook böyle kendini bir şey sanma havalarında dolanırsın.

Sen hayırdır ne oldu da kafa nickini bırakıp bir şeyler değişmiş gibi bu zırvalarına geri döndün? Uzun süredir bu konulara girmiyor ağzını açamıyordun..Ne oldu? Vahiy mi geldi kur'ancı ateist?

Sitelerde Paylaş

Laik olduğunu söyleyen ve müslüman olduğunu iddia edenler yani laik müslümanlar, Kuran'a göre müslüman değilsiniz o zaman niye müslümanız diye ortada dolaşıyorsunuz?

Kuran yanılıyor mu, yalan mı söylüyor Kuran?

Kendinizi kandırmayın, gerçeği görecek ve kabul edecek kadar yüreğiniz olsun.

Bu ülkede şeriat olsa

-Ülkede hırsız kalmazdı.

-Hergün haberlerde duydugumuz çocuklara tecavüz haberleri olmazdı,Fuhuş ortadan kalkardı.

-İki ayaklı ateistler ortadan kalkardı.

-Yok sen kemalistsin yok sen şeriatçısın yok sen kürtsün gibi laflar duyulmaz,herkez sadece Allaha ibadet ederdi.

-Fakir,aç insan kalmazdı.

-İçki ortadan kalkardı,kısaca ayyaşlar kaybolurdu. (ben kendi babamdan biliyorum 50 yıldır içiyordu.)

-Sigara ortadan kalkardı. (Çünki Allahın verdiği cana zülm etmek haramdır)

-Hergün haberlerde yok sen solcusun,yok sen diren gezi parkçısın,olayları kalmazdı bilimde fende ilerleme artardı.

-Ülkede bölünme olmazdı.Herkez tek yürek olur idi..Çünki müslüman müslümanın kardeşi gibidir.(Ey Allah’ın kulları, kardeş olun Hz.Muhammed)

-Evli eşlerin zina yapma yani boşan olayları %99.99 kalkardı.

-Küfür eden olmazdı,herkez ahlaklı olurdu.(tıpkı osmanlı gibi)

Say say bitmez türkiye şuanda kurana uyacak olsa ikinci osmanlı olur idi.Çünkü osmanlı herşeyini İslama borçludur.Ayrıca tarihdeki uçak fabrikalarımızı satan,darbeci hortlakçılar olmaz idi.En azından tükiye bir amerika bir rusyaya kafa tutabilecek bir ülke olurdu.Tabi bunların hepsi şimdilik hayal..Ancak yeryüzüne beklenen imam gelene kadar...

Sitelerde Paylaş

Lafın yok değil mi? Salak mal bulmuş yok kafa iken böyle şimdi böyle gibi salakça yazıyorsun ama bu forumda herkes benim kim olduğumu bilir. Dolayısıyla saçmalıyorsun. Konuyla ilgili yazacağın varsa yaz, yoksa troll olarak yaşamında sana mutluluklar diliyorum.

Sitelerde Paylaş

Lafın yok değil mi? Salak mal bulmuş yok kafa iken böyle şimdi böyle gibi salakça yazıyorsun ama bu forumda herkes benim kim olduğumu bilir. Dolayısıyla saçmalıyorsun. Konuyla ilgili yazacağın varsa yaz, yoksa troll olarak yaşamında sana mutluluklar diliyorum.

Zoruna gitti dimi torbacı seni :angry:

Sitelerde Paylaş

Ne oldu kendinden utandın mı lan..? Sen ilk zamanlarda da bu konuyu öne sürüp dururdun o tartışmalar duruyordur aç bak.Sonra dikiş tuturamayıp forumda başka niklerle dolanıp ne olduysa şimdi yine ortalığa çıktın. Ben buradayım o'lum. Cevapları olanlar hasta olup bekleyenler cevaplar sonunda senin nasıl bir cahil nasıl boş beleş biri olduğunu gösterir konuyu da bir güzel bağlarız. Hiç canını sıkma. Senin gibi çakma atatürkçü, çakma direnişçi, çakma ateistleri ezbere biliyorum.

Sen şimdi böğürmeye devam et..

tarihinde Pantera tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Güzel kardeşim yazdıkların yalan ama daha da acısı başlık konusuyla ilgili değil. Okuduğunu anlamadığını biliyorum ama anlamayı dene, geç değil

Bana göre alakalı sana göre değil nasrettin hocanın fıkrası aklıma geldi

Kendisini ilgilendirsin ilgilendirmesin her işe burnunu sokan boşboğazın biri Nasreddin Hoca'nın yolunu kesip:

-Hocam, demiş; bir tepsi içinde kızarmış bir hindi götürdüler demin...

Hoca ilgisizce omuz silkerek.

-Bana ne, demiş.

-Bana ne olurmu hocam ! Kızarmış hindiyi sizin eve götürdüler.

-Öyleyse sanane ?

Sitelerde Paylaş

Bak takdir ettim bir çaba var, zekanı kullanmayı deniyorsun aferin ama olmamış :)

Çocukmusun sen yav her yorumum altına bişeyler yapıştırıyorsun ? Sanane kardeşim istediğimi yazarım bana göre konu ile alakalı sana göre değil ! neyse sana son yorumum ergen muhabbetine girmiyeceğim hadi eywallah.

Sitelerde Paylaş

Kuran'da yazılanlara uymayı reddedenleri Allah denilen tanrı nasıl görüyormuş bir bakalım. İlgili ayetleri okuyunca (bu ayetlerden bolca vardır) görüyoruz ki Allah, Kuran'a uymayanları hayvan gibi görüyor ve kafir olduğunu da açıkça belirtiyor.

Şimdi laik arkadaşlar;

Kızınızın, kardeşinizin birinin 4ncü eşi olmasını kabul edip uyuyor musunuz?

Müşrikleri bulduğunuz yerde öldürüyor musunuz?

Hırsızın eli kesilsin diyor musunuz?

İnsanların inanmadıkları için kolları bacakları çapraz kesilsin diyor musunuz?

vb.

Demiyor ve uygulamıyorsanız durumunuzu Aşağıdaki ayetler açıklıyor.

Bakara 170 - Onlara (müşriklere): Allah'ın indirdiğine uyun, denildiği zaman onlar, "Hayır! Biz atalarımızı üzerinde bulduğumuz yola uyarız" dediler. Ya ataları bir şey anlamamış, doğruyu da bulamamış idiyseler?

Bakara 171 - (Hidayet çağrısına kulak vermeyen) kâfirlerin durumu, sadece çobanın bağırıp çağırmasını işiten hayvanların durumuna benzer

Konu bu.

Size (laik müslümanlara) hayvan ve kafir diyen bir tanrının nesine tapıyorsunuz? Sadece hakarette etmiyor sizi (laik müslümanları) sonsuza kadar cehennemde yakacağını söylüyor.

İnanın aklım almıyor gelip güzel güzel açıklasanız bizler de anlasak nasıl oluyor da oluyor?

Sitelerde Paylaş

Laik müslüman, müslüman olmadığı deklere etse bunu da 10 yıllardır yapsa bugün bu faşizmi yaşıyor olmazdık.

Sebep sonuç ilişkisini doğru kurmak lazım

Demiştin, ben de ilgi kuramadığımı söyleyip açıklamanı istemiştim. Açıklaman aşağıda.

Benim düşüncem/tespitlerim özetle şu;

1) Atatürk'ün ölümünün ardından kimse (belki İnönü'de katılabilir bir ölçüde buna) din konusunda samimi ve cepheden bir duruş göstermemiştir.

2) Dinin vahşi kurallarını bilip bundan korkan insanlar bile ihtiyaç duydukça, korktukça, çıkarları için ve cehaletlerinden dini kullanmış, kullandırtmış ve bir noktadan sonra kurbanı olmuştur.

3) Laik müslümanlar bu ülkenin büyük çoğunluğunu oluşturmaktadır. Bunlar on yıllardır kendilerini dinsiz olarak tanımlasalardı, Atatürk'ün laiklik direği milim milim kemirilip çökertilemezdi.

4) Karanlıktan korkuyorsan doğru yerde duracaksın ve bu ülkenin % 99 müslüman yalanıyla Kuran temelli kuralların toplumsallaşıp siyasallaşmasının önünde duracaksın.

vb vb vb

Dolayısıyla ben insanların düşünmesini hayali korkularla yalana sarılmamasını istiyorum.

Sen ise farklı düşünüyorsun. Tarih kimin haklı olduğunu göstermiş ve gösterecektir.

Not: Çok özenerek yazmadım, bu kadar açık ve basit bir konuda tartışmak istemiyorum.

Varsa laik müslüman gelsin ve bize anlatsın nasıl bir şeymiş bu.

Ateist laik müslümanlar adamın ömrünü yiyor yahu en tehlikeli kokteyl :D

1. şık ilgisiz. Laiklerin Müslüman olmadığını deklare etmesiyle devlet politikasının ilgisi nedir? Devrimlerle beraber halk bugünkü din anlayışına mı kavuşmuş hemen, nedir? Ya da olması mümkün müdür böyle bir şeyin? İnönü'nün ve diğerlerinin hatalarının senin iddia ettiğin şeyle hiçbir ilgisi ilişkisi yok.

2.şıkka gelelim. "Dinin vahşi kurallarını bilip bundan korkan insanlar bile ihtiyaç duydukça, korktukça, çıkarları için ve cehaletlerinden dini kullanmış, kullandırtmış ve bir noktadan sonra kurbanı olmuştur." diyorsun ve dini inanç denilen şeyin kutsal kitaplardan ibaret olmadığını göremiyorsun. Anlamak mümkün değil. Demek ki Kur'an okumakla halledilecek bir şey değil bu. İnsanlar inanıyor, çeşitli nedenlerle inanca sığınıyor ve bunu sürdürmekten hoşlanıyor. Nedenlerini kutsal kitaplarda bulamazsın, bu durumu anlamsız vs bulman da hiçbir şeyi değiştirmez.

3. Laikler laiklik yanlısı olarak ve çağdaş yaşam sürerek kendilerini doğru konumlandırmışlar zaten. Bu ülke bugüne dek dine teslim olmadıysa sadece ve sadece bu kesim nedeniyledir. Evet, çoğunluktur bu kesim ve bugünkü dini iktidar dini söylemlerle değil, liberal söylemlerle gelmiştir. Sen dine kandılar, dindar oldular ve AKP'yi başımıza sardılar falan sanıyorsun herhalde.. Siyasal İslam her kılığa bürünür, günümüzde neoliberal politikalar ve liberallerle kol kola dolaşır. Bin kere yazdık, bir daha yazalım. Bu halk AKP'ye daha dindar bir toplum olalım diye vermedi oyunu. Burada bahsini ettiğimiz laikler zaten bu liberal yalanlara da kanmadı ve oy vermedi.

4. Sayılarla savaşacaksan yenilirsin. Tayyip meydanlarda sürekli birtakım sayılar zikredip duruyor. Demokrasi anlayışı bile sayılarda saklı. Halkın %99'unun Müslüman olmadığı herkesçe biliniyorken hala bu sayı pi sayısı gibi olmuşsa, bu yaklaşım çok hiçbir şey ifade etmiyor demektir. Önemli olan kişilerin yer aldığı safın ne olduğudur, neye inandığı değil.

Atatürk dincilikle mücadele etti, insanların dine inanmalarıyla kişisel bir sorunu yoktu. Laikliği getirdi, seküler bir toplum yaratmak istedi. Herkesin inancı kendine.. Kişisel düşünceleri sorulduğunda da saklamadı, söyledi, okul kitaplarında da gerçek bilimi anlatmalarını sağladı eğitimcilerin. Bu zaten çok sürmedi, bir dolu rezil anlaşmalarla en önce eğitimi yerle bir ettiler ve buna rağmen bu halkın çoğunluğu bugün laik, modern, özgürlük ve demokrasi yanlısı. Ülke ilk kez dinci tehtidi ile bu kadar keskin biçimde karşı karşıya kaldı ve tavrını gösterdi. Din istemiyor. Dinini kendi bildiği gibi yaşamak istiyor, din referanslı kurallarla ilgilenmiyor.

Sana çok şey söyleyebilirim, bu saçma ve akıl dışı yaklaşım aslında yanıtlanır gibi değil.

Siz kafayı yemişsiniz... Tek söyleyebileceğim bu. Allah Kur'an-ı Kerim'inizi başınızdan eksik etmesin, yoksa ne yaparsınız bilmem..

Sitelerde Paylaş
Misafir
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...