Jump to content

Tanrı Varsa

Recommended Posts

• İleti 44
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

hayalperestlikte son nokta sensin

eğer 20 yaşındaysan 20 yıl önce döllenmiş bir damla suydun :)

konuya dönersek dünya imtihan dünyası

Cenabı Hak kendini ister istemez kabul etmeye zorlamıyor bir açık kapı bırakıyor ki

benim gibi dindarlarla sizin gibi dinsizler dünyada ayrışsın

ve siz ebedi cehenneme müstehak hale gelin

inanmak isteyen için milyon delil var görmek isteyene

ama siz zerre bilginiz 2 gr aklınıza itimad ederek ve delil diye sadece gördüğüme iman ederim

haşa Allah yoktur çünkü görmüyorum gibi sudan sebebplerle dinden çıkmışsınız

Ahiret günü mızmızlanmayın bari

"Suçluları Rablerinin huzurunda, başları öne eğilmiş olarak: "Rabbimiz! Gördük, dinledik, artık bizi dünyaya geri çevir de iyi iş işleyelim; doğrusu kesin olarak inandık" derlerken bir görsen!(secde12)"

tarihinde AhmetBaha tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Cenabı Hak kendini ister istemez kabul etmeye zorlamıyor bir açık kapı bırakıyor ki

ama siz zerre bilginiz 2 gr aklınıza itimad ederek ve delil diye sadece gördüğüme iman ederim

"Suçluları Rablerinin huzurunda, başları öne eğilmiş olarak: "Rabbimiz! Gördük, dinledik, artık bizi dünyaya geri çevir de iyi iş işleyelim; doğrusu kesin olarak inandık" derlerken bir görsen!(secde12)"

Senin dininde sadece Tanrı'ya inanmakta yetmiyor ki

Sitelerde Paylaş

dünya imtihan dünyası öyle mi çoktan seçmeli mi klasık mi her saniye imtihan olurmu yahu

kaldiki imtihanın sonucu zaten belli kader i yazmış deftere seni cehennemlik yarattı ise nasıl kurutulacaksın

kehf suresine bir bakı ver bakalım musa ile hızır ın hikayesi

74- Yine gittiler. Nihayet bir erkek çocuğa rastladıklarında Hızır hemen onu öldürdü. Musa: "Kısas olmadan masum bir cana nasıl kıyarsın? Doğrusu sen çok fena bir şey yaptın" dedi.

75- Hızır dedi ki: "Doğrusu sen benimle asla sabredemezsin demedim mi sana?"

76- (Musa) dedi ki: "Eğer bundan sonra sana bir şey sorarsam bana arkadaş olma! Hakikaten benim tarafımdan ileri sürülebilecek son mazerete ulaştın.

80- "Oğlana gelince, onun ana-babası mümin kimselerdi. Çocuğun onları azgınlık ve inkâra sürüklemesinden korktuk."

81- "İstedik ki Rabbleri onun yerine kendilerine ondan temizlikçe daha hayırlı ve daha çok merhamet eden birini versin."

burdaki çocuk cehenemlik olarak dünyaya getirilmiş hızır ileriyi görüyor ve öldürüyor

onun yerine daha hayırlı olan ikinci çocuk olacak belli ki oda doğuştan cennetlik

söylermisin bunun neresi sınav ?

kader bunun neresinde kaderim yazılmış ise bunu değiştirmek mümkün müdür ?

Sitelerde Paylaş

Sınava bak:

Sen çirkin yaratılacaksın

Özürlü yaratılacaksın

yada çocukların özürlü doğacak...

Biz sizlere ve çocuklarınıza bakarak halimize şükredeceğiz...allaha daha çok sarılacağız....arada sırada size - çocuklarınıza yardım edecek - sadaka vereceğiz...böylece fazladan extra bonus sevaplar alacağız.......hem rahat yaşayacağız..hem de sizin gibiler sayesinde bonuslar toplayıp cennette iyi bi yer elde edeceğiz....

sizlerde bu dünyada tüm bunlara eyvallah diyeceksiniz....öte dünyada da burdaki sabrın karşılığını alacaksınız...

ama

1- sen çirkin yaratıldığından ben bu dünyada 1-0 önde başlıcam...

2-sen özürlü olduğun için ben gene 10-0 önde başlıyorum

3-çocukların özürlü olduğundan ben 20-0 öndeyim gene...

4-sende özürlülük-özürlü çocuklar var.. tüm paran emeğin onlara harcanıyor....bende öle sorunlar yok.. senin gibilere sadaka verip cennet satın alıyorum...ohh sen derdine yan...

5-benden sadaka almak-yardım almak zorunda olduğun için karşımda el pençe divan durmak zorunda hissediyorsun kendini...elimi eteğimi öpmek zorunda bırakabilirim seni istesem...

6- tüm bunlardan dolayı tüm ömrünü bir eziklik içinde geçireceksin.....elinde imkan da olmadığından...istesek hem ezer hem alay ederiz durumunla...(çocuklar mesela akılları ermediğinden, böyle durumdaki çocuklarla -akıl hastalarıyla eğlenir - alay ederler)

7- diğer sağlam çocukların senin özürlü çocuklarınla alay etmesi-dalga geçmesi durumunda...senin yapabileceğin pek bişey yok.... benim çocuklar seninkilere göre gene hayata 10 - 0 önde başladılar çünkü...

8- nerde adalaet ? nerde eşitlik ?

maddeler daha epeyi bi artırılabilir.....

tüm bunlara rağmen sen haline gene şükredeceksin ? he mi ? sen şükrede dur.. ben hem bu dünyada rahat yaşıyım... hem de sayende cennette yer satın alayım... oooh....

Sitelerde Paylaş

zavallı kardeş...

o özürlü kimse için bu dünya zordur...

Eğer tanrı ve ahiret varsa hiç olmazsa bu çektİği zorluğun karşılığında ona daha güZel bir hayat ihtimali sözkonusu olabilir...

Ama Yoksa tek bir hayat hakkını en kötü şekİlde geçirmiş olacaktır ki asıl kahredilesi durum bu olsa gerektir...

Sitelerde Paylaş

zavallı kardeş...

Eğer tanrı ve ahiret varsa hiç olmazsa bu çektİği zorluğun karşılığında ona daha güZel bir hayat ihtimali sözkonusu olabilir...

Ama Yoksa tek bir hayat hakkını en kötü şekİlde geçirmiş olacaktır ki asıl kahredilesi durum bu olsa gerektir...

Adaletsizlikten hiç bir zaman adalet çıkmaz. Ayrıca bir de şöyle bir durum var özürlü için: Eğer Muhammed'e inanmıyorsa, sonsuza kadar yakılır bir de. Ne güzel adalet(!) değil mi?

Sitelerde Paylaş

zavallı kardeş...

zavallı nickli arkadaşın orada anlatmak istediği ince nüansı kavrayamamışsın

gözünüz var görmüyor, kulağınız var işitmiyor, aklınız akletmiyorsunuz :)

zavallı arkadaş sana ince nüansı açıklar merak etme.. ama siz yinede anlamazsnız

Sitelerde Paylaş

dinler yalan....başka da bişi değil...tanrı vardır bence....ama müdahalesi söz konusu değildir.

bence....halimize şükretmeyi bırakalım da...bilimsel açıdan bu özürlü insanlara ne yapılabilir..tedavi şansı varmıdır...ya da en başından bu tip vakkaların önüne geçilebilirmi ? bunlara bakalım..

kaldı ki günümüzde teknoloji sayesinde bir çok hastalık vs. daha anne karnındayken öğrenilebiliyor.. tedavi edilebilecekler tedavi ediliyor... çaresiz durumlarda çocuğun alınması yoluna gidilebiliyor (anne -baba rızasıyla) ..sonuçta çare var. yok değil... sadece bu çarelerin uygulanabilmesi ve yaygınlaşması gerek....

öte taraftan şimdiye kadar olan olmuş...özürlülere yardım ve iş imkanları vs + tedavi şeklinde çözümler getirilmelidir ve getirilmeye de çalışılıyor zaten....

hiç bir bela vs. allahtan gelmez... bunu böle bilmek gerek... çözümünü bilmediklerimizi araştırmak çözmeye çalışmak...allahtan geldi demekten daha mantıklıdır bence...

sonuç... anne karnındayken bebeğe iyi teşhis ve tanı koymak + sonuca göre aldırmak - yada tedavi ettirmek...kesin çözümdür....bu bir cinayet değil ...aksine standartlarda yaşaması gereken aileye ve özürlü doğacak çocuğa bir kurtuluştur.....

bir de akraba evliliklerinden de uzak durmak gerek....bırakın kuranda dayı kızı amca çocuğu vs. evliliğe izin vermesini...(ayeti hatırlamıyorum ama bir takım akraba evliliklerine izin verdiğini biliyorum)....sen günümüzde hala akraba evliliği yapıyorsan....doğacak çocuklarının da bir takım sıkıntılarla doğacağına şimdiden alışmalısın.....

Sitelerde Paylaş

Al birini vur ötekine. Dinciler ve ateistlerden bahsediyorum.

Tanri sizin ettiginiz bir laf üzerine kendi koydugu kanunlarimi degistirecek. Birisi ayi yarsinda göreyim der. Digeri günesi soldan dogursunda göreyim der. Ibrahim kissasini yanlis anlayanlarda cabasi.

Ibrahim kendi rabbi ile firavunu kiyase bile etmez. Firavuna kendi rabbinin varligini ispatlama gibi bir derdide yok. Orda günesi batidan dogur demesindeki tek amac firavunun aslinda tanri olmadigini belirtmektir.

Daha düne kadar zulkernaynin gözünden alintilanmis olan günesin balciga batmasindan bile kendinize hakli payda cikarmaya calisarak saptirdikca saptirmistiniz.

Dinciler, azicik Allah in size gönderdigine uyunda kendinize ondan baska rehberler edinmeyin. Öyle sacma sapan günes batidan dogacak, yok isa mehdi gelecek gibi sacmaliklarada inanmayin. Hele ki peygamber Allah ile görüsmeye gitti gibi sacmaliklara hic inanmayin. Demedi demeyin ahirette kaybedenlerden olursunuz.

Sitelerde Paylaş

Al birini vur ötekine. Dinciler ve ateistlerden bahsediyorum.

Tanri sizin ettiginiz bir laf üzerine kendi koydugu kanunlarimi degistirecek. Birisi ayi yarsinda göreyim der. Digeri günesi soldan dogursunda göreyim der. Ibrahim kissasini yanlis anlayanlarda cabasi.

Ibrahim kendi rabbi ile firavunu kiyase bile etmez. Firavuna kendi rabbinin varligini ispatlama gibi bir derdide yok. Orda günesi batidan dogur demesindeki tek amac firavunun aslinda tanri olmadigini belirtmektir.

Daha düne kadar zulkernaynin gözünden alintilanmis olan günesin balciga batmasindan bile kendinize hakli payda cikarmaya calisarak saptirdikca saptirmistiniz.

Dinciler, azicik Allah in size gönderdigine uyunda kendinize ondan baska rehberler edinmeyin. Öyle sacma sapan günes batidan dogacak, yok isa mehdi gelecek gibi sacmaliklarada inanmayin. Hele ki peygamber Allah ile görüsmeye gitti gibi sacmaliklara hic inanmayin. Demedi demeyin ahirette kaybedenlerden olursunuz.

Sen sanki dinci değil misin? Diğer dincilere tepeden bakınca farklı bir konuma mı çıktığını sanıyorsun?

Civciv yumurtadan çıkmış, kabuğunu beğenmemiş.

Sitelerde Paylaş

Sen sanki dinci değil misin? Diğer dincilere tepeden bakınca farklı bir konuma mı çıktığını sanıyorsun?

Civciv yumurtadan çıkmış, kabuğunu beğenmemiş.

Tabikide dinci degilim. Tanri ya inaniyorum ama herhangi bir din mensubu degilim. Olaylara tarafsiz olarak yaklasmanin ne oldugunu bilmediginiz icin bana sürekli yakistirma yapmaya calisiyorsunuz. Dogru olan sey her ne olursa olsun o seyi saptiranin her zaman karsisinda dururum.

Örnegin kölelik, günesin balciga batmasi,ay yarilmasi, huri vs gibi olaylarin ateistler ve dinciler tarafindan nasil carpitildigini gördüm ve hep karsisinda durdum.

Sitelerde Paylaş

Tabikide dinci degilim. Tanri ya inaniyorum ama herhangi bir din mensubu degilim. Olaylara tarafsiz olarak yaklasmanin ne oldugunu bilmediginiz icin bana sürekli yakistirma yapmaya calisiyorsunuz. Dogru olan sey her ne olursa olsun o seyi saptiranin her zaman karsisinda dururum.

Örnegin kölelik, günesin balciga batmasi,ay yarilmasi, huri vs gibi olaylarin ateistler ve dinciler tarafindan nasil carpitildigini gördüm ve hep karsisinda durdum.

Bu lafları eden birisi mi herhangi bir dinin mensubu değil?

Firavunun tanrı olmadığını göstermek için ille de başka bir tanrı mı ortaya atmak lazım?

"Şüphesiz Allah güneşi doğudan getirir" demek kendi tanrısını ıspatlama çabası değil mi?

Kimin gözünden alıntılanmış olursa olsun, ayette güneşin balçığa battığı belirtilmiyor mu?

Sitelerde Paylaş

Olaylara tarafsız yanasmak nasıl olur bilmedigin için demiştim ve bu yazdıklarınla bu sözümü onaylamış oldun.

Gerek ibrahim in olayları, zulkernaynın olayları olsun bunlar konunun aslına benim yapmış olduğum yorumlardır.

Dinciler için sunmuş olduğum öneride ise kuran ile çeliştiklerini ve kuran ehlinin sadece kurana tabii olması gerektiğini onlara yinelemek istedim.

İnandıkları şey için onları kınamıyorum. Ateizme ve diğer inanışlara sahip olan kişileride bu inançlarından dolayı kınamıyorum.

Elbetteki herkesin inanç özgürlüğü vardır. Dileyen dilediği şeye inanır veya inanmaz.

Benim kızdığım olay, aslında hiç bir şeyle alakası olmayıp bağdaşmayan şeyleri buraya gelip kanıt gibi gösterenlerin yaptıkları. Ayetleride olduğu anlamında çıkarıp kendi çıkarları doğrultusundada anlamlar üretenlerde tepkim keza öyle.

Bu arada sağduyu, Ateist olupta saygı duyduğum ve söylediklerinin doğru olabilme ihtimalini savunduğum çok sayıda kişi var. Bu duygularım seni biraz önce yapmış olduğun yanlışa yani beni dinci sanmana itebilir. Böyle yanlışlara gelme. Ben aslen deistim. Tüm inançlarıda araştırıp onlar hakkında bilgi edinmeyi epey bir zamandır iş belledim kendime.

Herhangi bir inanca sahip olupta sana bunu söylemekten neden çekineyim ki.

Sitelerde Paylaş

Olaylara tarafsız yanasmak nasıl olur bilmedigin için demiştim ve bu yazdıklarınla bu sözümü onaylamış oldun.

Gerek ibrahim in olayları, zulkernaynın olayları olsun bunlar konunun aslına benim yapmış olduğum yorumlardır.

Dinciler için sunmuş olduğum öneride ise kuran ile çeliştiklerini ve kuran ehlinin sadece kurana tabii olması gerektiğini onlara yinelemek istedim.

İnandıkları şey için onları kınamıyorum. Ateizme ve diğer inanışlara sahip olan kişileride bu inançlarından dolayı kınamıyorum.

Elbetteki herkesin inanç özgürlüğü vardır. Dileyen dilediği şeye inanır veya inanmaz.

Benim kızdığım olay, aslında hiç bir şeyle alakası olmayıp bağdaşmayan şeyleri buraya gelip kanıt gibi gösterenlerin yaptıkları. Ayetleride olduğu anlamında çıkarıp kendi çıkarları doğrultusundada anlamlar üretenlerde tepkim keza öyle.

Bu arada sağduyu, Ateist olupta saygı duyduğum ve söylediklerinin doğru olabilme ihtimalini savunduğum çok sayıda kişi var. Bu duygularım seni biraz önce yapmış olduğun yanlışa yani beni dinci sanmana itebilir. Böyle yanlışlara gelme. Ben aslen deistim. Tüm inançlarıda araştırıp onlar hakkında bilgi edinmeyi epey bir zamandır iş belledim kendime.

Herhangi bir inanca sahip olupta sana bunu söylemekten neden çekineyim ki.

Bir deist hiç müslümanlara "Dinciler, azicik Allah in size gönderdigine uyunda kendinize ondan baska rehberler edinmeyin." der mi? Haydi aklı, bilimi, mantığı, evrensel insan haklarını falan rehber olarak tavsiye etsen neyse, sen tutup 1400 yıl önce arapların yazdığı bir kitaba uymalarını tavsiye ediyorsun. Bir deist bir kere Allah diye bir tanrıyı kabul etmez, çünkü o arabın uydurduğu bir tanrıdır. Sen en iyisi deizm nedir, onu öğrenmeye bak. Arabın uydurduğu Allah adındaki tanrıyı ve onun kitap gönderdiğini kabul eden birisine deist değil müslüman denir.

Sitelerde Paylaş

Bir deist hiç müslümanlara "Dinciler, azicik Allah in size gönderdigine uyunda kendinize ondan baska rehberler edinmeyin." der mi? Haydi aklı, bilimi, mantığı, evrensel insan haklarını falan rehber olarak tavsiye etsen neyse, sen tutup 1400 yıl önce arapların yazdığı bir kitaba uymalarını tavsiye ediyorsun. Bir deist bir kere Allah diye bir tanrıyı kabul etmez, çünkü o arabın uydurduğu bir tanrıdır. Sen en iyisi deizm nedir, onu öğrenmeye bak. Arabın uydurduğu Allah adındaki tanrıyı ve onun kitap gönderdiğini kabul eden birisine deist değil müslüman denir.

Iyide orda o sözleri söylememin sebebi ortaya uyduruktan teyyare ve aslinda kuran ile hic bagdasmayan seyler cikardiklari icindi. Hic bir sey hakkinda bilgisi olmayan kisilerin yanlis bilgi ögrenmesine sebep oluyorlar öyle yaparak.

Ben kati bir deist degilim. Herseye ilimli bakarim. Ilimli bakmazsam eger fikirlerimi nasil degistirebilirimki. Belki de inandigim seyde haksizim. Belki de bir gün vay be ateizm gercekten de sen hakliymissin derim.

Iste bu sebepledir ki ortaya atilan her yanlis bilgiye dur derim. Konu her ne hakkinda olursa olsun.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...