Jump to content

Ateisti bekleyen iki tehlike İNTİHAR VE PSİKOLOJİK YIKIM

Recommended Posts

Bence ateistlerin şuanki durumuyla yaşamalarının bir amacı yoktur.tıpkı hayvanlar gibidir

İnsanın yaradılış gayesi yaratıcıya yani Allahu telaya kulluk edip,onu tanımaktır

Allah kudsi hadisde buyuru ki

''İnsanları, beni tanımakla şereflenmeleri için yarattım''

İnsanın yaradılış gayesi budur

Madem insanların yaradılış gayesi var, madem Allah insanları kendisini tanıması için yarattı, biz neden tanımıyoruz bu allahı??? Bu ne biçim bir amaç, bu nasıl beceriksiz bir tanrı ki "amacım beni tanımanız" diyor ama bunu beceremiyor!!! Elinde sınırsız imkanı olan bir tanrı amacının kendisini tanıtmak olduğunu söylüyor ve de milyarlarca insan onu tanımıyorsa burada bir sorun yok mudur???

Ayrıca "Allah'ı tanımayan hayvanların durumu gibidir" diyerek kendi yarattığı insanlara hakaret eden tanrı neden şeytana emir verip Adem'e secde etmesini istedi??? En şerefli varlık, yaratılmışların en üstünü insan diyen de aynı Allah değil mi?? Şimdi neden kendisine itaat etmeyenlere küfür ediyor?? Tanrıya yakışıyor mu? Kendisi kalbimizi İslam'a açmamış, o istememiş inanmamamızı,( ayetler ile sabit bu durum) birde üstüne küfür ediyor; mahalle kabadayısı gibi!!!

Şunu da düşün: belki günün birinde Müslüman olacam; o zaman nasıl bakacak yüzüme o Allah??? Ettiği küfürlerden dolayı utanır mı??

1-İkinci bir yaşam (ahiret) fikri insanoğlunun hayatın zorluklarına adaletsizliklerine direnme

açısında çok faydalı bir dayanaktır.İnanan kişi bu adaletsizlikler ve zorlukara karşı elinden gelen tüm mücadeleyi verir ancak başarızlığa uğradığında her şeyin bitmediğini bu adaletsizliğin ve haksızlığın ahrette de hesabının görüleceğini düşünür.Ateist için bu geçerli değildir kendini aşan ve bu dünyada telafisinin mümkün olmadığı bu olaylar karşısında büyük bir yıkıma ve psikolojik çöküme uğrar

Bizi aşan konular olursa neden çöküşe geçelim??? Adı üstünde belli işte; bizi aşıyor!! Elden bir şey gelmiyorsa başka çıkış yolları düşünürüz, mantıklı olana bakarız, saplanıp kalmayız. siz Müslümanlar gibi öteki dünyada alırım hakkımı deyip elimizi kolumuzu bağlayıp oturmayız...

Asıl çöküntüyü Müslümanlar yaşar; "allahım bana neden bu acıyı yaşattın, ne günah işledim yarabbim, ne suçum" var diye diye kendini paralar, geçmişi kurcalar, "Allah'a iyi bir kul olamadım demek ki" diye kendisini paralar... Halbuki kendi kontrolü dışında gerçekleşen olaylar bunlar, onu aşar ama gelde anlat... Allah ona neden yardım etmezde başkasına yardım eder??

2-Bir yakınını (çocuğu, annesi, babası) kaybettiğinde sığınacağı bir dal yoktur.İnanan kişi kaybettiği kişi ile tekrar öbür dünyda kavuşacağından emindir kolay atlatır bu badireyi.Ateist aşır bağlı olduğu bu yakınlarını kaybettiğinde hele o yakının bu dünyada adaletsiz ve haksızlığa uğradığını dünya zevklerini tam olarak yaşamadığını düşünüyorsa yıkılır büyük bir psikolojik çöküm kaçınılmaz olur

Saçmalamayın!!! Müslümanın dibi de olsanız eşini,çocuğunu vs. kaybeden bir insanı hiç bir şey avutamaz, öyle kolay kolay atlatamaz... Hiç kafan basmıyorsa şehit ailelerinin üzüntüsünü görüyorsun... Halbuki şehitlik İslamda en üst mertebe, direk cennete gidecek.. Ama ailenin acısını hafifletmeye yetiyor mu??? Yetmez!!

Sitelerde Paylaş

''Avrupa Birliği'nde yeni doğumların %40'a yakını evlilik dışı ilşkilerden kaynaklanıyor. AB istatistik kurumu Eurostat'ın verilerine göre evlilikdışıdoğum oranı 1990'de %17 düzeyindeyken 2000 yılında %27'ye, 2011 yılında %39,5'e yükseldi.

AB üyeleri arasında evlilik dışı doğumlarda başı %60'la Estonya, %57'yle Slovenya, %56'yla Bulgaristan ile Fransa ve %54'le İsveç çekiyor.

Evlilik dışı doğum oranı Belçika'da %50, Danimarka'da %49, İngiltere'de %47, Hollanda'da %45, Avusturya'da 40, İspanya'da %37, Almanya'da %33, Romanya'da %30, İtalya'da %23 ve Polonya'da &21 düzeyinde bulunuyor.

Evlilik dışı doğumların en düşük olduğu ülkeler ise %7'yle Yunanistan, %14'le Hırvatistan ve y%17'yle Kıbrıs Rum kesimi.

AB'de evlenenlerin sayısı da düşüyor. 1990'da her bin kişiden 6,3'ü evlenirken, bu sayı 2000'de 4,4 ve 2011'de 4,1'e indi.''

İyi de doctor...

Bunlar kötü mü? Kötü ise neden kötü?

Bunlar ahlaksızlık mı? İmam nikahı ile dört karı almak ve bu arada metreslerden çocuk yapmak daha mı iyi ahlak örneği?

Sende akıl yok. Ahlakın da olduğunu sanmıyroum.

Savunduğun ahlak orta çağın bedevil ahlakı..

Senin kızın bile sana gülüyordur.

Sitelerde Paylaş

Madem insanların yaradılış gayesi var, madem Allah insanları kendisini tanıması için yarattı, biz neden tanımıyoruz bu allahı??? Bu ne biçim bir amaç, bu nasıl beceriksiz bir tanrı ki "amacım beni tanımanız" diyor ama bunu beceremiyor!!! Elinde sınırsız imkanı olan bir tanrı amacının kendisini tanıtmak olduğunu söylüyor ve de milyarlarca insan onu tanımıyorsa burada bir sorun yok mudur???

Ayrıca "Allah'ı tanımayan hayvanların durumu gibidir" diyerek kendi yarattığı insanlara hakaret eden tanrı neden şeytana emir verip Adem'e secde etmesini istedi??? En şerefli varlık, yaratılmışların en üstünü insan diyen de aynı Allah değil mi?? Şimdi neden kendisine itaat etmeyenlere küfür ediyor?? Tanrıya yakışıyor mu? Kendisi kalbimizi İslam'a açmamış, o istememiş inanmamamızı,( ayetler ile sabit bu durum) birde üstüne küfür ediyor; mahalle kabadayısı gibi!!!

Şunu da düşün: belki günün birinde Müslüman olacam; o zaman nasıl bakacak yüzüme o Allah??? Ettiği küfürlerden dolayı utanır mı??

Ademe secde etmiyor ademe kamet getiriyor tıpkı bizi şuan kabe'ye kamet getirmemiz gibi

Allahı dünyada tanıyanlar var elbette ama bu hekese nasip olacak bişey değil.. hele sizin gibilerine hiç değil.Çünki insan biraz aşağılıktır.Bu yüzden sadece Allah dilediğine kendisini dünyada tanıtır.

Bir kudsi hadiste buyurur ki;

''Dostlarımı halkın arasına gizlerim kimse bilemez''

Bence sizin önce utanmanız gerekir sen kafir olduğun halde halen senin rızkını veriyorsa,sağlığın sihatın yerindeyse utanma sıra öncelikli olarak sizindir.Allah kendisini tanımayanları hayvanlara benzetmiştir..Çünki hayvanlar Allahı tanımazlar,tanıyacak yeterli zekaya sahip değilerdir işde bu yüzden

''Kâfirler, hiçbir şey duyup dinlemeden, anlamadan bağırıp çağıran kimseye benzerler. Sağırdırlar, dilsizdirler, kördürler, akıl da edemezler'' BAKARA - 171

Sitelerde Paylaş

Ateistler arasında intihar oranının daha yüksek olmasını nasıl değerlendiriyorsunuz?

Ateistler topluca kendilerini öldürüyorlar mı?

Depresyonda olan ateistlerin intihar etme oranı, depresyonda olan teistlerden daha fazla.

Yani ortada intihara neden olacak bir hastalık var.

Ateistlerde depresyon oranı daha mı fazla?

Bu konuda bilimsel bir makale var.

http://qjmed.oxfordjournals.org/content/98/11/840.1.full

Başlık:

Religious believers and strong atheists may both be less depressed than existentially-uncertain people

Sitelerde Paylaş

Ademe secde etmiyor ademe kamet getiriyor tıpkı bizi şuan kabe'ye kamet getirmemiz gibi

Şİmdi bir kere dötünden sallamayacaksın!! Senin karşında sizin gibi islam cahili adamlar yok :Ar’af 11:Andolsun sizi yarattık, sonra size şekil verdik, sonra da meleklere, Âdem'e secde edin! diye emrettik. İblis'in dışındakiler secde ettiler. O secde edenlerden olmadı.

Bu yüzden sadece Allah dilediğine kendisini dünyada tanıtır.

Yine kendine güldürüyorsun insanları!!!! Bizde bunu merak edip soruyoruz işte; o dilemezse inanmayız, ee tamam kabul ettik diyelim,de neden küfürler, hakaretler ediyor inanmıyoruz diye???

İnsanın tepesi atar küfür eder. Allah'ın küfür etmesi ne ayak?? Nereye koyalım bu Allah'ı , tanrılar çöplüğü iyi mi???

Amacı o tanımamız mış!! Tanımıyoruz işte yani bu amaç çöpe gitti!

Sitelerde Paylaş

Şİmdi bir kere dötünden sallamayacaksın!! Senin karşında sizin gibi islam cahili adamlar yok :Ar’af 11:Andolsun sizi yarattık, sonra size şekil verdik, sonra da meleklere, Âdem'e secde edin! diye emrettik. İblis'in dışındakiler secde ettiler. O secde edenlerden olmadı.

Ben bir tarafımdan sallamıyorum okuduğum kitaplarda bu ayetin açıklaması budur.

Yine kendine güldürüyorsun insanları!!!! Bizde bunu merak edip soruyoruz işte; o dilemezse inanmayız, ee tamam kabul ettik diyelim,de neden küfürler, hakaretler ediyor inanmıyoruz diye???

İnsanın tepesi atar küfür eder. Allah'ın küfür etmesi ne ayak?? Nereye koyalım bu Allah'ı , tanrılar çöplüğü iyi mi???

Amacı o tanımamız mış!! Tanımıyoruz işte yani bu amaç çöpe gitti!

Hayvanların tanırısı olmaz bu yüzden bir yere koymana gerek yok. ;)

Sitelerde Paylaş

1. 01 Friedrich Nietzsche
  2. 02 Bruno Bauer
  3. 03 Richard Dawkins
  4. 04 Karlheinz Deschner
  5. 05 Abbè Jean Meslier
  6. 06 Immanuel Kant
  7. 07 Ludwig Feuerbach
  8. 08 Benedictus de Spinoza
  9. 09 Arthur Schopenhauer
  10. 10 Charles Darwin

Bunlarin hepsi hayvan ama bu Videodakiler insan

VİDEO SİLİNDİ...

Seni bundan sonra barakiyorum Teblig, sende dogru yolu görmek icin yeterince beyin yok.

Sitelerde Paylaş

Ben bir tarafımdan sallamıyorum okuduğum kitaplarda bu ayetin açıklaması budur.

Biz sana açıklama mı koyduk ayetin kendisini getirip astım; ayetten daha mühim bulduğun birilerinin lafları beni ilgilendirmez!!! Bende bir cemaat kurup kafama göre açıklama yaparım sesini çıkartamazsın!

Müslüman işte tanrısı ne ki kendisi ne olsun!! Madem hayvanların tanrısı yok, her şeyi yaratan vardır diye bik bik ötmeyeceksin!!

Sitelerde Paylaş

1. 01 Friedrich Nietzsche
  2. 02 Bruno Bauer
  3. 03 Richard Dawkins
  4. 04 Karlheinz Deschner
  5. 05 Abbè Jean Meslier
  6. 06 Immanuel Kant
  7. 07 Ludwig Feuerbach
  8. 08 Benedictus de Spinoza
  9. 09 Arthur Schopenhauer
  10. 10 Charles Darwin

Bu yobazların isimlerini buraya niye koydun ki ?

Ayrıca kimin doğru yolda kimin yalnış yolda olduğunu Allahü teala bilir.

Adminlerden rica ediyorum şu adamın eklediği videoyuyu silin.

Sitelerde Paylaş

Dindarların din baskısı altında intihar etmekten çekindikleri şeklinde genel bir inanış var.

Ben bu inanışın doğru olduğunu sanmıyorum.

Ayrıca Müslüman ülkelerinde intiharın daha az olduğu şeklinde bir inanış daha var.

Bu da biraz abartılıyor.

İntihar konusunda yapılan istatistiklerde önyargı var.

Kimin teist, kimin ateist olduğu bilimsel olarak araştırılmadan yapılıyor bu istatistikler.

Güvenilir olduklarını sanmıyorum.

Yaşama içgüdüsü inançları ne olursa olsun her insanda var.

Aslında intihar eden teröristleri dikkate alırsanız, Müslümanlar arasında intiharın sanıldığından daha fazla olması gerekiyor.

Ateistleri intihara eğilimli mutsuz, sefil insanlar olarak tanıtmaya çalışmak bence din saçmalığını biraz da olsa akla yatkın yapmak için ortaya atılan bir teselli gibi duruyor. Dindarlığın mantıklı bir açıklaması yoktur arkadaşlar. Dindar insanda bir takım sorunlar vardır. Ateistlerde sorun aramak da o sorunlardan biridir.

Müslüman ülkelerinde istatistikler güvenilir değildir. İntihar olayları çoğu kere saklanır ve istatistiklere yansımaz.

Bütün bu değişgenleri dikkate alırsanız dindar ve dinsiz insanlar arasında intihar oranının aynı olması gerekir.

Sitelerde Paylaş

Bence insanlar ateistleri tanımıyorlar ve tanımadan fikir yürütüyorlar. Birçoklarının da Ateist=Satanist seklinde gördüklerini düşünüyorum. bu şekilde gördükleri içinde durup konuşmayı bırak dinlemezler bile. çünkü zaten ne diyeceklerini bildiklerinden dinlemeye de gerek yoktur diye düşünürler. bu böyle sürer gider :)

Sitelerde Paylaş
  • 3 weeks later...

Hakiki bir atesitin yaşamasına imkan yoktur

bak m kemal de aynısını söylemiş dinsiz millet olmaz diye

çünkü öleceksin yok olacaksın hiç olacaksın

sevdiğin herkesi herşeyi ebediyen kaybedeceksin

buna akıl kalp ruh dayanamaz

sizin gibi atesitler nasıl dayanıyor?

Sitelerde Paylaş

Herkes senin gibi gerçeklerden korkmuyor ve "Bana inanırsanız sonsuza kadar hurilerle alem yapacaksınız, inanmazsanız cayır cayır yanacaksınız" diyen bir adamın peşine takılmıyor.

Sitelerde Paylaş

Akil yurutmende yanlislik var.

Ben de aynen senin yazdigin gibi dusunuyorum: Olecegim, tum sevdiklerimi ebediyete kadar kaybedecegim.

Ama tum sevdiklerimi ebediyen kaybedecek olmam bir "Gercekse" bunu kabul etmek zorundayim. Bu sey bana korkunc geliyor diye cennete inanma hakkim yok. Peki buna nasil dayaniyorum? Icimi isitan bir yalana inanmaktansa gercek olan neyse ona inanmayi tercih ederim.

tarihinde diotallevy tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

diotallevy

Akil yurutmende yanlislik var.

Ben de aynen senin yazdigin gibi dusunuyorum: Olecegim, tum sevdiklerimi ebediyete kadar kaybedecegim.

Ama tum sevdiklerimi ebediyen kaybedecek olmam bir "Gercekse" bunu kabul etmek zorundayim. Bu sey bana korkunc geliyor diye cennete inanma hakkim yok. Peki buna nasil dayaniyorum? Icimi isitan bir yalana inanmaktansa gercek olan neyse ona inanmayi tercih ederim.

bi kere senin gerçek dediğin şey gerçek değil

bir hurafeye inanıyorsun

2.si milyon delil Allahı ahireti isbat ederken inkar etmekle gündüz kendi kendine gece ediyorsun

3.sü şeytanın atına binmişsin (annem çok söyler ne demekse?)

:)

Sitelerde Paylaş

bi kere senin gerçek dediğin şey gerçek değil

bir hurafeye inanıyorsun

2.si milyon delil Allahı ahireti isbat ederken inkar etmekle gündüz kendi kendine gece ediyorsun

3.sü şeytanın atına binmişsin (annem çok söyler ne demekse?)

:)

Hadi allahi ispat eden deliller var diyelim, canlilar, evren allahin varligina kanit diyelim; peki ahiretin delilleri kutsal kitaplar disinda ne var?

Sitelerde Paylaş
  • 5 years later...

Ateistleri bekleyen tek tehlike dindarlar tarafından katledilme tehlikesidir.

Bunun dışında pisikolojik yıkım konusu dincilerle daha yakından bağlantılıdır. Bir insan niye şehit olacak diyerek başkasını öldürmeyi planlar ki. Bu durum tamamen pisikolojik yıkımla ilgilidir. Hayattan o kadar soğumuş ki dinlerin tasarlayarak  adam oldurme suçunu içselleştirmiş ve kutsal görüyor.

Belirteyim ki, şehit olmak ve Allah için öldürmek evrensel suçtur ve " tasarlayarak adam oldurme" kapsamına girer.

Sadece temel yaşam haklarına müdahale gasp konusunda insan savaşabilir.

Sitelerde Paylaş

Müslümanları bekleyen tehlikeler

-Çocuğunuz her an o çok güvendiğiniz badem bıyık müslüman tarafından tecavüze uğrayabilir.

-Cahil kalmanız garantidir. Çünkü aklı kullanmamanız bu dine girebilmek için ön şarttır. Aklınızı başka birine kiraya verirsiniz o sizin yerinize kullanır.

-Kadınlar cennete gidebilmek dünyada cehennemi yaşarlar. Tecavüze uğrayan kadından bile  4 şahit istenen bir din, gerisini yazmayayım, destan olur.

-Obsesyon ve şizofreni hastalığına yatkın olursunuz. Mesela cinler! sadece müslümanlarla uğraşır, abdestim, orucum bozuldumu diye obsesyon krizleriyle uğraşmanız garantidir. 

-Şehit olup huri düdükleme amaçlı saf niyazi kurbanlardan biri olma ihtimaliniz yüksektir. 

-Ahiret yalanıyla dünyada ki haksızlıkları görmezden gelmeniz sağlanır. Süprüntü bir hayat, gelen çarpar, giden çarpar, böyle bir hayat garantidir.

-İslamda gerektiğinde yalan söyleyip diğer insanlara haksızlık yapabilirsiniz, yalancı ve sahtekar olmanız garantilidir. Başka dinden  veya dinsizleri öldürmeniz istenir. Bu da sizi katil yapabilir.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...