Jump to content

Gelde ortasını bul şimdi

Recommended Posts

Nahl Sûresi ﴾93﴿: Allah dileseydi, sizi tek bir ümmet yapardı. Fakat O, dilediğini saptırır, dilediğini de doğru yola iletir. Yapmakta olduğunuz şeylerden mutlaka sorguya çekileceksiniz.

Yahu hem sırf istediğin için saptır hemde saptığı için sorguya çek. Bu şöyle açıklanabilir; siz bir babasınız veya anne neyse işte çocuğunuza hırsızlık yapmasını söylüyorsunuz, o'da gidip hırsızlık yapıyor ( bu gerçek dünya da da aynen yaşanan olaydır ) sonra çocuğunuza niye hırsızlık yaptın diye hesap soruyorsunuz. Oldu mu?

Sitelerde Paylaş

Başka bir çelişki ile devam edelim.

NAHL SÜRESİ

Kur'an okuduğun zaman, kovulmuş şeytandan Allah'a sığın.﴾98﴿

Gerçek şu ki; şeytanın, inanan ve yalnız Rablerine tevekkül eden kimseler üzerinde bir hakimiyeti yoktur. ﴾99﴿

Şeytanın hakimiyeti, sadece onu dost edinenler ve Allah'a ortak koşanlar üzerindedir. ﴾100﴿

99. ayete göre madem Kuran okuyan bir kişinin üzerinde Şeytan'ın etkisi yok o halde Kuran okurken kovulmuş Şeytan'dan korkup Allah'a sığınmanın anlamı nedir?

Sitelerde Paylaş

dilediğini deyilde dileyeni dersen düzeliyor o zaman....

Nahl Sûresi 93: Allah dileseydi, sizi tek bir ümmet yapardı. Fakat O, dilediğini saptırır, dilediğini de doğru yola iletir. Yapmakta olduğunuz şeylerden mutlaka sorguya çekileceksiniz.

Yahu hem sırf istediğin için saptır hemde saptığı için sorguya çek. Bu şöyle açıklanabilir; siz bir babasınız veya anne neyse işte çocuğunuza hırsızlık yapmasını söylüyorsunuz, o'da gidip hırsızlık yapıyor ( bu gerçek dünya da da aynen yaşanan olaydır ) sonra çocuğunuza niye hırsızlık yaptın diye hesap soruyorsunuz. Oldu mu?

Sitelerde Paylaş

Nahl Sûresi ﴾93﴿: Allah dileseydi, sizi tek bir ümmet yapardı. Fakat O, dilediğini saptırır, dilediğini de doğru yola iletir. Yapmakta olduğunuz şeylerden mutlaka sorguya çekileceksiniz.

Allahın saptırması,sizin gibi sapıkların üzerinedir.Yoksa kendine saf bir kalple yöneleni hidayete erdirir.

Sitelerde Paylaş

Allahın saptırması,sizin gibi sapıkların üzerinedir.Yoksa kendine saf bir kalple yöneleni hidayete erdirir.

1400 yıl önce yaşamış bir arap hükümdarına inanmamak nasıl sapıklık oluyor, bir anlat bakalım?

Mesela insanları kadın erkek ayırmadan eşit kabul etmek sapıklık mıdır?

Sitelerde Paylaş

1400 yıl önce yaşamış bir arap hükümdarına inanmamak nasıl sapıklık oluyor, bir anlat bakalım?

Mesela insanları kadın erkek ayırmadan eşit kabul etmek sapıklık mıdır?

Kavramları iyiyi kötüyü İslam belirler.İslama göre sapıklıktır.

Sitelerde Paylaş

1 hafta oncesine kadar muslumandim.Kuran okurdum,kul hakkindan kacinirdim,zinadan ickiden uzak dururdum.Peki beni neden saptirdi? Benim sucum neydiki ben saptirildim ve cehennemde yanacagim? Bu ayeti gosterdigim muslumanlar kendi kafalarinca kivirmaya calistilar ama artik yemiyorum boyle seyleri :)

Sitelerde Paylaş

1 hafta oncesine kadar muslumandim.Kuran okurdum,kul hakkindan kacinirdim,zinadan ickiden uzak dururdum.Peki beni neden saptirdi? Benim sucum neydiki ben saptirildim ve cehennemde yanacagim? Bu ayeti gosterdigim muslumanlar kendi kafalarinca kivirmaya calistilar ama artik yemiyorum boyle seyleri :)

aynen bende öyle...1 haftalık dinsizim :S

Sitelerde Paylaş

MERYEM 26. "Ye, iç. Gözün aydın olsun! Eğer insanlardan birini görürsen de ki: Ben, çok merhametli olan Allah’a oruç adadım; artık bugün hiçbir insanla konuşmayacağım."

madem konuşmayacaksın oruçlusun…neden konuşupda ben oruçluyum diyip ayeti tekrarlıyor orucunu bozuyorsun ??

Sitelerde Paylaş

1,5 hafta kadar oldu....Siteye kaydolmadan önce bazı sitelerde okuduklarım sorgulamaya başlamama neden oldu. daha çok araştırmaya başladım. bu forumu buldum. yazıların nerdeyse hepsini okudum. büyük bir şok geçirdikten sonra kendime gelmem 1 - 2 gün sürdü. hala daha atlatabilmiş değilim..

Sitelerde Paylaş

Zavalli'lan senin tebrikler ederim. Dinden dinsizlige atlamayi herkes basaramiyor, cogu kisilerin icinde korku var, ve "ya dogrusa" gibi düsünceler insani sikintiya sokuyor, bende öyledi yani, ben gayet inancli bir aileden geliyorum bu yardimci olmuyor :D

Ilk haftalarda, siki durmak gerek yanlis yola düse bilirsiniz gene :D

Sitelerde Paylaş

bende inançlı ve hararetli bir savunucusuydum. ailem halen daha öyle zaten .. Yanımda asla hakaret edemezdin dinime. Muhammet bir 2. ilah idi gözümde. (abartmıyorum).

ama okudukça...baktıkça...gördükçe... önce itirazlar edeyim savunayım diye kafamdan geçirdim.. savunabilmem için gerekli materyaller aradım.. bulamadım. fıkıh ve ilmihal yazarlarının cevaplarından tutunmaya çalıştım... mantıklı makul...şuraya foruma yani, asılabilecek ve "Al Lan Sana Cevap" şimdi kapa çeneni ve otur kıçının üstüne diyip , burda yazı yazanlara kapak olacak bir yazı cevap bulamadım :(

Bilgisizliğim nedeniyle sanırım dedim. okumaya devam ettim. burda bekledim dört gözle.. mantıklı makul cevap verecek aslan gibi bir allah dostu, muhammed aşığı, din bilgini çıkar . cevapları yapıştırıp oturtur mu acaba diye bakındım..beyhude bekledim durdum. Tek gelen cevap genelde.. iman et..inan...allahın cehennemi sıcak...vs. cevaplar var... yokmu delilli şöyle . adam gibi savunacak bir laf kelime.?

ama şöyle adam akıllı olsun... ?? biri bana şu miras paylaşımındaki matematik hatasını tutarlı bi anlatamayacak mı mesela ? ama kurana bağlı kalarak. avliye...vs. sokmadan....??

Maalsef biri çıkmadı daha. Ağlasammı gülsemmi halime ? bilemedim vallaha..

bi zamanlar alamut kalesini okumuştum. 1 - 2 serisini de. ve hayretler içinde kalmıştım. o salak fedailer nasıl inanmış öyle diye.....

meğer kendim fedayi imişim.. haberim yokmuş :( :( :(

Sitelerde Paylaş

Dogrudur. Müslümanlar Muhammede allaha kadar tapiyor. Bir Müslümana sorsan en cok kimi seviyorsun niye böyle bir laf geliyor.

1. Allah

2. Muhammed

3. cocuklarim

4. Esim.

Sanirim bu nedenlede bunlar özelikle Arap ülkelerinde kendi cocuklarini bilem öldürüyorlar, Muhammede karsi elistiri yaptilar niye falan.

Muhammed dedinmi yaninda "SAV" demen gerekiyor, her Muhammed deyisinde. Bikere bakin su SAV ne anlamina geliyor.

Kurana göre 124.000 Peygamber varmis ama sadece Muhammed bukdar tapiniyor. Hadi 124.000 Peygamberi barak, Isa , Musa ve diger büyük Peygamber , onlarda Islama göre Peygamber olduklari halde Muhammed kadar tapinmiyorlar.

Islamda bir mezhep'teki kadar fanatizm var yani.

Sitelerde Paylaş

öğretilen oydu çünkü 1400 yıldır söylenen o. SAV.

Habibim... allahın dostu...

öyle denmez mi ? muhammet allahın dostu elçisidir.

herşeyi boşver... allahın dostu ne demektir yaw. ne yüce bir makamdır o. ? varmıdır daha yücesi ? bi tık ötesi allahın kendisidir zaten ?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...