Jump to content

Kitabımın linki Türkiye'den engelli mi?

Recommended Posts

Bugün aldığım habere göre "Ateizmi Anlamak" kitabımın ücretsiz indirilebileceği http://propagandayay...net/ateizm.html linkine insanlar Türkiye'den erişemiyorlarmış.

Türkiye'de yaşayan arkadaşlar bakıp bildirebilir mi acaba, durum gerçekten öyle mi? Eğer öyleyse, tam olarak karşılarına ne çıkıyor?

Çünkü şu aşamada sadece birkaç kişinin başına gelen bir durum mu, yoksa mahkeme kararı, vs yoluyla yapılan bir engelleme mi onu bilmiyorum.

Sitelerde Paylaş

TheChosen,

Hangi servis sağlayıcısını kullandığını sorabilir miyim?

Bir de, bilgisayarında yasaklı sitelere erişimle ilgili falan ayarlar var mı? (DNS ayarları gibi, Proxy veya VPN kullanmak falan gibi).

Çünkü birkaç oldu bu tarz duyum alıyorum. İlkini önemsememiştim, o kişi bir sebeple erişememiştir demiştim ama bugün kitabın linkini facebook'da paylaşan bir arkadaştan bu konuda duyum aldım. Paylaştığı kişiler linke erişemediklerini söylemişler.

Sitelerde Paylaş

Ben Superonline kullanıyorum ve kendi IP ve DNS'lerimle bütün sitelere/linklere rahatlıkla girebiliyorum. Şu anda denedim, sorun yok.

TTNet sorunludur belki..

tarihinde XUser tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

TTNET yasal olmayan bir engel mi koydu acaba kendi DNS server'larında?

Ateizm.org için de aynı şeyi yapıyor TTNET. Ateizm.org'un resmi yasağı yok uzun süredir ve Süperonline kullanıcıları falan girebiliyor, ama TTNET kullanıcıları giremiyor.

Sitelerde Paylaş

TTNET yasal olmayan bir engel mi koydu acaba kendi DNS server'larında?

Ateizm.org için de aynı şeyi yapıyor TTNET. Ateizm.org'un resmi yasağı yok uzun süredir ve Süperonline kullanıcıları falan girebiliyor, ama TTNET kullanıcıları giremiyor.

ateizm.org mahkeme tarafindan erisime engellestirmisdir diyor. TTNETE bunu söyleyemezmisin ? Yasak olmadigi halde ulasamadigini ?

Ve birsey degistirmedilermi yasal yöntemlen onlara karsi cikamazmisin ?

Belki abartiyorum.

Sitelerde Paylaş

ateizm.org mahkeme tarafindan erisime engellestirmisdir diyor. TTNETE bunu söyleyemezmisin ? Yasak olmadigi halde ulasamadigini ?

Ve birsey degistirmedilermi yasal yöntemlen onlara karsi cikamazmisin ?

Belki abartiyorum.

Bir arkadaş TTNET'i telefonla aradı Türkiye'de. Sitede yasak falan gözükmüyor demişler. Erişilebilmesi lazım, insanlar yasaklı sitelere erişmek için DNS ayarlarıyla falan oynayıp duruyorlar, onun için erişemiyorlardır demişler. Kurcalamasalar erişirlerdi demişler. Ama aslında durum tam tersi. Hiçbir kurcalama yapmayan TTNET kullanıcıları erişemiyor. TTNET eski resmi yasağı kendi DNS'lerinden kaldırmamış gibi gözüküyor. Gerçi bazı TTNET kullanıcılarının bazen girebildiğini de duydum. Onun için tam olarak ne olup bittiğini bilmiyorum.

Ben yurtdışından uğraşamıyorum. Geçenlerde bir avukatla bağlantı kurmaya çalıştık bu iş için ama ilgilenmedi. Ateizm, vs olunca bulaşmak istemiyorlar herhalde.

Sitelerde Paylaş

Ateizm.org uzun süredir bildiğimiz bir konu zaten.

Biz tekrar kitaba dönelim.

Erişemeyenler hiçbir zaman mı erişemiyor, yoksa erişimleri arada bir gidip geliyor mu acaba?

Yani bir teknik sorun mu var, yoksa sürekli bir engelleme mi var onu anlamak lazım.

Sitelerde Paylaş

Ebu Sübyan,

Kitaba ilgin için teşekkürler.

İnternet servis sağlayıcın hangisi?

Ben neden bazılarının erişip bazılarının erişemediğini anlamaya çalışıyorum şu anda. Şu ana kadar erişemediğini söyleyenlerin ikisi de TTNET kullanıcısı.

Onların da erişim sorununun sürekli mi, yoksa geçici bir sorun mu olduğunu anlamaya çalışıyorum.

Sitelerde Paylaş

Ebu Sübyan,

DNS ayarlarında bir değişiklik yaptın mı? Ya da Proxy veya VPN gibi birşeyler kullanıyor musun?

Kitabın kağıda basılı haline gelince, Türkiye'de kitapçıların raflarında falan bulamazsın ama http://www.bilimvedin.net/kitap_siparisi/siparis.php adresinden kitabın matbaada basılmış kopyasını ısmarlayabilirsin. Maliyetine satıyoruz. Herhangi bir kar yapmıyoruz.

Sitelerde Paylaş

Ebu Sübyan,

DNS ayarlarında bir değişiklik yaptın mı? Ya da Proxy veya VPN gibi birşeyler kullanıyor musun?

Kitabın kağıda basılı haline gelince, Türkiye'de kitapçıların raflarında falan bulamazsın ama http://www.bilimvedi...isi/siparis.php adresinden kitabın matbaada basılmış kopyasını ısmarlayabilirsin. Maliyetine satıyoruz. Herhangi bir kar yapmıyoruz.

Bende TTnet kullaniyorum, bendede link cikmiyor. Fakat bazen ''Hide my ass'' proxy sitesi kullaniyorum.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...