Jump to content

Kitabımın linki Türkiye'den engelli mi?

Recommended Posts

TTNET kullanıcısı olup da, Proxy, vs kullanmadan ve DNS değiştirmeden erişebilen var mı?

Valla ben DNS değiştirmeden kaç kere denedim, acaba ara sıra olan bir problem midir dedim, ama yok DNS ayarlarını oynamadan erişilmiyor...

Sitelerde Paylaş

TTNET'de birileri yasaları, vs umursamadan bazı sitelere canı istediği gibi sansür uyguluyor anlaşıldığı kadarıyla.

Öyle bir memleket ki, bu hukuksuzluğu dava etsen, yine olan sana olur, mimlenirsin, vs. Sorumluların yine başına birşey gelmez.

Bunu hiç olmazsa yurtdışında falan biryerlere duyurmak lazım.

Ben sağa sola birşeyler göndermeye çalışayım bari.

Sitelerde Paylaş

Bu durum Turan Dursun sitesi ve Evrim teorisi.org sitesi için de geçerliydi. Evrim Teorisi ve TD sitesi google sıralamasında artık görülmüyordu bile. TTNET kullanıcıları DNS ayarlarını değiştiremeden giremiyorlardı. Kesinlikle gayri resmi sansür uygulanıyor. Bundan 2 ay önce başka bir servere geçtiğimizde bu sorun gitti. Sanırım onlar hala bilmiyor durumu, bu yüzden sitelerimiz ulaşıma açık.

Sitelerde Paylaş

Bu durum Turan Dursun sitesi ve Evrim teorisi.org sitesi için de geçerliydi. Evrim Teorisi ve TD sitesi google sıralamasında artık görülmüyordu bile. TTNET kullanıcıları DNS ayarlarını değiştiremeden giremiyorlardı. Kesinlikle gayri resmi sansür uygulanıyor. Bundan 2 ay önce başka bir servere geçtiğimizde bu sorun gitti. Sanırım onlar hala bilmiyor durumu, bu yüzden sitelerimiz ulaşıma açık.

Bunu yayıncı arkadaşa bildireceğim. Sağol.

Sitelerde Paylaş

Ebu Sübyan,

DNS ayarlarında bir değişiklik yaptın mı? Ya da Proxy veya VPN gibi birşeyler kullanıyor musun?

Kitabın kağıda basılı haline gelince, Türkiye'de kitapçıların raflarında falan bulamazsın ama http://www.bilimvedi...isi/siparis.php adresinden kitabın matbaada basılmış kopyasını ısmarlayabilirsin. Maliyetine satıyoruz. Herhangi bir kar yapmıyoruz.

"dns ayarlarında falan hiçbir değişiklik yapmadım." diye burayı yazdığım anda bir kontrol etmek istedim. kontrol ettim ve gördüm ki bizim velet değiştirmiş. "Google Dns Adresleri :8.8.8.8 – 8.8.4.4" varmış. bu durumda değişmiş oluyor sanırım.

özür dilerim yanlış bilgilendirdiğim için.

ama çok üzüldüm ve sinir oldum bu duruma. sanırım bi katakulli varmış ttnet erişimlerinde... :(

ayrıca kitabı almak için girdiğimde de çok üzüldüm. kitabı türkiyede basamamıştınız, amerikadan getirtmek pek bir fayda sağlamayacak, onun yerine bağış yapıp, kitabı da kendi imkanlarımla çıktı almayı düşünüyorum.

Sitelerde Paylaş

Ebu Sübyan,

Sen bilirsin. Elektronik kitabın printer çıktısını alınca sayfalara tam oturmuyor, iyi çıkmıyor. (Çünkü dosyanın formatı elektronik okumalar için ayarlanmış durumda, printer çıktısı için değil). Eğer bastığın şekli hoşuna giderse, o şekilde de yapabilirsin tabi. Ama matbaa baskısı gibi olmuyor.

DNS bilgileri için teşekkürler. Durum aşağı yukarı kesinleşti şu aşamada. TTNET'de birileri mahkeme kararlarına, vs dayalı olmayan, kafanlarına göre, yasa dışı sansür uyguluyorlar gibi gözüküyor.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...