Jump to content

İnanmak, inanmamak ve kendinizi boşlukta bulmak

Recommended Posts

İnananmış bir kişi, dinlerin yalan olduğunu anladığında ve dini bırakmaya karar verdiğinde özgürlüğüne kavuşmuş olarak koskoca evrenin içinde ( boşlukta ) bulur kendisini.

Güzel bir duygudur, kendinizi huzur dolu hissedersiniz. Hayata at gözlükleriniz olmadan bakar, ulan her şey yalanmış deyip insana sevgi, ot'a dahi saygı duyarsınız çünkü bulunduğunuz yaşamın değerini bir dahanın olmadığını anladığınızda fark edersiniz.

Dinler insanların gözüne perde çeker ve inananları hiç olmayacak bir hayat ile aldatarak ümitlendirir. Bu olaya bir örnek verecek olursak; bir ateistin kendisini patlatması neredeyse imaknsızdır, bir inananın hiç gözünü kırpmadan kendisini patlatması neden kolay oluyor? Çünkü ümit verilmiş, affedersiniz çıkarıp çükünüzü öptürseniz şükür dedirtirsiniz. Bu olay aynen gerçekleşmiştir, arena programında şeyhin birisi çükünü çıkarıyor ve sıraya girmiş insanlara tek tek öptürüyor. Neden? Nasıl oluyorda böyle bir şeyi kabul etmiş bu insanlar? Üstelik bu insanların içlerinde üniversite mezunlarının sayısı hiçte az değildi.

Nasıl oluyor ve neden?

Bir iki sene önce yine bir cemaat lideri erkeklere ve kadınlara bade yapıyormuş yani saksafon çektiriyormuş, yakalandı gazetelerde haberi mevcut. Bade yaptırdığı erkeklerden birisine karını getir bade yapacağım deyip adamın karısını getirtmiş kadına bir kaç defa bade yapmış, düdüklemiş ve işin sonunda kadın her nasıl olmuşsa uyanmış ve adamı şikayet etmiş. Sanıyorsam kadının şikayetinden ötürü yakalanmıştı bu adam tam hatırlamıyorum.

İnanmak insanın özgürlüğünü elinden alır, şartlandırır ve her şeyi kabullendirir.

iruni

tarihinde iruni tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Aşağıdaki metin kutup sözlükten alıntıdır.

badeci hoca beni de badeledi

1. badeci hoca tarafından karısı badelenen adamın, hakim karşısında söylediği sözdür.
    olay bursa`da geçmektedir. çok kasmayacağım, durum kısaca şöyle:
    badeci hoca`nın ortalama 20 kişilik bir mürid topluluğu var. zikir çekiyorlar, efendime söyleyeyim sohbet ediyorlar, hasb-ı hal ediyorlar falan. bu badeci hoca`nın bir adet "sırlı oda"sı var, çeşitli zamanlarda, girmeye hak kazanan müridlerini bu odaya sokup badeliyor.
    badeleme işlemi ise şöyle gerçekleşiyor, badelenecek kişi önce hazırlanıyor dualar tekbirler eşliğinde, sonra sırlı odaya alınıyor. sırlı oda`da badeci hoca, bir suya dua okuyup üflüyor ve müridine içiriyor. içen kişi kontrolünü kaybediyor ve badeci hocaya teslim oluyor. badeci hoca uçkurunu çözüyor, ufaklığı çıkarıyor ve diyor ki: öp! mürid kontrolü kaybetmiş mahlukatın teki, öpüyor badecinin ufaklığı, sonra badelenmiş oluyor. müridleri erkek ha! yanlış anlaşılmasın. kadına karşı bi husumet söz konusu değil. sonra işte badelenen kişiye bir de makattan bade yediriliyor falan. işte badelenme süreci böyle işliyor.
    badeci hocanın müridlerinden biri bir sene boyunca hocanın tarikatını gidip geliyor, karısına da diyor sen de gel sen de gel falan diye, karısı da geliyor. karısı bizim adamdan önce sırlı odaya alınma mertebesine erişiyor. badeci hoca durur mu? yapıştırıyor badeyi. hemen ardından da sırlı odaya kocasını alıyor. kocaya da bi bade. adamda ne bade varmış amk. badeleye badeleye bitiremiyor. kadın erkek fark etmiyor. maksat badelemek. badeliyor badeliyor imanı kuvvetleniyor, cihat yapıyor orospunun evladı. o badelenen gerizekalıların da ben aklına sokuyum badeyi!
    neyse bunlar dava açıyorlar badeyi yiyince. badeyi yedikten sonra akılları başlarına geliyor demek ki...
    hakim anlat diyor, kadın anlatıyor, suya üfledi, sonra ufaklığı öptürdü, inanılmaz bi istek duydum çaktı geçti diyor. sonra hakim adamı alıyor karşısına bak diyor durum böyleymiş. evet diyor adam da, beni de badeledi, sonra bana da çaktı geçti...
    bi de youtube verelim...
    www.youtube.com/watch?v=oY6R4uXWcvc

entelit (13.2.2013 23:38)

Sitelerde Paylaş

İnananmış bir kişi, dinlerin yalan olduğunu anladığında ve dini bırakmaya karar verdiğinde özgürlüğüne kavuşmuş olarak koskoca evrenin içinde ( boşlukta ) bulur kendisini.

Güzel bir duygudur, kendinizi huzur dolu hissedersiniz. Hayata at gözlükleriniz olmadan bakar, ulan her şey yalanmış deyip insana sevgi, ot'a dahi saygı duyarsınız çünkü bulunduğunuz yaşamın değerini bir dahanın olmadığını anladığınızda fark edersiniz.

Dinler insanların gözüne perde çeker ve inananları hiç olmayacak bir hayat ile aldatarak ümitlendirir. Bu olaya bir örnek verecek olursak; bir ateistin kendisini patlatması neredeyse imaknsızdır, bir inananın hiç gözünü kırpmadan kendisini patlatması neden kolay oluyor? Çünkü ümit verilmiş, affedersiniz çıkarıp çükünüzü öptürseniz şükür dedirtirsiniz. Bu olay aynen gerçekleşmiştir, arena programında şeyhin birisi çükünü çıkarıyor ve sıraya girmiş insanlara tek tek öptürüyor. Neden? Nasıl oluyorda böyle bir şeyi kabul etmiş bu insanlar? Üstelik bu insanların içlerinde üniversite mezunlarının sayısı hiçte az değildi.

Nasıl oluyor ve neden?

Bir iki sene önce yine bir cemaat lideri erkeklere ve kadınlara bade yapıyormuş yani saksafon çektiriyormuş, yakalandı gazetelerde haberi mevcut. Bade yaptırdığı erkeklerden birisine karını getir bade yapacağım deyip adamın karısını getirtmiş kadına bir kaç defa bade yapmış, düdüklemiş ve işin sonunda kadın her nasıl olmuşsa uyanmış ve adamı şikayet etmiş. Sanıyorsam kadının şikayetinden ötürü yakalanmıştı bu adam tam hatırlamıyorum.

İnanmak insanın özgürlüğünü elinden alır, şartlandırır ve her şeyi kabullendirir.

iruni

Ateist olmak zor işdir düşünsenize öldükten sonra sizin için hayat yoktur.Eşini,çocuklarını,annesini,babasını sevdiklerinden ayrılmak demektir.Bir hiçmiş gibi öbür boyu yaşmaktır.Aslında bu hiçlik insanın boşluğa sürükler içinde boşluklar oluşturur.Herşeyi tesadüfden ibaret sanarak kendini yıllarca kandırır.Kendini ölüdükten sonra yok olmaya adamıştır.Velhasıl öyle olmayacaktır.

"Kendi yaratılışını unutarak bize karşı misal getirmeye kalkışıyor ve: Şu çü­rümüş kemikleri kim diriltecek? diyor. De ki: Onları ilk defa yaratmış olan dirilte­cek. Çünkü O, her türlü yaratmayı gayet iyi bilir" (Yâsîn 36/78-79).

Ateist olmak kendi ruhuna eziyet vermektir.Hİçliktir,boşluktur

Her akşam yatağa yatınca uçsuz bucaksız düşünmektir.''Acaba boş yeremi dünyadayız,ya yok olmazsak ?'' gibi düşünceleri kafada barındırmaktır.

Sitelerde Paylaş

kendini hayal aleminde avutanlara, öldükten sonra dirilmekle teselli bulanlara hiç huyum değildir ama acınası gözle baktığımı itiraf etmeliyim.

ne varsa bu dünyadadır, öte dünya yani ahiretin tamamen kandırmaca olduğu gerçeğiyle yüzleşmek zordur elbette. hele beyni baştan yıkanmış, küçük yaştan itibaren din kafasına ilmek ilmek, nakış nakış işlenmiş biri için süreç nasıl işler bilirim. önce inkar ve reddeder. kabullenmek mutlaka çok sancılıdır ama acı bir reçetedir. hastanın kurtuluşu buna bağlıdır.

bu yaşam görüşünde ihtişam vardır!

bizim yaşam görüşümüzde sakın ola yanlış anlaşılmasın. dünyayı ve zaten biricik olan bu yaşamımızı son kertede önemseriz. şairin dediği gibi her doğan bebekle dünyaya gözlerimizi yeniden açar, her kırılan dalın kederini duyarız.

ben kendi adıma söyleyeyim. kesinlikle boşluğa falan düştüğüm yok. aksine bu gerçeği huşu içinde huzurla kabul ediyorum.

Sitelerde Paylaş

Kendine veya başkasına zarar verebilecek çocuklar tehlike ortadan kalkıncaya kadar uslu dursun diye kandırılır.

Gidilecek yere varınca alıncak ödüllerden bahsedilir. Dondurma, oyuncak vs.

Bazan da tehdit edilir. Babana söylerim. Ağzına biber sürerim. Arda abin seni lunaparka götürmez. Melis ile oynayamazsın.

Tebliğ gibi zavallılar süslü laflarla veya tehditlerle kandırılmış çocuklar gibidir.

Kandırılmış olmazsa kendine veya başkalarına zarar verebilir. En çok da başkalarına

zarar vermemesi önemlidir. Özellikle de devlet denen güce. Kandırılırlar.

Birden uyansalar korkunç olurdu. Uyanış ve aydınlanma yavaş yavaş olur.

Hapı yutmuş ise ölene kadar uyanmadan devam eder.

tarihinde anarkom tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ateist olmak kendi ruhuna eziyet vermektir.Hİçliktir,boşluktur

Her akşam yatağa yatınca uçsuz bucaksız düşünmektir.''Acaba boş yeremi dünyadayız,ya yok olmazsak ?'' gibi düşünceleri kafada barındırmaktır.

Nerden biliyorsun? Kaç kere ateist oldun da gece uykularına gark olmadan evvel yaşadıklarını bu kadar iyi biliyorsun?

Sen her gece yatağa yatınca korkularına sarınıp öyle uyuyorsun demek ki. Ya Allah yeteri kadar sevap point yazmamışsa, ya cehennemde yanarsam, ya huri nuri vermezlerse bana vs vs...

Sitelerde Paylaş

ateizm çok garip aslında, önce din diye birşey yok ve ateizmde yok doğal olarak. dinsel inançlar geliştikçe bir taraftanda ateizm hep gerçekliği dile getirmiş. ateist doğruları gören ve bunu kabullenen biri olarak hayalcilikten kurtulmuş, farkındalığı yüksek olan kimseler. hayatları doğrular ve gerçekler üzrine olduğu için boşluğun aksine dolu dolu geçmekte.

Sitelerde Paylaş

20 sene araba kullanmis birine artik arabasiz olmak ne kadar zor gelirse hayati boyunca allaha inanmis birine de allahin olmamasi zor gelir. Inanan birisi icin allahi cikardigimiza icinde kalan bosluk korkutucu gelebilir ve ateistlerin iclerinde allah inanci olmadan nasil yasadiklarina hayret edebilir. Isin gercegi o boslugun allah olmadan da doldurulmasinin pekala mumkun oldugudur.

Peki o boslugu ne doldurur?

--Gerceklere saygi ve onlari oldugu gibi kabullenme. (Allah'in oldugunu gosteren bir bulgu yok, allahin var oldugunu soyleyemeyiz. Bir seyin olmasini ne kadar cok istersem isteyeyim, eger o sey olmamissa bu gercege gore davranirim.)

--Sorumluluk alma. Yaptigi her hareketten kendi sorumlu olma. (Bu hayatta ne yapiyorsam kendi icimden geldigi icin yapiyorum. Cennete gitmek icin degil, cehennemden kacmak icin degil, allah istedigi icin degil, ben istedigim icin yapiyorum. Hareketlerimin sonuclarinin tum sorumlulugu bana ait.)

--Yasadigi bu hayatin yasayacagi tek hayat oldugu bilinci ve bu yuzden hayata dort elle sarilma. (Cennet, cehennem yok, sahip oldugum tek hayat su an yasadigim hayat. O yuzden onu dolu dolu yasamaliyim. Hayatimi guzellestirmek icin elimden geleni yapmaliyim.)

Burada sunu da belirtmek istiyorum. Benim icimden zengin birininn parasini calip zengin olmak geciyor, hayatimi guzel yasamak icin seks ve icki lazim, o zaman ne yapacagiz gibi sorular soran insanlari dogru yolda tutmak icin allah lazimdir. Bu insanlarla icimizdeki bosluk tartismalarindan once genel olarak ahlakli olmayi ogretmek gerekir.

Bu arada tum inananlar boyle demek istemiyorum, bence cogu inanan insan (Kendi oyle dusunmese bile) allah inanclari olmasaydi dahi iyi insanlar olarak kalirlardi.

Sonuc olarak allahi cikardigimizda icimizde olusan boslugu pekala baska seylerle doldurabiliyoruz. Bu mesajda yazdiklarim benim icin gecerli seyler, baska ateist arkadaslarin baska dusunceleri de olabilir.

tarihinde diotallevy tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...