Jump to content

Recommended Posts

Hoş geldin HristiyanGenç, insanın hayal kurma ihtiyacı olduğu doğru, Ben de daha önce bunu Hristiyanlıkla tatmin ediyordum, ama aşırıya kaçmamak ve bunun da neticesinde sadece bir hayal olduğunun bilincinde olmak şartıyla. Başka türlüsü fanatikliğe sürüklüyor nedense. Meleklerin görünmez bir şekilde zor durumdaki insanların yardımına koştuğu, Kutsal Ruh'un çaresiz ve dertteki insanlara esinlemeler vererek yol göstermesi, dua ile kişisel vahiyler alınması, Tanrının insanlara ilham vermesi bunlar güzel hayaller ama bir süre sonra bunların hayal olduğunu anlıyorsun. Bazı insanlar için bunlar gerçek şeyler, bunları gerçek olarak kabul etmek istiyorlar ve bu onlarda sıkı bir inanç halini almış, o başka tabi. Şu an hayal etme ihtiyacımı genelde bilim kurgularla tatmin ediyorum. Ara sıra da politikaya atıldığımı, başbakan falan olduğumu ve dünyaya değiştirip demokrasi getirdiğimi, herkes için daha yaşanabilir kıldığımı hayal ediyorum. Bunlar çocuksu mu? Evet çocuksu :)

tarihinde kozmopolit tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Hoş geldin HristiyanGenç, insanın hayal kurma ihtiyacı olduğu doğru, Ben de daha önce bunu Hristiyanlıkla tatmin ediyordum, ama aşırıya kaçmamak ve bunun da neticesinde sadece bir hayal olduğunun bilincinde olmak şartıyla. Başka türlüsü fanatikliğe sürüklüyor nedense. Meleklerin görünmez bir şekilde zor durumdaki insanların yardımına koştuğu, Kutsal Ruh'un çaresiz ve dertteki insanlara esinlemeler vererek yol göstermesi, dua ile kişisel vahiyler alınması, Tanrının insanlara ilham vermesi bunlar güzel hayaller ama bir süre sonra bunların hayal olduğunu anlıyorsun. Bazı insanlar için bunlar gerçek şeyler, bunları gerçek olarak kabul etmek istiyorlar ve bu onlarda sıkı bir inanç halini almış, o başka tabi. Şu an hayal etme ihtiyacımı genelde bilim kurgularla tatmin ediyorum. Ara sıra da politikaya atıldığımı, başbakan falan olduğumu ve dünyaya değiştirip demokrasi getirdiğimi, herkes için daha yaşanabilir kıldığımı hayal ediyorum. Bunlar çocuksu mu? Evet çocuksu :)

Bence hayalleriniz çok güzel.Değişim gelişim içindeyiz.Gemi biziz,zamanına göre en iyi liman bulunur.

Sitelerde Paylaş

kankim var bi tane, kulakları çınlasın şimdi askerde, onunla beraber ziyaretçi statüsünde katılırdık pazar ayinlerine. bi ara dadandık her hafta başka kiliseye gidiyorduk. yaşadığımız şehir izmir, malum kilise açısından, tabii cemaatiyle de aynı zamanda bereketli bir memleket. özellikle bi ara buca baptist kilisesine, artık rutine binmişti, her pazar her pazar giderdik. artık simamız cemaate aşina olmuştu. hatta güvenlik görevlisi artık ziyaretçi kartıda vermez olmuştu. aslında bu ayinlere ısrarlı katılışımızın altında yatan sebep cemaatte ki yaşıt alman kızlardı. evet itiraf etmeliyim. gerçi bizi henüz bocalayan, hristiyanlığa geçiş aşamasında olan ergenler olarak tanıdılar ama fena yanılmışlardı. bi alman kızı tavlamıştım oradan. hey gidi günler.

sen hangi şehirdensin?

Sitelerde Paylaş

Ben Adana'dan.Bende kız tavlayabileceğim bir sosyal ortam sanmıştım.Kız tavlama hayal oldu,sosyal ortamı gerçek.

Ben bir sosyal ortama içine çok giricek kadar takılamam.

Kişiliğimin erimesinden korkuyorum.Korku işte aşsam neye yarar bilmiyorum.Eee çalışıyorumda,belki-belki emeklilikte daha faal olurum,kimbilir ?

48 yaşındayım ama yaklaşık 4 yıllık bir hristiyanlık geçmişim var o nedenle nickimde genç var.Eee ruhumuz genç olsun,olabiliyorsa :)

Sitelerde Paylaş

kişilik erimesinden kastın nedir bilmem ama, 44 yaşında bir adamı, eğer zaten etkilenmeye müsait bir kişilik yapısı ve aynı esnada müsait bir hal-i ruhiyesi var ise, onu herşey etkileyebilir. bunu tespit ediyorum sadece. uzaktan ve ufaktan atarak. herkes tabii ki kendinden bilir işi. o taraf meçhul. sen kendini hiç açmadın. nasıl hristiyan olduğuna ilişkin süreç bizce muallak.

hiç şüphesiz, samimi soruyorum. derinden ve ulvi, hangi hristiyan öğretisi seni etkiledi.? atadan ve ya anadan, hadi diyelim içinde doğduğun toplumun yönlendirmesiyle, müslüman iken mi hristiyan oldun?

daha da açarsak. belki akıl ve izan ekseninde, haşa hakkınızda fikir sahibi olabiliriz.

Sitelerde Paylaş

:)

Ya konu derin.Kuranda okuduklarim beni hayrete ve bunalima itti.Uzaklastim.ateizm,budizm, hinduizmden etkilendim.Ama kaosdaydim bu esnada bazi belirlemeler yaptim ve saskinlikla bunlarin hristiyanlikta da ayni oldugunu farkedince severek kabullendim.

Grup psikolojisi farklidir.Kisiligimi begeniyorum.Etkilenmemek zor.Yada halen etkilenen bir yapim var, bu fikirsel degil duygusal baglamda.

Ateist gunlerimi yad ediyorum aranizda :)

Sitelerde Paylaş

:)

Ya konu derin.Kuranda okuduklarim beni hayrete ve bunalima itti.Uzaklastim.ateizm,budizm, hinduizmden etkilendim.Ama kaosdaydim bu esnada bazi belirlemeler yaptim ve saskinlikla bunlarin hristiyanlikta da ayni oldugunu farkedince severek kabullendim.

Grup psikolojisi farklidir.Kisiligimi begeniyorum.Etkilenmemek zor.Yada halen etkilenen bir yapim var, bu fikirsel degil duygusal baglamda.

Ateist gunlerimi yad ediyorum aranizda :)

En azından propagandanızı Subliminal olarak gerçekleştirseydiniz. Zira, "Müslümandım, Kur'an'ı okudum Din'den çıktım" ifadeleri ziyadesi ile klişe oldu.
Sitelerde Paylaş

Ben Adana'dan.Bende kız tavlayabileceğim bir sosyal ortam sanmıştım.Kız tavlama hayal oldu,sosyal ortamı gerçek.

Ben bir sosyal ortama içine çok giricek kadar takılamam.

Kişiliğimin erimesinden korkuyorum.Korku işte aşsam neye yarar bilmiyorum.Eee çalışıyorumda,belki-belki emeklilikte daha faal olurum,kimbilir ?

48 yaşındayım ama yaklaşık 4 yıllık bir hristiyanlık geçmişim var o nedenle nickimde genç var.Eee ruhumuz genç olsun,olabiliyorsa

Gece gece çok güldürdün beni :lol:

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...