Jump to content

cehennem müslümanlar içindir

Recommended Posts

Peygamber Efendimiz (s.a.v) anlatıyor

Bakınca gördüm ki, cehennem birbirinin atında yedi tabakadır. En yukarısı cehennemdir ki; oraya müminlerin en asileri (asilleri) girer.

1-bir alıntı yapıyorsanız kaynağını da yazmanız gerkir

2-alıntının işinize gelen yerlerini alıp gelmeyen yerleri sansürlemek forumu okuyanları kandırmaktır mesela yukarının doğrusu:

cehennem birbirinin atında yedi tabakadır.En yukarısı cehennemdir ki; oraya müminlerin en asileri girer.

Bunun azabı, diğerlerinden hafiftir.

3-Hem islamı inkar etmek hem hadislerle dine karşı argüman üretmeye çalışmak ve onları doğru kabul etmek

yaman bir çelişkidir hacı görse kulaklarınızı çekerdi

4-müminler cehenneme girer günahı nisbetinde azap çeker zerre miktar imanı olan cehennemde ebedi kalmaz

yazının kalanını da bunun gibi dir ama vaktim yok hepsini izah etmeye

her zamanki gibi boş işlerle uğraşıyorsunuz

Sitelerde Paylaş

2-alıntının işinize gelen yerlerini alıp gelmeyen yerleri sansürlemek forumu okuyanları kandırmaktır mesela yukarının doğrusu:

cehennem birbirinin atında yedi tabakadır.En yukarısı cehennemdir ki; oraya müminlerin en asileri girer.

3-Hem islamı inkar etmek hem hadislerle dine karşı argüman üretmeye çalışmak ve onları doğru kabul etmek

4-müminler cehenneme girer günahı nisbetinde azap çeker zerre miktar imanı olan cehennemde ebedi kalmaz

ahmet kardeş de "Sobayla Konuşan Adam" okuyup pek Möhüm İşler Yapıyor zaatı alileri " :D

Sitelerde Paylaş

peygamber efendiniz müslümanların cehennemde cekeceği işkenceleri söylemiş zorunamı gitti eleman

Sitelerde Paylaş

cevabı alınca böle kıçınızın üstüne oturusunuz işte

her sorunuza herzaman hodri meydan

:lol:

ne kadar kaçak köçek güreşiyorsun benim iletilerimin hiç birine cevap vermedin bir de utanmadan hodri meydan diyorsun bu ne yaman çelişkidir

ARAF

36- Kim de âyetlerimizi yalanlar ve onlara karşı büyüklük taslarsa, işte onlar cehennemliktirler ve orada ebedî olarak kalacaklardır.

RTE hükümeti ayetlere büyüklük taslamadı mı zina yı suç olmaktan çıkararak

RTE nin yeri neresi cennet mi cehennem mi ?

yoksa bir miktar cehennemde kalıpta cennete mi girecek ?

Sitelerde Paylaş

İslam'ı kulaktan dolma öğrenmişsin. Müslümanlar günahı oranında yanar diye bir ayet yoktur Kuran'da, aksine cehenneme gidenlerin orada ebedi kalacağı yazar, mesela faiz yiyen müslümanlar, müslümanı kasten öldüren müslümanlar, günahı sevabından çok olan müslümanlar cehennemde ebedi kalırlar.

Sitelerde Paylaş

''Abdullah b. Amr b. As anlatıyor:

Resulullah (a.s.m), elinde iki kitap olduğu halde yanımıza geldi ve:

"Bu iki kitap nedir biliyor musunuz?" diye sordu.

Cevaben, "Hayır, ey Allah'ın Resûlü, bilmiyoruz ancak bildirmenizi istiyoruz!" dedik.

Bunun üzerine sağ elindekini gösterdi, "Bu Alemlerin Rabbinden gelmiş olan bir kitaptır. İçerisinde Cennet ehlinin isimleri mevcuttur. Hatta onların babalarının ve kabilelerinin isimleri de mevcuttur ve sonunda da icmal yapmıştır. Bunlara asla ne ilave yapılır ne onlardan eksiltmeye yer verilir. Hiç değişmeden ebedi olarak sabit kalır" buyurdular.

Sonra sol elindekini gösterdi, "Bu da Alemlerin Rabbinden bir kitaptır. Bunun içinde de ateş ehlinin isimleri, onların atalarının isimleri ve kabilelerinin isimleri vardır. En sonda da icmâllerini yapmıştır. Bunlara asla ne ziyade yapılır ne eksiltmeye yer verilir!" buyurdular''tirmizi, kader8

alıntı

şu yazılanlara aklı olan birisi inanırmı sorarım size.bırakın allahı dini kitabı.dikkat ederseniz icmal diye bir kelime geçiyor sanırım toplam yekünleri belirtmek için kullanılmış.hani toplamaları yaparken en altta genel toplam olur ya.yahu bu kadar kafasızlık,bu kadar beyinsizlik,söyleyecek inanın söz bulamıyorum.cennetlik ve cehennemliklerin icmal cetvelleri tamammış ve alemlerin rabbinden indirilmiş.hiçbir soru sormuyorum,demekki Allahtan başka bilenlerde varmış.

eee nasıl olmasın,ebu leheb daha hayatta iken cehennemlik ilan edilen ayetler gibi.adam daha yaşıyor ölmemiş,koskoca yaratıcı,mükemmel yaratıcı,kainatı yaratan yaratıcı bu kadar güçlü kuvvetli yaratıcı oturmuş ebu leheble çene çalıyor ve cehennemliksin diyebiliyor.pes pes

Sitelerde Paylaş

''Abdullah b. Amr b. As anlatıyor:

Resulullah (a.s.m), elinde iki kitap olduğu halde yanımıza geldi ve:

"Bu iki kitap nedir biliyor musunuz?" diye sordu.

Cevaben, "Hayır, ey Allah'ın Resûlü, bilmiyoruz ancak bildirmenizi istiyoruz!" dedik.

Bunun üzerine sağ elindekini gösterdi, "Bu Alemlerin Rabbinden gelmiş olan bir kitaptır. İçerisinde Cennet ehlinin isimleri mevcuttur. Hatta onların babalarının ve kabilelerinin isimleri de mevcuttur ve sonunda da icmal yapmıştır. Bunlara asla ne ilave yapılır ne onlardan eksiltmeye yer verilir. Hiç değişmeden ebedi olarak sabit kalır" buyurdular.

Sonra sol elindekini gösterdi, "Bu da Alemlerin Rabbinden bir kitaptır. Bunun içinde de ateş ehlinin isimleri, onların atalarının isimleri ve kabilelerinin isimleri vardır. En sonda da icmâllerini yapmıştır. Bunlara asla ne ziyade yapılır ne eksiltmeye yer verilir!" buyurdular''tirmizi, kader8

alıntı

şu yazılanlara aklı olan birisi inanırmı sorarım size.bırakın allahı dini kitabı.dikkat ederseniz icmal diye bir kelime geçiyor sanırım toplam yekünleri belirtmek için kullanılmış.hani toplamaları yaparken en altta genel toplam olur ya.yahu bu kadar kafasızlık,bu kadar beyinsizlik,söyleyecek inanın söz bulamıyorum.cennetlik ve cehennemliklerin icmal cetvelleri tamammış ve alemlerin rabbinden indirilmiş.hiçbir soru sormuyorum,demekki Allahtan başka bilenlerde varmış.

eee nasıl olmasın,ebu leheb daha hayatta iken cehennemlik ilan edilen ayetler gibi.adam daha yaşıyor ölmemiş,koskoca yaratıcı,mükemmel yaratıcı,kainatı yaratan yaratıcı bu kadar güçlü kuvvetli yaratıcı oturmuş ebu leheble çene çalıyor ve cehennemliksin diyebiliyor.pes pes

dostum ben sana daha iyi cevap vereyim mi?

el cevap : muhammet hayattayken daha kuranı kitaplaştırmamışken

cennetlikler ve cehenemliklerin kitabını nerden bulmuş kıçından mı çıkarmış :)

kuranın ayetlerinde bile kitap kelimesi geçer, daha kitap ortada yokken :)

lütfen biraz analitik düşünelim :)

Sitelerde Paylaş

dostum ben sana daha iyi cevap vereyim mi?

el cevap : muhammet hayattayken daha kuranı kitaplaştırmamışken

cennetlikler ve cehenemliklerin kitabını nerden bulmuş kıçından mı çıkarmış :)

kuranın ayetlerinde bile kitap kelimesi geçer, daha kitap ortada yokken :)

lütfen biraz analitik düşünelim :)

devamıda var yazmadım,şöyle;

ortamda az buçuk kafası çalışan biri soruyor,

eee öyleyse biz niye amel ediyoruz madem herşey olmuş bitmiş

cevap müthiş;

herkes ameliyle sonlanır

işte bizimkilerin imtihanda imtihan dediği böyle bişi demekki!

listeler belli icmaller tamam,itiraz falan yok,cennetlik icmallerde itiraz zaten olmazda diğerinde kıyamet kopar gibime geliyor, neyse sonuçta kimseye zerre haksızlık yapılmamış :)

hala ibret alıp düşünmeyecekmiyiz!

Sitelerde Paylaş

cevabı alınca böle kıçınızın üstüne oturusunuz işte

her sorunuza herzaman hodri meydan

:lol:

sen hodri diyince geliyoruz soru soruyoruz ama senden bi cevap gelmiyor kardeş ?

hala senden şu "sobayla konuşan adamın"----sobayla konuşma durumunu izah etmeni bekliyorum... hala bi açıklama izah getirmedin ?

hodrinden önce bi onu açıklasan ? sonra gelecem diğer hodrilerine ama. işte... cevap alamayınca sorulara zevkli olmuyor....

Sitelerde Paylaş

Eger Allah var ise cehennem yoktur. Insan icadidir ve Allah fikriyle bagdasmaz.

Hem Allahin var olduguna inanip da hem de cehenneme inanan kisi sapik ruhlu bir tanriya inanmaktadir.

Olmamasina dua etse kendisi için daha hayirli derim.

Cehennemde kadinlara da iskence ediliyor.

Cennet de ne oluyor peki ? Erkekler hurileri aliyor makina oluyor sana kalasnikof. Doymak yok.

Kadinlar da namusunda türbanindayken güzel güzel, aliyor Nurileri hepsi maasallah zimba. Kadin oluyor sana nemfoman iyi mi !

Bu zirvaya inanan müslüman, hele bizde, zaten karisini keser, cennete filan gidemez.

Sitelerde Paylaş

Eger Allah var ise cehennem yoktur. Insan icadidir ve Allah fikriyle bagdasmaz.

Hem Allahin var olduguna inanip da hem de cehenneme inanan kisi sapik ruhlu bir tanriya inanmaktadir.

Olmamasina dua etse kendisi için daha hayirli derim.

Cehennemde kadinlara da iskence ediliyor.

Cennet de ne oluyor peki ? Erkekler hurileri aliyor makina oluyor sana kalasnikof. Doymak yok.

Kadinlar da namusunda türbanindayken güzel güzel, aliyor Nurileri hepsi maasallah zimba. Kadin oluyor sana nemfoman iyi mi !

Bu zirvaya inanan müslüman, hele bizde, zaten karisini keser, cennete filan gidemez.

erkek müslümanlar nasıl bakire kız hayeli kurup iman ediyosa kadın müslümanlarda nuri hayelleriyle iman ediyor

sapıkca cennet vaadleri ve sadistce cehennem tehtitleri olmasa bir tane müslüman kalmazdı ortada

cünkü cahil insanları kandırmanın en etkili yolu vaad ve tehtitdir

ama gercekten bir yaratıcı varsa müslümanları cezalandırabilir böyle sapıklıklara iman ettikleri icin

tarihinde FREE MAN tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

insanın yok olması hiç olması gübre olması en ağır azaptan daha kötü değilmidir?

sorun kendinize

1- azaplı sefalet içinde ama ebedi bir hayatmı?

2-yoksa sultanlar krallar gibi 1000 senelik bir hayatmı ama sonrasında yok olacaksınız hiç olacaksınız

1mi2mi?

Sitelerde Paylaş

insanın yok olması hiç olması gübre olması en ağır azaptan daha kötü değilmidir?

sorun kendinize

1- azaplı sefalet içinde ama ebedi bir hayatmı?

2-yoksa sultanlar krallar gibi 1000 senelik bir hayatmı ama sonrasında yok olacaksınız hiç olacaksınız

1mi2mi?

ikiside değil, sadece onurlu bir hayat yaşamak bana yeter sonra yok olabilirim

sana gelince sen hayatın boyunca kul ve köle olmayı hergün yerlere kapanıp sürünmeyi şeyhinin ayaklarını öpmeyi secmişsin

azaplı ve sefalet icinde sonsuz bir hayat yaşamak sana yakışırdı ama malesef dünyadaki sefaletinle yetineceksin

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...