Jump to content

PEYGAMBER EĞER GERÇEKTEN PEYGAMBER DEĞİLSE NASIL GELECEĞİ BİLİYOR?

Recommended Posts

Evet biraz uzerine gidilse inancin dinin bir psikolojik bozukluk oldugunu bile cikarabilir psikologlar , ama bunu da biraz zor yayinlarlar sanirim. Dindar iken bende hayata oyle bakardim herseyde bir hikmet bir sebep filan , batil inanclar hep ayni, hatta hayvanlarda bile batil inanclar var deneylerini yapmislar.

Aha bunu bilmiodum.. ? valla mı?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 75
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

He canım... ağızlardaki 20 yaş dişi de mucize demi ?

Ağızdaki 20 yaş dişi maddiyattır.Ben Düşünsel olarak mucizeden bahsettim.Hiç düşünemeyip çözemeyeceğin bir problemi beyninde bir anda ışık yanar ve çözersin! Bu senin açından bir mucizedir.Yani sübjektiftir."Kuru hurma dalı canlandı"şeklinde belirtilmiştir.Yada beyinde bir ışık çaktı .Yoksa ne beyinde ışık çakar! nede Kuru Hurma dalı canlanır.Edebi anlatımdır bunlar.

Başka türlüde izahını ben bulamadım.Varsa siz izah edin.

tarihinde gerçekçi53 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ağızdaki 20 yaş dişi maddiyattır.Ben Düşünsel olarak mucizeden bahsettim.Hiç düşünemeyip çözemeyeceğin bir problemi beyninde bir anda ışık yanar ve çözersin! Bu senin açından bir mucizedir.Yani sübjektiftir."Kuru hurma dalı canlandı"şeklinde belirtilmiştir.Yada beyinde bir ışık çaktı .Yoksa ne beyinde ışık çakar! nede Kuru Hurma dalı canlanır.Edebi anlatımdır bunlar.

Başka türlüde izahını ben bulamadım.Varsa siz izah edin.

la de get..

maddi mucizelerden baktınız iş çıkmıo .. buraya mı daldınız şimdi de ? ama merak etme.. zırvaladıkça siz..konu genişledikçe bakalım ordan ne komediler çıkıcak :D

Sitelerde Paylaş

Konuyu başka yere çekmeye çalışmayın da Peygamber sav ın inkar edilemez bir çok muczesi olduğunu kabul edin artık

elbette Cenabı Hak bildirirse bilebilir

peki size mucze olmayan ama mucize gbi bir realiteyi söyleyim yorum yapın

hem tüm tarh kitaplarında var olan

dinli dinsiz müslüman hristiyan herkesin kabul ettiği o da şudur:

....

"İşte, bak: Şu cezîre-i vâsiada vahşî ve âdetlerine mutaassıb ve inatçı muhtelif akvâmı, ne çabuk âdât ve ahlâk-ı seyyie-i vahşiyânelerini def'aten kal' ve ref' ederek bütün ahlâk-ı hasene ile teçhiz edip bütün âleme muallim ve medenî ümeme üstad eyledi. Bak, değil zâhirî bir tasallut, belki akılları, ruhları, kalbleri, nefisleri feth ve teshîr ediyor. Mahbub-u kulûb, muallim-i ukûl, mürebbî-i nüfûs, sultan-ı ervâh oldu.

...

Bilirsin ki sigara gibi küçük bir âdeti, küçük bir kavimde büyük bir hâkim, büyük bir himmetle ancak dâimî kaldırabilir. Halbuki, bak, bu zât büyük ve çok âdetleri, hem inatçı, mutaassıb büyük kavimlerden zâhirî küçük bir kuvvetle, küçük bir himmetle, az bir zamanda ref' edip, yerlerine öyle secâyâ-i âliyeyi-ki, dem ve damarlarına karışmış derecede sabit olarak-vaz' ve tesbit eyliyor. Bunun gibi daha pek hârika icraatı yapıyor.

İşte, şu Asr-ı Saadeti görmeyenlere Cezîretü'l-Arabı gözlerine sokuyoruz. Haydi yüzer feylesofu alsınlar, oraya gitsinler, yüz sene çalışsınlar. O zâtın, o zamana nisbeten bir senede yaptığının yüzden birisini, acaba yapabilirler mi?"

yazının tamamı http://www.risaleara...id=206&a=sigara

Peygamber sav in çok kısa sürede vahşi bedevi cahil araplarda meydana getirdği büyük değişim

dünya çapında ateistlern inkar edemedikleri bir realitedir ve bu o ateistler için hayret vericidirir

eskiden bunla ilgili forumda bir konuda vardı ama yeniler bilmez

tarihinde AhmetBaha tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

la de get..

maddi mucizelerden baktınız iş çıkmıo .. buraya mı daldınız şimdi de ? ama merak etme.. zırvaladıkça siz..konu genişledikçe bakalım ordan ne komediler çıkıcak :D

la de get..

La de get noluyor? Bu şekilde Düşünce baskısımı kuruyon sen adama?Yoksa Engelizca konuşuyonsan anlamam!(to get,got)

Ben Maddi mucizeden bahsettimmi? Hayır!!!O zaman ne ötüyon?Zırva senin gibi sığ düşünceli zavallılar içindir.Ha seni memnun etmek için maddi mucizedenmi bahsedelim?

Her İnsanın düşünce yeti ve kapasitesi üstünde performans göstermesi Düşünsel (Ruhi) mucizedir.Yahu sen ne kadarda cıvıkmışsın ama her şeyede gülüyon?Oğğğlumm ağır olda molla sansınsınlar.

Sitelerde Paylaş

Konuyu başka yere çekmeye çalışmayın da Peygamber sav ın inkar edilemez bir çok muczesi olduğunu kabul edin artık

elbette Cenabı Hak bildirirse bilebilir

peki size mucze olmayan ama mucize gbi bir realiteyi söyleyim yorum yapın

hem tüm tarh kitaplarında var olan

dinli dinsiz müslüman hristiyan herkesin kabul ettiği o da şudur:

....

"İşte, bak: Şu cezîre-i vâsiada vahşî ve âdetlerine mutaassıb ve inatçı muhtelif akvâmı, ne çabuk âdât ve ahlâk-ı seyyie-i vahşiyânelerini def'aten kal' ve ref' ederek bütün ahlâk-ı hasene ile teçhiz edip bütün âleme muallim ve medenî ümeme üstad eyledi. Bak, değil zâhirî bir tasallut, belki akılları, ruhları, kalbleri, nefisleri feth ve teshîr ediyor. Mahbub-u kulûb, muallim-i ukûl, mürebbî-i nüfûs, sultan-ı ervâh oldu.

...

Bilirsin ki sigara gibi küçük bir âdeti, küçük bir kavimde büyük bir hâkim, büyük bir himmetle ancak dâimî kaldırabilir. Halbuki, bak, bu zât büyük ve çok âdetleri, hem inatçı, mutaassıb büyük kavimlerden zâhirî küçük bir kuvvetle, küçük bir himmetle, az bir zamanda ref' edip, yerlerine öyle secâyâ-i âliyeyi-ki, dem ve damarlarına karışmış derecede sabit olarak-vaz' ve tesbit eyliyor. Bunun gibi daha pek hârika icraatı yapıyor.

İşte, şu Asr-ı Saadeti görmeyenlere Cezîretü'l-Arabı gözlerine sokuyoruz. Haydi yüzer feylesofu alsınlar, oraya gitsinler, yüz sene çalışsınlar. O zâtın, o zamana nisbeten bir senede yaptığının yüzden birisini, acaba yapabilirler mi?"

yazının tamamı http://www.risaleara...id=206&a=sigara

Peygamber sav in çok kısa sürede vahşi bedevi cahil araplarda meydana getirdği büyük değişim

dünya çapında ateistlern inkar edemedikleri bir realitedir ve bu o ateistler için hayret vericidirir

eskiden bunla ilgili forumda bir konuda vardı ama yeniler bilmez

Evet İzmiri aldılar İstanbulu kuşattılar.Maveraün nehrine kadar dayandılar.Cebeli tarıktan geçip Endülüs Emevi Devletini kurdular.Sonra ne oldu?

Kaldıki bu Arap kavminin mucizesidir.Peygamberin değil.

Sitelerde Paylaş

Said Nursi Bilio ama mesela kıyametin vaktini ?

Bi çok dinci de bir sürü gayb dan haberler veriolar ? üfürükçiler mesela... cinleri kullanıp buluolar (mış) kaybolan eşyaların yerini - bazı insanların ne düşündüğünü (falcılık) vb ?

La de get noluyor? Bu şekilde Düşünce baskısımı kuruyon sen adama?Yoksa Engelizca konuşuyonsan anlamam!(to get,got)

Ben Maddi mucizeden bahsettimmi? Hayır!!!O zaman ne ötüyon?Zırva senin gibi sığ düşünceli zavallılar içindir.Ha seni memnun etmek için maddi mucizedenmi bahsedelim?

Her İnsanın düşünce yeti ve kapasitesi üstünde performans göstermesi Düşünsel (Ruhi) mucizedir.Yahu sen ne kadarda cıvıkmışsın ama her şeyede gülüyon?Oğğğlumm ağır olda molla sansınsınlar.

Maddi Mucizeler peşinde koştunuz- kuran-hadis açıp bi ton zırvalıklar yaptınız... yemedi.. yediremediniz...

şimdi de kalkmış düşüncesel mucizeden bahsediyorsunuz.... somutları bıraktınız.. soyutlara daldınız.... öyle mi beyefendi ?

hadi bakalım devam edin ne yumurtluycaksınız daha acaba ?

Sitelerde Paylaş

Al buyur işte müslüman.

Ve ve ve başbakanımız sanki bir şey biliyormuş gibi almış bu suriyelileri fakir halkın ezici vergileriyle doyuruyor.

Yazıklar olsun bu iğrenç terör örgütlerini destekleyenlere...

gidip kustum var ya :( :( lan bu ne be böle :(

Sitelerde Paylaş

Said Nursi Bilio ama mesela kıyametin vaktini ?

Bi çok dinci de bir sürü gayb dan haberler veriolar ? üfürükçiler mesela... cinleri kullanıp buluolar (mış) kaybolan eşyaların yerini - bazı insanların ne düşündüğünü (falcılık) vb ?

Maddi Mucizeler peşinde koştunuz- kuran-hadis açıp bi ton zırvalıklar yaptınız... yemedi.. yediremediniz...

şimdi de kalkmış düşüncesel mucizeden bahsediyorsunuz.... somutları bıraktınız.. soyutlara daldınız.... öyle mi beyefendi ?

hadi bakalım devam edin ne yumurtluycaksınız daha acaba ?

Ben ne Saidi Nursiye ne üfürükçüye nede onların anladığı cine inanırım.Bırak onu Ben bu sitede Hiç bir peygamberin tarihte yaşamadığını ileri sürenlerdenim.Onların hepsi insan beynindeki düşüncelerin adlandırımından başka bir şey değildir.Tarihte yaşadıklarına dairde hiç bir delil yoktur.İlahi kitaplarınsa hiç bir somut yanı yoktur tamamı Düşünsel ve subjektiftir.Denizin üzerinde yürüyorsa ,Maddi zorlukları karşılayabilmek için onların üzerinde düşünebiliyor anlamındadır bu.İman ise O zorlukları yenebileceğine olan İnancınızdır.O İnanç olmadan hiç bir işinizi doğru dürüst halledemezsiniz.

Sitelerde Paylaş

Ben ne Saidi Nursiye ne üfürükçüye nede onların anladığı cine inanırım.Bırak onu Ben bu sitede Hiç bir peygamberin tarihte yaşamadığını ileri sürenlerdenim.Onların hepsi insan beynindeki düşüncelerin adlandırımından başka bir şey değildir.Tarihte yaşadıklarına dairde hiç bir delil yoktur.İlahi kitaplarınsa hiç bir somut yanı yoktur tamamı Düşünsel ve subjektiftir.Denizin üzerinde yürüyorsa ,Maddi zorlukları karşılayabilmek için onların üzerinde düşünebiliyor anlamındadır bu.İman ise O zorlukları yenebileceğine olan İnancınızdır.O İnanç olmadan hiç bir işinizi doğru dürüst halledemezsiniz.

hz musanın kızıldenizi ikiye ayırdığı isanın ölüleri diriltiiği körlerin gözünü açtığı bunları inkarmı ediyosunuz?

Sitelerde Paylaş

Bunlar bildikleri hadi diyelim. Söyleyip de çıkmayanlar neler?

Teknoloji çağındayız ama hala yalanlarla dolu bir dünyadayız. Ortaçağda birileri olaylardan 200 yıl sonra kitap yazıyor ve siz buna inanıyorsunuz.

Peygamber diye biri yaşamadı, insanlar sonradan pembe diziler yazdılar.

peki medinedeki o kimin mezarı haşa eşşek mezarımı madem muhammed yaşamadıda?

Sitelerde Paylaş

e sen toptan dinleri de peygamberleri de inkar ettin ? dolayısıyla kutsal kitapları da ? ee ? vicdan dini mi oldu bu şimdi seninkisi ?

Sitelerde Paylaş

İşte, nakl-i sahih-i kati ile, Ashabına haber vermiş ki:

"Siz umum düşmanlarınıza galebe edeceksiniz. Hem feth-i Mekke, hem feth-i Hayber, hem feth-i Şam, hem feth-i Irak, hem feth-i İran, hem feth-i Beytü'l-Makdise muvaffak olacaksınız.

Hem o zamanın en büyük devletleri olan İran ve Rum padişahlarının hazinelerini beyninizde taksim edeceksiniz." -(Buharî, Cihad:157, Menâkıb:25, İman: 3; Müslim, Fiten: 75, 76; Tirmizî, Fiten: 41.)- Haber vermiş.

Hem "Tahminim böyle" veya "Zannederim" dememiş.

Belki, görür gibi kati ihbar etmiş, haber verdiği gibi çıkmış.

Halbuki haber verdiği vakit, hicrete mecbur olmuş, Sahabeleri az, Medine etrafı ve bütün dünya düşmandı.

gelelim mevzuya itirazlar gayet cılız ve mantıksız

Peygamber sav. binlerce haber vermiş de tutan tutmuş değil

spesifik kişi yer zaman göstererek haber vermiş haber verdiği gibi çıkmış

---

2.si buraya aldığım birkaç haber yanında 10-15 tane daha var bakınız okuyunuz:

http://www.risaleara.../oku.asp?id=806

3.sü Peygamber sav. ın mucizeleri 300 den fazladır

gelecekten verdiği haberlerin doğru çıkması 25-30 konu başlığından biri

diğerleri hastaları iyileştirmesi

ağaç taş kurt vb lerinin konuşması kendisine biat etmesi

bir miktar yiyecekle suyla sütle veya hurmayla 1000lerce kişinin doyması

diğer konu başlıkları için okuyunuz

http://www.risaleara.../oku.asp?id=793

ahmet baha

geçmişten haberi olmayanın gelecekten bir haber vermesi beklenemez kaldı ki senin yazdığın o haberler yani gayden haber vermesi sizin müslüşlerin uydurduğu hikayeler

aişenin kendi döneminde ve yanı başında duruyorken zina yapıp yapmadığını bile bilmiyorken vede bunun için 1 ay boyunca ayet gelmesini bekliyorken

gelecekten haber vermesi abesle iştikal teşkil etmez mi?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...