Jump to content

PEYGAMBER EĞER GERÇEKTEN PEYGAMBER DEĞİLSE NASIL GELECEĞİ BİLİYOR?

Recommended Posts

• İleti 75
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

gece gece ne güldüm senin yazına :lol:

her kelimesi ayrı komik hepsi birbirinden komik ama şunu belirtmeden geçmeyim

Medinede bulunan ....571 de doğdu dediler.Yani 5=Beşer.7= Nefis 1 ise birlik.Yani Beşer nefsinde birliği sağladı

yani medineliler 5 in türkçe okunuşuna dayanarak beşer birliği çıkardılar :lol:

pes diyorum başka da bişey diyemiyorum

çokmu homeland izledin naaptin?

:lol: :lol: :lol:

Komik olan siz olduğunuz halde

Sitelerde Paylaş

etrafa gülüyorsunuz.Neden komiksiniz ? Çünkü Bir allah denilen gariban varmış İnsanlar yaratmış ama onlar kötüymüş.Onların İsrail kavmine aralarından Peygamberler yollamış ve onlara kitaplarda vermiş.Ama bu kitapları İsrail kavmi ağızlarını burunlarını çarpıtarak tahrif etmiş.Bu seferde bu Allah Arapları bulmuş onların içinden Muhammed diye bir Ümmi adam varmış İsteklerini bu sefer ona söyleyip ona kitap vermiş.Böylece Bu Gariban Allahın kitabı Arap kavmi ve Arap peygamberi Muhammed sayesinde tahrif edilmekten kurtulmuş!) Yahu bunu anlasalar kargalar dahi gülerlerdi.

Gelelim Beşe Arab sofisi Türkçe Beşi elbette bilmez.Ancak şunu çok iyi bilir!

-Bak beş tane el parmağın var değilmi? Onlarla kavrarsın(Sadece eşya kavrama ama Okuduklarınıda anla vede kavra)

-Bak ayağınında Beş parmağı var değilmi? Onlarlada ayakta durursun Yani Kıyama kalkarsın!Buda seni Homosapiens olmaktan çıkarır insan yapar

-Bak Beş tane duyun var değilmi? Onlarlada Düşünürsün.Düşünürsen şayet yorumda yaparsın değilmi?

-Vücudun ,işin ,servetin.eşin vede Füruun var değilmi? Bu beştane faktörde Senin İnsani yaşamındır.Bunlarla Benliği bulursun değilmi?

İşte bu evrensel değerleri düşünerek Ashabı soffalar İnsanı Beşte şifrelediler.

Yedi Nefsi bilirsin herhalde Onlar Mushafta çeşitli ayetlerde geçer.Nedir onlar?

1-Nefsi Emmare

2-Nefsi Levvame

3-Nefsi Mülhime

4-Nefsi Mutmaine

5-Nefsi Radiye

6-Nefsi Mardiye

7-Nefsi Safiye

Nefsi Radiyeten Mardiyye Kulluk yada Abdiyet makamıdır.Muhammediyettir.Nefsi Safiyede Allahlıktır.Orada fazla durulmaz tekrar Emmareye dönülür.buna SEYRİSULUK denir.İşte bütün bu makamların tek bir İnsanda varolmasına ise TEVHİT denir.Yani Kullukla Allahlık Ayrı değildir.Ayrı olsaydı İkilik olurdu çünkü.Bunada TEVHİT denir.

Peygamberi ve Allahı Kendi dışında vede Tarihte ararsan TAŞRADA kalırsın .Taşrada kalanada YOBİ yada YOBAZ denir. Kurtar kendini!

tarihinde gerçekçi53 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

(5) Beş: dünyaya ait olan 4 element (ateş,rüzgar, su ve toprak) ile insanın toplamıdır. Beşeri oluşturur.

(7) Yedi: dünyaya ait olan 4 ile insana ait olan (beden, can,ruh) 3 ün toplamıdır.

(1) Bir: Bütün varlık birden doğar. O da kendiliğinden var olan ezeli varlıktır.

Sitelerde Paylaş

(5) Beş: dünyaya ait olan 4 element (ateş,rüzgar, su ve toprak) ile insanın toplamıdır. Beşeri oluşturur.

(7) Yedi: dünyaya ait olan 4 ile insana ait olan (beden, can,ruh) 3 ün toplamıdır.

(1) Bir: Bütün varlık birden doğar. O da kendiliğinden var olan ezeli varlıktır.

Aynen bütün bunlar Bildiğimiz kadarıyla Taa eski yunan sofilerinden beri hep düşünülen ve tartışılan konulardı.Bugünkü felsefe ve Psikolojinin temelidir bunlar.Bu arada Candan kasıt bugünkü anlamıyla Süper ego Ruh ise Egoyu karşılamaktadır.

Sitelerde Paylaş

Aynen bütün bunlar Bildiğimiz kadarıyla Taa eski yunan sofilerinden beri hep düşünülen ve tartışılan konulardı.Bugünkü felsefe ve Psikolojinin temelidir bunlar.Bu arada Candan kasıt bugünkü anlamıyla Süper ego Ruh ise Egoyu karşılamaktadır.

Sayende bu işi öğrendim.

Önceden bana çok anlamsız gelirdi. Ama şimdi daha iyi anlayabiliyorum.

Sitelerde Paylaş

Arkadaşım konuyu başka yönlere çekmeden şu soruya cevap verin

tabii bilginiz aklınız zeka nız varsa

Gelecek hakkında ileri geri konuştuğu tarihe ait bir gazete veya video var mı?

CAPS var mı CAPS?

Sitelerde Paylaş
anarkom

Gönderilme tarihi Bugün, 02:47 AM

AhmetBaha, on 02 August 2013 - 02:31 AM, said:

Gelecek hakkında ileri geri konuştuğu tarihe ait bir gazete veya video var mı?

CAPS var mı CAPS?

çok güzel size yakışan cevap olmuş

Sitelerde Paylaş

evet konuyu dallandırmadan başka yerlere çekmeden bu soruya cevap verlim

dinsiz olduğunu (pek inanmıyorum buna) iddia edenler cevaplasın

cevaplayabiliyorlarsa

;)

Galiba kıt anlayışlısın.

Sonradan yazılmış diyoruz. Birileri çıkmış peygamberimiz bunu bilmişti diye geriye doğru hadis yazmış, yalan atmış.

Ayı ikiye böldü, çalı yürüdü geldi önünü kapattı, tükürdü gözü iyileşti, üfürdü ayağa kalktı, yenecekler dedi yendi.

Yalandan kim ölmüş.

tarihinde anarkom tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

anarkom

1,052 Mesaj sayısı:

Gönderilme tarihi Bugün, 03:25 AM

Mesajı görAhmetBaha, on 02 August 2013 - 03:08 AM, said:

evet konuyu dallandırmadan başka yerlere çekmeden bu soruya cevap verlim

dinsiz olduğunu (pek inanmıyorum buna) iddia edenler cevaplasın

cevaplayabiliyorlarsa

;)

Galiba kıt anlayışlısın.

Sonradan yazılmış diyoruz

bukadar mı? seni nihat hatipoğluna havale ediyorum :lol:

hangi tarihte sonradan yazılmış?

1453 den önce mi yazılmış?

ms 700 yılında mı yoksa ms 1000 demi?

bak peygamber ne diyor:

Ahir zamanda insanlar yüksek binalar yapmakta birbiriyle yarışır (buhari / müslim)

ahir zamanda kadınlar öyle elbiseler giyer ki içleri gözükür

bunlarda 2010 yılında sonradan yazıldı değilmi?

Anarkom: Sonradan yazılmış diyoruz

öylemi

sizin beyniniz bu kadar arkadaş :lol: :lol: :lol:

Sitelerde Paylaş

bak peygamber ne diyor:

Ahir zamanda insanlar yüksek binalar yapmakta birbiriyle yarışır (buhari / müslim)

ahir zamanda kadınlar öyle elbiseler giyer ki içleri gözükür

bunlarda 2010 yılında sonradan yazıldı değilmi?

E ne olmuş ahir zamanın zamanı mı geldi? 1400 yıldır her yüzyılda bir ahir zaman geliyor. Bekleyin durun işte avel avel.

Genetik hastalıklara çare bulunacak, uzaya gidilecek, super bilgisayarlar inşaa edilecek, akıllı telefonlar çıkacak deseydi tamam derdim.

Neymiş efendim transparan elbise giyeceklermiş. Tight, bluejean deseydi olurdu. Afrikada kadınları memeleri açıkta gezen toplumlara ahir zaman gelmiyor mu?

Hadis dediklerin birilerinin uydurması.

Yürüyen çalı gibi martavallar içeren boş kitaplar.

Sitelerde Paylaş

Ne biliyor?Kadınlar çok açık giyinecekler zina bina çoğalacak vede kıyamet çıkacakkk:))) Yahu Julyus verne daha çok bilmiş dimi heeee?:??Aya getmiş insanlar.Nostradamus var birde he oda bilmişmişşş.)))

Birazda sen yaz bak daha neler bilir nelerde yapar.yazmıyorsunuz ama mübarekler.Sen onu bunu şunu bırak bak Hacı Bektaşı Veli hazretleri neler yapmış?Şahin şekline girip uçmaya başlamış yaaaa.Daha öncede Güvercin oluvemişşş.Susam yaprağı üstüne çıkup ikide rekat namaz kılıvemişşş yaaaa:))))Ondan sonrada darı yığını üstüne çıkıvemiş.Tek bir darı denesi dahi oynatmadan ikide rekat namaz orada kılıvemişş.Yohtur efem bizde akıl zeka. Sizler bilirsiniz .Ama ne bilirsiniz dediğimizde? verdiğiniz tek cevap "Cenabı Allah isterde oluvermezmi?" bu kadar.İyide Sünnnetullahı ne yapacaksınız?.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...