Jump to content

yaratıcı...

Recommended Posts

• İleti 345
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bizi ve evrenimizi çok ileri tenolojiye sahip birilerinin yaratmış olabilceğine dair olasılığın meşru olduğunu kabul etmeniz güzel olmuş dehri kardeş...

mantıken böyle birşeye mümkündür diyebilirsiniz ama böyle olduğunu iddia ettiğizde fazlası gerekir. Mantıken mümkün olan çelişki içermeyen birçok kurgu yapılabilir ama bu onları geçerli yapmaz.
Sitelerde Paylaş

İnanç virüsü taşıyan beyinler, bu virüsle oluşan şeyler üzerine sorgulama ve analiz yapamazlar.

Mesela deist, kendi tanrısını analiz edemez sorgulayamaz,

teist din tanrısını analiz edemez ve sorgulayamaz,

agnostik kendi bilinmezci tutumunu analiz edemez ve sorgulayamaz

Bu bir hastalık.

.

bu virüsle oluşan şeyler üzerine sorgulama ve analiz yapamazlar.

evet kendi tanrılarının içyüzünü kendilerine göstermeye ne kadar çalışsam da

oraya bakmaktan kaçıyorlar, sanki beyinlerindeki bir program onları engelliyor

bazen mazur da görüyorum çünkü program çok güçlü, sanki ellerinde değil gibi

Sitelerde Paylaş

Kireç seni epeydir tanırım ateistforumdan, bu süre içinde genelde "neden bir yaratıcı olmasın" minvalinde argümanlar gördüm senden. Peki ama bunun aksini sordun mu kendine "neden bir yaratıcı olsun, yaratıcı ne demek, nasıl yaratır, yaratma kavramı nasıl modellenebilir, ne çeşit test edilebilir öngörülerde bulunmamızı sağlar vs." Kendine sordunsa bu soruları cevaplarını merak ettim ben.

Sitelerde Paylaş

tanrı nedir nasıl bir şeydir amacı var mıdır varsa nedir gibi konuları ilginç bulduğum malum...

Bu konularda kim ne demiş se anlamya ve eleştirmeYe devam ediyor bulduğum her yEni fikri genelde bu forumda tartışma konusu yapıyorum....

hala net sonuçlara ulaşabilmiş değilim ve beLkide hiç ulaşamam ama bu konularda düşünmeye ve yazmaya devam ederim sanırım...

İyİ bayramlar....

Sitelerde Paylaş

Dehri.... imzanı beğendim..

“Doğayı betimleyişimiz giderek basitleşiyor ve daha az temel ilke yardımıyla daha çok şey açıklanıyor.." Doğru bir cümle...

Bilimsel olarak alınacak yolda varılacak son noktada bu çok daha aza inecek ve tek kelime haline gelecek...

ALLAH..

tarihinde Mask tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar Darwin teorisi nasıl teori oluyor bilmiyorum ama bence hipotez aşamasında dahi olamaz 1950'li yıllarda insan gözünün yapısından dolayı çürütüldü.Size gayet materyalist bir bilimsel bir yanıt. Big Bang bile çözüm bulamadı siz hala Allah yoktur diyorsunuz. Bence size bir psikoterapi uygulayıp çocukluğunuza inmeli.Bunun için yardımcı olurum isteyen olursa

Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar Darwin teorisi nasıl teori oluyor bilmiyorum ama bence hipotez aşamasında dahi olamaz 1950'li yıllarda insan gözünün yapısından dolayı çürütüldü.Size gayet materyalist bir bilimsel bir yanıt. Big Bang bile çözüm bulamadı siz hala Allah yoktur diyorsunuz. Bence size bir psikoterapi uygulayıp çocukluğunuza inmeli.Bunun için yardımcı olurum isteyen olursa

Sana böyle mi öğrettiler?

Psikoterapiyi sana daha çocukluğunda ama ters şekilde uygulamışlar, sana Allah adında bir tanrı var diye telkin etmişler, hala o telkinin etkisiyle bu şekilde saçmalıyorsun.

Sitelerde Paylaş

Quoted from Darwin 'To suppose that the eye with all its inimitable contrivances for adjusting the focus to different distances, for admitting different amounts of light, and for the correction of spherical and chromatic aberration, could have been formed by natural selection, seems,

freely confess, absurd in the highest degree.' Adam kendi teorisini saçma buluyor ve biz hala 21.yy da buna inanmak için çırpınıyoruz.

Sitelerde Paylaş

“Doğayı betimleyişimiz giderek basitleşiyor ve daha az temel ilke yardımıyla daha çok şey açıklanıyor.." Doğru bir cümle...

Bilimsel olarak alınacak yolda varılacak son noktada bu çok daha aza inecek ve tek kelime haline gelecek...

ALLAH..

tekin de daha azı sıfırdır; hiçlik

en basit şey hiçliktir

Sitelerde Paylaş

ALLAH..

Allah yada Tanrı sadece bir kelimeden ibaret. Herkes, her din bir tanrı tanımlaması yapıyor. Tanrı / Allah herhangi bir şeyi açıklamıyor. Kendisi mantıksal açıdan tutarlı olarak tanımlanamıyor. "Bu neden böyle" sorusuna "Allah" diye cevap vermek ne anlama gelecek? Hiçbir anlama gelmeyecek. Herkes o kelimeyi kendi istediği gibi anlamlandıracak. Ama bilimde matematikte işler böyle yürümüyor.

Sitelerde Paylaş

Zaman neden tanrı olsun ki? Öncelikle zamanın bir erekselliği mi var? zaman belirli niyetlerle mi birşeyleri var ediyor. Uzay-zaman-Madde-Enerji bunları birbirinden ayrı ele alıp değerlendirebilir miyiz?. Zamanın tanrısallığı ile ahlak arasında nasıl bir ilişki var? İnsanın ölümüyle zamanın tanrı olması ve ölümden sonrası arasında ne ilişki var?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...