Jump to content

bu yapılabilir mi?

Recommended Posts

Çeşitli senaryolar tasarımlanabilir ama hepsi de fiktif senaryolar olmaktan öteye geçemez.

Evrim rastgele mutasyonlara ve genetic değişikliklere bağlı kaotik bir süreçtir.

Başlangıçta vuku bulacak en ufak bir sapma, sonucu derin bir şekilde etkileyecektir.

Dolayısıyla sonucu, hatta sürecin nasıl bir yön alacağını bilmek veya tahmin etmek imkansızdır.

Sitelerde Paylaş

Benim düşünceme göre,10 milyon yıl sonra, çok farklı insan türleri ortaya çıkacak.

Örneğin kafasında beyin olduğu halde, işlevi olmayan, yani kullanmaya kullanmaya körelmiş bir beyin taşıyan insan türü. insan görünümlü koyun diyebiliriz. .her duyduğuna sorgulamadan inanan insanlar ,bu türün ilk örnekleri sayılabilir.

Homosheep

Sitelerde Paylaş

Benim düşünceme göre,10 milyon yıl sonra, çok farklı insan türleri ortaya çıkacak.

Örneğin kafasında beyin olduğu halde, işlevi olmayan, yani kullanmaya kullanmaya körelmiş bir beyin taşıyan insan türü. insan görünümlü koyun diyebiliriz. .her duyduğuna sorgulamadan inanan insanlar ,bu türün ilk örnekleri sayılabilir.

Homosheep

İyi de bu iddianızın temeli nedir? Elinizdeki deliller nedir. Deliler demedim dikkat ettiyseniz. Delliller dedim...

Sitelerde Paylaş

Bu neye delil? İnsanın evrimine mi?

Hangi organların gelişeceğini hangilerinin köreleceğini nasıl biliyorsunuz?

Bir organ kullanılmadığı zaman,körelir,işlevini kaybeder lüzumsuz bir organ olarak kalır veya yok olur.

.Aslında çok ileriye gitmeye de gerek yok.Şu anda beyni olduğu halde,beynini fazla kullanmayanlar mevcut

Yani şu anda beyni işlevini kaybetmeye başlamış milyonlarca insan görebilirsin.

Daha ne delili arıyorsun?

Sitelerde Paylaş

Bir organ kullanılmadığı zaman,körelir,işlevini kaybeder lüzumsuz bir organ olarak kalır veya yok olur.

.Aslında çok ileriye gitmeye de gerek yok.Şu anda beyni olduğu halde,beynini fazla kullanmayanlar mevcut

Yani şu anda beyni işlevini kaybetmeye başlamış milyonlarca insan görebilirsin.

Daha ne delili arıyorsun?

Şaka yapıyorsun herhalde. Bu iletini ciddiye alanda akıl yoktur.

Sitelerde Paylaş

İlk iletimde şöyle demişim.

>> insan görünümlü koyun diyebiliriz. .her duyduğuna sorgulamadan inanan insanlar ,bu türün ilk örnekleri sayılabilir. ''

Attığım taşı anlamanı beklerdim haci.

Burası bilim forumu olduğu için taş atmaktan bir anlam çıkarmak mümkün değil.

Ama dine saplanıp, beyni çalıştırmamak, zamanla beynini atrofiye uğramasına neden olmaz.

Beynin anatomic yapısının değişebilmesi için genetic değişikliklere gereksinim vardır. Onlarsız beynin işlevleri değişmez.

Düşünmeyen, sorgulamayan bir beyne sahip dindarların üstün zekalı çocukları olabilir yani.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...