Jump to content

İmanın ve İslamın Şartları

Recommended Posts

Dükkan komşularının biri müslüman diğeri yahudiymiş.Müslüman olan, her fırsatta komşusuna müslümanlığı övüp kendi dinine geçmesini istiyormuş.

Yahudi, bir gün müslüman komşusuna demiş ki,

5 vakit namaz kılıyor musun? HAYIR. hacca gittin mi? HAYIR. zekat veriyor musun? HAYIR.

Yahudi;o zaman bana müslüman ol deme, bunları ben de yapmıyorum ,ben de müslüman sayılırım. :lol:

tarihinde strong tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Peygamber Efendimiz (s.a.v) anlatıyor

Bakınca gördüm ki, cehennem birbirinin atında yedi tabakadır. En yukarısı cehennemdir ki; oraya müminlerin en asileri girer

Orada ateşten yetmiş derya var. Her deryanın kenarında ateşten birer şehir var. Her şehirde ateşten yetmiş bin ev var.Her evin içinde ateşten yetmiş bin sandık var. O sandıkların içinde de, erkekler ve kadınlar var. Oraya hapsolmuşlar; yanlarında yılanlar ve akrepler var.

Sonra, bir kavim gördüm; dudakları deve ve köpek dudakları gibi idi. Karınları da şişmişti. Zebaniler, ateşten tokmaklarla bunların karınlarına vurup duruyorlardı.

Karınlarında bağırsakları kopuyor; dübürlerinden dökülüyordu. Tekrar içlerinden bağırsak yaratılıyordu; zebaniler yine vurup döküyordu. Onlara böylece azap ediyorlardı.

Bir kavim gördüm, karınları dağlar gibi şişmişti. İçine yılanlar ve akreplerler dolmuştu. Orada hareket edip ıstırap veriyorlardı

bunlar ayağa kalkmak istedikleri zaman, karınlarının büyüklüğünden ve yılanların, akreplerin hareketlerinden kalkmaya güçleri yetmiyordu. Yıkılıyorlardı.

.Bundan sonra, bir takım erkek ve kadın gördüm; bunların dillerinden ateş çengellerle asmışlardı. Tırnakları bakırdandı. Kendi yüzlerini yırtıp parça parça ediyorlardı.

Bundan sonra, bir alay kadınlar gördüm; bunların kimisini göğsünden asmışlar; kimisini de ayaklarından baş aşağı asmışlardı. Bunlar feryad ve sayha atıp duruyorlardı.Bundan sonra bir alay adamlar gördüm; bunlar kendi yanlarının etlerini koparıp ağızlarına koyuyorlardı. Yemeyip ağızlarında gizliyorlardı. Ama zebaniler onları:Yiyin. Diye zorlayıp istemeyerek yediriyorlardı. Tekrar koparıp ağızlarına alıyorlardı. Zebaniler tekrar yemeleri için onları zorluyorlardı. Bu şekilde onlara azap ediyorlardı

Bundan sonra bir kavim gördüm ki, Bunlar tam susadıklarından ötürü susuzluktan yanıp feryadla su istiyorlardı. Onların bu isteklerine karşılık ateşten kadehlerle kaynar sular verilip; İç diyerek zorlanıyorlardı. Onlar bu kadehi ağızlarına yakın götürdükleri zaman o suyun şiddetli kaynamasından yüzlerinin etleri pişip kadehin içine dökülüyordu. İçince de, bağırsakları parça parça olup dübürlerinden dışarı dökülüyordu

.Bundan sonra, bir alay kadın gördüm; baş aşağı ayaklarından asmışlar. Dilleri uzayıp ağızlarından sarkmıştı. Zebaniler, onların dillerini ateşten makaslarla kesiyordu _Bundan sonra, bir takım erkekleri ve kadınları gördüm. Bunları bakırdan fırınlar içine oturtmuşlardı. Altlarından ateşler ve alevler çıkıp başları ile beraber bütün vücutlarını bürüyordu. Gayet kötü kokular geliyordu;

bir kavim gördüm ki, bunların cesetleri hınzırına, yüzleri de köpek yüzüne benziyordu. Dübürlerinden ateşler çıkıyordu. Yılanlar, akrepler onları sokuyor; etlerini yiyorlardı.

iyiki müslüman değilim :lol:

Sitelerde Paylaş

Muhammet şehadet ederken kendinden 3. tekil şahıs olarak bashmetmişse nasıl hissetmiştir?

'' ... ve muhammedin onun kulu ve elçisi olduğuna ... '' derken yani. Başka birinden bahseder gibi şehadet etmişse bu geçerli sayılmaz bence.

'' ... ve benim onun kulu ve elçisi olduğuma ... '' diye şehadet etmesi daha doğru olurdu, ama bu seferde kendi kendine inanıyormuş gibi olur.

Muhammet bu çıkmazdan nasıl çıkmış olabilir? Yoksa bu islamın birinci şartını hiç yerine getirmemiş olabilir mi?

Kelime-i Şehadet kuranda geçmez. İslam-ı tebliğ sırasında kullanılan bir cümledir. Kelime-i Tevhid in şahitlik ederim ki eklenmiş halidir. Kurandan bir ayet olsaydı haklıydın.

Bana da "Allahtan başka tanrı yoktur" kısmı saçma gelir. Herhalde hala bir dolu tanrılara inanç vardı onlarla uğraşıyorlardı.

"Muhammed allahın kulu ve onun en son resulüdür" olması yeterli olurdu.

tarihinde anarkom tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Kelime-i Şehadet kuranda geçmez. İslam-ı tebliğ sırasında kullanılan bir cümledir. Kelime-i Tevhid in şahitlik ederim ki eklenmiş halidir. Kurandan bir ayet olsaydı haklıydın.

Bana da "Allahtan başka tanrı yoktur" kısmı saçma gelir. Herhalde hala bir dolu tanrılara inanç vardı onlarla uğraşıyorlardı.

"Muhammed allahın kulu ve onun en son resulüdür" olması yeterli olurdu.

işyerinde patronu evde karısını partide parti başkanını tanrı gibi gören

okadar çok insan varki

Allah cc dan çok onlara yalvarırlar

Kuranda geçen firavun da nemrut da içimizde çevremizde yaşıyorlar

bazen biz de öyle davranırız

Kuran tüm zamanlara ve insanlara hitab eder kıyamete kadar

Sitelerde Paylaş

okadar çok insan varki

Dam üstünde saksağan vur beline kazmayı.

Sen iyi misin? Ne içtin? Ya da ne başına vurdu? Ne bağımlısısın?

Sitelerde Paylaş

AHZAB 33/53. Ey inananlar! Peygamber’in evlerine, yemeğe çağırılmaksızın vakitli vakitsiz girmeyin; fakat davet edilseniz girin ve yemeği yiyince, dağılın. Sohbet etmek için de girip oturmayın. Bu haliniz Peygamber’i üzüyor, o da size bir şey söylemeye çekiniyordu. Allah gerçeği söylemekten çekinmez. Peygamber’in eşlerinden bir şey isteyeceğinizde onu perde arkasından isteyin. Bu sayede sizin gönülleriniz de, onların gönülleri de daha temiz kalır. Bundan sonra ne Allah’ın Peygamber’ini üzmeniz ve ne de O’nun eşlerini nikahlamanız asla caiz değildir. Doğrusu bu, Allah katında büyük şeydir.

Bu ayetin tüm insanlığa ve tüm zamana nasıl hitap ettiğini açıklar mısın.?

Sitelerde Paylaş

okadar çok insan varki

tüm zamanlara ve insanlığ hitap eden kitaba bakarmısın

senin dinci RTE hükümeti kuran hükmü olan zinayı suç olmaktan çıkarttı eylül 2004 yılında zaman bu zaman hitap ediyor mu?

aynı RTE kadına pozitif ayırımcılık yapıyor kadını erkeğin önüne çıkarttı buna ne diyorsun

yoksa sen hala kadını bir mal ve tarla olarak mı görüyorsun ?

mirastan ne veriyorsun ?

kadının dövüyor musun ?

tek kadının şahitliğini kabul ediyormusun ?

kadının çalışma hayıtında yer almasına ne diyorsun ? zira suudiler kadının çalıştığı yerde erkek çalışmaz diye fetva çıkarıyor

diyanetin bütçesi 2013 yılı için 4,5 katrilyon ve 10 bakanlıktan daha fazla bunun içinde sağlık bakanlığı da var bu konuda ne düşünüyorsun ?

aleviliği sapkın inanç din dışı olarak görürsünüz ama RTE alevi dedelere maaş bağlayacak cem evleri için yer tahsis edip ödenek ayıracak bu konudaki düşüncelereniz nedir ?

bu kadar yeter sanırım fazla zorlamayım lakin iletilere de cevap vermemektesin papağan gibi aynı şeyleri yazıp trol yapmaktasın

tarihinde cooldelta71 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...