Jump to content

Başörtülü öğrenciyi derse almayan Prof. hapis yatacak

Recommended Posts

Apsimon...

Bunlar senin düşünce ve inançların öyle mi?

Asıl sen siktir git bu ülkeden..Zaten burada değilsin galiba.

Halkına karşı küfürlü bir mücadele içindesin.

O halk seni domaltır düzer Apsimon. Ve bu düşüncelerinle sen hak ediyorsun başına gelecekleri.

İnsanlığınla utanmalısın.. Nasıl bir insanlıksa..

Sitelerde Paylaş
  • İleti 233
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Apsimon...

Bunlar senin düşünce ve inançların öyle mi?

Asıl sen siktir git bu ülkeden..Zaten burada değilsin galiba.

Halkına karşı küfürlü bir mücadele içindesin.

O halk seni domaltır düzer Apsimon. Ve bu düşüncelerinle sen hak ediyorsun başına gelecekleri.

İnsanlığınla utanmalısın.. Nasıl bir insanlıksa..

Ben senin anlama kabiliyetinden şüphe ediyorum. Bu yüzden seni muhatap almamaya karar verdim.

Sen lağım ağzın ve kıt beyninle takılmaya devam et.

Sitelerde Paylaş

Ben senin anlama kabiliyetinden şüphe ediyorum. Bu yüzden seni muhatap almamaya karar verdim.

Sen lağım ağzın ve kıt beyninle takılmaya devam et.

Ben seni çok iyi anladım ama. Sen bu çeteyi Türk halkı olarak kabul ediyor ve ona nefretini kusuyorsun.

Sen bir pisliksin apsimon. İğrenç bir yaratıksın. Seni o serseri güruhuna teslim etmek lazım.

Bunu hak ediyorsun.

Sitelerde Paylaş

İnsan hacı gibi hain, işbirlikçi bir sapık olunca dediklerini çok çabuk yalayıp yutabiliyor demek ki..Şu forumu takip edenler hacının Türk halkına ne çok hakaret ettiğini ne çok aşağıladığını gayet net hatırlıyordur. Şimdi ise her deşifre edilen işbirlikçi gibi halk goygoyculuğuna başlamış. Halkçı adamın duruşu her zaman bellidir, rüzgara göre eğilip bükülmez.

Hatırlayalım:

Tavşana kaç, tazıya tut...

Nefretle korku hislerini karıştırıyorsunuz...

Ne korkusu?

Amerikalı kimseden korkmaz. Bu Amerikalının trade markı dır. Ne korkar, ne onursuz bir duruma düşürülmek ister..

Pire için yorgan yakar Amerikalı.. Gururludur.

Müslüman Türkler gibi onursuz değildir. Ülkesini sever Amerikalı.. Ve onun için ölümü bile göze alır.

Sizin gibi kalleş ve hain değildir. Sözüne güvenilir..

Dini için ülkesini satmaz.

Türk halkını türbana devlet eliyle sokan, din ile uyutup abd'nin kıçını korumak uğruna halkın geleceğini satan işbirlikçiler ve onların kutsal yeminleri...bu hainler asla abd halkına etmez kendi doğduğu toprakların halkına ettiği lafları.

Sitelerde Paylaş

Yobazların haklarının ihlal edildiğini kim iddia ediyor?

Türbanlı kızın anayasal hakları ihlal ediliyor. Size her karşı geleni yobaz ilan edemezsiniz.

Zaten onlar da sizi yobaz ilan ediyor. Faşistler karşılıklı düzüşüyorsunuz.

Adam olsanız bunların hiçbiri olmaz. Hepiniz şaibelisiniz. Türk Müslümanları ve ateistleri olup da faşist olmayanları yok denecek kadar az.

Kanınız faşist sizin. Zorbasınız hepiniz. Mahalle kabadayısısınız.

Bize bir de kanun dersi veriyorsunuz. Kanundan ne anlıyorsunuz siz? Böyle başa böyle tıraş demişler.

Aslında Türk Müslümanları Türk ateistlerinden ve turban politik oyunlarına oyuncak yapanlardan çok daha hoşgörülü.

Türk Müslüman halkın anlayışına ve toleransına kurban olun siz. Profesör de olsanız, onlar kadar sağduyu sahibi olamazsınız.

Bu halk yüzlerce yıl başka dinleri, kültürleri, gelenekleri tolere etti. Onlarla birlikte yaşadı ve onları yaşattı.

Hatta onları korudu bile diyebiliriz. Kurtuluş savaşına kadar bu böyle devam etti.

Siz forumun zorba faşist ateistleri... Ne başardınız şimdiye kadar?

aptal aptal ve çelişkili iletilerinle forumun içine sıçıyorsun.

geçkten sıçıyorsun ve yönetim de dahil kimse birşey demiyor veya diyemiyor sana yöneticisin diye.

ee kurtuluş savaşından sonra ne oldu?

böyle laf arasında yazma açık ve net yaz ne oldu kurtuluş savaşından sonra?

şimdide osmanlıcı, Atatürk karşıtı mı oldun.

tarihinde equus tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

bu arada soruyosun ya ne başardınız diye.

ne adamlık bırakıyon millette ne onur.

sürekli inançlı inançsız herkesi aşağılıyon.

sen ne sikimi başardın bu güne kadar.

kıçını kaldırıp geldin mi bir ay önce?

sayıklıyodun ben kırk ülke gezdim diye,

bir ay önce kıçını yaydığın yerden kaldırıp gelebilmeyi götün yedi mi haci adam gibi cevap ver.

bir ay önce kıçın yer miydi?

gelemeyi, geldin mi?

yeter be forumun anasını siktin.

inançli inançsız herkese hakaret.

aptal saptal çelişkili düşünceler.

ergen gibi..

Sitelerde Paylaş

M.Kemal Atatürk'ün tek bir hedefi vardı. Batılı normlarda bir ülke yaratmak. Bunun için 1926 da İsviçre Medeni Kanunu kabul edildi. Batılılar gibi laik bir Cumhuriyet kuruldu. Atatürk' hayatının hiçbir döneminde din düşmanlığı yapmamıştır. Dindarları hedef de almamıştır. Çünkü laiklik demek dinsizlik demek olmadığını da iyi biliyordu.

Kendi karısı bile kapalı idi. Modernizm yanlısı olsa bile dindarlarla uğraşan bir zorba değildi.

Şimdi okullarda türbanın yasaklanmasını Atatürkçülükle bağdaştırmak isteyenler var. Bu laiklik mi? Diğer batılı ülkelerin değerlerini yakalamak mı? Yoksa diktatörlüğün diğer şekilleri olan komnist ülkeleri taklit etmek mi?

Zaten eski komunistlerin şimdi Atatürkçü olmaları da enteresan bir durumdur.

Sitelerde Paylaş

Equus

Ağzını topla, terbiyeni takın.. Yazacaksan adam gibi yaz..

Burası özgür bir forum. İnsanlar düşünce ve inançlarını istedikleri gibi belirtirler.

Onların düşüncelerini control edemezsin.

Farklı düşünceleri görünce, kendi düşüncelerinin sapkınlığı ile karşı karşıya kalıyor ve paniğe kapılıyorsun.

Burası her türlü düşünceye açıktır.

Faşistlik yapmaya devam edersen seni bizzat ben forumdan atarım.

Sitelerde Paylaş

İnsan hacı gibi hain, işbirlikçi bir sapık olunca dediklerini çok çabuk yalayıp yutabiliyor demek ki..Şu forumu takip edenler hacının Türk halkına ne çok hakaret ettiğini ne çok aşağıladığını gayet net hatırlıyordur. Şimdi ise her deşifre edilen işbirlikçi gibi halk goygoyculuğuna başlamış. Halkçı adamın duruşu her zaman bellidir, rüzgara göre eğilip bükülmez.

Hatırlayalım:

Türk halkını türbana devlet eliyle sokan, din ile uyutup abd'nin kıçını korumak uğruna halkın geleceğini satan işbirlikçiler ve onların kutsal yeminleri...bu hainler asla abd halkına etmez kendi doğduğu toprakların halkına ettiği lafları.

Sung... İletilerimi out of context alarak yayınlamanın ahlaksızlık olduğunu bilmeyecek kadar sapıksın.

Her iletinin yazıldığı bir başlık, başı, sonu ve diğer konularla ilişkisi var.

Türk Müslümanlarının ve Türk Müslüman ateistlerinin hain ve ahlaksız olduklarını çoğu kere söylemişimdir.

Sen onların tipik bir örneğisin. Türk halkı kadar hain başka bir halk olduğunu sanmıyorum.

Bu bir gerçek ama ben yine de bu halktan sizin gibi nefret etmiyorum. Ona karşı sizde olduğu gibi içimde kin yok.

Bu zavallı ahlaksız ve hain olduğunu bile bilemeyecek kadar cahil halkı eğitmekten başka bir ard niyetim yok. O da ard niyetse.

Senin gibi pislikler burada yazar ve ortalığı karıştırmak ister. Seni kim takar. İt ürür kervan yürür..

Sitelerde Paylaş

Equus

Ağzını topla, terbiyeni takın.. Yazacaksan adam gibi yaz..

Burası özgür bir forum. İnsanlar düşünce ve inançlarını istedikleri gibi belirtirler.

Onların düşüncelerini control edemezsin.

Farklı düşünceleri görünce, kendi düşüncelerinin sapkınlığı ile karşı karşıya kalıyor ve paniğe kapılıyorsun.

Burası her türlü düşünceye açıktır.

Faşistlik yapmaya devam edersen seni bizzat ben forumdan atarım.

az bile bu tespit sana.

asıl sen ağzını topla.

ne bu herkese aptal sapık salak.

küfür etmeyi yeni öğrenmiş bebeler gibi.

farkındaysan benim insanları kontorl etmek gibi bir amacım yok.

konu bu değil.

konu senin insanlara sürekli hakeret yağdıman.

tutarsız çelişkili iletiler.

insanların düşünceleri değişebilir ve bu normaldıi.

lakin senin aynı gün atılan iletin birbirini tutmuyor.

bu saçmalık ve çelişki.

sen oyun oynamayı isitosun hacı.

birisi bir görüşü savunuyorsa sende direk karşıyı savunuyorsun.

tartışmayı değil tartışıyor olmayı istiyorsun.

sonunda da kaliteni iyice düşürüdn.

şimdide kurtulu savaşına kadar iyiydi de demeye başladın.

saçmalık saçmalık saçmalık.

Sitelerde Paylaş

Forumlar doğaları gereği her türlü düşünce ve inancı yansıtırlar.

Onları duymaya alşıtırın kendinizi. Bu arada sarfettiğiniz hakaretlerin de dönüp dolaşıp size geleceğini unutmayın.

Hacı hemen hiçbir zaman hakaretleri başlatmaz. Onlara tepki gösterir. Bunu da unutmayım.

Sitelerde Paylaş

Ha O değilsen şayet İnsanlık halidir olur.:) Türbanlı bayan fetişistisin.Olurmu ? Olur!DİSKLİ bir yönetici Müvekkilim vardı.Evliydi ama adamın en büyük ideali Türbanlı bir İslamcı bayanla olmak istediği beraberlikti.Neyse Anladığım kadarıyla ensen kalın! Türkiye Kısa bir süre içinde gelir Bulabildiğin kadar Türbanlı Bayan bulursun.Merak Etme ateist olman onlar için hiç önemli değil.Yeterki Bileğin ve ensen kalın olsun.Amerikalı Amerikalı hemide delikanlııı.Belki o zaman onları tanır onların diğer kadınlardan hiç bir farkı olmadığını anlar ve bu fantazinden kurtulursun.

Sitelerde Paylaş

Hacı siktiret. Cevap yazmaya değmez. Adamlar nefret ile dolmuşlar. Onların eleştirdikleri müslümanlardan bir farkları yok. Müslümanlar da asıp kesmek, özgürlükleri kısıtlamak istiyor; bunlar da. Adları ateist o kadar. Davranış kalıpları aynı.

senin kendine ait bir fikrin yokmu kardeşim?efendin hacı osururken sende derin derin nefes alıyorsun!
Sitelerde Paylaş

Forumlar doğaları gereği her türlü düşünce ve inancı yansıtırlar.

Onları duymaya alşıtırın kendinizi. Bu arada sarfettiğiniz hakaretlerin de dönüp dolaşıp size geleceğini unutmayın.

Hacı hemen hiçbir zaman hakaretleri başlatmaz. Onlara tepki gösterir. Bunu da unutmayım.

Ama burada hakaretleri başlatan hep sensin? Kardaş biraz kendini gör! Aynamı koyalım önüne.

Sitelerde Paylaş

'Pekünlü'nün özgürlüğü, bilimin özgürlüğüdür'

reno_0.jpg

Tüm Öğretim Elemanları Derneği, türbanlı öğrencilerin “eğitim ve öğrenimini engellediği” gerekçesiyle Prof.Dr Rennan Pekünlü hakkında verilen 2 yıl 1 ay süreyle mahkumiyet kararına ilişkin bir basın açıklaması yaptı.

(soL-Haber Merkezi) Bugün 13.30'da Galatasaray Üniversitesi önünde yapılan basın açıklaması metni şöyle:

Profesör Rennan Pekünlü’nün özgürlüğü, bilimin özgürlüğü, üniversitenin özerkliğidir.

Prof. Dr. Esat Rennan Pekünlü hakkında, türbanlı öğrencilerin “eğitim ve öğrenimini engellediği” gerekçesiyle verilen 2 yıl 1 ay süreyle mahkumiyet kararının Yargıtay tarafından oyçokluğuyla onaylandığını üzülerek öğrenmiş bulunuyoruz. Bu konuda daha önce Anayasa Mahkemesi ve yüksek yargı organları ile Uluslararası İnsan Hakları Mahkemesi’nin verdiği kararların tümünü dikkate almayan bu durum, görevini yürürlükteki yasalara göre yapan bir akademisyene karşı bugüne kadar yapılan en büyük haksızlıklardan birini doğurmuştur.

Prof. Dr. Esat Rennan Pekünlü, ülkemizin önemli bilim insanlarından birisidir. Astronomi alanında çok sayıda araştırma yaparak eserlerini ulusal ve uluslararası platformlarda sunmuş, öğrenciler ve akademisyenler yetiştirmiştir. Tüm yaşamını bilime, eğitim ve öğretime adamış, sıradışı bir öğretim üyesidir.

12 Eylül Döneminde 2547 sayılı YÖK Yasası nedeniyle 1980’de, 1402 sayılı Sıkıyönetim Yasası’na dayanılarak 1982’de iki kez üniversiteden uzaklaştırılmıştır. Günümüzde de düşüncelerinden ödün vermeyen tavrı nedeniyle bir grup medya organının hedefi haline getirilerek üniversitedeki görevinden ayrılmaya zorlanmıştır. Aynı özel hukuk mantığıyla bir kez daha cezalandırılmak istenmektedir. Bu kez onu hedef alan ortaçağ anlayışı, üniversiteden uzaklaştırmakla yetinmeyip 21. yüzyılda bir bilim insanını yürürlükteki hukuk kurallarından ödün verilmesine boyun eğmediği için bir cezaevi odasına tıkmaya çalışmaktadır.

Prof. Dr. Esat Rennan Pekünlü’ye yönelik medya organlarının da içinde yer aldığı sistemli, örgütlü baskının amacı, onun şahsında tüm üniversiteyi tahakküm altına almaktır. Ne yazık ki iktidar ve YÖK’ün ağır politik, mali ve idari kuşatması altında olan üniversite yöneticileri, bu müdahalelere karşı kendi öğretim üyelerini ve yürürlükteki hukuk kurallarını savunamamaktadır.

Yürürlükteki Anayasa hükümleri, Anayasa Mahkemesi, Danıştay, AİHM kararları çerçevesinde “türbanlı öğrencilerin üniversitelere girmesi” hukuken yasaktır. Prof. Dr. Esat Rennan Pekünlü, hiçbir türbanlı öğrencinin üniversiteye veya ders yapılan sınıflara girmesini engellememiş, sadece türbanlı öğrencileri mevcut hukuksal durum konusunda bilgilendirerek uyarmış ve durumu tutanağa bağlamıştır. Bu tutanakları ilgili idareye göndermiştir. Öğrencinin üniversiteye devam edip etmediği konusunda kayıtlar incelenmeden, dinlenen tanıkların anlatımlarından önyargılı bir tutumla çıkarılan hatalı gerekçelerle mahkumiyet kararı verilmiştir.

Yargıtay’ın onama kararında da Anayasa hükümleri, Anayasa Mahkemesi, Danıştay, AİHM kararları yok sayılmıştır. Yargı kararları, yürürlükteki hukuk kurallarına değil, dönemin politik güç dengelerine ve esen rüzgârlara göre verilirse; Anayasa’nın ve Anayasa Mahkemesi’nin anlamı kalmamış demektir.

İdarecileri muktedirler karşısında boyun eğse bile, üniversiteler Prof. Esat Rennan Pekünlü’nün yasaları ve bilimi hiçe sayan güç odaklarına kurban verilmesine seyirci kalmayacaktır. Ağır yaralar alsa da 12 Eylül karanlığından çıkan üniversitelerimiz, toplumumuzu çağın gelişmelerinin çok gerisinde tutmak için şiddete başvuran, olağanüstü dönemlerin hukukunu dayatan bir yaklaşımın da esiri olmayacaktır.

Aşağıda imzaları olan öğretim elemanları dernekleri olarak haklı davasında Prof. Dr. Esat Rennan Pekünlü ile dayanışma içinde olduğumuzu, bilimi ve hukuku ödünsüz savunacağımızı kamuoyuna ilan ediyoruz. Öğretim elemanlarını, öğrencileri, basın kuruluşlarını, hukukçular başta olmak üzere tüm halkımızı, bu önemli bilim insanına uygulanmakta olan şiddetli haksızlığa seyirci kalmamaya, üniversite özerkliğine ve bilimsel özgürlüklere sahip çıkmaya çağırıyoruz.

• Akdeniz Üniversitesi Öğretim Elemanları Derneği (AÜÖED)

• Ege Öğretim Elemanları Derneği (EGÖDER)

• Gazi Üniversiteli Öğretim Üyeleri Derneği (GÜÖÜD)

• İnönü Üniversitesi Öğretim Elemanları Derneği (İNÖDER)

• İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyeleri Derneği (İÜÖÜD)

• Samsun Akademik Elemanlar Derneği (Akademi Samsun)

• Tüm Öğretim Elemanları Derneği (TÜMÖD)

• Üniversite Konseyleri Derneği (ÜKD)

• Van Üniversite Öğretim Elemanları Derneği (VÜNİDER)

http://haber.sol.org...ur-haberi-77473

Sitelerde Paylaş

Apsimon.

Senin gibi içi kin ve nefret dolu halk düşmanı birinin bu olaylardan çıkaracağı anlam sevgi ve saygı olamaz.

Senin hislerine güvenilmez.

Kimsin nesin bilmiyorum. Ne yapmaya çalıştığın hakkkın da da en ufak bir fikrim yok. Benimle tartışmak istiyorsan edepli ol.

Benim hakkımda da kafanda oluşturduğun insan tipi külliyen yanlıştır. Ve bana kalırsa bundan sonra tartıştığın insanlara şablonla yaklaşmaktan vazgeç...

Geçenlerde Tayyip herkes beni sevmek zorunda değil dedi.

Sen Tayyibi de aştın. Sana kalsa Tayyibi sevmememiz yüzünden de faşistiz.

Ben Ali nin öldürülmesine ve Madımakta yakılanlara oh oldu diyen zihniyettten tiksiniyor,nefret ediyorum,

evet

Ben zihniyetten bahsediyorum. Kalkar adam evet yanlışım der özür diler amenna,

Başımın üstünde yeri var.

Üstte saydığım katil-islamcı, oh olsuncu faşist zihniyeti olumlayan her türlü siyasal ve özgürlükçü hareketten alabileceğim herhangi bir mesaj da yoktur.

Boşuna yırtınma...

Son 20 yıldır her gün Madımak katillerinin mağdur edebiyatından bıktım usandım. Sen ancak bir bir fazla olursun.

Sitelerde Paylaş
Misafir
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...