Jump to content

Başörtülü öğrenciyi derse almayan Prof. hapis yatacak

Recommended Posts

delilsiz bilgisizce bi suçlama mı?

ben kendi meslek forumumda da yazılar yazıyorum. o forumda benden başka düzenli yazı yazan ateist yok. ama bir forum dolusu ulusalcı, kemalist var. konu din olunca kimse dinini inkar etmiyor ve sonunda tartışmayı aslında islam öyle bir din değil noktasına getiriyorlar.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 233
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Nedir kamusal alan? Kamusal alan dediğin nedir? Seni sadece başörtülü bir öğretmen mi rahatsız eder? Otobüste yanına oturan başörtülü kişi rahatsız etmiyor da neden o ediyor?

Bu beni rahatsız etmediği ya da başörtüsünü savunduğum için yazmıyorum bunları. Bana göre insanlar okullarına mayo ile de gidebilmeli. Denizde mayo giymek serbest de okulda neden yasak?

Kamusal alan bir bardaki tüm barmen ve garsonların bahşişlerini attıkları bir kutudur.

Senin bu kutuda payın olması demek eline tornavida alıp onu kanırtıp açma hakkın olduğu anlamına gelmez.

Herkesin yapabilecekleri ortak bir mantıkta tutulur.

Şimdi anadan üryan gezen dinler var.

Bunlardan biri vatandaşınsa onun da kamusal alanda hakkı var.

Baş örtülünün inancından dolayı tornavida elinde kanırtmasına izin vereceksin de bu ne olacak?

veya hayvan kurban etmek isteyen inançlar var.

Baş örtüsüne vize verisen kedi kurbanına da vize vermelisin.

Hukuk kim olduğuna bakmaz.

O yüzden bu alanlar inanç faaliyetlerindne arındırılır.

Sitelerde Paylaş

Kamusal alan bir bardaki tüm barmen ve garsonların bahşişlerini attıkları bir kutudur.

Senin bu kutuda payın olması demek eline tornavida alıp onu kanırtıp açma hakkın olduğu anlamına gelmez.

kimin mantığı ile tutuluyor? Senin mantığın. Birilerinin mantığı olmaktan çıkarmak gerekiyor bu durumu.

Sitelerde Paylaş

kimin mantığı ile tutuluyor? Senin mantığın. Birilerinin mantığı olmaktan çıkarmak gerekiyor bu durumu.

Benim mantığım değil b.

Nesnellik bu.

Başörtüsü konusunda bzim devletimiz çok nesneldi, her zaman nesnel kararlar verdi.

Kullanamazsın o alanı inanç faaliyetleirn için.

Sitelerde Paylaş

koskoca diyanet kurumun var ya? devletten maaş alan imamlara ne demeli? bunlar kamuya girmiyor mu? bu ikiyüzlülük değil mi?

Sistemi ben tasarlamadım.

O da bir ihlal.

Ben ona müsamaha gösterelim demedim ki.

Konu baş örtüsüydü, onla ilgili konuştuk.

Diyanet kapatılmalı.

Dinle ilgili tüm öğretmenler işten çıkarılmalı.

Eğer din eğitimi verdirmek isteyen aileler olursa çocuklarına dışarıdan kurumlarla taşeron şeklinde özel hocalar getirilmeli.

Mesela bağımsız bir cami veya klise veya havra derneğindne personel kiralama gibi.

Bunların hepsi hukuka uygulanabilir.

Diyanet kapatılmalıdır.

Konu hak ve özgürlük değil.

Bu müslümanların derdi ele geçirmek, yağma, gasptır.

Temelde sen haramilere özgürlük savunuyorsun, farkındasın değil mi?

Onların hukukla işleri mi olur?

Sitelerde Paylaş

Özgürlük demek, onların sistemi ele geçirebilme hakkını elde etmeleri demek değil. Aksine özgürlük, özgür bir ortam onların istemeyeceği bir durumdur. Özgürlük düşmanları, yıkılamayacak hukuk ve özgürlük ülkesinde elsiz kolsuzdurlar.

Aksi halde birilerinin birşeyleri koruduğu bir ülkede, o birileri değişir ve farklı düşünceden kişiler olursa; artık başka şeyler korunmaya başlar. Şu an yaşadığımız da budur.

Sitelerde Paylaş

Özgürlük demek, onların sistemi ele geçirebilme hakkını elde etmeleri demek değil. Aksine özgürlük, özgür bir ortam onların istemeyeceği bir durumdur. Özgürlük düşmanları, yıkılamayacak hukuk ve özgürlük ülkesinde elsiz kolsuzdurlar.

Aksi halde birilerinin birşeyleri koruduğu bir ülkede, o birileri değişir ve farklı düşünceden kişiler olursa; artık başka şeyler korunmaya başlar. Şu an yaşadığımız da budur.

Nesnelliğe sahip olmayan insanlarla özgürlük platformunda buluşamazsın.

İslamda nesnellik yoktur.

Nesnelliği olmayan bir insan nerşeyde subjektiftir.

Yani bencildir (bencil derken hep bana, sana yok anlamında bencil, normal egoizm standartlarında bir bencillikten bahsetmiyorum)

Bencil adamla onu zorlamadan hak hukuk ilişkisine giremezsin.

tarihinde Sarı Kırmızı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

delilsiz bilgisizce bi suçlama mı?

ben kendi meslek forumumda da yazılar yazıyorum. o forumda benden başka düzenli yazı yazan ateist yok. ama bir forum dolusu ulusalcı, kemalist var. konu din olunca kimse dinini inkar etmiyor ve sonunda tartışmayı aslında islam öyle bir din değil noktasına getiriyorlar.

Evet, İslamcıların güçlenmesinin sorumlusunun benim gibi üniversitelerde türbana hayır diyenlerin olduğunu söylemen de bilgisizliğinden diğer düşüncelerin de.

Türban nereden çıkmış, nasıl yayılmış, hangi siyasal ortam beklenmiş bu türbanlı üç beş şirretin kendini yerlere atarak mağduru oynaması, devlet türbanı nasıl sinsice yaymış, her şeye rağmen türbanlılar nasıl girip rahat rahat okuyormuş ama neden bu eylemler yapılmış, en küçük bir bilginiz yok.

Senin mesleğin nedir, bilmem, forumun ve oradakiler hakkında da fikrim yok. Ama ulusalcıların Kemalistlerin dinlerini inkar etmeyip, bir ateist olan senin ateistçe İslam yorumun karşısında "İslam öyle değil" demesinin konuyla ve benimle ne ilgisi var, zerre kadar anlayabilmiş değilim.

Türkiye'deki türban sorunu özgürlüklerle ilgili bir sorun değildir. Bütünüyle karşı devrim için harekete geçmiş gericilerin zaten güçlü iken sistemi daha kolay değiştirebilmek ve toplumu dönüştürebilmek için kullandığı bir propaganda aracıdır.

Türban karşıtlarının kararlı duruşu olmasa şu anda yaşadıklarımız daha erken yaşanacaktı, İslamcı devrimini çoktan yapmış olacaktı, ve daha cesur davranacaktı. Tayyip'in bu gerici eylemlerini bunca yıla yayabilmesinin tek nedeni beğenmediğiniz o kararlı ve tutarlı kitledir. Bugün mücadele eden kitle de aynı kitledir, size kalsa bu özgürlük safsatalarınızla çoktan bitmiştik..

Bu özgürlük masallarınızı varsa cesaretiniz, gidip İslamcılara anlatın. Hatta önce türbancılardan başlayın, üstüne bir de "Siz gericisiniz ve eylemsel kararlılık içindesiniz, derdiniz sistemi değiştirmek olsa da ben bireysel hak ve özgürlüklere çok inandığım için bütün kurumları size armağan ediyorum, bayrağınızı dikin oralara" falan dersiniz..

Ateist olduğunuzu söylemeyin ama. Çok tehlikeli olabilir.

Size fantezi aleminizde mutluluklar diliyorum...

Sitelerde Paylaş

Nedir kamusal alan? Kamusal alan dediğin nedir? Seni sadece başörtülü bir öğretmen mi rahatsız eder? Otobüste yanına oturan başörtülü kişi rahatsız etmiyor da neden o ediyor?

Bu beni rahatsız etmediği ya da başörtüsünü savunduğum için yazmıyorum bunları. Bana göre insanlar okullarına mayo ile de gidebilmeli. Denizde mayo giymek serbest de okulda neden yasak?

Bu gibi soruları daima Müslümanlar sormuştur.. Bu kadar vasat, hatta saçma sorular görmek, insanı konudan soğutuyor.

Okullara mayoyla girilmez CharlesDarwin. Bunun nedenini bilmek ve anlamak için dahi olmak gerekmiyor, bir minik sağduyu bile yeter anlamaya.. Biz mayoyu bikiniyi denizde giyiyoruz, okula giderken giymek pek pratik değil.. Bir de okullar eğitim kurumları oldukları için birazcık disiplin filan lazım, ondan mayoyla sokmuyor olabilirler. Dikkat dağıtabilir hani..

Çocuk eğitimi de çok ciddi bir iştir, türbanlı bir hoca sadece ve sadece görünümü ile tehlike arzeder. Bir öğretmenin dini inancı, politik fikri vb hiçbir özelliği, dışarıdan bakıldığında anlaşılmamalıdır. Cocuklara ifade bile etmemelidir. Bu şarttır. Öğretmen ateist ise ve çocuklara bunu söylüyorsa da yanlıştır.

Türban takan bir öğretmen, çocuklar için en büyük tehlikelerden biridir. Ama artık geçmiş olsun... Onlar her okulda, her yerde..

Ellerinize sağlık, gayet özgür özgür yaşıyorlar. Daha önceki iletilerimden birinde de söylediğim gibi, pratik sizi her yönüyle yanlışlıyor.

Sitelerde Paylaş

olmayan örtüyü millete var diye yutturuyorlar.

sizler ise bunun özgürlüğünü tartışıyorsunuz.

bu işin dinle alakası yok.

tamamen sömürme ile ilgili.

yani siz aslında sömürme özgürlüğü olsunmu olmasın mıyı tartışıyorsunuz.

tarihinde equus tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

başaçıklık yasaklansın ...

Örtü mecbur olsun...

Bu kurallara uymayanlar kamu düzenini bozmaktan ve yasalara uymamaktan ve gericilikten yargılansın...

Diye düşünenleri ne yapmalı...

Kaynar kazana atmalı ...

Yandım gelin dedikçe altına odun atmalı...

Mı...

tarihinde kirec tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

başaçıklık yasaklansın ...

Örtü mecbur olsun...

Bu kurallara uymayanlar kamu düzenini bozmaktan ve yasalara uymamaktan ve gericilikten yargılansın...

Diye düşünenleri ne yapmalı...

Kaynar kazana atmalı ...

Yandım gelin dedikçe altına odun atmalı...

Mı...

O da vardı.

Şapka kanunu.

Sadece Türkiyede değil, tüm dünyada uygulandı bir ara.

Sitelerde Paylaş

Bundan 2.5 yıl önce xuser'a söylediğim defalarca anlattığım ve gösterdiğim gibi hacının siyasi söylemlerini alt alta yazıp sonuca baktığınızda koca bir hiç görürsünüz. Tabi onun sıkıştığı noktalarda ortaya atlayan bir kaç yağcı için de bu mecburen böyle oluyor.

O günden bugüne değişen bir şey yok.

Sitelerde Paylaş

Bundan 2.5 yıl önce xuser'a söylediğim defalarca anlattığım ve gösterdiğim gibi hacının siyasi söylemlerini alt alta yazıp sonuca baktığınızda koca bir hiç görürsünüz. Tabi onun sıkıştığı noktalarda ortaya atlayan bir kaç yağcı için de bu mecburen böyle oluyor.

O günden bugüne değişen bir şey yok.

Ne saçma bir yorum. Hiç ne demek? O kadar yazmış, çizmişiz.. Sonuç bir hiç..

Sana göre bir hiç olmasın? Senin küçük aklına göre..

Bu yazdıkların lafı güzaf. Politik görüşler nasıl hiç olabilir? Hiç sen olmayasın!

Sitelerde Paylaş

olmayan örtüyü millete var diye yutturuyorlar.

sizler ise bunun özgürlüğünü tartışıyorsunuz.

bu işin dinle alakası yok.

tamamen sömürme ile ilgili.

yani siz aslında sömürme özgürlüğü olsunmu olmasın mıyı tartışıyorsunuz.

Özgürlük kolay değil. Senin gibi kafası karışık cahil ateistler için özgürlüğü değerlendirmek daha da zor.

Ne diyor Amerikalılar? Freedom is not free diyorlar.

Türbanı bir sömürü aleti olarak kullandıklarını söylüyorsun.

Para da bir sömürü aleti. Herşey sömürü aleti olabilir.

Önemli olan kendini sömürtmemek..

Senin gibi ilkesizler ve davalarına inanmayanlar için bu biraz zor.

Sen hasbel kader bir ateistsin ve ona gerçekten inanmadığını düşünüyorum.

Komplo teorileri ile yaşama anlam veren bir gafilden başka ne beklenir zaten.

Sömürme özgürlüğü senin küçük aklının eseri.

Adam ol ve kendini sömürtme. Türbanı konu edinen ve savunanlar kadar dürüst değilsin sen.

Yalancısın. Sahtekarsın. Türbanı bir sömürü olduğunu iddia ederken sömürüldüğünü bile kanıtlayamıyorsun.

Türban özgürlüğü kimleri ve nasıl sömürüyor. Senin gibi ilkesizleri mi sömürüyor onlar?

Boş laflarla burasını işgal ediyorsunuz.

Sen ateist olsan ne yazar. Önce adam ol..

Sitelerde Paylaş

Özgürlük kolay değil. Senin gibi kafası karışık cahil ateistler için özgürlüğü değerlendirmek daha da zor.

Ne diyor Amerikalılar? Freedom is not free diyorlar.

Türbanı bir sömürü aleti olarak kullandıklarını söylüyorsun.

Para da bir sömürü aleti. Herşey sömürü aleti olabilir.

Önemli olan kendini sömürtmemek..

Senin gibi ilkesizler ve davalarına inanmayanlar için bu biraz zor.

Sen hasbel kader bir ateistsin ve ona gerçekten inanmadığını düşünüyorum.

Komplo teorileri ile yaşama anlam veren bir gafilden başka ne beklenir zaten.

Sömürme özgürlüğü senin küçük aklının eseri.

Adam ol ve kendini sömürtme. Türbanı konu edinen ve savunanlar kadar dürüst değilsin sen.

Yalancısın. Sahtekarsın. Türbanı bir sömürü olduğunu iddia ederken sömürüldüğünü bile kanıtlayamıyorsun.

Türban özgürlüğü kimleri ve nasıl sömürüyor. Senin gibi ilkesizleri mi sömürüyor onlar?

Boş laflarla burasını işgal ediyorsunuz.

Sen ateist olsan ne yazar. Önce adam ol..

teröre abd silah temin eden ülkeler içindedir.

bu cümleyi kurunca, ilkesiz, komplocu olunuyor.

utanmasan vatan ainiin diyecen.

benim üç tane yalanımı ve sahtekarlığımı bul, koy, bu forumda yazmıycam.

sen kuyruk acını almaya çalışıyorsun.

ne kadar saldırmaya çalışmıssın.

yoksa nasıl sömürülüyor diye sorabilirdin ve açıklayamazsam o zaman sahtekar diyebilirdin.

ama sormadan, yalancısın diyorsun.

adamlığıma laf etme, varsa iletilerimi koyarsın.

birde ateizme inanmıyorum zaten.

biliyorum.

geri zekalımısın nesin.

sana olmayan örtü diyoruz, kuran yoktur.

kuran da olmayan birşey niye bu kadar olay oluyor, faiz gibi ayetle sabit olanlar ilgilenilmezken.

algı bambaşka bir uzama oturtuluyor.

uzun yazmıycam çünki ibneliğine kanıtlıyamadın diyon.

örtünün, türbanın bir sömürü olmadığını mı iddia ediyorsun şimdi?

komikleşme. rezil oluyon.

tarihinde equus tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

teröre abd silah temin eden ülkeler içindedir.

bu cümleyi kurunca, ilkesiz, komplocu olunuyor.

utanmasan vatan hainisin diyecen.

benim üç tane yalanımı ve sahtekarlığımı bul, koy, bu forumda yazmıycam.

sen kuyruk acını almaya çalışıyorsun.

ne kadar saldırmaya çalışmıssın.

yoksa nasıl sömürülüyor diye sorabilirdin ve açıklayamazsam o zaman sahtekar diyebilirdin.

ama sormadan, yalancısın diyorsun.

adamlığıma laf etme, varsa iletilerimi koyarsın.

birde ateizme inanmıyorum zaten.

biliyorum.

Teröre ABD silah temin etmiştir tabii. ABD terörist bir ülkedir.

Bütün ülkeler teröristtir. Olmayanı yoktur.

Bunu böyle söylemek komplo değildir ama ABD'nin TC'yi bölmek için Kürtlere silah verdiğini ileri sürmek komplodur.

Senin ne menem bir sapık olduğunu kanıtlamam için neden üç yalanını söyleyim.

Bir yalan yetmiyor mu?

Üç yalanla bir yalan arasında ben fark görmüyorum.

Bir kere de yalancı olabilirsin, üç kere de..

Sen komplo teorilerine inanan aptalın birisin.

Sitelerde Paylaş

İnsanlara sapık,sahtekar, yalancı demekle haklılık savunulamaz.

Bu tür lafları ederek karşısındakini sindirmeye çalışan kişi haksızlığını bastırma çabası içine girmiştir ki, zaten o dakika tartışmayı kaybetmiştir...

Sitelerde Paylaş
Misafir
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...