Jump to content

Başörtülü öğrenciyi derse almayan Prof. hapis yatacak

Recommended Posts

İnsanlara sapık,sahtekar, yalancı demekle haklılık savunulamaz.

Bu tür lafları ederek karşısındakini sindirmeye çalışan kişi haksızlığını bastırma çabası içine girmiştir ki, zaten o dakika tartışmayı kaybetmiştir...

şecaat arz ederken merd-i kıpti sirkatin söyler

Keeeeeeeh keh kehhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh

Sitelerde Paylaş
  • İleti 233
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Vay anasını diyorum. Yıllarca siyasal islamın ülkeyi nasıl sessiz derinden istila ettiğini anlatırken şimdi ateistlerinde buna alet olduğunu görmek ne üzücü.. Bu herifler liberalleri de solcuları da özgürlük diye diye kandırdı. Onların bile gözü açılmışken sizlerin böyle saçmalıkları buraya taşıması anlamsız.

Ben okulda çocuğumun baş örtülü bir öğretmen tarafından eğitilmesini istemem. Onun tarafsızlığına güvenmem, seküler bir eğitim veremeyeceğini bilirim. Bir ateistin bu ülkede ateist olduğunu söylemesi bile suçken sınırsız özgürlük isteği fazla ütopik kalıyor. Evvela bireysel özgürlükler, fikir özgürlüğü düşünce özgürlüğü sağlanmalı. Bunun için uğraşmalı. Zaten palayla bir kadını dövme, sopalarla insan öldürme hakkına dahi sahip olan müslümanların özgürlüklerine zeval gelmez korkmayın.

Ben sadece inançsız olduğum söylediğim için her mecrada ölüm tehditleri alırken önce kendi özgürlüğümü mü istemeleyim yoksa kıçı kırık bir bez parçasının tüm hayatımızı sarmasını mı? Eğer o bez parçasının hayatımızın her alanına girmesi "özgürlüğünü" savunursam biliyorum ki bu sefer inançsızlığımı söylediğim zaman tehditlerle kalmam direkt icraatlar gelir karşıma. Çok fena tongaya düşüyoruz farkında değiliz.

Sitelerde Paylaş

Vay anasını diyorum. Yıllarca siyasal islamın ülkeyi nasıl sessiz derinden istila ettiğini anlatırken şimdi ateistlerinde buna alet olduğunu görmek ne üzücü.. Bu herifler liberalleri de solcuları da özgürlük diye diye kandırdı. Onların bile gözü açılmışken sizlerin böyle saçmalıkları buraya taşıması anlamsız.

Ben okulda çocuğumun baş örtülü bir öğretmen tarafından eğitilmesini istemem. Onun tarafsızlığına güvenmem, seküler bir eğitim veremeyeceğini bilirim. Bir ateistin bu ülkede ateist olduğunu söylemesi bile suçken sınırsız özgürlük isteği fazla ütopik kalıyor. Evvela bireysel özgürlükler, fikir özgürlüğü düşünce özgürlüğü sağlanmalı. Bunun için uğraşmalı. Zaten palayla bir kadını dövme, sopalarla insan öldürme hakkına dahi sahip olan müslümanların özgürlüklerine zeval gelmez korkmayın.

Ben sadece inançsız olduğum söylediğim için her mecrada ölüm tehditleri alırken önce kendi özgürlüğümü mü istemeleyim yoksa kıçı kırık bir bez parçasının tüm hayatımızı sarmasını mı? Eğer o bez parçasının hayatımızın her alanına girmesi "özgürlüğünü" savunursam biliyorum ki bu sefer inançsızlığımı söylediğim zaman tehditlerle kalmam direkt icraatlar gelir karşıma. Çok fena tongaya düşüyoruz farkında değiliz.

Sorun sen ve senin çocuğun değil.

Sorun bütün ülke ile ilgili. Bu çok bencilce bir ileti olmuş. Bu memlekette tek siz yaşamıyorsunuz herhalde.

Türbanı yasaklamak da bir çözüm yolu değil, onu bütün kadınlara zorlamak da bir çözüm yolu değil.

En doğrusu türbanı bir sorun olarak görmemektir.

Sitelerde Paylaş

Vay anasını diyorum

Ben okulda çocuğumun baş örtülü bir öğretmen tarafından eğitilmesini istemem.

Bende vay anasını diyorum..

Benimde çocuğum olursa nurcu bir öğretmen tarafından eğitilmesini istemem!!! Ne yapalım şimdi badem bıyık bırakılmasını yasaklayalım mı??? Hadi yasakladık, peki kafasının içindekilere nasıl yasak koyalım???

Partilerin elinden türban kozunu almalıyız ki bunun yolu da yasaklamaktan geçmiyor işte!

Sitelerde Paylaş

Partilerin elinden türban kozunu almalıyız

Ne yapacan. Başına mı geçirecen.

Koz alacaklarmış...

Müslüman değilsin. Adam kalkmış Allahın kanunu diyor. Ben neyi kimin elinden alıyorum.

Burda benim türban karşıtı olmamda beni bağlar. Siz neyi kimin elinden nasıl alırsınız bilmem. Bu tür siyaseti hele hiç bilmem.

Sen kimsin ne düşünüyorsun unu anlatacaksın. Türbana karşıysan açık açık söyleyeceksin. Yok biz dine karşıyız da türbana değil mügalatasına girmeyeceksin.

Kafalara takmışsınız özgürlük kukuletalarını madımak katlimcılarının yönettiği ülkede bize çemkiriyorsunuz.

Sitelerde Paylaş

Zaten ortada bir yasak falan yok ki. En son ki yasalarla artık hakim savcı falanda olabiliyorlar. Üstelik ben yasak falanda olsun demedim. Herkes eşit özgürlüğe sahip olsun diyorum. Ben kalkıp türbanlının hakkını savunacağım o ise benim hayatıma kast edecek. Yok öyle bir dünya. Ki şuan olan tamda bu. Ateist kimse inançsız olduğunu söylemezken türbanlının hakkını savunuyor. Önce kendi haklarını savun be arkadaş.

Sitelerde Paylaş

Bütüm özgürlükleri bir potaya koyup birleştiremeyiz.

Her özgürlüğün kendine göre bir yeri ve önemi vardır.

Türbanla ilgili özgürlük ile, düşünce ve inanç özgürlüklerini karşılaştırmak bu nedenden doğru değildir.

Ateizm düşünce ve inanç özgürlükleri kapsamına girer.

Çok ayrı bir özgürlük türüdür.

Sitelerde Paylaş

Bütüm özgürlükleri bir potaya koyup birleştiremeyiz.

Her özgürlüğün kendine göre bir yeri ve önemi vardır.

Türbanla ilgili özgürlük ile, düşünce ve inanç özgürlüklerini karşılaştırmak bu nedenden doğru değildir.

Ateizm düşünce ve inanç özgürlükleri kapsamına girer.

Çok ayrı bir özgürlük türüdür.

Hacı abi sen burayı Amerika ile karıştırıyorsun. Bak geçenlerde elinde palalı bir psikopat bir kadına saldırdı. Eğer o kadın türbanlı olsaydı ne olurdu biliyormusun? Ülkede milli yas ilan edilir, o saldırgan ömür boyu hapisten çıkamazdı. Ama saldırdığı kadın başı açık olunca serbest bırakıldı. Ülke de tüm hukuk müslümanlara işliyor, tüm kaynaklar onlara seferber edilmiş durumda.

Böyle bir durumda üzgünüm benim önceliğim ne türban olur ne müslümanlar. Ki benim söylemek istediğim müslümanlara özgürlüklerin önemini öğretmeliyiz. Hep bana rabbena olmaz.

Dileğim ülkede ki sefil durumu görmeniz ve "özgürlük ihtiyaç listesi" sırasında ilk sırada bizlerin olduğunu anlamanız.

Sitelerde Paylaş

Hacı abi sen burayı Amerika ile karıştırıyorsun. Bak geçenlerde elinde palalı bir psikopat bir kadına saldırdı. Eğer o kadın türbanlı olsaydı ne olurdu biliyormusun? Ülkede milli yas ilan edilir, o saldırgan ömür boyu hapisten çıkamazdı. Ama saldırdığı kadın başı açık olunca serbest bırakıldı. Ülke de tüm hukuk müslümanlara işliyor, tüm kaynaklar onlara seferber edilmiş durumda.

Böyle bir durumda üzgünüm benim önceliğim ne türban olur ne müslümanlar. Ki benim söylemek istediğim müslümanlara özgürlüklerin önemini öğretmeliyiz. Hep bana rabbena olmaz.

Dileğim ülkede ki sefil durumu görmeniz ve "özgürlük ihtiyaç listesi" sırasında ilk sırada bizlerin olduğunu anlamanız.

Eğer Amerikayı bu gibi konularda Türkiye'den farklı sanıyorsanız, büyük bir yanılgı içindesiniz.

Bazı sosyal olayların gelişmesinde Amerika'nın Türkiye'den, hatta diğer İslam ülkelerinden fazla farkı yoktur.

Bazı özgürlüklerin (düşünce ve inanç özgürlüklerinin, örneğin) burada olması onlara herkesin uyduğu anlamına gelmemelidir.

Tolerans belki burada biraz daha fazladır ama onların uğruna işlenen cinayetleri saymakla bitiremeyiz.

ABD bu özgürlükler ve diğerleri için bir fiyat ödemektedir. Bu çok yüksek bir fiyattır.

Her ülke bu fiyatı ödemek istemez. Bazı ülkelerin gelenek ve görenekleri bu fiyatı ödemek için uygun değildir.

Ben o nedenden size alternatif modeller sundum. Aralarında Türk modeli bile var.

Hangisini yeğliyorsunuz?

Sitelerde Paylaş

Teröre ABD silah temin etmiştir tabii. ABD terörist bir ülkedir.

Bütün ülkeler teröristtir. Olmayanı yoktur.

Bunu böyle söylemek komplo değildir ama ABD'nin TC'yi bölmek için Kürtlere silah verdiğini ileri sürmek komplodur.

Senin ne menem bir sapık olduğunu kanıtlamam için neden üç yalanını söyleyim.

Bir yalan yetmiyor mu?

Üç yalanla bir yalan arasında ben fark görmüyorum.

Bir kere de yalancı olabilirsin, üç kere de..

Sen komplo teorilerine inanan aptalın birisin.

bir tane de yeter.

bul bulabiliyosan.

bir daha hakaret edersen küfürü yiyeceksin.

bu ne be senle tartışılmıyor.

sen ne anlarsın özgürlükten.

sürekli sapıksın şöylesin böylesin.

bu sana son uyarım.

abd teröre silah veriyor.

terör de bölmek istiyor.

abd nin bölünme işine gelmese sence silah verir mi?

peki sence abd kürtlere niye silah veriyor.

böldürmek gibi amacı yoksa?

tarihinde equus tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

equus, on 26 Temmuz 2013 - 12:25 ÖS, said:

öyle zaten.

belirli bir seyiyeye ulaşmamış toplumlar için gerekli olmaz.

Öyle bir seviye yoktur. Bu düşünce sosyal Darwinizm olarak bilinir ki, gerçeği yansıtmaz.

Her insan toplumu uygardır ve diğer toplumlarda görüp, beğendiklerini kendi toplumuna kolaylıkla adapte edecek entelektüel altyapıya sahiptir.

Bütün yapılacak toplumların o uygarlıklara maruz kalmasını önleyen engelleri yıkmaktır.

Bu da bir takım yasaklarla sağlanamaz. Özgür düşünme ile sağlanır. Özgürlüğü bir takım koşullara bağlamak onu sınırlamaktır.

Özgürlük konusunda cesur olmak gerekir. Özgürlük için ödenmesi gereken bir fiyat vardır. O fiyat bazen oldukça yüksektir.

O fiyatı ödemeye hazır olan toplumlar çok daha zengin ve verimli bir yaşama sahip olacaklardır.

Sen bizi küçük görüyorsun.

Sitelerde Paylaş

şu an toplumun entelektüel seviyesinin yeterince iyi mi olduğunu iddia ediyorsun?

Biz toplumun entelektüel seviyesini değil, özgürlüğünü tartışıyoruz.

Bana biz entelektüel seviyede düşük olduğumuz için özgürlüğü dolu dolu yaşamamız yanlış diyorsun.

Yani batının sahip olduğu özgürlüğü bize çok görüyorsun. Yanlış olan budur.

Sitelerde Paylaş

Bütün yapılacak toplumların o uygarlıklara maruz kalmasını önleyen engelleri yıkmaktır.

Bu da bir takım yasaklarla sağlanamaz. Özgür düşünme ile sağlanır. Özgürlüğü bir takım koşullara bağlamak onu sınırlamaktır.

özgür düşünmyi özgürlüğün ön şartı olarak sunmuşsun.

demek ki neymiş özgürlüğün bir ön şartı varmış.

bu senin kendinle çeliştiğinin kanıtı.

diğeri ise, bir bireyin özgür düşünmesi için gerekli olan ne olabilir?

sen demiyor muydun dini inancı olanlar etfarı başkalarının çerçevelerinden algılar diye.

şimdi bu toplum nasıl özgür düşünecek?

özgür düşünemeyen, eylem de özgür olsa da düşünce de özgür olmadıktan sonra ne işe yarayacak.

bak sana ilk okul seviyesinde bir örnek vereyim.

eleman düşünce de, içki içmek yasak.

eylem de 5 tl verene bir bira veriyorlar.

sen bu elemanın cebine beş tl de koysan o birayı içmez.

yani düşünce de özgür değilse, eylem de free de bırakılınca yapmaz.

bireylerin algısı değişmeden, sınırsız özgürlük te versen değişen birşey olmaz.

ne zaman ki algı değişir, o zaman..

Sitelerde Paylaş

Biz toplumun entelektüel seviyesini değil, özgürlüğünü tartışıyoruz.

Bana biz entelektüel seviyede düşük olduğumuz için özgürlüğü dolu dolu yaşamamız yanlış diyorsun.

Yani batının sahip olduğu özgürlüğü bize çok görüyorsun. Yanlış olan budur.

lafı kıçından anlarsan böyle olur.

yaşamamız yalnış demiyorum. yaşamamız mümkün değil diyorum.

ve özgürlüğün ön şartı var diyorum, bir çok ön şart..

onu da yukarıda metaforik, sembolik basit bir örnekle anlattım.

sence Mustafa Kemal paşam, niye hemen çoklu partiye geçmedi?

bi düşün?.

Sitelerde Paylaş

Ben özgür düşünme özgürlüğün ön şartı demiyorum ki.

Lafı kıçından anlayan sensin.

Aslında özgür düşünme için özgürlüğün en son şartı bile diyebilirsin.

Uygarlık özgür düşünme ile sağlanır. Var mı başka yolu?

Sitelerde Paylaş

Ben özgür düşünme özgürlüğün ön şartı demiyorum ki.

Lafı kıçından anlayan sensin.

Aslında özgür düşünme için özgürlüğün en son şartı bile diyebilirsin.

Uygarlık özgür düşünme ile sağlanır. Var mı başka yolu?

bi free düşünce ön şart demiyorum diyosun,

bi uygarlık ancak free düşünce ile olur diyosun.

ne demek istediğini gerçekten anlamıyorum.

lakin benim görüşüm, bir birey düşünce de özgür değilse, eylemde özgür olamaz, en iyi olabilirlikte, kendisini özgür sanar.

düşünce de özgür olabilmek içinde, ufkun geniş olması lazım, buda entellektüel birikim, farkındalık ister.

yani özgürlük o kadar basit birşey değildir.

özgürlüğün birinci şartı düşünce de özgür olabilmektir.

sizin toplumsal meselelerdeki özgürlük dediğiniz özgürlük değil,

kimse kimseye karışmayıp var olabilmeli mantığıdır.

yani birey ve öteki çatışmadan nasıl birlikte olabilir sorusuna cevap arıyorsunuz.

buna da özgürlük diyorsunuz.

şekspirin belirttiği gibi, beğendiğiniz bedenlere hayalinizdeki ruhları koyup, bunu da aşk sanıyorsunuz.

Sitelerde Paylaş

bi free düşünce ön şart demiyorum diyosun,

bi uygarlık ancak free düşünce ile olur diyosun.

ne demek istediğini gerçekten anlamıyorum.

lakin benim görüşüm, bir birey düşünce de özgür değilse, eylemde özgür olamaz, en iyi olabilirlikte, kendisini özgür sanar.

düşünce de özgür olabilmek içinde, ufkun geniş olması lazım, buda entellektüel birikim, farkındalık ister.

yani özgürlük o kadar basit birşey değildir.

özgürlüğün birinci şartı düşünce de özgür olabilmektir.

sizin toplumsal meselelerdeki özgürlük dediğiniz özgürlük değil,

kimse kimseye karışmayıp var olabilmeli mantığıdır.

yani birey ve öteki çatışmadan nasıl birlikte olabilir sorusuna cevap arıyorsunuz.

buna da özgürlük diyorsunuz.

şekspirin belirttiği gibi, beğendiğiniz bedenlere hayalinizdeki ruhları koyup, bunu da aşk sanıyorsunuz.

Anlamak istemediğin için anlamıyorsun.

Yeterince uygar olmamak başka, öyle olup da özgürlüğü hak etmemek başka şeyler.

Sen biz yeterince uygar (entelektüel) olmadığımız için özgürlüğü tam olarak hak etmediğimizi söylüyorsun.

Evet yeterince veya batı düzeyinde uygar değiliz. Entelektüel de değiliz. Ama özgürlüğü en üst düzeyde hak ediyoruz.

Ona sahip olamayız belki ama olmalıyız ve olmamızda bir sakınca yok.

Barbar olmamız özgür de olmamamız anlamına gelmiyor.

Sitelerde Paylaş

Sayın hacı bey,siz realiteden uzak duygusal bir beyin taşıyorsunuz,gördüğüm kadarıyla iniş ve çıkışlarınız var,türbanlıların yüzde kaçı kendi özgür iradesiyle buna karar vermiştir?eğer verdiyse bunu nerden anladınız?abd'den ahkam kesmek çokmu kolay?eğer kolaysa niye türkiyeye gelip zoru seçmiyorsunuz?hangi türbanlı,türban dışındaki bir özgürlük için sokağa çıkmıştır biliyormusunuz?bilmiyorsanız niye ahkam kesiyorsunuz?kitaptan okuyup ameliyat yapılmaz,ameliyat yaparak öğrenilir:gel burada gerçekleri yaşa herşeyin ucuz olmadığını öğren.

Sitelerde Paylaş
Misafir
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...