Jump to content

İslam'ın Allah'ı Neden Var Olamaz?

Recommended Posts

hacı kendi yorumunu söylemiş sadece.Allah ın varlık delilleri mevcuttur.şimdi buraya copy pat yapnaya gerek yok heralde.kainattaki denge buna işarettir.güneş bir milim dünyaya uzaklaşsa dünya donar yakınlaşsa yanar.yıldızlar yerli yerindedir dökülmezler.yağmur belli bir ölçü ile yağar ölçüsüz yağmaz.kar tanelerinin hepsi faklıdır mikriskopla incelenmiştir.daha bir sürü denge va kainatta.bunlar görmemek için kör olmak lazım.

Dünya güneşe eliptik yörüngesi boyunca çok daha fazla yaklaşır ve uzaklaşır hiçbir şeycik de olmaz..

Sitelerde Paylaş

İngilizce biliyor musun?

http://www.slate.com/id/2146238/

http://www.sciencebase.com/science-blog/ar...-different.html

Ayrıca iki kar tanesinin benzemedikleri aslında matematiksel bir ifadedir.

Yani iki benzer büyük kar tenesi arasındaki farklar, değişgenlerin çokluğu yüzünden olası değildir.

Ya da bu olasalık çok uzaktır.. Ama hala mümkündür..

Ama yukardaki adres açıkca küçük kar tanelerinin benzer olabileceklerine değiniyor..

Sitelerde Paylaş

Selam,

Ama harbiden merak ettim şimdi.. İslamın Allahı neden var olamaz?

H2 + 1/2O2 -->H2O => Allah yoktur.

1+1=2 => 2 + 2 = 4 => Allah yoktur.

F*dt = m*dv => F = ma => Allah yoktur.

Böyle mi olmasını bekliyorsunuz?

Hacısından hocasına kadar.. Alayınızda 3 bitlik beyin var.

Onu da 0,2Hz ile ancak çalıştırorsunuz.. Pardon.. O kadar bile çalıştıramıyorsunuz..

süper ya!!! :lol: :lol: :lol:

Baris ve Güven

tarihinde Tas tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...

Merhaba sayın HACI,

tüm yazınızı okudum, kesin yargıların hepsine cevap yazmak istemiyorum. ama emin olduğum bir konuda okadar kesin konuşmuşsunuz ki birşeyler söylemek istiyorum.

Allahın niteliklerinden bahsedilir ama, hiç birinin O’na ait olduğu kanıtlanamaz

demişsiniz. Eğer niteliklerini bilmeden ve dine referans vermeden sadece ilk yaratıcı vardır gibi bir inanca sahip olarak varlığı inceleyecek olursanız o niteliklerin zaten farkına varırsınız. örnek olarak: irade eden tercih sahibi olduğu(MURİD), ilim sahibi olduğu(ALİM). ama ilk yaratıcı bile yoktur diyorsanız zaten bu niteliklere sahip olduğunu tartışmanın anlamı yok. sizin ifade ettiğiniz, inancın kendi içinde çelişki içermesi gibi bir ifade bence doğru değil. İnanıyorsanız onun o sıfatların çoğuna sahip olduğunu gözlemlersiniz. çünki inancınız gereği tüm herşeyin dolaylı da olsa(çok derin mevzu) faili o olduğuna inanıyorsunuz. gözlemleyemedikleriniz varsa en azından aksini gözlemlemiyorsunuzdur.

bu konuyu tekrar gözden geçirmenizi umarım.

Sitelerde Paylaş
Allah’ın nerede olduğu da İslam için büyük bir muammadır.

İslam’a göre Allah uzayda değildir. Çünkü o zaman uzay, Allah’dan daha büyük demektir.

Uzay Allah'ın içindede olamaz yine bir hacmi olması gerekir.

Biz Allah'ın içindemiyiz dışında mı?

içindeyiz. :rolleyes:

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...