Jump to content

Dünya Atesitleri:"Kur'an Hala Gizemini Korumaktadır"

Recommended Posts

kusura bakmazsanın ateistlerin bilimsel duyarlılığını ve bilimin ne kadar yansız olduğunu

ortaya koymak adına

(biraz teislerden yana gibi olacak ama olsun; ateistler ne de olsa dürüst insanlardır değil mi?))

{ elli bin yıllık, bin yıllık yolculuk sürelerinin sabit olduğunu, evrenin genişlemesinin bu yolun sabitliğini ortadan kaldıracağını ve dolayısıyla işlerin ve Cebrail'in hiç bir zaman yolun sonuna varamayacaklarını }

cümlesine eleştiri getirmek istiyorum:

Evrenin genişlemesi galakasiler arası bir genişlemedir ve galaksilerin birbirinden uzaklaşmasını sağlar.

Galaksilerin içinde ise böyle bir genişleme yoktur; yani galaksilerin kendileri sabit kabul edilmiştir.

Çünkü görünmeyen kara madde galaksileri bir macun gibi sabit tutar; itme kuvveti galaksileri ve tabi

atomları ve molekülleri açacak kuvvette değildir.

Şimdi işbu durumda; 50 bin yıllık mesafe Samanyolu galaksimiz içinde kalan bir mesafe olduğu için

sabittir ve Cebrail yolun sununa varabilir. Ama tabi Cebrail ilk ayet için önceden yola çıkıp 600 lü yıllarda

Dünya'ya gelmiş olsa bile hala dönüş yolundadır. Bu ayrı bir sorun.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 111
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

kusura bakmazsanın ateistlerin bilimsel duyarlılığını ve bilimin ne kadar yansız olduğunu

ortaya koymak adına

(biraz teislerden yana gibi olacak ama olsun; ateistler ne de olsa dürüst insanlardır değil mi?))

{ elli bin yıllık, bin yıllık yolculuk sürelerinin sabit olduğunu, evrenin genişlemesinin bu yolun sabitliğini ortadan kaldıracağını ve dolayısıyla işlerin ve Cebrail'in hiç bir zaman yolun sonuna varamayacaklarını }

cümlesine eleştiri getirmek istiyorum:

Evrenin genişlemesi galakasiler arası bir genişlemedir ve galaksilerin birbirinden uzaklaşmasını sağlar.

Galaksilerin içinde ise böyle bir genişleme yoktur; yani galaksilerin kendileri sabit kabul edilmiştir.

Çünkü görünmeyen kara madde galaksileri bir macun gibi sabit tutar; itme kuvveti galaksileri ve tabi

atomları ve molekülleri açacak kuvvette değildir.

Şimdi işbu durumda; 50 bin yıllık mesafe Samanyolu galaksimiz içinde kalan bir mesafe olduğu için

sabittir ve Cebrail yolun sununa varabilir. Ama tabi Cebrail ilk ayet için önceden yola çıkıp 600 lü yıllarda

Dünya'ya gelmiş olsa bile hala dönüş yolundadır. Bu ayrı bir sorun.

eee peki bu durumda arş da allah da samanyolu galaksisi içinde mi ?

diğer galaksilerde başka allahlar - arşlar mı var ?

Sitelerde Paylaş

eee peki bu durumda arş da allah da samanyolu galaksisi içinde mi ?

diğer galaksilerde başka allahlar - arşlar mı var ?

ee tabi 50 bin yıla göre Arş ta Samanyolu içinde

hatta bir teist arkadaşım vardı Allah'ın bilmem ne yıldızından (ismini unuttum)

evreni idare ettiğini iddia ediyordu (bu ayete bakarak hesap kitap yapmış)

bu galaksinin çok özel bir durumu olmadığına göre

evrensel bir niteliği yok

bu nedenle başka galaksilerde de

başka Arş lar ve tanrılar olabilir tabi

ama onların özel ismi Allah olmaması gerekir diye

düşünüyorum;

ne bileyim ben o kadar alim değilim

Sitelerde Paylaş

ee tabi 50 bin yıla göre Arş ta Samanyolu içinde

hatta bir teist arkadaşım vardı Allah'ın bilmem ne yıldızından (ismini unuttum)

evreni idare ettiğini iddia ediyordu (bu ayete bakarak hesap kitap yapmış)

bu galaksinin çok özel bir durumu olmadığına göre

evrensel bir niteliği yok

bu nedenle başka galaksilerde de

başka Arş lar ve tanrılar olabilir tabi

ama onların özel ismi Allah olmaması gerekir diye

düşünüyorum;

ne bileyim ben o kadar alim değilim

PEKİ SAMANYOLU GALAKSİSİ MERKEZİNDE BİR BÜYÜK KARADELİK OLDUĞU VE GÜNÜN BİRİNDE DE GALAKSİYİ TÜMDEN YUTACAĞI DA KUVVETLE MUHTEMEL...YAPILAN ARAŞTIRMALAR BUNU DOĞRULUYOR..KALDI Kİ GALAKSİMİZ İÇİNDE DAHA Bİ ÇOK DA KARADELİK MEVCUT...

HMMM

1- BU KARADELİKLERİN ARŞI YUTMASI MUHTEMELMİDİR ?

2- BU KARADELİKLER ALLAHI DA YUTARLAR MI ?

3- DAHA NE KADAR SAÇMALANABİLİR ? :D

Sitelerde Paylaş

PEKİ SAMANYOLU GALAKSİSİ MERKEZİNDE BİR BÜYÜK KARADELİK OLDUĞU VE GÜNÜN BİRİNDE DE GALAKSİYİ TÜMDEN YUTACAĞI DA KUVVETLE MUHTEMEL...YAPILAN ARAŞTIRMALAR BUNU DOĞRULUYOR..KALDI Kİ GALAKSİMİZ İÇİNDE DAHA Bİ ÇOK DA KARADELİK MEVCUT...

HMMM

1- BU KARADELİKLERİN ARŞI YUTMASI MUHTEMELMİDİR ?

2- BU KARADELİKLER ALLAHI DA YUTARLAR MI ?

3- DAHA NE KADAR SAÇMALANABİLİR ? :D

karadelik dedin de aklıma geldi

belki de arş karadeliktedir

zaten mesafe de aşağı yukarı tutuyor

ya da

karadeliğin arkasındaki ak deliktedir

solucan deliğinden bir stargate kapısı da vardır

Sitelerde Paylaş

karadelik dedin de aklıma geldi

belki de arş karadeliktedir

zaten mesafe de aşağı yukarı tutuyor

ya da

karadeliğin arkasındaki ak deliktedir

solucan deliğinden bir stargate kapısı da vardır

kimbilir belki de öledir :D arş karadeliğin oralardaysa ..bu durum meleklerin onu taşımasını da açıklıyor aslında aynı zamanda...eh karadeliğin olay çizgisindeyse arş...karadeliğe düşmesin diye taşıyor olabilir melekler :D

Sitelerde Paylaş

Bak bu ayet de yeryüzünü düz sanan ayetlerdenmiş şimdi fakettim, tabiya tepsinin kenarlarına ulaşıp onları aşmaktan bahsediyo. :)

benim de farketmemi sağladın, teşekkürler

hayret ayetler ne kadar da açık aslında

boşuna apaçık demiyor

biz yorumlarla kapalılaştırıyoruz

Sitelerde Paylaş

ya sizin ne matematik ne fizik bilginiz cahiller

açıklıyorum:x=vxt(yol=hızxzaman)

'Ta'rucul melâiketu ver rûhu ileyhi fî yevmin kâne mikdaruhu hamsîne elfe seneh(senetin)

'Melekler ve ruh, O'na, süresi elli bin yıl olan bir günde yükselir.'70 / MEÂRİC - 4

buradaki sürenin değişmemesi lazım evren genişliyor yani yol artar o zaman eşitliğin korunması hızının artmasıyla sağlanır böylece hiçbir sorun ortaya çıkmaz ama sizde bunu düşüncek kapasite yok sürekli aynı şeyleri zırvalıyonuz

Sitelerde Paylaş

ya sizin ne matematik ne fizik bilginiz cahiller

açıklıyorum:x=vxt(yol=hızxzaman)

'Ta'rucul melâiketu ver rûhu ileyhi fî yevmin kâne mikdaruhu hamsîne elfe seneh(senetin)

'Melekler ve ruh, O'na, süresi elli bin yıl olan bir günde yükselir.'70 / MEÂRİC - 4

buradaki sürenin değişmemesi lazım evren genişliyor yani yol artar o zaman eşitliğin korunması hızının artmasıyla sağlanır böylece hiçbir sorun ortaya çıkmaz ama sizde bunu düşüncek kapasite yok sürekli aynı şeyleri zırvalıyonuz

zottiri zottiri bidi bidi ...bıdı bıdı bıdı....vik vik vik.......

sen daha şu ayeti açıklayamıon dingil......

al açıkla hade...:

1234362_594608173925219_710562215_n.jpg

Sitelerde Paylaş

Allah'a işler 1000 yılda, melekler 50000 yılda varıyor. Burada işlerden kasıt bilginin transferi, yani yaptığın işin bilgisinin transferi. Bilgi de max ışık hızında gidebildiğine göre (quantum entanglement'ı hariç tutarak), Allah bizden sadece 1000 ışık yılı mesafede. Galaksinin çapı ise 100,000 ışık yılı. Sonuçta Allah yerel bir Tanrı, öyle galaksinin merkezinde falan değil.

Galaksinin üstünde veya altında bir yerlerde olabilir (eksene dik). Bu durumda arş galaksiye düşmesin diye meleklerin taşıması mantıklı.

Evren genişliyor ama galaksinin genişlediği yok, o nedenle seyahat süresi hep aynı kalıyor.

Bir sonraki konumuz toplu iğne başına sıkışabilecek melek sayısı olsun.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...