Jump to content

Bir Ateisti Nasıl Tanırsınız?

Recommended Posts

Ateistlere cinsel sapık , seks düşkünü diyen adamların kitabında bir erkeğin 4 kadın + sınırsız cariye alma hakkı var ve göğsü tomurcuklanmış hurilerden bahsediliyor ne kadar ironik değil mi ?

+ Küçük çocuklara tecavüz ediyorlar. Dinci AKP dönemi kadar çocuk tecavüzüne töleranslı bir devir daha olmadı ülkede. Çocukları telef edip mahkemede akabinde salınıveriliyorlar.

Dört karıyla evlenen de babaannem sanki. Akılları fikirleri bacak arasında bir de kalkıp ateistlere sapkın demezler mi şaşırıp kalıyorum..Delilik işte..

tarihinde Electra tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 83
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Tüm güzel hasletlerin kaynağı imandır

kötü hasletlerin kaynağıda küfürdür

ben ateist olsam haşa nasıl olsa ahiret yok hesap günü yok

seni gören gözetleyen melek yok haşa Allah yok eee

daha iyi şartlarda yaşayacaksam ve kimse beni cezalandırmayacaksa çalarım da

çırparım da komşunun karısını da becerirrim

öyle değilmi? bana ne engel olacak

vicdan demeyin hakiki bir atesit insanın manevi değerlerini yok sayar

yani vicdan ruh kalp hissiyat atesite göre yoktur

insan yiyen içen sex yapan zeki bir hayvandır

hayvanın vicdanı ruhu olurmu?

Neyseki atesitlerin sayısı çok az yoksa toplumda kaos olurdu :lol:

Ahmet Baha denilen bilimden nasipsiz yine gelmiş atıp tutuyor. Teori üstüne teori üreten 145 IQ içeren beynini yerim senin. 80 yap sen şunu. Testi kim yaptıysa yanlışlık var belli.

Hadi oradan.. Ruhmuş vicdanmış atıp tutana kadar öğrende gel. Sana burada ders verecek değiliz.

tarihinde Electra tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Şu non teistlerle flört meselesini kesin bir sonuca bağlayalım.

Yanlış yanlıştır.

Az yanlış, çok yanlış olmaz.

Bilim yani materyalizm böyle istisna tanımaz.

O yüzden tanrı kavramına her türlü olasılığı tanıyan veya onu belirsizleştiren bilinçlerle, bu kavramı kabe, küp, heykel vb şekilleri ile özdeşleştirip tapan bilinçler arasında fark yoktur.

Bu müsamaha gösterilecke bir şey değil.

Eğer non-teiste müsamaha gösteriyorsa bir ateist, o zaman 2x2=3.999999 işlemine de müsamaha gösterip doğru kabul etmeli.

Bu tutarsızlıkları bırakalım artık.

Non-teistlerin teistlerden bir farkı yok.

Bir kaç ayda bir foruma girdikçe yazılarına göz gezdiriyorum ve ateist takıntının hala geçmemiş olduğunu görüyorum. Bir taraflarını yırtıp duruyorsun ama biliyorsun ki tüm dünyayı ateist yapmak imkansız. Bu takıntını yenmek için yediklerine içtiklerine dikkat et :D...

Sitelerde Paylaş

Ateistlerin ya da özgür düşünceli insanların ekseriyetinin dindar insanlara nasıl baktıklarını görmek, tahammül profillerinin ne olduğunu ölçmek için çok derin tahlillere girişmeye, yazıp çizdiklerine saplanmaya mecbur değiliz. Sonuçta, toplumun baskın kesimi olan teist kesimi tarafından horlanan, yok sayılan, karalanan bir azınlık olan ateistlerin psikolojisinden ve davranış profilinden söz ediyorsak, biraz huysuz ve hırçın olmamız normaldir. Bunu ateizm dairesinin dışına taşmak olarak değerlendirmek yanlış olur. Hoşgörü timsali, sinirleri alınmış ve tüy gibi hafif ateist olmak bir insanı öyle olmayanlardan daha ateist yapmaz. Belki budizmde öyle şeyler olabilir, ama sonuçta bu ateizme uyarlanabilecek bir kalıp değildir. Bir başka deyişle, ateizme bir tasavvufi bir boyut katmanın teorik bir kaza olduğunu düşünüyorum.

Siz asıl şu alttaki resme bakın. Türkiye'deki ateistlerin ya da nonbelieverların ezici çoğunluğu böyledir. Böyle su gibi dupduru ve temizdirler. Onlar gezide hoşgörü sınavını çoktan geçtiler.http://www.haberekspres.com.tr/gundem/gezide-ikinci-cuma-namazi-h50870.html

Sitelerde Paylaş

Bu zirvayi yazmak için para mi veriyorlar ?

Sakagina tabanca dayayip zorla mi yazdiriyorlar ?

Sitelerde Paylaş
  • 1 month later...

Ben bir ateisti cahilliğinden tanıyorum

islami konularda kulaktan dolma bilgiler ve önyargılarından

bir kaç dinsizin kitabını okuyup dinsiz olduğunu sanan salaklar var

hakiki dinsizliği ve gereklerini öğrense tövbe edecek ama buna da gururu engel oluyor

evet uzaktan bakınca bir gemi sandal gibi

koca bir dağ tümsek gibi görünür

böylelerin islami bilgileride böyledir yüzeysel sathi ve önyargılı

Sitelerde Paylaş

Ben bir ateisti cahilliğinden tanıyorum

islami konularda kulaktan dolma bilgiler ve önyargılarından

bir kaç dinsizin kitabını okuyup dinsiz olduğunu sanan salaklar var

hakiki dinsizliği ve gereklerini öğrense tövbe edecek ama buna da gururu engel oluyor

evet uzaktan bakınca bir gemi sandal gibi

koca bir dağ tümsek gibi görünür

böylelerin islami bilgileride böyledir yüzeysel sathi ve önyargılı

İşte bu mesajınla gerçekten cahil olduğunu ortaya koydun, daha kiminle tartıştın da bu kanıya vardın?

Hele bir tartışmaya gir birileri ile de bakalım ne kadar bilgilisin bu konularda, görelim!

Bir dinlinin başkalarını önyargı ile suçlaması da çok komik duruyor, önyargının ağababası sende zaten. Bu dünyada dinden daha büyük önyargı mı var?

Sitelerde Paylaş

İslam konusunda bilgi sahibi olmaksa kriter, inanırları katlar geçer ateistler. Heleki türkiyede islamın çok şişirildiği bir toplumda bir basit kuranı kurtarmaya 100.000 tefsir ve katı kadar tevil(uydurma) yazıldığı halde kurtulmuyorsa kuran ve inandıramıyorsa insanları zaten kaldır at, kuran üzerine alimlik demek ilkokul seviyesi yeterlidir o kadar..

Hele buyur konularda görelim, olur ya bir iki öğretirsin, bir iki öğreniriz. İş cehaletse öğrenmeyle halledilir, ahmaklıksa onunda çaresi bizde yok.

Sevgi saygımla...

Sitelerde Paylaş

Ateistlerin ya da özgür düşünceli insanların ekseriyetinin dindar insanlara nasıl baktıklarını görmek, tahammül profillerinin ne olduğunu ölçmek için çok derin tahlillere girişmeye, yazıp çizdiklerine saplanmaya mecbur değiliz. Sonuçta, toplumun baskın kesimi olan teist kesimi tarafından horlanan, yok sayılan, karalanan bir azınlık olan ateistlerin psikolojisinden ve davranış profilinden söz ediyorsak, biraz huysuz ve hırçın olmamız normaldir. Bunu ateizm dairesinin dışına taşmak olarak değerlendirmek yanlış olur. Hoşgörü timsali, sinirleri alınmış ve tüy gibi hafif ateist olmak bir insanı öyle olmayanlardan daha ateist yapmaz. Belki budizmde öyle şeyler olabilir, ama sonuçta bu ateizme uyarlanabilecek bir kalıp değildir. Bir başka deyişle, ateizme bir tasavvufi bir boyut katmanın teorik bir kaza olduğunu düşünüyorum.

Siz asıl şu alttaki resme bakın. Türkiye'deki ateistlerin ya da nonbelieverların ezici çoğunluğu böyledir. Böyle su gibi dupduru ve temizdirler. Onlar gezide hoşgörü sınavını çoktan geçtiler.http://www.habereksp...azi-h50870.html

Buraya kadar okuduğum tahliller arasında en isabetli değerlendirmeyi yapmışsın.Ateistleri,basma kalıp mamül gibi değerlendirmek kesinlikle yanlış ve insan doğasına terstir.Avrupa ülkelerinde yaşayan ve çevre baskısı görmeyen ateistlerin dinlere daha saygılı ve hoşgörülü yaklaştığı doğrudur. Acaba o ateistler türkiyede ve ıslam ülkelerinde yaşayan ateistler gibi hayatları kendilerine zindan edilseydi yine aynı tavrı gösterebileceklermi idiler?

Etkiye tepki meselesini gözardı ederek tek tip ateist modeli önermek doğru değildir.

Sitelerde Paylaş

Sakın ha! Sakın ateist olmaya yelteklenme!

Senin, ateistlikle yürüdeceğin terörizm, İslâm terörizmine bin basar.

Sakın ateist olma! N'olursun!

Sitelerde Paylaş

Bir müslümanın itirafları

Gözetleyecek yoksa, ceza-cehennem yoksa ; tüm hayvanlıkları yaparım

Insan olma ile, erdemli ve ahlaklı olma ile, empati ve toplumsal kurallar ile ne işim olur diyor.

Gerçekten dindar insan düşünemiyor.

Düşünmesi de istenmiyor.

İşte Ahmet Baha 145 IQ ile düşünemiyor.

Sitelerde Paylaş

ateist olup kuran mealinden veya dine düşman kitaplardan başka kitap okuyan varmı aranızda?

Bu yöntem iyi bir yöntem değil. Böyle aşağılayamazsın, küçümseyemezsin, değersizleştiremezsin. Kimse etkilenmez, üstüne bile alınmaz.

Daha etkileyici yöntemler dene; daha sağlam, daha bilgiye ve gözleme dayalı eleştiriler getir ki azıcık ciddiye alınabil.

Biz bu yöntemi ilkokulda bile kullanmıyorduk..

Sitelerde Paylaş

Şu non teistlerle flört meselesini kesin bir sonuca bağlayalım.

Yanlış yanlıştır.

Az yanlış, çok yanlış olmaz.

Bilim yani materyalizm böyle istisna tanımaz.

O yüzden tanrı kavramına her türlü olasılığı tanıyan veya onu belirsizleştiren bilinçlerle, bu kavramı kabe, küp, heykel vb şekilleri ile özdeşleştirip tapan bilinçler arasında fark yoktur.

Bu müsamaha gösterilecke bir şey değil.

Eğer non-teiste müsamaha gösteriyorsa bir ateist, o zaman 2x2=3.999999 işlemine de müsamaha gösterip doğru kabul etmeli.

Bu tutarsızlıkları bırakalım artık.

Non-teistlerin teistlerden bir farkı yok.

Bence aşırı ve extremist bir tavır. Kişilerin inanç ve kanaatleri yayılmacı ve dayatmacı değilse, sivil hakların ihlaline sebebiyet vermiyorsa tolerans gösterilmeli. Ateist ve Non-Teist kooperasyonu da bizi birçok bakımdan avantajlı hale getirir diye düşünüyorum.

Sitelerde Paylaş

Bir müslümanı nasıl bilirsiniz ?

Sarıklı, şalvarlı, cüppeli, sakallı ama bıyıksız, kara çarşaflı, peçeli, türbanlı değil tabi

Korkak, bencil ve düşünemeyen bir yaratık olarak bilirim

Ölümden korkar,

Düşünmekten korkar,

Sadece kendini düşünür,; tek derdi öldüğüne inanmayıp cennette sürekli yaşayacağını hayal etmektedir.

Tüm korkusuda cehennemde yanmaktır.

Ne insanlık, ne yaşadığı toplum ne çevre onun için önemli değildir.

Varsa yoksa kendisi.

Eylemleri hep kendisi içindir.

Sevap kazanmak, günahkar olmamak. Oyun gibi; geçerken topluyor işte.

Sevgiden değil, yaptığı tüm eylemler korkudan; evladınada, komşusunada böyle bakar.

Birde şeytanı vardır. Yoldan çıkaran. Ne şeytandır o, her kötülük ondan. Kendisi kandırılır zaman zaman.

Var oluşun en büyük korkusu ile kandırılmıştır.

Ölüm, yok oluş

Bencilliği de bundandır. Her şey geçici.

Müslüman dünyalı değildir.

Burası imtihan falan ya, geçici ya, sonsuz yaşam diye kandı ya

Oysa ki sosyal bir yaratık olsa;

Yaşamanın ve ölümsüzlüğün topluma değer katmak olduğunu,

Evrimin nesiller boyunca gelişim olduğunu

Adının Ahmet Baha değil insan olduğunu anlasa

Ne komşu kadında olur gözü, ne çalıp çırpmada

Ne savaş yanlısı olur, ne de vahşi

İnsanoğlu cesur olsa çözer bu olan biteni

Tek eksiği cesaret

Sitelerde Paylaş

ateist olup kuran mealinden veya dine düşman kitaplardan başka kitap okuyan varmı aranızda?

Muhammed'in yalan söylediğini anlayabilmek için bir dolu kitap okumak falan gerekmiyor,biraz aklı ve mantığı kullanmak yeterli.

"Falan tanrı beni elçi seçti, bana inanan ve itaat eden sonsuza kadar hurilerle alem yapacak, bana inanmayanlar da sonsuza kadar cayır cayır yakılacaklar." diyen birinin yalan söylediğini anlamak için bir kütüphane dolusu kitap okumaya mı gerek var? Bir çocuk bile güler buna.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...