Jump to content

Bir Ateisti Nasıl Tanırsınız?

Recommended Posts

Ateizmin saçma oldugunu sen yumurtuyorsun. Ben saçma oldugununa inandigim bir tercihi neden yapayim. Aptam miyim. Sadece, bu tercihi mantikla degil, kendi seçmemle benimsemekteyim. Ateizm saçma ise, tanrinin cinlerini yarattigini savunan sen, hesaplar yapan, planlar çizen tanriya incancin saçma olmadigini bize bir izah et görelim ?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 83
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ateizmin saçma oldugunu sen yumurtuyorsun. Ben saçma oldugununa inandigim bir tercihi neden yapayim. Aptam miyim. Sadece, bu tercihi mantikla degil, kendi seçmemle benimsemekteyim. Ateizm saçma ise, tanrinin cinlerini yarattigini savunan sen, hesaplar yapan, planlar çizen tanriya incancin saçma olmadigini bize bir izah et görelim ?

mantıkla seçilmez diyorsun. mantıkla seçilseydi Agnostik olunmalıydı diyorsun. bu durumda Ateizm mantıksız olmuş oluyor. senin söylemin bu.

sen ne üçkağıtçı bir insansın. tanrı'ya inanmak ne demek? tanrı yok arkadaşım, ne senin inandığın uzaylılar var, ne de tanrı var....

Sitelerde Paylaş

Mantikli olan, agnostisizm. Ama ben tanrinin varligini olasilik olarak öngörmedigim için, bu konuda tercihimi yapiyorum. Eger tanrinin varligi konusunda tartisacak olsam, sadece benim inanmadigimi ifade ederim, onun olmadigini iddia etmem. Bu saçma, nasil ispat edecegim bunu ?

Sitelerde Paylaş

Mantikli olan, agnostisizm. Ama ben tanrinin varligini olasilik olarak öngörmedigim için, bu konuda tercihimi yapiyorum. Eger tanrinin varligi konusunda tartisacak olsam, sadece benim inanmadigimi ifade ederim, onun olmadigini iddia etmem. Bu saçma, nasil ispat edecegim bunu ?

birisi "uçan spagetti canavarı var" dediği zaman, sen "uçan spagetti canavarı yoktur" diyemiyor musun?

çünkü yok. uçan spagetti canavarının var olduğunu söyleyen kişi ispat edecek.

tarihinde brns tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Konu ayni degil. Tanri iddiasi, evrenin bir tanri tarafindan yaratildigi iddiasina dayaniyor. Evrenin nasil var oldugu konusunda yanlislanabilir bir tez yok. Bu bakimdan, tanri var iddiasi uçan spagetti uçakla kiyaslanmaz. Böyle bir uçagin var olmasina hiç bir gereksinim yok ? Ben evrenin var olmasi için bir tanriya gereksinim var deliyorum... Böyle bir iddia var. Bunu kabul etmek için, veya reddetmek için delil uzerinden gidilmez. Tercih esastir. Agnostikler ise, tercihlerini kullanmazlar. Aslinda o da bir tercih...

Sitelerde Paylaş

Konu ayni degil. Tanri iddiasi, evrenin bir tanri tarafindan yaratildigi iddiasina dayaniyor. Evrenin nasil var oldugu konusunda yanlislanabilir bir tez yok. Bu bakimdan, tanri var iddiasi uçan spagetti uçakla kiyaslanmaz. Böyle bir uçagin var olmasina hiç bir gereksinim yok ? Ben evrenin var olmasi için bir tanriya gereksinim var deliyorum... Böyle bir iddia var. Bunu kabul etmek için, veya reddetmek için delil uzerinden gidilmez. Tercih esastir. Agnostikler ise, tercihlerini kullanmazlar. Aslinda o da bir tercih...

tanrı olabilir diyorsun yani... hani ateisttin? "evren var, o yüzden tanrı yoktur diyemem" diyorsun.

bu durumda ateist olmuyorsun. neden yalan söylediğini öğrenmek istiyorum.

şöyle soralım... allah'ı, muhammed'i ve kuran'ı reddediyor musun? allah'a inanıyor musun?

Sitelerde Paylaş

Ben tanrinin varligina, tabiat-ustu olaylara inanmiyorum. Ve aksini ispat ettigim için degil, tercihim oldugu için inanmiyorum. Sen cinleri Tanri nin yarattigini nasil ispat edeceksin. Video kaydin mi var ? Montaj olmasin ?

tarihinde Levia tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ben tanrinin varligina, tabiat-ustu olaylara inanmiyorum. Ve aksini ispat ettigim için degil, tercihim oldugu için inanmiyorum. Sen cinleri Tanri nin yarattigini nasil ispat edeceksin. Vide kaydin mi var ? Montaj olmasin ?

"evren var, o yüzden tanrı yoktur diyemem" diyorsun. bu tanıma göre ateist değilsin.

sürekli salak taklidi yapıyorsun. sahtekar seni.

tanrı da yok, cinler de yok.

ama sen "evren var, bu yüzden tanrı olabilir" demeye getiriyorsun. bu Ateizm tanımına uymuyor. ateizm'de tanrı'ya yer yoktur. sen ise "tanrı yoktur diyemem" diyorsun.

Sitelerde Paylaş

Geri zekali. Yukarda " ben tanrinin varligina, tabiat-ustu olaylara inanmiyorum yaziyorum, bu iletiyi ustte verip, altina "evren var, o yüzden tanrı yoktur diyemem diyorsun " yaziyorsun. Akli sorunun varsa ben sana ne yapayim ?

Sitelerde Paylaş

Geri zekali. Yukarda " ben tanrinin varligina, tabiat-ustu olaylara inanmiyorum yaziyorum, bu iletiyi ustte verip, altina "evren var, o yüzden tanrı yoktur diyemem diyorsun " yaziyorsun. Akli sorunun varsa ben sana ne yapayim ?

bu nedir peki?

birisi "uçan spagetti canavarı var" dediği zaman, sen "uçan spagetti canavarı yoktur" diyemiyor musun?

çünkü yok. uçan spagetti canavarının var olduğunu söyleyen kişi ispat edecek.

Sitelerde Paylaş

Bir kismini renkli ve kabarik digerini siyah ve kuçuk yapistirinca siyah ve kuçuk olan kesimler buhar mi oluyor. Böyle okuma teknigiyle bu tip saldirilariyin nedenini anladim.

tarihinde Levia tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

SeniN kadar kaliteli bir ateist nadirdir...

Bana göre de insanların felsefesinden çok Yaptıkları işler onları tanımlar...

Aynası iştir kişinin lafa bakılmaz...

bu açıdan İyi insanlar ateist de olsalar cenneti hakederler diye düşünüyorum...

ve en leyse lil insani illa ma sea...

İnnel ebrara lefi neıym...

Sitelerde Paylaş

Adî bir sahtekârı ciddiye alıyorsunuz ya; tebrik ederim!

Sübyancılığı hoş göstermek için, binbir dereden su getitren iğrenç bir sahtekâr!

Ateist olduğunu öne sürüyor; ateist olmadığı ve olamayacağı kanıtlanıyor; ve siz de o irenç yaraığı hâlâ ciddiye alıyorsunuz!

Arap'ın Allah'ı ne diyor: "Allah, tuzak kuranların en hayırlısıdır."

Buna göre, İslâm'ı yüceltmek namına yapılan tüm sahtekârlıklar mübahtır. Yalancı yöntemlerle İslâm'ı tanıtmak, "bilâkis" sevaptır.

Bir de utanmadan, ateizi yeniden tanımlamaya kalkışıyor! Buna, âdîlik denir; buna, pislik denir!

Sitelerde Paylaş

çok mu kaliteli? bu Levia denilen kişi ensest ilişkiyi savunuyor. hadi bakalım şimdi de övsene, cevap yazsana, yazabilir misin?

Benim için insan isterse kendi agbeyiyle de evlenir veya cinsellik yapar. Bundan dogal ne olabilir ?

Sitelerde Paylaş

Birisi senin dinini övsün, savunsun da isterse çamurdan olsun mantığı bu herhalde.

Senin putunun dininde inanmayana yer yok, onlar sonsuza kadar cayır cayır yakılacaklar.

Sitelerde Paylaş

Adî bir sahtekârı ciddiye alıyorsunuz ya; tebrik ederim!

Sübyancılığı hoş göstermek için, binbir dereden su getitren iğrenç bir sahtekâr!

Ateist olduğunu öne sürüyor; ateist olmadığı ve olamayacağı kanıtlanıyor; ve siz de o irenç yaraığı hâlâ ciddiye alıyorsunuz!

Arap'ın Allah'ı ne diyor: "Allah, tuzak kuranların en hayırlısıdır."

Buna göre, İslâm'ı yüceltmek namına yapılan tüm sahtekârlıklar mübahtır. Yalancı yöntemlerle İslâm'ı tanıtmak, "bilâkis" sevaptır.

Bir de utanmadan, ateizi yeniden tanımlamaya kalkışıyor! Buna, âdîlik denir; buna, pislik denir!

Benim ateistligimi sen mi tescilleyeceksin ? Sonradan ateist yurttas. Sen islama karsi ezikligini önce yen, sonra ahkam kes.
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...