Jump to content

Recommended Posts

kendimi bildim bileli şu ingilizceyi öğrenmek istiyorum..elimde bir adet dvd ve kitaplardan oluşan ingilizce set var yeni yeni başladım çalışmaya değilde kavramaya çalışıyorum diyim... :)herneyse önerim herkesin kafasına takılıpta sorabileceği bir ingilizce cümlelerle ilgili bir başlık açılması yönündedir...

Sitelerde Paylaş

kendimi bildim bileli şu ingilizceyi öğrenmek istiyorum..elimde bir adet dvd ve kitaplardan oluşan ingilizce set var yeni yeni başladım çalışmaya değilde kavramaya çalışıyorum diyim... :)herneyse önerim herkesin kafasına takılıpta sorabileceği bir ingilizce cümlelerle ilgili bir başlık açılması yönündedir...

Eski latince ve yunanca kelimeleri çalış bir kaç ay.

Özellikle bilimsel terimlerin anlamlarını.

Mesela kardiyo - loji >>> Kalp bilimi

Kardia kalp demek eski yunancada, ingilizcede heart olmuş (h harfi geçmiş başa)

Bunun gibi şeyleri çalış bir kaç ay.

Sonra başla öğrenmeye.

Sitelerde Paylaş

Şurdaki basit pdf yi okuyup anlayarak başlayabilirsin. http://papers.klab.caltech.edu/306/1/561.pdf

Başlık :

The relation between quantum mechanics and higher brain functions: Lessons from quantum computation and neurobiology

Eğer bu kadar basit bir yazıyı bile anlayamıyorsan gerizekalısın demektir hiç boşuna başlama bile öğrenmeye çalışmaya.

Sitelerde Paylaş

Şurdaki basit pdf yi okuyup anlayarak başlayabilirsin. http://papers.klab.caltech.edu/306/1/561.pdf

Başlık :

The relation between quantum mechanics and higher brain functions: Lessons from quantum computation and neurobiology

Eğer bu kadar basit bir yazıyı bile anlayamıyorsan gerizekalısın demektir hiç boşuna başlama bile öğrenmeye çalışmaya.

Bilginin gerizekalılıkla ne alakası var?

Sitelerde Paylaş

Bence arkadaş güzel bir öneri vermiş... Web sitelerinin çoğu ama özellikle tek bir konuya yoğunlaşmış siteler zaman içinde kendilerini tekrar edip dönmeye başlarlar. Bunu engelleyip güncel kalmanın tek yolu belkide farklı temalara değinmektir. Bence bu forum sitesi zaman zaman farklı temalara el atarsa daha da cazip bir siteye dönüşebilir...

Sitelerde Paylaş
  • 1 month later...

Rosetta Stone seti var , araştır.

Sitelerde Paylaş
  • 4 years later...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...