Jump to content

Paygember zamanindaki kafirler

Recommended Posts

Peygamber (Muhammet) in birsürü mucizesine, gökten gelen harika kitap Kurana ragmen o cagda müslümanliga gecmeyen bir sürü insan oldugu biliniyor hemde ilimin, bilimin bilinmedigi yani insanlari kandirmanin cok kolay oldugu bir dönemde.

Bu adamlar cokmu aptaldilar yoksa ückagida gelmeyecek kadar akillimi, mesela (Ebu Cehil, Ebu Leheb)

Sitelerde Paylaş
  • İleti 113
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Peygamber (Muhammet) in birsürü mucizesine, gökten gelen harika kitap Kurana ragmen o cagda müslümanliga gecmeyen bir sürü insan oldugu biliniyor hemde ilimin, bilimin bilinmedigi yani insanlari kandirmanin cok kolay oldugu bir dönemde.

Bu adamlar cokmu aptaldilar yoksa ückagida gelmeyecek kadar akillimi, mesela (Ebu Cehil, Ebu Leheb)

Verdiğiniz örnekler, Muhammed'in amcası, onu tanıyorlardı..

Adam olacak çocuk bokundan belli olur derler..

Onlar Muhammed'in çocukluğunu biliyorlardı..

Diğerlerinden birçoğu, hatta hepsi, korkularından İslam'ı kabul etmişlerdir.

Bu ne aptallıktır, ne de akıllılık..

Zamanında uygulanan, doğru olmasa bile, alternatifi olmayan, bir politikadır.

İslam kaba kuvvetle yayılmıştır.

Sitelerde Paylaş

Ebu süfyan bence Mekke'nin gerçek lideri idi..

Müslümanlığa geçişinden sonrada ailece İSLAM'I ailesinin saltanatı için kullanması zekicedir..

Amacı saltanat ve zenginlik olan zeki bir adamdır ebu süfyan..

Uhud'da islam ordusunu mahvetmiştir..

Fakat kızı Muhammed'le evlendikten sonra ve Uhud'da HAMZA ve kin duyduğu bazı kişileri öldürttükten sonra İslam'a tavrı yumuşamıştır..

Ebu süfyan ve oğlu Muaviye İslam'ı eski geleneklere döndürebilmiş ve değiştirebilmiştir.Ve peygamberliğin rakip ailesi ÜMEYYE(EMEVİ) ailesinin lider olmasını yine sağlamıştır..

ACI bir gerçek aslında Muhammed EBU süfyan'a yenilmiştir..

En örnek aldığım kafir olsa olsa ebu süfyan olur:)

NOT:MUHAMMED'İN Kuran'a göre tek muzicesi Kuran'dır..

Hadislere göre ise birçok mucizesi var gibi..

tarihinde sokrates tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Diğerlerini bilmem ama Ebu Leheb aptaldır.Kendi hakkındaki süreden sonra ben islam ı kabul ediyorum deseydi/diyebilseydi ortada ne Kuran ne Peygamber ve ne de İslam kalırdı..

Sitelerde Paylaş

111. süreden dolayı sanırım sevgili Hacı..

Ve çok haklı...Muhammed zamanı ile ilgili ismi Kuran'da geçen tek kişi kafir olarak ebu leheb..

111/1 Tebbet yeda ebiy lehebiv ve tebb

tarihinde sokrates tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Galiba sureyi yazmak gerek.. Meal: Y.Nuri Öztürk

Elleri kurusun Ebru Leheb'in; zaten kurudu ya!

Ne malı kurtardı onu ne de kazandığı.

Alevli bir ateşe yaslanacaktır o;

Karısı da,

Odun hamalı olarak. Gerdanında bir ip olacaktır onun, en sağlam fitillisinden..

Bunlar Allah ın sözleri..Eğer Ebu Leheb bu sözlerden sonra inandım deseydi/diyebilseydi belki İslam dini olmayacaktı..Birde ikinci bir tespit var:Karısı da aptal..

tarihinde Matrix tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İyi de benim anlamadığım, Ebu Leheb'in İslam'ı kabul etmesinin, İslam'ın yok olması ile özdeş olması..

İslam daha başarılı olmaz mıydı?

Neden bu gelişmelerden olumsuz etkilensin..

Acaba senin aklında olan, benim düşünemediğim bir durum mu var?

Ben sadece soruyorum..

Henüz yorum yapmadım..

Sitelerde Paylaş

Muhammed ne istiyordu?

Eğer mevcut koşullarda başarılı bir insan olmak istiyor olsaydı, bu görüşünüzde haklısınız..

Muhammed'e istediğini ver..

Nasıl olsa bir gün ölüp gidecek..

Ve sorun yok olacak..

Ama Muhammed'in tutkularını, hırsını kimse bilmiyordu..

Muhammed dünyaya hükmetmek istiyordu..

Ve bunu da başardı..

Ebu Leheb'in Müslüman olması veya olmaması bence hiç bir şeyi değiştirmeyecekti..

HACI

Sitelerde Paylaş

Hacı;

Az evvelde yazdığım gibi bu sözler Allah ın..Ve Kuran da yaşarken adı geçen tek kafir Ebu Leheb..Bir nevi bu sure ile kafirliği Allah tarafından tescillenmiş oluyor..Başka bir lisanla, belki amiyane tabir ile cezası kesilmiş, cehennemi hak etmiş..Çok fazla uzatmak istemiyorum bu konuyu fakat rivayetlerden, konuya açıklık kazandıracak bir olaydan kısaca bahsedeyim;

Yahudilerden Beni Nadiroğulları vardır..Bir fitneye sebebiyet verirler ve İslam a zararları dokunur..Yahudiler rivayetlere göre şehrin dışında kendi kalelerinde yaşarlar..İstanbul suriçi gibi..Ve onlara saldırılır..Fakat bulundukları bölge/kale konum açısından iyidir..Direnirler..Mağlup edilemezler..Bunun üzerine Peygamber hurma ağaçlarını veya yiyecek yollarını keser..Bunun üzerine Yahudiler seslenirler;Muhammed biz seni böyle bozguncu bilmezdik..Yani bu mertçe yapılan bir mücadele değil..Bu namertliği sana İlah ın mı emrediyor diye.. vs..Bunun üzerine bir çok müslümanda tereddütler oluşur..Kafaları karışır...

Yukarıda verdğim örneği Ebu Leheb in müslüman olmasıyla birleştirirseniz sanırım konu daha net hale gelecek.Eğer Leheb müslüman olsa, Kuran ve Peygamber en canalıcı noktasından vurulacak, inanırlığını kaybedecekti..

Sitelerde Paylaş

Haklı olman mümkün elbette..

İslam doğduğu yerde ölebilir ve yok olup gidebilirdi..

Ama sorun Ebu Leheb değil.

Sorun Yahudiler de değil...

Sorun Muhammed'dedir!

Bu müthiş dava adamı, tek başına İslam'ı oluşturdu ve yaydı..

İlginç olarak yalanlarının ürünlerini de aldı bu müthiş adam..

Eğer İslam herkes tarafından kabul edilmiş olsaydı, Muhammed tatmin olacak mıydı?

Sanmıyorum!.....

Muhammed İslam'ı yaymak için O'nu duymayanlara İslam'ı tebliğ edecekti..

Nitekim Muhammed aynen böyle davranmıştır...

Muhammed'e inanmıyoruz elbette..

Ama bu inançsızlık, onun ne kadar müthiş bir ateist olduğunu bilmiyoruz demek değildir.

HACI

Sitelerde Paylaş
Muhammed İslam'ı yaymak için O'nu duymayanlara İslam'ı tebliğ edecekti..

Nitekim Muhammed aynen böyle davranmıştır...

Muhammed'e inanmıyoruz elbette..

Ama bu inançsızlık, onun ne kadar müthiş bir ateist olduğunu bilmiyoruz demek değildir.

HACI

Ben bir tür çift kişiliklilik veya şu an bilmediğimiz ilginç ve az rastlanan bir epileptik hastalık sonrası kendisinin hakikaten Allah'tan emirler aldığına inanmış olabileceğini düşünüyorum açıkçası... Böyle çok garip haller ve sendromlar tıpta bazen tanımlanıyor... Bunların birkaç örneğini eski yazılarımda vermiştim hatırlayanlar olacaktır...

Sitelerde Paylaş

Ebu Cehil bir çok defalar iman etmeye yeltenmiştir fakat zekat, namaz gibi ibadetleri yapamayacağından dolayı İslamı kabul etmemiştir.. Bunu Muhammed(sav) e sormuş; Benim için bu dinde ayrıcalık varmıdır? demiştir.

Muhammed (sav) olmadığını kendisine söylemiştir..

Ebu cehil ticaretin hasını yapan Mekkenin para babasıdır.. Malının kırkta birini vermek ona göre değildir, İslama girmeyişinin birinci sebebide zekat ibadetidir.. Bunu hepiniz benden iyi bilirsiniz..

O ve Mekkenin azılı kafirleri ancak mekke dışından gelen kabile reislerine ve kendilerini övmek için şiirler yazan şairlere para verirdi..

Muhammed (sav)le ebter(soyu kesilmiş) diye alay eden ebu cehilin ölümünüde herkes bilir..

Bulaşıcı hastalığından dolayı kendi öz çocukları bile ona elini sürmeden, sopalarla ite ite bir çukura atmışlar ve oraya gömmüşlerdir..

Kevser suresinin 3. ayetinde "Muhakkak seni horlayanın kendisidir ebter!?

ibaresi ile buna gayet açık işaret vardır, gören gözler ve düşünen beyinler için..

..

tarihinde Merwish tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ebu Leheb'in müslüman olmasıda bir şeyi değiştirmezdi. İslamiyette nesh denen mekanizma var onu işletirdi. Allah yeni bir ayetle eskiyi, yeniye uydururdu.

Örneğin yeni ayet şöyle olurdu :

Biz o ayeti Ebu Leheb (başına gelecekleri) anlasın diye gönderdik, şüphesiz Ebu Leheb içinde bağışlanma vardır. Allah merhamet edendir.

Selam ve dua ile.

Sitelerde Paylaş

Ebu Cehil bir gün peygambere bir tuzak hazırlamayı düşünür..Kocaman bir çukur açar ve üstünü kamifule eder,gülünçtür ki kendi kazdığı kuyuya kendi düşmüştür..Sonra son peygamber çıkagelir ve der ki:Ey ebu cehil seni bu çukurdan çıkarırsam müslüman olucakmısın,o da evet der..Onu çukurdan çıkarır ve Ebu Cehil bütün hiddetiyle bağırıp:"Sen tanıdığım en iyi sihirbazsın"der..

Burada son peygamberi tartışacağınıza neden sağa sola çamur atıp,gaflete düşüp yolunu kaybetmiş ahmaklara bakıp,kendinize çeki düzen vermeye çalışmıyorsunuz,Ey Ateist Ehli ve cemaatı..Ben de sizin gibi inanmakla,inanmamanın tam ortasında bir yerdeyim,size mantıksız gelen bana da pekala mantıklı gelebilir..O zaman ki Müşrikler son peygamberin dinine inanmamakla birlikte ona ve ümmetine türlü işkenceler,hakeretler sarfetmesine karşın..Hepsi bir yere gideceği vakit en değerli malından,ailesine kadar tüm her şeyini ona emanet edecek kadar da güven,itimat duyuyorlardı..Böyle bir insanı siz nasıl olur da,tanımazdan gelip,hakaret içeren sözcüklerle rencide edersiniz..Sizlerin de ne Ebu Leheb ne de Ebu Cehil'den farkı yok inanın bana...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...