Jump to content

Paygember zamanindaki kafirler

Recommended Posts

Ebu Leheb'in müslüman olmasıda bir şeyi değiştirmezdi. İslamiyette nesh denen mekanizma var onu işletirdi. Allah yeni bir ayetle eskiyi, yeniye uydururdu.

Örneğin yeni ayet şöyle olurdu :

Biz o ayeti Ebu Leheb (başına gelecekleri) anlasın diye gönderdik, şüphesiz Ebu Leheb içinde bağışlanma vardır. Allah merhamet edendir.

Selam ve dua ile.

Çok doğru; "o ayeti daha iyisi ile değiştirdik" der çıkar işin içinden... Update ve upgrade mekanizmaları var islamda... :rolleyes:

Sitelerde Paylaş
  • İleti 113
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ebu Leheb'in müslüman olmasıda bir şeyi değiştirmezdi. İslamiyette nesh denen mekanizma var onu işletirdi. Allah yeni bir ayetle eskiyi, yeniye uydururdu.

Örneğin yeni ayet şöyle olurdu :

Biz o ayeti Ebu Leheb (başına gelecekleri) anlasın diye gönderdik, şüphesiz Ebu Leheb içinde bağışlanma vardır. Allah merhamet edendir.

Selam ve dua ile.

Kuran'da şahsın adına ayet gelmesi hiç inandırıcı değil,muhammedin kurana böyle bir ayeti sokuşturduğu gayet açık!

Sitelerde Paylaş

Mutim'de kafirdir ve cehennem odunu olcaktır.

Ebu Leheb'i geçtik. Ebu Talip veya Mutim olmasa, Muhammed sağ kalırmıydı

Torpil olarakta cehennemdeki en hafif azabı tadacakmış.

Ayağının altındaki kor beynini pişirecekmiş.

Sitelerde Paylaş

Köpeğe su veren fahişe paraya ihtiyacı olduğu için fahişelik yapıyo yada o anki şartları, durumu bunu gerektiriyo onun vs. fahişe olması Allah'ı ve resulünü inkar ettiği anlamına gelmez sadece günahkar bir kuldur..

Ebu Leheb ise Allah'ı ve resulünü reddederek resulüne türlü işkenceler ediyo..

İkisinin arasındaki farkı iyi kavramak lazım...

Sitelerde Paylaş
Ben bir tür çift kişiliklilik veya şu an bilmediğimiz ilginç ve az rastlanan bir epileptik hastalık sonrası kendisinin hakikaten Allah'tan emirler aldığına inanmış olabileceğini düşünüyorum açıkçası... Böyle çok garip haller ve sendromlar tıpta bazen tanımlanıyor... Bunların birkaç örneğini eski yazılarımda vermiştim hatırlayanlar olacaktır...

1.okadar epilepsi hastası var günümüzde.onlar niye ben peygamberim demiyor?

2.bir epilepsi hastası kuran ı yazabilirmi<sizin iddanıza göre>

3.bir epilepsi hastası okadar insana önderlik liderlik yapabilirmi?

Sitelerde Paylaş

Köpeğe su veren fahişe paraya ihtiyacı olduğu için fahişelik yapıyo yada o anki şartları, durumu bunu gerektiriyo onun vs. fahişe olması Allah'ı ve resulünü inkar ettiği anlamına gelmez sadece günahkar bir kuldur..

Bu mantığıda anlayamıyorum.

Yani şartlar onu gerektirdiğinde müslüman fahişelikte yapabilir mi?

Köpeğe Allah'ın rızasını gözeterek su vermişte Allah'ın hidayetine kavuşmuş.

Allah rızasını düşünen biri günahların en büyüklerinden zina ile rızkını arar mı?

Sitelerde Paylaş
Galiba sureyi yazmak gerek.. Meal: Y.Nuri Öztürk

Elleri kurusun Ebru Leheb'in; zaten kurudu ya!

Ne malı kurtardı onu ne de kazandığı.

Alevli bir ateşe yaslanacaktır o;

Karısı da,

Odun hamalı olarak. Gerdanında bir ip olacaktır onun, en sağlam fitillisinden..

Bunlar Allah ın sözleri..Eğer Ebu Leheb bu sözlerden sonra inandım deseydi/diyebilseydi belki İslam dini olmayacaktı..Birde ikinci bir tespit var:Karısı da aptal..

harbi ha müslüman olsa kuran yalan söylemiş olucaktı yada kuranın değiştirilemez hükmü ortadan kalkıcaktı gene yalan söylüyor olucaktı.yada insanlar isyan edicekti neden müslüman olmadımı diye

mütiş bir tespit yapmışsın kutluyorum seni......

Sitelerde Paylaş
harbi ha müslüman olsa kuran yalan söylemiş olucaktı yada kuranın değiştirilemez hükmü ortadan kalkıcaktı gene yalan söylüyor olucaktı.yada insanlar isyan edicekti neden müslüman olmadımı diye

mütiş bir tespit yapmışsın kutluyorum seni......

Sanki öyle olsa Müslümanlar kivirtacak bir nokta bulmayacaklarmiydi, yok o anlama gelmezdiye bu anlama geliyor arapcada budur sudur diye

Sitelerde Paylaş
Peygamber (Muhammet) in birsürü mucizesine, gökten gelen harika kitap Kurana ragmen o cagda müslümanliga gecmeyen bir sürü insan oldugu biliniyor hemde ilimin, bilimin bilinmedigi yani insanlari kandirmanin cok kolay oldugu bir dönemde.

Bu adamlar cokmu aptaldilar yoksa ückagida gelmeyecek kadar akillimi, mesela (Ebu Cehil, Ebu Leheb)

ebu cehil cehaletin babası yani Efendimize her seferinde şunu yap inanacam bunu yap inanacam enson bu taşları konuştur inanacam taşlar elinde Efendimizin ben kimim sorusuna cvp veriyor.Ama yinde inanmıyor biri sonunda diyor gerçekten niye inanmıyosun.Ebu cehilin cevabı ibretliktir.Biliyorumki o peygamberdir bu şüpe götürmez ama neden o neden ben değilim bu kavmin en soylusu en zengini benken neden o çoban ...........

Bir diğer şeyde ayeti kerimede İNSAN SURESİ29-31

" İşte bu bir ikazdır.Dileyen Rabbine bir yol edinir.Bununla birlikte siz DİLEYEMEZSİNİZ.

DİLEYEN sadece Allah’tır.Allah DİLEDİĞİNİ rahmeti içine koyar."(1)deniyor

" Allah DİLEDİĞİNE hidayet eder."

BAKARA 284

Sitelerde Paylaş

Bu mantığıda anlayamıyorum.

Yani şartlar onu gerektirdiğinde müslüman fahişelikte yapabilir mi?

Köpeğe Allah'ın rızasını gözeterek su vermişte Allah'ın hidayetine kavuşmuş.

Allah rızasını düşünen biri günahların en büyüklerinden zina ile rızkını arar mı?

akın ö dönemin en günahkarı olan bir kadın sırf Allahın yarattığına şefkat gösteriyor diye Allah ona hidayet nasip ediyor hidayet ne demek bir daha o günahlarını işlemiyor.Bu sizce Allahın rahmetine ters mi? Çok u şaşırdınız ben size daha şaşılacak şey söyliyimmi

Sizin gibi Allahı tenkit eden haşa Kurana dil uzatan bu kainatın yaratılma sebebine hakaret eden insanlara bu kainatta ferah bir yaşam yaşatıyor.Sizi koruyacak sevgi veşefkat gösterecek insanlar vermiş,vücudunuzda bulunan tirilyonlarca hücreye inanılmaz ağrılar verebilecekken bakın vermemiş pc başında rahat rahat oturtuyor sizi,bir şair diyor ya bir dişim ağrısa kaç saatimi ona harcayacağım ağrımayan dişlerime ağrı verebilirdin oysa o zaman ağrımayan dişlerime harcayacağım zaman kadar şükür borçluyum sana bu zaman senin çünkü.

Yada şu an en sevdiğinin cılız kalp atışlarına yüreğin ağzında monitör ekranından bakabilirdin ama yapmadın yapabilecekken yapmadın bilmiyorum bişe ifade edermi bu sözler size ama gerçekten düşünülmeye değer.

Sitelerde Paylaş
kendini batırmak diye buna diyorlar herhalde

allahın dilemedikleri ne olucak

onlar neden cehenneme gidiyorlar

onlar istemezlermi cennetteki şarapları hurileri

söyle bakayım?

Allah kaderleri önceden yazmıştır dolayısıyla kulunun ne olduğunu biliyor dilediğine hidayet vermiş kimin hidayete ereceğini kimin helak olup gideceğini biliyor evet;ama insanlarada bir irade vermiş Allah hangi kulunun ne yapacağını biliyor yani fiilleri yaratan Allah,ama fiileri işleyen kim cehenneme ben adayım diyen kim insan o zaman mesuliyet insana aittir.

Bir anne çocuğunun merdivenlerden tek başına inmayeceğini biliyor düşeceğini biliyor onu uyarıyor gitme düşeceksin ama çocuk inadına gidiyor ve düşüyor burda kim hatalı akıbeti bilen annemii,yoksa o akıbete gitmek için söz dinlemeyen çocukmu

Sitelerde Paylaş

akın ö dönemin en günahkarı olan bir kadın sırf Allahın yarattığına şefkat gösteriyor diye Allah ona hidayet nasip ediyor hidayet ne demek bir daha o günahlarını işlemiyor.Bu sizce Allahın rahmetine ters mi? Çok u şaşırdınız ben size daha şaşılacak şey söyliyimmi

Sizin gibi Allahı tenkit eden haşa Kurana dil uzatan bu kainatın yaratılma sebebine hakaret eden insanlara bu kainatta ferah bir yaşam yaşatıyor.Sizi koruyacak sevgi veşefkat gösterecek insanlar vermiş,vücudunuzda bulunan tirilyonlarca hücreye inanılmaz ağrılar verebilecekken bakın vermemiş pc başında rahat rahat oturtuyor sizi,bir şair diyor ya bir dişim ağrısa kaç saatimi ona harcayacağım ağrımayan dişlerime ağrı verebilirdin oysa o zaman ağrımayan dişlerime harcayacağım zaman kadar şükür borçluyum sana bu zaman senin çünkü.

Yada şu an en sevdiğinin cılız kalp atışlarına yüreğin ağzında monitör ekranından bakabilirdin ama yapmadın yapabilecekken yapmadın bilmiyorum bişe ifade edermi bu sözler size ama gerçekten düşünülmeye değer.

Sorumu anlamamakta ısrarlısın

Köpeğe şevkat hidayete vesile oluyorsa en sevdiğine peygamberine şevkat neden olmuyo?

Bizi koruyo ağrılar vermiyo acelesi yok öbür dünyada sonzuza kadar yakacak

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...