Jump to content

Allah Nasıl Öğrendi?

Recommended Posts

Sevgili Dolunay Allahta kıskançlık nefret gibi duygular yok dersen bence onu yüceltmek yerine yermiş olursun.

Eğer o herşeyse herşeyi yaratansa bu duygularında kendisinde mevcut olması gerekir.

Ama bu konuda seni anlıyorum . Çünkü Allaha kötü demek istemiyorsun :)

Bende o halde sana şu soruyu yöneltiyorum: Allah neden iyi olmak zorun daki?

hadi cevapla bakalım :)

Değerli Kardeşim ;

Öncelikle senin bana yönelttigin bir soruyu cevaplamak benim için bir zevk :D

Sana şunu söylemek isterim . Bi düşünmeni isterim Kıskançlıgın Nefretin Korkunun vs. kötü duyguların olmadıgı bir dünyayı . Ozaman sence imtihan kalırmıydı ? Herkes iyi olurdu sonuçta. İşte sen bu davranışlardan iyileri ve kötüleri bilecek ona göre davranıcaksın bu yeterli olmuştur umarım . Bu günlük bukadar yeter Ben yatıyorum .

Allahın rahmeti ve bereketi üzerinize olsun .. İyi geceler

Sitelerde Paylaş
  • İleti 138
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Dolunay neden korkuyorsun , Allah aynı zamanda kötüdürde de kurtul.

Hem böyle yaparak Allah ı inkar etmiş sayılmazsın ki?

Artı bu senin bonus hanene yazılır. Çünkü en azından bu konuda biz inanmayanları susturmuş olursun.

Sonuçta kötü diye hesap soramazsınızya ona.

bence bu tanrı fikri daha mantıklı.

Sonsuz iyilik sahibi Tanrı bana biraz sığ geliyor.

Sitelerde Paylaş

Sen bunları tabii bilirsin, çevrende şahit olmuşsundur, okumuşsundur, başkaları anlatmıştır, hissetmişsindir, peki ya Allah? O kimden gördü, kim anlattı ona?

Değerli Kardeşim ;

Sorunun cevabı tam olarak olmasada köyün-delisi nin sorusunun cevabı ile tamamlanabilir.

Sitelerde Paylaş

Dolunay neden korkuyorsun , Allah aynı zamanda kötüdürde de kurtul.

Hem böyle yaparak Allah ı inkar etmiş sayılmazsın ki?

Artı bu senin bonus hanene yazılır. Çünkü en azından bu konuda biz inanmayanları susturmuş olursun.

Sonuçta kötü diye hesap soramazsınızya ona.

bence bu tanrı fikri daha mantıklı.

Sonsuz iyilik sahibi Tanrı bana biraz sığ geliyor.

Değerli Kardeşim ;

Bu sana nasıl geldigi beni alakadar etmez . Dünya bir matematik sınavı gibidir. Eger sınavdan önce çalışırsan sınavda başarılı olursun . Ögretmenin dersde anlatıklarına göre eve gidince kendince anlamlandırıp soruları teker teker çözersen zaten sınavda başarılı olursun . Ve hiçbir ögretmen ögrencisinin başarısız olmasını istemez .....

Sitelerde Paylaş

Değerli Kardeşim ;

Öncelikle senin bana yönelttigin bir soruyu cevaplamak benim için bir zevk :D

Sana şunu söylemek isterim . Bi düşünmeni isterim Kıskançlıgın Nefretin Korkunun vs. kötü duyguların olmadıgı bir dünyayı . Ozaman sence imtihan kalırmıydı ? Herkes iyi olurdu sonuçta. İşte sen bu davranışlardan iyileri ve kötüleri bilecek ona göre davranıcaksın bu yeterli olmuştur umarım . Bu günlük bukadar yeter Ben yatıyorum .

Allahın rahmeti ve bereketi üzerinize olsun .. İyi geceler

Yine soruyu saptırmaya çalışıyorsun, ben bu duygular neden var demiyorum, bu duygular Allah'ta da var mı, varsa kaynağı nedir diye soruyorum.

Bir zamanlar yapayalnız olan bir varlık nasıl korku, nefret, kıskançlık gibi bir duyguları bilebilir? Hem tek başınaydı hem de sınırsız kudreti vardı.

Sitelerde Paylaş

Sen de düşünsen biraz neden acımasız bir tanrıya tapmaya çağırıyorsun insanları? Madem adam toplamaya gelmişsin herkese 3 ay cennet kampanyası ondan sonra dünyaya gönderileceksiniz falan deseniz taraftar toplarsınız :lol: böyle acımasız tanrıyla zor

Sitelerde Paylaş

Sen de düşünsen biraz neden acımasız bir tanrıya tapmaya çağırıyorsun insanları? Madem adam toplamaya gelmişsin herkese 3 ay cennet kampanyası ondan sonra dünyaya gönderileceksiniz falan deseniz taraftar toplarsınız :lol: böyle acımasız tanrıyla zor

öyle olsa sen gelir miydin...
Sitelerde Paylaş

Birisi gelip te bir insanın ailesini katletse, ben merhametliyim deyip o katli yapan adamı affetse bu ne kadar doğrudur?
Sitelerde Paylaş

Yine soruyu saptırmaya çalışıyorsun, ben bu duygular neden var demiyorum, bu duygular Allah'ta da var mı, varsa kaynağı nedir diye soruyorum.

Bir zamanlar yapayalnız olan bir varlık nasıl korku, nefret, kıskançlık gibi bir duyguları bilebilir? Hem tek başınaydı hem de sınırsız kudreti vardı.

Değerli Kardeşim ;

Cenabı Hakkın yapayalnız oldugu kanaaitene nereden vardın ? "Hem tek başınaydı hem de sınırsız kudreti vardı." demissin . Evet ALEMLERİN RABBI Olan ALLAHIMIZIN sınırsız kudreti ve kuvveti var . Gücü herşeye yeter . Bu yüzdende İnsan dışında 18.000 alem yaratmış . Yalnız oldugunu nereden anladın ?

Bizim 18.000 alemlerden bildiklerimiz insanlar , şeytanlar , cinler , melekler vs. Sanma ki yalnız olduğunu. Bizden önce Melekler , Şeytanlar , Cinler vardı . Buradan sorularının cevaplarını arayabilirsin .

Sitelerde Paylaş

Değerli Kardeşim ;

Ben evimde oturup ibadetlerimi yerine getirirsem ama azda olsa bildiklerimi siz kardeşlerime anlatmadıgımda ve teblig etmedigimde benim sizlerden ne farkım kalır?

"Adam toplamaya gelmişsin" demissin . Bu cümle biraz şaçma olmuş . Benim adama felen ihtiyacım yok ki ALLAH'ımızında öyle.

"3 ay cennet kampanyası" demissin . ALLAH'IMIZ Bizlere sonsuz cenneti vaad ediyor .Sen 3 ay cennet olsa belki gelirim diyorsun . Ne kadar ahmaklık sizin ki si...

Sitelerde Paylaş

Birisi gelip te bir insanın ailesini katletse, ben merhametliyim deyip o katli yapan adamı affetse bu ne kadar doğrudur?

günümüzde hangi ülkelerde din adına katliamlar yapılmakda? islam ülkelerinde çok.Merhametli bir tanrı adına ne katliamlar yapılıyor
Sitelerde Paylaş

hem zalim bir tanrının tebliğini yapıyorsun hem de seninle aynı fikirde olmayanlara ahmak diyorsun lafını sana iade ediyorum

Kusura bakma kardeşim ama o lafımı üstüne alınmamalıydın . Burada o lafı hak eden bazı kişiler var benim lafım onlaradır..

İnsanlara az da olsa bilgimi paylaşıyorum . Onlarda bilgilerini benimle paylaşıyor bu çok güzel birşey . Ama bu sırada bana ve dinime bazı hakaret edenler var laflarım onlaradır .

Diger arkadaşlarımdan Özür dilemek isterim ..

tarihinde Dolunay tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

günümüzde hangi ülkelerde din adına katliamlar yapılmakda? islam ülkelerinde çok.Merhametli bir tanrı adına ne katliamlar yapılıyor

Bu nedir şimdi bin kere dedik. Birilerinin İslam' ı kullanarak yaptıkları İslam' ı bağlamaz. O onların sorunu

Sitelerde Paylaş

Değerli Kardeşim ;

Bu sana nasıl geldigi beni alakadar etmez . Dünya bir matematik sınavı gibidir. Eger sınavdan önce çalışırsan sınavda başarılı olursun . Ögretmenin dersde anlatıklarına göre eve gidince kendince anlamlandırıp soruları teker teker çözersen zaten sınavda başarılı olursun . Ve hiçbir ögretmen ögrencisinin başarısız olmasını istemez .....

Her şeyi bilen bir tanrı neden sınav yapmak ihtiyacı duymuş?

Neyi kime ispat etme peşinde?

Bu sınavın yüksek amacı nedir? Sakın seni direk cehenneme atsaydı ne derdin gibi cevaplar yazmayın.

Sitelerde Paylaş

Değerli Kardeşim ;

Cenabı Hakkın yapayalnız oldugu kanaaitene nereden vardın ? "Hem tek başınaydı hem de sınırsız kudreti vardı." demissin . Evet ALEMLERİN RABBI Olan ALLAHIMIZIN sınırsız kudreti ve kuvveti var . Gücü herşeye yeter . Bu yüzdende İnsan dışında 18.000 alem yaratmış . Yalnız oldugunu nereden anladın ?

Bizim 18.000 alemlerden bildiklerimiz insanlar , şeytanlar , cinler , melekler vs. Sanma ki yalnız olduğunu. Bizden önce Melekler , Şeytanlar , Cinler vardı . Buradan sorularının cevaplarını arayabilirsin .

Şeytan ve melekler de ezeli mi yani? Senin inancına göre Allah'dan başka ezeli varlıklar var mı? 18.000 alem nereden çıktı?

Allah hiç bir zaman yalnız değildi dediğin zaman yaratılmamış, ezeli varlıklar olduğunu kabul ediyorsun demektir.

Bak, düşünmeden yazman küfre düşmene sebep oluyor.

Sitelerde Paylaş

Her şeyi bilen bir tanrı neden sınav yapmak ihtiyacı duymuş?

Neyi kime ispat etme peşinde?

Bu sınavın yüksek amacı nedir? Sakın seni direk cehenneme atsaydı ne derdin gibi cevaplar yazmayın.

Ne yapsaydı kendisine ve tüm yaratılanlara inanmayan insanları direkt Cennetine mi alsaydı
Sitelerde Paylaş

Ne yapsaydı kendisine ve tüm yaratılanlara inanmayan insanları direkt Cennetine mi alsaydı

Alsın, ne olur, ille de insanların yakılmasını neden istiyorsunuz? Sonuçta bütün zalimliklerin, acıların sorumlusu ilk başta Allah değil mi Kuran'a göre?

İlk başta zalimi yaratmasa zulüm olmazdı zaten. Hem sadece o zalimler mi zulüm yapıyor, Allah yapmıyor mu? Doğal felaketlerle, olumsuz çevre koşullarıyla sürekli insanlara zorluk çıkaran ölümüne sebep olan Allah değil mi? Milyarlarca insanı bebekken öldürmedi mi Allah? Şu dünyada Allah'tan daha büyük zalim mi var?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...