Jump to content

Uzaylılar

Recommended Posts

• İleti 103
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

ışınlanma ile anında e v renin her yerine gidebilirsiniz...

Nerde? Filmlerde mi? Biz olabilirliğe bakalım. Nasıl bir teoriyle ya da mantıkla ışık hızından çok daha hızlı bir şekilde "ışın"lanıp evrenin her yerine örneğin buradan 500 milyon ışık yılı uzaklıktaki bir yere göz açıp kapayıncaya kadar çat diye gidilebilir?

tarihinde Firatb1984 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

tebi mesafe mühim değil...

İsterse trilyon ışık yılı uzakta olsun anında gidilebilür...

Bunun olabileceği bilimsel olarak gösterilmiŞtür...

mesafe sanaldır...

Öğrenmek için soruyorum. Nasıl bir mantıkla adı üstünde "IŞIN"lanmak, ışık hızından çok daha hızlı bir şekilde olabilir? Ve bu bilimsel olarak nerede gösterilmiştir? Link ya da kaynak verebilir misiniz?

Sitelerde Paylaş

Öğrenmek için soruyorum. Nasıl bir mantıkla adı üstünde "IŞIN"lanmak, ışık hızından çok daha hızlı bir şekilde olabilir? Ve bu bilimsel olarak nerede gösterilmiştir? Link ya da kaynak verebilir misiniz?

Tanrı inancı balata sıyırmasına neden oluyor.

BU terimlerin madde ile bağlantısını kopartıyorlar inançları yüzünden.

Mesela sen ben gibiler ışınlanma denildiğinde ışık hızında yer değiştirme anlarız.

Ama bu inançlı kesimi küt diye bir yerde ortaya çıkmayı anlıyor.

Bunun nedeni de dinlerinde bir sürü aniden ortaya çıkma senayosunun olması.

Madde kuralları yok kafalarında.

Yani bir çeşit deli ile konuşuyorsun sen.

Sitelerde Paylaş

Sağlam sağduyuyu o başlıkta gördün.

Yanılgı sağlama yoluyla kabul edildi.

Cevap yazmış dallama.

Uzaylı olmayacakmış dünyaya ulaşmasaymış.

Bu dünyadki tüm insanlara uzaylı nasıl birşeydir diye sorarsan bir şekil tarif ederler sana.

Bu o kavramın saçmalığını kanıtlar.

Madem şekil çiziyorlar, o şekil nereden geliyor?

Gerizekalı seni.:)

Bu konu başlığı altında sana uzaylılar kesin var diyen oldumu?

uzaylı olma olasılığı var demek uzaylı var anlamına mı geliyor?

Uzaylıların varolmasından korkuyormusun?:)

Ayrıca bilimde varsayımlar onları doğrulayan gözlem ve deney öncesi baska gözlemlere dayanır.uzaylı çizimleri o yüzden insana benzer çizilir.Bu uzaylıların o şekilde olacağı anlamınada gelmez.

Formül ve terminoloji hatimciliği ile fizik, biyoloji, kimya bilinmez.

Ayrıca sen uzayda zaman var demiyormuydun?

Benim hafızam ezber yapamayacak kadar zayıf.:)

evet zaman var.ışık yılı hem zaman birimidir. hem de yol birimidir.senin gibi kelimelerle düşünmüyorum.

zaman deyince kelimenin doğada ki karşılığı aklıma geliyor.doğada karşılığını söylemeseydim haklıydın.:)

Madem materyalistsin dehri ne demek onu boş zamanında araştır?

Oradan belli kafanda sorun olduğu.

Neyi tartışıyorsun?

Sitelerde Paylaş

Evrende sadece dünyada neden yaşama imkan tanıyacak şartlar olsun ki...

Başka gezegenlerde de o şartlar oluşmuş olabilir...

Ve o gezegenlerde de canlılık mümkün olabilir...

Bu olasılıgı yok sayacak bir tek beyin olamaz....

Yoktur da yoktur diyen beyinsizleri saymazsak....

Sitelerde Paylaş

doğru söze ne denir..

ama o dünya dışı varlıkları zamanında insanlar tanrı sanıyorlardı

Sitelerde Paylaş

Buradakilerin alayı yazılan yazıları anlayamayacak kapsiteye sahip beyinsizlerdir.

1- Uzaylı bir saçmlıktır. Bunun üzerine iddia edilen herşey saçmalıktır.

2- Dünya dışı yaşam konusu bilimsel bir yaklaşımdır.

Bu konuyu anlamaktan aciz yeni yetme ergenlerle uğraşamam.

Zaten yazdıklarınızdan görülüyor salaklığınız.

Gelmişler bir de yazdıklarımı uzayda başka yerlerde yaşam yoktur diye aleyhime çevirmeye çalışıyorlar.

Beyinsizler.

Sitelerde Paylaş

İlk defa kireç'e bir konuda katılıyorum.

Elinizde bir makina ile evrenin sallıyorum 28,26,50*60,70,80 gibi bir koordinat noktasına ışınlandınız.

Işınlanmak için atomlarınızın vs. bir yerden alınarak öbür yere transfer edilmesi ve daha sonra parçalandığınız gibi bütünlenmeniz gerekmektedir.

Işık hızının geçildiği cern deneyinde söylenmişti ama neyse diyelim ışık hızında ışınlanıyorsunuz yani belli bir hızda transfer ediliyorsunuz o halde gezegenler arası yolculuk o kadarda zor olmuyor. Dediğim gibi ışınlanmada belli bir hıza ihtiyaç duymaktadır. Işınlanma yok olup, yeniden var olmak değildir. Neyse yakın galaksilere ışınlanma ile gayet rahat gidebilirsiniz.

Unutmadan einstein abimizin dediği gibi ışık hızında zamanda yolculukta söz konusu...

Işınlanma ışık hızını şöyle geçebilir:Çok uzak gezegenlere ışınlanma yoluyla ilk defa 1-2 yılda gideceğinizi düşünelim, bir defa gittiniz ve yanınızda bir cihaz götürdünüz, bu cihazda daha önce kaydedilmiş temel yapınız olursa ve cihazı belli zamanlarda vücudunuzu orada bütünlemesi için programlamışsanız daha önce 5 yılda gittiğiniz gezegende bir saniyede gitmiş gibi olursunuz.

Söylemek istediğim ışınlanma gibi ( şimdi bize göre ) muazzam bir teknoloji çözüldüğünde bunun ekstra kolaylıkları ve yan güzellikleride olacaktır elbette. Örneğin akıllı telefon ile arabanızın kilidini açabiliyorsunuz.

Madem ışınlanmak bir yerde parçalanmak ve öbür tarafta toplanmak o halde vücudunuzun temelverilerinin kaydedilmesi ile iki yerde hatta binlerce yere kopyalanmakta söz konusu, bunu tam olarak anlatamadım çünkü kitap yazmak gerekir.

Işınlanma teknolojini çözdüğümüzde vay haline evrenin, abi biz mars'a piknik yapmaya gidiyoruz gelecen mi? :))

tarihinde iruni tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Lafları kıçından anlayıp yazı yazma buraya.

Beyinsiz.

Sitelerde Paylaş

İlk defa kireç'e bir konuda katılıyorum.

Işınlanma ışık hızını şöyle geçebilir: Elinizde bir makina ile evrenin sallıyorum 28,26,50*60,70,80 gibi bir koordinat noktasına ışınlandınız.

Işınlanmak için atomlarınızın vs. bir yerden alınarak öbür yere transfer edilmesi ve daha sonra parçalandığınız gibi bütünlenmeniz gerekmektedir.

Işık hızının geçildiği cern deneyinde söylenmişti ama neyse diyelim ışık hızında ışınlanıyorsunuz yani belli bir hızda transfer ediliyorsunuz o halde gezegenler arası yolculuk o kadarda zor olmuyor. Dediğim gibi ışınlanmada belli bir hıza ihtiyaç duymaktadır. Işınlanma yok olup, yeniden var olmak değildir. Neyse yakın galaksilere ışınlanma ile gayet rahat gidebilirsiniz.

Unutmadan einstein abimizin dediği gibi ışık hızında zamanda yolculukta söz konusu...

Çok uzak gezegenlere ışınlanma yoluyla ilk defa 1-2 yılda gideceğinizi düşünelim, bir defa gittiniz ve yanınızda bir cihaz götürdünüz, bu cihazda daha önce kaydedilmiş temel yapınız olursa ve cihazı belli zamanlarda vücudunuzu orada bütünlemesi için programlamışsanız daha önce 5 yılda gittiğiniz gezegende bir saniyede gitmiş gibi olursunuz.

Söylemek istediğim ışınlanma gibi ( şimdi bize göre ) muazzam bir teknoloji çözüldüğünde bunun ekstra kolaylıkları ve yan güzellikleride olacaktır elbette. Örneğin akıllı telefon ile arabanızın kilidini açabiliyorsunuz.

Madem ışınlanmak bir yerde parçalanmak ve öbür tarafta toplanmak o halde vücudunuzun temelverilerinin kaydedilmesi ile iki yerde hatta binlerce yere kopyalanmakta söz konusu, bunu tam olarak anlatamadım çünkü kitap yazmak gerekir.

Işınlanma teknolojini çözdüğümüzde vay haline evrenin, abi biz mars'a piknik yapmaya gidiyoruz gelecen mi? :)))

Işınlanmak bir yerde parçalanmak öbür tarafta toplanmak da bu "parçalar" ne aracılığıyla transfer ediliyor da ışık hızını bile milyon/milyar kere katlıyor acaba? Ayrıca CERN'fe ne zaman gösterilmiş ışık hızının geçildiği? Bir kere öyle bir dedikodu olmuştu benim bildiğim "Einstein haksız mı çıktı" başlıklı haberler yapılmıştı daha sonra testteki bir hatadan kaynaklandığı alaşılmıştı bu hikayenin. "Einstein haklı çıktı tekrar" diye başlıklar atılmıştı bu sefer. ;)

Sitelerde Paylaş

Neyin tartışıldığından habirin yok.

UFO ve uzaylı gibi saçmalıklar yoktur

Bunda üstelemeyin.

Uzaylı başka şey, dünya dışı yaşam başka.

Yazdıklarımı art niyetli şekilde, sinsilik yağpıp alakasız yerlere çevirme.

Bu adiliktir.

Uzaylı belirli bir dünya dışı yaşamı tarif eder.

Şekli, şemali yeri bellidir.

Dünyaya ulaşmış olan bir dünya dışı yaşamı açıklar.

Adı üstünde uzaylı.

Uzaydan gelen demektir.

Aptallık etmeyin

Sitelerde Paylaş

Fırat söylemek istediğimi anlamamışsın, tekrar yazıyorum:

Işınlanma ışık hızını şöyle geçebilir: Çok uzak gezegenlere ışınlanma yoluyla ilk defa 1-2 yılda gideceğinizi düşünelim, bir defa gittiniz ve yanınızda bir cihaz götürdünüz, bu cihazda daha önce kaydedilmiş temel yapınız olursa ve cihazı belli zamanlarda vücudunuzu orada bütünlemesi için programlamışsanız daha önce 5 yılda gittiğiniz gezegende bir saniyede gitmiş gibi olursunuz.

Sitelerde Paylaş

Buradakilerin alayı yazılan yazıları anlayamayacak kapsiteye sahip beyinsizlerdir.

1- Uzaylı bir saçmlıktır. Bunun üzerine iddia edilen herşey saçmalıktır.

2- Dünya dışı yaşam konusu bilimsel bir yaklaşımdır.

Bu konuyu anlamaktan aciz yeni yetme ergenlerle uğraşamam.

Zaten yazdıklarınızdan görülüyor salaklığınız.

Gelmişler bir de yazdıklarımı uzayda başka yerlerde yaşam yoktur diye aleyhime çevirmeye çalışıyorlar.

Beyinsizler.

Her sayfada aptal bir mal oldugun tescilleniyor yapacak birşey yok...

Başka yerlerde yaşam olması illa ki insan tarzında bir yaşam olma zorunlulugunu içermiyor...

Değişik formlarda da canlılıklar meydana gelmiş olabilir...

Bizimle aynı gezegenı paylaşmadıklarından uzaylı oluyorlar...

Bizim gibi insanlar da olsa bizden daha zekı varlıklar da olsa onlar artık uzaylı oluyorlar...

Sitelerde Paylaş

Yoktur demiyor kimse. Sadece ufolar, dünyaya gelen tuhaf varlıklar, dünyaya gelip adam kaçırmalar, tecavüz etmeler, mesaj vermeler...vs gibi saçmalıklaras karşı çıkılıyor. Ben de hala, dünya dışı canlıların çok büyük ihtimalle var olduğunu ama asla dünyaya gelemeyeceklerini savunuyorum.

Sitelerde Paylaş
Misafir
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...