Jump to content

Recommended Posts

• İleti 52
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

:) O kavala da saygı gerekmezmi sence, o kavalı çalan da bir emek harcıyor sen beğen mesende, içerisinde bir emek yok mu?

Telif hakkı ödemeden videosuna ekleyen o müslümana sorcan o soruyu, sabahtan akşama kadar camın önünde havlayan köpeğe emek harcıyo diye eyvallah mı dicez, bizdeki de kafa :)

Sitelerde Paylaş

Hııım... Nette okunan yazılara, dinlenen müziklere hep telif hakkı ödenmeli o hal de değil mi? Hangimiz ne kadar telif hakkı ödüyoruz? Günümüz iletişim çağı, iletişimi paraya çevirdiğimizde aynı zamanda emeğin de önüne geçmiş olmuyor muyuz?

İsteyen hak sahibi legal olarak yayınlar dinlersin okursun, kullanmak ayrıdır, izinsiz kullanamazsın, buraya kopyala yapıştır bile yapmak için bile kaynak göstermek zorunluluğu vardır yayınlanan orjinal sayfayı, biz kullanmaktan bahsediyoruz illa sündürecen ya geyiği git kullan kaval maval öf

Sitelerde Paylaş
Adem ile Havva'nın bulunduğu yer ödül olarak hazırlanan cennet(bahçe) mi acaba?Yoksa dünya üzerindeki bir bahçe mi?

sınanmamışlardı, dolayısı ile o cennet ödül yeri değildi.

cennette kadın'ın, erkeğe ödül olarak takdim edileceğini, sunulacağını kur'an söyler.

orası ödül cenneti ve havva da adem'e ödül olsaydı, cinsel arzularından dolayı kınanıp kovulmazlardı.

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...
ademin eşi de ayrı bir özne ona bakarsan. alyuvar ile akyuvarların adem ve eş'i olduklarını söylemezsin umarım

kabaca şöyle düşünmüştüm zamanında,

Kan hacminin %55'ini oluşturan Sıvı-Plazma kısmına Adem

Kan hacminin %45'ini oluştan ve kanın plazma dışında kalan kısmı olan Kan hücreleri kısmına Zevc

hematokrit oranına da şeytan dediydim...

tarihinde Tumagü tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bir kere Allah'ın blöfü diye bahsettiğiniz konunun temeli yanlış..Araf suresi 13.de şeytana sadece "in oradan" deniyor ve bu ayette kesinlikle cenneten bahsedilmiyor.Az sayıdaki meallerde parantez içinde (cennetten ) yazılıyor. Arapçasında kesinlikle cennet denmiyor.Ama bu konuyu yazan arkadaş cennetten kelimesini parantez içinde yazmamış tam tersi (in oradan) kelimesini paranteze almış..in oradan diyerek bahsedilen yer yüceltilmişlerin sonsuz bir şekilde var olduklar Allah katıdır diye düşünüyorum..zaten şeytanın içinden ırmaklar akan istenilenin yenilip içildiği bir cennette ne işi olabilirki..?

Sitelerde Paylaş

Bir kere Allah'ın blöfü diye bahsettiğiniz konunun temeli yanlış..Araf suresi 13.de şeytana sadece "in oradan" deniyor ve bu ayette kesinlikle cenneten bahsedilmiyor.Az sayıdaki meallerde parantez içinde (cennetten ) yazılıyor. Arapçasında kesinlikle cennet denmiyor.Ama bu konuyu yazan arkadaş cennetten kelimesini parantez içinde yazmamış tam tersi (in oradan) kelimesini paranteze almış..in oradan diyerek bahsedilen yer yüceltilmişlerin sonsuz bir şekilde var olduklar Allah katıdır diye düşünüyorum..zaten şeytanın içinden ırmaklar akan istenilenin yenilip içildiği bir cennette ne işi olabilirki..?

Şeytan bir zamanlar baş melek için olduğu için olabilir mi acaba?

Sitelerde Paylaş
kabaca şöyle düşünmüştüm zamanında

keşke islami jargonda o düşündüklerinin karşılığı olsaydı diyesim var Tumagü...

Araf 13.de şeytana sadece "in oradan" deniyor ve bu ayette kesinlikle cenneten bahsedilmiyor

peşisıra ayetlerin okunuşunda mekan değişikliğinden bahsedilmez değerli TAŞPINAR,

konu içerisinde mekan değişmiş olsaydı anlaşılırdı bir şekilde.

tarihinde Engse Hohol tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bagbozan kavaldan neyden neden rahatsiz oluyorsunki diye sormayacagim.

Cunku benide rahatsiz ediyor.

Bu enstrümanlar islamin kucuk captaki büyük putlari diyebiliriz.

Peki neden piyano klarnet veya baslari degilde hep def fulut flan

Ne bileyim söyle yüksek tekno muzigi bilemedin klasik muzik esliginde bu tür videolar daha cok ragbet görür aslinda...

En azindan allahin bir hafasi olur canim ne böyle gariban gariban :-))))

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...